poster

Tyranosaurus junior

 • Česko

  Tamča a Tyrča

  (festivalový název)
 • USA

  Tammy and the T-Rex

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1994, 82 min (Alternativní: 86 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  ***

  Na úvod trošku histórie. Keď som mal asi 7 alebo 8 rokov, tak som bol veľký fanúšik dinosaurov a ukecal som svojho otca, aby zobral na večer "Tammy And The T-Rex" z videopožičovne (fungujú vôbec ešte niekde?). A videl som to asi po časť, keď robotický tyranosaurus dorazí na párty a začne sa masaker. Po tej scénke som nechcel viac pozerať a celkom ma to vydesilo. Potom som na ten film na veľa rokov zabudol a až niekedy v roku 2018 alebo minulý rok som si spomenul, že som kedysi niečo také videl, možno by som tom mal skúsiť pohľadať a pozrieť si to znovu. Koniec-koncov, horory som si už začal užívať oveľa viac. A pravda je taká, že tento film je vyslovene 90s guilty pleasure. Neskúšajte do toho dávať logiku ani jednotlivé scénky nejako hlboko rozoberať. Myslím si, že z toho by sa iba zavaril mozog. A nejde len o to, že tu máme šialeného doktora, ktorý dostane ľudský mozog do mechanického tyranosaura. Možno ten nápad bol inak aj predlohou na "Jurassic World". Každopádne keď už som len videl úvodné momentky filmu, tak to pôsobilo ako keby sa tvorcovia snažili o filmovú paródiu. Billy je podľa mňa paródiou sám o sebe. A jeho bitka s Michaelom je fakt komédia. Dokonca má film aj niekoľko dobrých hlášok. Plus sledovať Denise Richards ako sa túli k tyranosaurovi a hovorí, že to je jej frajer nemá chybu. A tiež scénka, kde Michael ako dinosaurus ide na svoj vlastný pohreb a budú mu tiecť slzy. Tento film sa proste ani náhodou nedá brať seriózne. Ak máte radi filmy tohto typu, myslím si, že sa na tejto sci-fi hororovej komédii môžete pobaviť. Ja som rád, že som film po rokoch našiel a konečne dopozeral. Tentokrát už to nebolo príliš silné sústo. To ako sa film neberie seriózne tie scénky dokonca robí vtipné. Kedy vidíte, že z chlapa doslova vznikne krvavá placka na zemi? Myslím si, že to nemusím ďalej rozvíjať. Hodnotenie: C+(6.1.2020)

 • Kudly4
  ***

  Byly dva důvody, proč jsem se podíval na tuhle velkou, neznámou - Denise Richards (navždy v paměti ze Starship Troopers) a mladičký Paul Walker. U obou dvou, to byla zřejmě první větší filmová role a v tomto ohledu jsem rád, že jsem tenhle film viděl. Denise je tu neskutečně sexy a její finále ve spodním prádle, kdy doslova vyšuká mozek z hlavy, bylo parádním zakončením. Každopádně triky a Gore, jsou zde velice amatérské, ale v roce 94 mi byly 3 roky takže čert to vem, je to hodně přehnaný scífko, které si koneckonců na nic nehraje a několikrát jsem se i dobře zasmál. (171. hodnocení, necenzurovaná Full HD verze)(14.4.2020)

 • Israha
  *****

  Dost možná největší bizár, vyprodukovaný devadesátkovou dinománií, kterou nakopl Spielberg Jurským Parkem. Ve videopůjčovnách se to válelo právě vedle této klasiky, a pak vedle nadšeneckých trashů á la Carnosaurus, ale o klasické creature feature béčko se nejedná. Tammy and the T-Rex je málo vídaný komediálně-parodický mix monstrfilmů a teenage komedií, který musí za srdce chytit každého, kdo má aspoň trochu pochopení pro pokleslou zábavu, tím, jak je bezskrupulózně pošahaný. Už ta premisa sama o sobě je padlá na hlavu, ale to ještě zdaleka nepřipraví diváka na to, co se bude dít, až suitmation dinosaurus s mozkem teenage fuckboye nastoupí na cestu pomsty, a až mu pak jeho hot přítelkyně a jiným způsobem "horký" kamarád začnou shánět nové lidské tělo. Úlet. Šílený, ultrabéčkový úlet, který okatě staví na odiv mizerné triky, explicitní gore a totálně dementní humor. Pohledem dnešní hyperkorektní doby by mě fakt zajímalo, co by úzkoprsá širší veřejnost řekla na to, že jedna ze dvou černošský postav se jmenuje Black, a druhá je karikaturním archetypem všech "buzíků" z vtipů. Tohle by dnes těžko prošlo, ale devadesátky byly holt jiné...a Denise Richards o nich nejspíš taktně mlčí, zatímco Paul Walker se otáčí v hrobě, ale jen tak nenápadně, aby ho nikdo neviděl. Jako děcko jsem ten film nepochopil, nečekaně. Ale jsem rád, že jsem si k němu teď našel cestu :D.(21.11.2020)

 • 70s80s90s
  ****

  V časoch videopožičovní som si skoro každý deň vybral 2-3 filmy, ktoré si pozriem. Jeden-dva hlavné a ten tretí bol vždy nejaká oddychovka. V jeden deň som si ako oddychovku vybral práve tento film s nie moc pútavým coverom a popisom od Davay home video. Pamätám si, že z prvých dvoch filmov som nebol moc nadšený, ale po pozretí tejto stupídnej killovačky sa všetko zmenilo. Veľmi zábavné pozeranie a na tú dobu pekný bizarný brak. Super scéna pri vyoperovaní mozgu. Denise Richards v najlepších rokoch je pastva pre oči. Dnes som hrdým vlastníkom tejto sexy bizarnosti na VHS.(28.8.2017)

 • Vančura
  ***

  Zapomenutý devadesátkový hřích (prý to ani nikdy nešlo do kin, ale jenom na VHS) ve filmografii tehdejších dvacátníků, Paula Walkera a Denise Richards (na kterou se zamlada dalo celkem koukat). Celé je to samozřejmě blbé až hrůza, speciální efekty včetně samotného tyranosaura jsou k smíchu, a herecké výkony jsou hodně špatné, jako celý scénář... Ale! Celé to je to prostě tak kolosální bizar, že je to ve své nepravděpodobné šílenosti vlastně strašná sranda, a hodně jsem se u toho nasmál. Na nic si to nehraje a asi právě tím mi to je sympatické - na druhou stranu je velice pravděpodobné, že ten film u mě zafungoval jen díky kontextu, ve kterém jsem ho viděl (kino + živý simultánní dabing) - narazit na to např. doma v telce, tak asi po 5 minutách přepínám jinam.(11.3.2019)

 • - Ve 26. minutě, ve scéně oživování Michaela (Paul Walker) v nemocnici, je vidět v záběru mikrofon. (Rollo_Tomasi)