poster

L' envahisseur

 • slovenský

  Votrelec

  (festivalový název)
 • anglický

  The Invader

Drama / Thriller

Belgie, 2011, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • DaviD3141
  ***

  [IFF 2012, Bratislava – 60%](9.11.2012)

 • dopitak
  ****

  Částečně aktuální téma - Afričan nelegálně v Evropě. Film pěstuje rasové a genderové klišé - namakaný černoch do toho dokáže bušit celý den. Já mu ale nezávidím, protože na druhém konci stojí o sklo opřená Stefania Rocca, která krásnou ženou maximálně kdysi bývala. Temný hukot (prý bruselských) ulic, trochu dějové tápání, ne úplně spojující úvod (ačkoliv za úplně první záběr filmu chválím, nahá žena rozvalující se na nuda pláži) a hodně zastřený konec - SPOILER- zabil ho? Nebo to byla jen fantazie? V roce 2011 už asi DNA uměli...(19.7.2016)

 • Mona_Lisa
  ***

  Zaujímavý pohľad na človeka, ktorý má neuveriteľne ťažký osud a hľadá - ľudsky prirodzene - lepší život. Keď ho nelegálny prisťahovalec objaví v podobe krásnej bohatej ženy, ťažko povedať, či prichádza láska alebo skôr túžba začať žiť ako si zasluhuje každá ľudská bytosť. Hlavný hrdina je smutne sympatický, ale celému filmu chýba pevnejšia dejová línia. Tiež nebudem tvrdiť, že som úplne pochopila záver filmu. Tri hviezdičky sú tak akurát.(10.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace