Tajný osud veškerého života (S01E05) (epizoda)

The Secret Fate of All Life

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 57 min

Tahle epizoda se po kulervoucí minulý epizodě zase nese v poměrně pomalejším stylu. Musím ale říct, že mi to tady nevadilo, protože si i přes pomalejší tempo udržela mojí zvědavost, jak se to vyvine dál, a hlavně se nesla ve více tajemnějším duchu. Každopádně očekávám, že v příští epizodě se to zase pořádně rozjede. Hodnocení: 8,5/10(17.6.2019)

"Vidím v koutcích tvejch očí stíny tvý duše.. Je sžíravá jako kyselina.."(9.9.2018)

Tenhle díl nejvíc klame svým tělem, je to taková antiidealistická spirála: nejdřív prvních 10 minut nastupuje objektivní vnímání, to znamená stav, kdy všichni berou skutečnost jako danou (divák), potom následuje subjektivní rovina: jak tu realitu všichni vnímat chtějí (postavy)... a následně nepřijde vůbec žádné rozuzlení, žádné završení, ale prostě jen další tečka pod otazníkem (autoři)!(20.11.2018)

Najinovatívnejšie dramaturgicky vyskladaná epizóda prvej série, samozrejme chápané aj spätne so znalosťou ďalšieho vývoja. Prvá polovica prvej série sa uzatvára zdanlivým vyriešením prípadu, kde sa veci z výpovedí policajtov nezhodujú s reálnym priebehom záverečnej akcie, avšak divákovi je všetko jasné a všetko dáva zmysel. Celá séria sa ale následne zásadným spôsobom láme, preskakujeme o ďalších sedem rokov vpred, spoznávame nové okolnosti a súvislosti so starým vyšetrovaním a zrazu máme nového, toho najmenej pravdepodobného podozrivého. Lepšie to vymyslieť a nakrútiť skrátka nešlo.(29.2.2020)

Vynikajúci úvod epizódy, v ktorom je nádherne vyobrazená vzájomná symbióza detektívov ako aj reakcia Harta na nález dvojice detí na Reggieho farme. Po "vyriešení" prípadu sa dej sútredí na súkromný život dvojice vyšetrovateľov do okamihu, keď pri vypočúvaní podozrivého hispánca Cohle zistí, že skutočný páchateľ stále behá na slobode. Temný prípad sa posúva síce očakávaným smerom, avšak v´daka skvelým hercom a protrediu naďalej fascinuje.(22.9.2018)