Devět paruk

The Girl with Nine Wigs

Dnes som blondínka

Komedie / Drama

Německo, 2013, 115 min

Myslím, že tento snímek se vydařil a libil se mi. Nemám rád, když mladí lidé ve filmu ,,hrdě'' a s životním nadhledem umírají na rakovinu a jiné nemoci (např. Hvězdy nám nepřály). Ale mám rád šťastné konce (např. 50/50), které dokážou ukázat, že nikdy není nic ztraceno a neděje muže umřít jako poslední... Za názvem Devět paruk, bych nehledal žádnou vyšší symboliku. Střídaní paruk pomáhalo naší hrdince Sophii pouze se odpoutat od nemoci a najít novou sílu. Uděluji tři hvězdy(18.10.2014)

film na dost vděčné téma boje se smrtelnou chorobou a vyrovnáváni se s takovou diagnózou. Film o tom, že by člověk neměl kvůli tomu přestat žít a radovat se ze života. Příběh vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky, dozvíme se dost o jejích pocitech, nejistotě a strachu. Celkově se dá říct, že se jedná o vydařený snímek, na druhou stranu bych marně hledal něco nového, originálního, co jsem u filmů tohoto typu už alespoň několikrát neviděl, jen tedy další variace toho, co už bylo x-krát natočeno. Mimochodem, označit to jako komedii může jen naprostý idiot, s tímto žánrem to nemá společného vůbec nic.(1.11.2014)

Komedie? To ani náhodou. Jinak ale pěkné drama o jinak generické dívce, která se střetla tváří v tvář rakovinou a jak probíhalo její počínaní si s touto zhoubnou chorobou. Postavy docela dobře vykreslené, celé téma napínavé, i když se zbytečně nepřehánělo emocemi. Zatím můj první film pojednávající o tomto tématu a tudíž hodnocením nešetřím. Až uvidím lepší, klidně tu hvězdu uberu, ale víc to zřejmě nebude.(11.7.2016)

Ach, krásne! Keď som videl v popise, že je to dramédia, tak som sa trochu obával, či to nebude zas jeden z tých smutných filmov, ktoré budú hnať nasilu do žánru komédie, z čoho zväčša vznikne dosť nechutná kaša. Našťastie, tento film bol ukážkovým konceptom ako sa to robiť má. Žiadny zbytočný pátos, namiesto toho svieži elán vyplývajúci z okolitej všemožnej podpory rodičov, priateľov, ale aj nemocničného personálu. Naozaj pekne vystihnuté aká je dôležitá psychická stabilita v takejto ťažkej životnej situácii. A aj to posolstvo, ktoré nesie tento film. Že každý človek má desiatky-stovky snov a túžob, no chorý človek má len jedno prianie. A kým sa to nesplní, každý deň je novým darom - a vlastne aj potom. Človek si uvedomí, čo má, až keď hrozí, že to stratí. Jediné čo mi prišlo na tomto filme zbytočné boli v podstate tie parochne a tá multischizofrénia s tým ako je v každej parochni iným človekom. Úplne zbytočná súčasť filmu. Ale inak naozaj nádhera!(25.10.2014)

• Vlad

Pozeratelne, ale inac dost slabe. Silna tema este nerobi silny film. Z onoho parochnoveho ozvlastnenia dokopy nic nevytrieskali - hlavna hrdinka mohla kludne tak zbierat znamky ci prazdne nabojnice, na filme by to vela nezmenilo. Zbytocne dlhe, trpiace samoucelnou rozvlacnostou a "hlbokomyselnym" tliachanim - preto nudne a navyse dost sterilne. Videl som mnoho rakovinovych filmov a tento bol asi najslabsi...(4.2.2015)

• Karoline Teska, Lisa Tomaschewsky

• - Natáčení probíhalo v Belgii a Německu. (Terva)