• KevSpa

Po svižném úvodu přichází na řadu celkem nezáživný děj. Tam kde mnohými kritizovaný Black Sails dokázal minimálně navnadit, tady Crossbones poněkud selhává. Naštěstí je tu jako vždy skvělý John Malkovich, který si roli mile vyšinutého Černovouse dokáže pořádně užívat a scény, ve kterých figuruje, stojí za to. Škoda jen, že ačkoli má jít o hlavní postavu, toho prostoru v pilotním díle zas tolik nemá. Pilot - 60%(2.6.2014)

Oproti konkurenčnímu Black Sails mnohem slabší atmosféra, hudba i postavy, přesto však hodnotím stejně (ač v tomhle případě jsou 4* hodně slabé). Seriál mě totiž jakýmsi zvláštním způsobem bavil, pořád se tam něco dělo a s každým dílem se o kapku zlepšil. Stejně tak jako se z počátku tvářil až moc "přístupně", tak s přibývajícími díly přišlo i na nějakou tu syrovost, no a v díle posledním - jehož dobrou polovinu tvořila bitva - už bylo krve skoro jak ve Spartacovi (jen bez detailů). Sice je škoda, že seriál nakonec zrušili, ale na druhou stranu se nedivím. Alespoň že nabídl v celku uzavřený konec.(6.8.2014)

Edward Teach přehrává kapitána Flinta na celé čáře. Alespoň v mých očích. Crossbones sice má nižší rozpočet než Black Sails, ale v jeho případě je to spíše výhoda, protože musí sázet více na ukecanost a komornější scény, než na rozmáchlou výpravu a tady mají tvůrci po ruce Johna Malkoviche a Juliana Sandse, v čemž se jim Flintovi piráti nemohou rovnat ani náhodou. Navíc mi sedí i Claire Foy a Richard Coyle. Jistě, nebýt Malkoviche, seriál by nejspíš sklouznul k podprůměru, jenže on tu je a to je hlavní. Ale není to jen jím. Mě tady postavy přijdou přirozenější, uvěřitelnější a piráti jsou pirátštější. No a hlavně, a to je nejdůležitější, mě zajímá, jak to bude celé pokračovat, což se u Black Sails říct nedá. 80%(30.6.2014)

Docela mě překvapuje hodnocení. Líbí se mi to víc než Black Sailes. Postavy mi přijdou důvěryhodnější a příběh zajímavější. I když problém s šifrou tam vyřešili stejně. Hlavně John Malkovich tomu dodává šťávu jako Černovous. I když jsem si tuhle postavu představoval trochu jinak. V BS mi chyběla nějaká známá tvář. Jinak Thomas Lowe je skvělá postava, která toho spoustu umí. I to prostředí mi přijde reálnější. Celé se to odehrává na neznámém ostrově v Karibiku. Tam si Černovous jako komodor založí svůj stát po vzoru antických městských států. To se samozřejmě nelíbí guvernérovi Jamajky. Takže po něm jde. Thomas Lowe dostane za úkol Černovouse zabít. Celé se to ale zvrhne a nakonec se k nim přidá. Poté už jenom bojují proti guvernéru Jaggerovi. Skončilo to otevřeně a žádná další série už bohužel nebude... "Chcete být slavný nebo mrtvý?"(2.6.2014)

• erased

Je otrava koukat, jak seriál se slibným námětem doplněný o hollywoodskou hvězdu v hlavní roli opět ztroskotává na ochotnickém scénáři a obsazení zbytku postav. Oproti Crossbones se ale třeba na takový Almost Human dalo dívat alespoň jako na nenáročný výstřelek, který zaspal dobu. Tato utopická vize plešatého Černovouse a trampoty pirátského Dr. House jsou ale po všech stránkách tak špatné, že z toho ani rozum nedokáže pobrat přítomnost takové herecké persóny. Posledními hřebíky do rakve jsou absence děje a téměř čehokoli, co by seriál upevnilo v pirátském prostředí, úplně stejně totiž Malkovich mohl pobíhat v pyžamu kdekoliv a kdykoliv jinde. Ačkoli konkurenční Black Sails nejsou zatím taky žádným zázrakem, provedením i atmosférou jsou s Crossbones nesrovnatelné a je dobře že pro jednou padlo neobnovení seriálu pro další sérii na správné místo.(30.8.2014)

• - V souvislosti s obsazením role Černovouse se dlouho speklovalo o Hughu Lauriem, který ale nakonec nabídku odmítl. (IQ Tiqe)