Reklama

Reklama

Epizody(9)

Obsahy(1)

Dobrodružno-historický seriál odohrávajúci sa na začiatku 18. storočia v čase Zlatého veku pirátstva.  Príbeh sa odohráva v roku 1715 na ostrove New Providence na Bahamách. Toto miesto je jedinečnou baštou pirátov, zlodejov a vydedencov, ktorým vládne desivý pirátsky kapitán Edward Teach (John Malkovich), známy ako Čierna Brada. Ostrov je čoraz väčším ohrozením pre svetové veľmoci, ktoré kvôli aktivite pirátov strácajú významné zisky z medzinárodného obchodu. Čierna Brada má však mnohých nepriateľov aj vo vlastných radoch, ktorí sa proti nemu spoja a naplánujú sprisahanie s cieľom zbaviť ho pozície i života. Vrah menom Tom Lowe je sprisahancami poverený, aby v utajení prenikol do Teachovho sídla a zavraždil pirátskeho kapitána. Čím viac sa však Lowe dostáva do blízkosti legendárneho piráta, tým viac začína obdivovať jeho idey, novátorské myšlienky a originálne predstavy o usporiadaní spoločnosti. Lowe však samozrejme nie je jediným Teachovým nepriateľom a ak neuspeje vo svojej misii, budú sa o život charizmatického Čierneho Bradu usilovať aj ďalší. (Incantator)

(více)

Videa (11)

Z natáčení 2 - John Malkovich, Richard Coyle, Tracy Ifeachor

Recenze (29)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Tak tohle pro mě bylo dokonalé. Užívala jsem si každý díl. Uznávám, že některé díly byly slabší, co se děje týká, ale nic nemění na tom, že postavy jsou velmi sympatické (tedy až na guvernéra Jamajky) a příběh taky není k zahození. John Malkovich je rozhodně hlavním tahounem celého seriálu, protože roli Černovouse hraje opravdu skvěle. Seriál se mi líbil a dost mě mrzí, že ho zrušili, ale budu doufat v obnovení. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Taková light verze Black Sails, která je však zábavnější, než jeho první série. Ale Black Sails vyrostl v něco velkého, Crossbones tu možnost nedostal. Crossbones má naopak solidní tempo hned od začátku, méně se tam kecá a více koná. Jenže z toho není až tak cítit ta pravá pirátská atmosféra a po celou dobu mi tam chybělo to "něco," co Black Sails postupem získal. Malkovich jako Blackbeard je zvláštní volba, to bez debat, ale volba nakonec dobrá, protože kdykoli se objeví na obrazovce, tak si pro sebe získává celou scénu. Ale i ostatní mu zdatně sekundují. Look je velmi televizní, i když slušný rozpočet je postupem času znát a finále vyloženě překvapí poměrně rozsáhlou a režijně zvládnutou bitvou. Co už ale nepotěší je určitá roztříštěnost, kde se poměrně jasná zápletka nakonec úplně sesype a divák tak úplně netuší, kam celé to Černovousovo snažení vedlo. ()

Reklama

KevSpa

všechny recenze uživatele

Po svižném úvodu přichází na řadu celkem nezáživný děj. Tam kde mnohými kritizovaný Black Sails dokázal minimálně navnadit, tady Crossbones poněkud selhává. Naštěstí je tu jako vždy skvělý John Malkovich, který si roli mile vyšinutého Černovouse dokáže pořádně užívat a scény, ve kterých figuruje, stojí za to. Škoda jen, že ačkoli má jít o hlavní postavu, toho prostoru v pilotním díle zas tolik nemá. Pilot - 60% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Edward Teach přehrává kapitána Flinta na celé čáře. Alespoň v mých očích. Crossbones sice má nižší rozpočet než Black Sails, ale v jeho případě je to spíše výhoda, protože musí sázet více na ukecanost a komornější scény, než na rozmáchlou výpravu a tady mají tvůrci po ruce Johna Malkoviche a Juliana Sandse, v čemž se jim Flintovi piráti nemohou rovnat ani náhodou. Navíc mi sedí i Claire Foy a Richard Coyle. Jistě, nebýt Malkoviche, seriál by nejspíš sklouznul k podprůměru, jenže on tu je a to je hlavní. Ale není to jen jím. Mě tady postavy přijdou přirozenější, uvěřitelnější a piráti jsou pirátštější. No a hlavně, a to je nejdůležitější, mě zajímá, jak to bude celé pokračovat, což se u Black Sails říct nedá. 80% ()

Žralok

všechny recenze uživatele

Po pilotní epizodě se nemůžu ubránit až nápadnej dějovej podobnosti se seriálem Black Sails. Ať už jde o úvodní scénu nebo "vím něco co chceš, proto mě nemůžeš zabít". Pokud to bude alespoň stejně dobrý jako Černý plachty, budu spokojenej. Potenciál to má. S hodnocením samozřejmě počkám ještě pár dílů. ()

Galerie (166)

Zajímavosti (1)

  • V souvislosti s obsazením role Černovouse se dlouho speklovalo o Hughu Lauriem, který ale nakonec nabídku odmítl. (IQ Tiqe)

Související novinky

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (více)

Dr. House jako slavný pirátský kapitán?

Dr. House jako slavný pirátský kapitán?

23.11.2012

Když letos v květnu skončil úspěšný seriál o „nemocničním Sherlockovi“, čekalo se, že Hugh Laurie pro změnu rozjede filmovou kariéru. Nějakou dobu se s ním počítalo třeba do role padoucha v novém… (více)

Reklama

Reklama