Mrtví prezidenti

Dead Presidents

Krimi / Drama / Thriller / Válečný

USA, 1995, 119 min

Takoví ten klasický film o černoších pro černochy, který se pokouší o realističtější vyznění jejich nelehkého života na konci 60. let, kdy se hlavní hrdina po návratu z Vietnamu, rozhodne vyloupit obrněný vůz převážející peníze, aby uživil rodinu. Ve výsledku se ale jedná pouze o slušné, ale trochu utahané béčko.(2.5.2018)

Povedený film a to v něm zrovna nehrají žádné herecké hvězdy. Asi šlo o to dobře trefit poměr scénáře s režií a to se tady podařilo. Ani jedno si nepřekáží. Scénář není předvídatelný a režie z něj dynamicky nasoukává a zase vyplivuje ven v pěkně neporušeném stavu jednu vrstvu za druhou vršící se do extrémních scén s nádechem nerealistického absurdna. Bratři Hughesové tedy už před léty dokázali, jaký mají talent, jak jsou draví a jak uměli rozvlnit stojaté vody filmové tvorby, až téměř kontroverzním dramatem rytmicky střídajícím ještě několik dalších žánrů v jednom. Film se sice nezařadil k jejich nejznámějším dílům, ale nechyběla v něm žádná podstatná složka dělající kvalitní film kvalitním filmem. 100%(19.12.2011)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(11.5.2007)

Hughes Brothers touhle patlaninou, která mele dohromady vše, co se namane, debutovali a potvrdili, že jediné čím umí zaujmout je povedený vizuál. Herci jsou dobří a i první třetina před Vietnamem snese přísnější měřítko, pak ovšem černí bratři popustí uzdu svým fantaziím a tak trochu si hrají na Olieho Stonea. No a v poslední třetině už mi šla z chování hlavní postavy hlava kolem a celý nadějně rozjetý debut byl definitivně pohřben. Třetí hvězda navíc za Keith Davida a Freddyho Rodrigueze. Jako celek povrchní a naivní až běda... 50%(20.11.2011)

Vadilo mi neustálý střídání žánrů (drama, akční, válečný, horror, thriller, krimi) a z toho vyplývající ne příliš konzistetní děj. Docela mě zklamala i část ve Vietnamu, bojový scény byly slušný, ale ty prvoplánový gore prvky (hlava, zmasakrovanej mariňák) si mohli odpustit. Naopak bych vyzdvihl velice příjemnej soundtrack á la Tarantino.(17.5.2009)

• - Všetci policajti v tomto filme boli z fiktívneho 53. okrsku. Policajti z tohto okrsku boli nasadení aj v televíznych seriáloch Car 54, Where Are You? (1961) a Baretta (1975). (beso74)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 247krát, což je 2,08krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film se natáčel v New Yorku, v Los Angeles v Kalifornii a na Floridě. (rafix)