Poté, co Cohle ukáže Martymu děsivé důkazy, dají se oba po letech odloučení znovu dohromady. Zároveň se dozvídáme pravý důvod Cohleova návratu v roce 2010. Hart pomáhá Cohleovi se sběrem informací o zmizelých osobách mající jakoukoliv souvislost s vraždou Dory Langové. Stopa vede k rodině Tuttleových. Hart se po letech setká s Maggie, jednak proto, aby se ujistil co po ní chtěla police a také možná proto, aby se rozloučil. Maggie se zastaví za Cohlem v baru, ten jí ale přijme velmi chladně. Cohle s Hartem ve vyšetřování odhalí spojitosti s bývalým kolegou a naplánují, jak z něho dostat další informace. (HBO Europe)

Hombre8

Poněkud volnější díl. Hartovi evidentně prospělo, že se odpoutal od rodiny a od svých slabostí. Už z něj není takový vidlák a jako by začal dostávat rozum. Taky na to asi bude mít vliv ubývající testosteron. Mučení Steva se odkládá na poslední díl. Mám pocit, že Trávníkář ještě nějak zasáhne do hry. ()

Anderton

Plynule sme prešli do vyšetrovania ročník 2012 a v tomto móde sa celý príbeh uzavrie, čo je dobre. Skákanie v čase v tomto momente by už nebolo tým najlepším riešením. V podstate ide o veľký nádych pred finále, kedy sa veci hýbu vpred míľovými krokmi, len to možno ide obom vyslúžilým detektívom až píliš hladko, ale zase to je dobre pre plynulosť a spád rozprávania. No a na záver nás čaká obrázok, na ktorý sme čakali celým sedem epizód. ()

molcan2

Ďalšia výborná epizóda, ktorá veľmi pekne otvorila cestu do finále. Ten mrazivý záver mi nevyvolal o nič menšiu husiu kožu ako pri prvom sledovaní. Vlastne teraz asi ešte viac, keďže už nie som taký hlúpy ako pri prvom sledovaní. Ten človek, ktorému nikto nevenoval pozornosť. Detektívova kliatba, o ktorej sa hovorilo na začiatku sezóny, ale určite nie o tejto. Posun kamery, ktorý odhalil jeho zjazvenú spodnú časť tváre, bol majestátny. Bolo pekné vidieť trochu novú dynamiku medzi Rustom a Martym. Zdá sa, že medzi rokmi 2002 - 2010 sa Rust jednoducho úplne poddal svojmu naprogramovaniu. V roku 2012 je svojím spôsobom dospelejší ako kedykoľvek predtým, akoby sa zmieril s tým, že toto je ruka, ktorú dostal, a bude sa musieť s tým vyrovnať. Marty je v pomerne smutnej scéne ukázaný ako samotár, ktorý v podstate nemá žiadny život, ale ťažko ho ľutovať. Ani Rust nemá veľa života, okrem svojej dosť posadnutej práce súkromného detektíva. Keď už sme pri tom, TÁ scéna bola strašidelná. Páči sa mi, že z toho, čo sa na tej nahrávke dialo, neukázali veľa, pretože to zvýrazňuje tú hrôzu. Nech je to akokoľvek zlé, akokoľvek temná je naša predstavivosť. Desivá myšlienka. Celá konšpirácia bola po celý čas zručne napísaná a akýsi nadprirodzený prvok v nej rozhodne je. Ako napríklad stará žena, ktorá akoby sa zbláznila už pri zmienke o Carcose. Spomína "toho, kto žerie čas", a Rust v jednom momente počas jazdy autom poznamená, že "nič nerastie správnym smerom". Predchádzajúcou zmienkou o raste je jeho prirovnanie k času a smrti, čo znamená, že toto miesto akoby bolo voči času imúnne. Tieto príšery terorizovali veľké množstvo ľudí počas veľkého množstva rokov a seriál to dokonale zachytáva ()

Sany33

Príbeh: Hart sa rozhodne svojmu bývalému parťákovi veriť a pomôcť mu vyriešiť prípad, ktorý zasahuje do vysokých politických aj cirkevných kruhov. Detektívi postupne zisťujú s kým majú dočinenia. Prevedenie: Najzaujímavejšia pasáž celej prvej série lebo sa naplno venujeme vyšetrovaniu a všetko ostatné ide bokom. Aj po tých rokoch je Cohle najväčší frajer spomedzi detektívov. Neskutočne ma to baví aj napriek tomu že som na prvej časti 4x zaspal. 98% ()

0verseer

"Life's barely long enough to get good at one thing. So be careful what you get good at." Retrospektíva skončila, nastal čas na prítomnosť. Partnerstvo obnovené a sledovanie ako si napriek všetkému k seba Rust s Martym našli cestu hreje pri srdci. Rovnako ako to, že sa slučka konečne začína uťahovať a naši hrdinovia smerujú ku Carcose… ()