Temný případ - Série 2 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins, Andy Mackenzie, Timothy V. Murphy, Leven Rambin, W. Earl Brown, James Frain, Matt Battaglia, Adria Arjona, Yara Martinez, Molly Hagan, Ashley Hinshaw, Agnes Olech, Christian Campbell, Trevor Larcom, Courtney Halverson, Alain Uy, Riley Smith, Drew Waters, Jamison Jones, Anjul Nigam, Rosalie McIntire, Lidia Porto, Ivet Corvea, Brett Edwards, Vincent M. Biscione, Rich Lee, Lolita Davidovich, Rick Springfield, Michael Hyatt, Alex Fernandez, Abigail Spencer, C.S. Lee, Weronika Rosati, Gary Carlos Cervantes, Vinicius Machado, Fred Ward, Gabriel Luna, Jake La Botz, Emily Rios, Luke Edwards, Tina Grimm, Arthur Darbinyan, Travis Hammer, David Denman, David Saucedo, Cesar Garcia, Eddie J. Fernandez, Melinda Page Hamilton, Gregg Daniel, Matt McCoy, Jeff Doucette, Nick Gracer, Benjamín Benítez, Robert Renderos, Ana Flavia Gavlak, Sprague Grayden, Michael Adler, Brett Rice, Joseph Gatt, Marco Rodríguez, Miranda Rae Mayo, Billy Blair, Anne McDaniels, Mariano Mendoza, Ronny Cox, Cooper Huckabee, Jon Lindstrom, Alan Trujillo, Michael Irby, Afemo Omilami, Charles Maceo, Chris Butler, Mark Berry, Oceane Bucaille, Josh Clark, Alex Rich, Chris Kerson, Angela Fornero, Saundra Santiago, Jevgenij Kartašov, Suzana Jurcevic, JJ Snyder, David Pressman, Peter Katona, Chet Grissom, Koby Kumi-Diaka, Gia Mora

Aida Rodgers

„Pain is inexhaustible. It's only people that get exhausted…“ Bolest jako hybná síla všeho. Ať už ta vnitřní, otevírající staré jizvy a živící démony a nebo ta vnější, která rapidně urychlí přístup k informacím a potřebám. Jak by řekl Takashi Miike, slova vytváří lži, ale bolesti lze věřit.. Temný písař Nic Pizzolatto hraje jiný zápas, ale liga je to stejná. Komplikovanost jeho příběhů není o nedostatku respektu směrem k divákovi. To divák musí projevit respekt směrem k příběhu, který mu to pak vrátí měrou vrchovatou. Hlavní herecké kvarteto brilantní, přesto si dva zaslouží vyzdvihnout. Vince Vaughn jako gangster s rovnou páteří a pevným stiskem svůj trénink na Brawl in Cell Block 99 pojal velmi zodpovědně a Colin Farrell si nejednoznačností Raye Velcora dokázal říct o nenávist, lítost i pochopení. Jejich společná scéna v kuchyni u ranní kávy či hovory v klubu, kde podle hudebního repertoáru nechodí hosté načerpat optimismus, byly pro mě jedním z mnoha malých vrcholů série. A teď vstříc trojce. Jméno Saulnier šponuje má očekávání..(3.1.2019)

Hudba opäť na začiatku tohto, ja to nazvem filmu je veľmi kvalitná a krásne nadväzuje na prvú sériu. Mierny sklamaním pre mňa bolo hlavne to, že perfiš dvojicu detektívov z prvej série nenahradili tak výraznými osobnosťami. Mierne prekvapil hlavne komediálny herec Vince Vough u zvyšných som nič svetoborné nečakal. Ale postupne ako som sa do tohto pokračovania zapozeral, musel som uznať že má svoje čaro. Je to síce o dosť viac ekonomicky razené, kde sa vedú spory o pozemky a korupciu, ale nádych jedničky som hlavne 3-5 možno až 6 časti cítil. Potom to pekne padalo dole a dokonca som uvažoval, že by som tomu šlahol len 4*. Neskutočne predvídateľný koniec a málo mystických udalostí z tejto série spravilo skôr kriminálku než TEMNÝ PRÍPAD.(16.5.2016)

Z první série si tvůrci vzali pěkný vizuál a moudra, kterými hýřil McConaughey, jenže bohužel z úst Vaughna, McAdams a překvapivě ani Farrella nezní cool, ale spíš připraveně, vycucaně z prstu... nežral jsem to. Asi to bylo tím, že v první sérii se tyhle filozofické hlášky měly o co opřít - atmosféru, příběh či charismatické postavy. Ve druhé sérii tam kromě nich není skoro vůbec nic. Nejhorší byla Kelly Reilly a Vaughn. 50%(17.2.2016)

Nemůžu si pomoct, ale mě prostě druhá série tak nebavila. Postavy tady jsou problematické, podobně jako v první sérii, ale tam jsem měl oba detektivy rád. Tady jsem si nenašel vztah v podstatě k žádné z postav, možná nejvíce k Vincovi, což jsem čekal nejméně. A poslední díl, který je skvělý, to prostě nezachrání.(29.7.2017)

Hlavních hrdinů je mnohem více a dalo se tušit, že vztahy mezi postavami budou více diváka vtahovat, než samotný příběh. Všichni předvádí špičkové herectví a klobouk dolů před Colinem Farrellem, který svojí roli zvládl prvotřídně jako McConaughey v první sérii a Vince Vaughnem v roli mafiána. Především Vince exceluje a vážnější role mu opravdu sedí, až je škoda ho vídat převážně v komediích. Samotná zápletka se tolik nevrývá pod kůži, neboť v některých momentech působí béčkově a je z jiného ranku, než by po první sérii kde kdo čekal. Od druhého dílů se rozbíhá především pestré drama, kdy každá postava řeší své problémy a celé to graduje do finále, které drtí uvnitř emoce každého diváka a rozhodně po této stránce předčí první sérii. Vizuálně odlišný koncept, technicky opět perfektní a akční scény působí až brutálně realisticky. Hutnou atmosféru, byť jinak se podařilo zachovat a i tato série se může řadit k vůbec nejlepším seriálům. Úvodní písnička je naprosto boží !!!.......90%(25.2.2017)

• - Spoiler: Colin Farrell (Ray Velcoro) je postrelený gumovými projektilmi už po druhýkrát. Premiérovo tomu bolo vo filme Telefónna búdka (2002). (skeptic)

• - Druhá série se natáčela v Kalifornii, v Los Angeles. (herr_carter)

• - V čase 44:24 sedí Ray (Colin Farrell) a Ani (Rachel McAdams) na posteli a chytnou se za ruce. O záběr později se drží za ruce, ale prsty mají propletené, což neodpovídá detailu z předchozího záběru. (zalmalen)