Rosamunde Pilcherová: Tajemství starého panství (TV film)

• Německo

Rosamunde Pilcher (povídka)

Mónica Simon

Hartmut Lange
  • fantomas19

* romanca, rozprávka, odľahčenie * dedičstvo, majordomus, hra(10.6.2013)

V tomto žánru bych přiřadil k lepším případů, hezky se po takové romantice usíná, ani jsem přitom neusnul, jak jindy jo(12.1.2013)

• ivishka

Opět pikosekundové záběry na přikyvující árijskou děvu(nebo vyperoxidovanou hnědovlásku těžko říct). Opět překaramelizovaná zábava pro duchny( lidi nad 50 co nám povětšinou otravují život). A ten konec...seriously? Někdy se nedokážu ubránit i velmi silným vulgarismům, které by z úst ženy snad být slyšet ani neměly, ale to je opravdu ostuda takové věci vůbec psát paní Pilcher by měla dostat BAN na ty svoje knihy...to už snad ani nemůžou vydávat v knižní podobně tak to prodala do Německa aby z toho sesmolili bezduchý scénář, který bije do očí svojí deb***tou.(7.1.2013)

• Skuby47

Rosamunde Pilcher chrlí romantické slaďáky na běžícím pásu a německá ZDF je natáčí se stejnou vehemencí s jakou je zařazuje do programu naše televize. Musím přiznat, že mám ráda romantické filmy od anglické BBC, která je rovněž natáčí, ale na nesrovnatelně vyšší úrovni. Těžko říci, jestli je za slabou kvalitu snímků na vině anglická autorka, které byl v roce 2002 udělen královnou Alžbětou II. Řád britského impéria, nebo německá produkce. Jednou za čas se taky na takový film kouknu, jako v tomto případě. Opominu-li slabé, téměř divadelní výkony málo známých herců, jednoduchý a průhledný příběh, zůstává mi k ocenění velmi krásné přírodní prostředí v němž se natáčelo a honosný půvab starého panství. Na tyto filmy je třeba se dívat jako na pohádky pro dospělé, kde dobro zvítězí a Popelka je závěrem bohatá a šťastná. Že mi připadají naivní není rozhodující. Jistě musejí mít své diváky, protože jinak by je sotva točili. Trocha té tolerance občas nazaškodí.(12.1.2013)

když nemáte rádi červenou knihovnu tak vypněte televizi a neplácejte nesmysly.(6.1.2014)

• - Natáčelo se v Anglii. (M.B)