Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zoufalství dokáže člověka přimět dělat zoufalé věci.
Ve svých 18-ti letech Anthony Curtis odešel do Vietnamu. Opustil svou rodinu, své přátele i svou dívku, aby bojoval za vlast. Po čtyřech letech se vrací. Vše je ale úplně jinak, než si představoval. Když zjistí, že má dceru, snaží se najít práci, aby mohl svou rodinu uživit. Po několika bezvýsledných pokusech je Anthony úplně na dně. Zoufalství jej přiměje k činům, které přivedou do nebezpečí nejen jeho... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

kingik 

všechny recenze uživatele

Povedený film a to v něm zrovna nehrají žádné herecké hvězdy. Asi šlo o to dobře trefit poměr scénáře s režií a to se tady podařilo. Ani jedno si nepřekáží. Scénář není předvídatelný a režie z něj dynamicky nasoukává a zase vyplivuje ven v pěkně neporušeném stavu jednu vrstvu za druhou vršící se do extrémních scén s nádechem nerealistického absurdna. Bratři Hughesové tedy už před léty dokázali, jaký mají talent, jak jsou draví a jak uměli rozvlnit stojaté vody filmové tvorby, až téměř kontroverzním dramatem rytmicky střídajícím ještě několik dalších žánrů v jednom. Film se sice nezařadil k jejich nejznámějším dílům, ale nechyběla v něm žádná podstatná složka dělající kvalitní film kvalitním filmem. 100% ()

GOREGASM 

všechny recenze uživatele

Hughes Brothers touhle patlaninou, která mele dohromady vše, co se namane, debutovali a potvrdili, že jediné čím umí zaujmout je povedený vizuál. Herci jsou dobří a i první třetina před Vietnamem snese přísnější měřítko, pak ovšem černí bratři popustí uzdu svým fantaziím a tak trochu si hrají na Olieho Stonea. No a v poslední třetině už mi šla z chování hlavní postavy hlava kolem a celý nadějně rozjetý debut byl definitivně pohřben. Třetí hvězda navíc za Keith Davida a Freddyho Rodrigueze. Jako celek povrchní a naivní až běda... 50% ()

Reklama

blitzer 

všechny recenze uživatele

Vadilo mi neustálý střídání žánrů (drama, akční, válečný, horror, thriller, krimi) a z toho vyplývající ne příliš konzistetní děj. Docela mě zklamala i část ve Vietnamu, bojový scény byly slušný, ale ty prvoplánový gore prvky (hlava, zmasakrovanej mariňák) si mohli odpustit. Naopak bych vyzdvihl velice příjemnej soundtrack á la Tarantino. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Takoví ten klasický film o černoších pro černochy, který se pokouší o realističtější vyznění jejich nelehkého života na konci 60. let, kdy se hlavní hrdina po návratu z Vietnamu, rozhodne vyloupit obrněný vůz převážející peníze, aby uživil rodinu. Ve výsledku se ale jedná pouze o slušné, ale trochu utahané béčko. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Film se natáčel v New Yorku, v Los Angeles v Kalifornii a na Floridě. (rafix)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 247krát, což je 2,08krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Všetci policajti v tomto filme boli z fiktívneho 53. okrsku. Policajti z tohto okrsku boli nasadení aj v televíznych seriáloch Car 54, Where Are You? (1961) a Baretta (1975). (beso74)

Reklama

Reklama