poster

M.O. (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2012, 7 min

Režie:

Jakub Kouřil

Scénář:

Jakub Kouřil

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (11)

 • Brylin
  ***

  Ke kladným stránkám filmu určitě patří originální výtvarné zpracování a poselství o důležitosti vzájemné komunikace a lidské blízkosti, kterou nic plnohodnotně nenahradí. Hezké tři hvězdičky.(7.7.2013)

 • PinokKio
  ****

  Ke stáru už se nikomu nechce být o samotě, tak proč si nepostavit podle šikovného manuálu někoho k sobě .. a když ne k radosti, tak aspoň k užitku.(4.2.2013)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Animace, kde se místo papíru / kreseb / loutek / chcíplých much / čehokoliv jiného používají lidé vypadá skoro vždycky trochu zvrhle a úchylně, tady taky, jen škoda, že děj je poněkud nudnější, pointa jasně nalinkovaná od prvního sestavení ďědo-botovy nohy (Haksna Montage mě upřímně dost pobavila) a je hrozně... Klasická, už mnohokrát viděná, jasně chápeme, potřeba lidskýho kontaktu při osamění bla, bla, bla, bla, bla, bla... Zvláštní plus za nebývale úchylný úsměv hlavního mechanoida, díky kterému vypadá jako něco, co vzešlo ze zakázané lásky Václava Klause a pedofilního prznitele plyšových žiraf.(24.4.2014)

 • Slarque
  ****

  Výborný krátký pixilovaný film o babičce, která zjišťuje, že objednaný mechanický dědeček má celou řadu nedostatků.(13.7.2013)

 • CiTrus007
  ****

  Snímek se může pyšnit originálním námětem, úsměvným scénářem, nasládlou narací a velmi uspokojivým rozuzlením. Po technické stránce je dokonalý. 9/10 [KVIFF 2013](1.7.2013)

 • ABLABLABLA
  ****

  Naprosto výborné zpracování a kamera. Příběh je taky zajímavý, ale samozřejmě závěr je romanticko-sladký s trochou ironie, ale líbil se mi. Aneb SPOILER - objednám si mechanického dědka a pak ho házím po kusech do koše, když mě přestane bavit a ještě zničí jedinou krásnou vzpomínku na mrtvého manžela, a v tom potkám živého dědka, který je na tom stejně. Jo hezké a zasloužené 4*.(1.4.2013)

 • LeoH
  **

  Trivialitka s táákhle fousatým námětem; pixilace, protože školní zadání, ne proto, že by film bez ní nemohl být. Ale solidně technicky provedeno a skrz povrchové trapno probleskne pár opravdu vtipných detailů.(4.8.2015)

 • LuccinyFilmy
  **

  Nemůžu si pomoct, ale vzhled filmu mi připomínal PC adventurku z roku 2005 a vůbec se mi nelíbil.(2.7.2013)

 • Amper01
  *****

  Fenomenální. Tyhle studentské snímky mám rád. Snad i proto, že to prostě má smysluplnou pointu.(2.2.2019)

 • anyonecek
  *

  Pointa dobrá, dnes už velice ohraná. Ale animace na mě nezabraly, na tenhle film za týden zapomenu a ani si nevzpomenu. Nebylo tu nic co by mě pořádně zaujalo. Chápu že za 7 minut se toho nedá moc utvořit, přesto to někdo dokáže. Navíc sekané filmy na mě opravdu nezabírají ať je to umělecké dílo klidne jako svině ;).(31.10.2013)

 • Zed70
  ***

  Před projekcí říkali jak výborný je to film a kolik získal cena podobně. No, mě to tak úplně super nepřišlo. Docela vtipně udělané, ale že bych toho byl nějak na větvi, to zase ne. Hezké 3 hvězdy.(8.7.2013)