poster

Zimní spáči

 • Německo

  Winterschläfer

 • USA

  Winter Sleepers

Drama / Romantický

Německo, 1997, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • italka63
  *****

  Prvních deset minut nic moc, ale pak vás film vtáhne, zatne drápek, v uších Vám bude znít žalostné ržání kobylky v přívěsu a pŕed očima budete mít zoufalství jejího majitele a zároveň táty holčičky, která leží ve sněhu opodál.Vždy rudé šaty jedné z dívek a tmavozelené oblečení její sestry brunetky. Dveře do domu v zasněžených horách jako od dědy Mrazíka.Lyžařský instruktor se svým zmatkem v hlavě ve vztahu k ženám, mladý promítač v kině, který trpí krátkodobou ztrátou paměti a aby se neztratil sám sobě, fotí každý den.A nehoda,ta nešťastná náhoda... Tenhle film bude domnívat ve Vaší hlavě, je totiž o životě. A je sakra dobrej.(10.3.2015)

 • marvan
  *****

  Příběh viny a trestu odehrávající se v zapadlé německé vesničce neústí v žádné morální ponaučení naplňující lidská měřítka spravedlnosti, ale k rozuzlení mimo kategorie dobra a zla. V pozadí děje tepe přírodní rytmus smrti a zrození, kterému všechny postavy fatálně podléhají a přestože tragický závěr je vlastně výsledkem omylu, ukazuje se, že vše proběhlo podle jakéhosi vyššího plánu, kde motivace jednotlivých postav neměly žádný význam. Právě ženy, odvěké strážkyně přírodních tajemství, stojí v tomto filmu v popředí a jsou mnohem důkladněji vykresleny, než mužské postavy.(17.11.2009)

 • Padme_Anakin
  ****

  Malé městečko uprostřed krásných hor, kde se neustále sype sníh a vše je nádherně bílé, čisté. Zelená Laura, černý René, červená Rebecca, modrý Marco a k nim hnědý Theo. Jejich osudy se navzájem propletou a zpečetí je tragická autonehoda. Snímek se bez diskuze může pyšnit třemi věcmi, tou první je velice zajímavý a poutavý příběh, tou druhou je působivá a takříkajíc pohlcující atmosféra a tou třetí je dokonale zvolená hudba. Bylo mi potěšením, děkuji.(9.5.2017)

 • plechulka
  ****

  Až někdy někomu budu chtít definovat to, co pro mne znamená označení "evropský film", tenhle bych mohla použít jako názornou pomůcku - děj plný zámlk a dlouhých záběrů (a většinou neobvyklých a vizuálně silných), kde si divák musí hodně domýšlet - hezky se na to kouká, ale chvilkama se to vleče.... ale zrovna tady by kupodivu s koncem neměli problém ani v Hollywoodu!(11.2.2014)

 • swamp
  ***

  To je asi poprvé, co mi Tykwer nějak zvlášť zrovna nesedl. Úvod je rozhodně zajímavý, ale následné podivné chování některých postav mi zkrátka kazilo celkový dojem. Ctění jednotlivých barev je super - jako pěst na oko - mozek to ví, ale uvědomuje si to jen někde vzadu a divák neví, co to vlastně je. :) Přesto mě to celé nějak obešlo..(3.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace