• Necrotongue
  ***

  Sledování úvodní epizody mi připadalo jako jízda na bleše. Děj neustále přeskakoval z postavy na postavu, navíc se nepohyboval jen v prostoru ale i v čase, takže jsem po dvaceti minutách vůbec netušil, co se mi tvůrci snaží sdělit. Ke všemu mi bylo předhozeno tolik problémů/ zločinů, že jsem opravdu až do závěrečné scény nevěděl jestli půjde o vyšetřování zmizení, únosu, pornografie, znásilnění nebo korupce. Příliš chaotické a bez atmosféry.(8.11.2017)

 • Tobias18
  ****

  Hodina?? Dobře-můj vztah k první sérii True Detective je tak dobrý kvůli pár věcem-smysluplnému příběhu, který se každou vyřčenou větou posouvá kupředu, rychle ubíhajícím, nenudným epizodám, které si jednoduše spojím v jeden dlouhý film, a hlavně taky kvůli postavám. No, laťka pro druhou řadu byla tím pádem dost vysoko. Co nám však přinesl první díl? Hodinové představování postav, a aby se neřeklo, v posledních dvou minutach se dozvíme, že někdo někoho zavraždil. Na jednu stranu to chápu, je tady rozhodně mnohem více hlavních postav než v první řadě, a abychom jsme se s nimi lépe sblížili, bylo nejspíše potřeba něčeho takového. Ale proč máme sledovat postavy, které absolutně neznáme, a nezajímají nás, při tom jak normálně žijí, mají své problémy, procházejí si různými krizemi a podobně? V první sérii byly dvě naprosto skvěle prokreslené postavy, které vám po těch osmi dílech přišly jako členové vaší rodiny. A nebylo potřeba seznamovací epizody, hned od začátku se řešila vražda. No dobrý, když tohle přejdu, tak si to vlastně docela drží kvalitu. Jednotlivé příběhy postav nejsou úplně nudné, je to dobře zahrané, pěkně natočené, podporuje to dobrá hudba. Věřím že když se začne víc probírat samotný případ, zlepší se to. 70%.(1.9.2018)

 • 0verseer
  ***

  ”I used to want to be an astronaut. But astronauts don't even go to the moon anymore.” Priblížiť sa kvalite prvej série bude pekelne ťažké. Napriek obstojnému hereckému obsadeniu otváracia časť tejto série pôsobila až príliš chaoticky. Všetkého veľa škodí, čonplatí aj pre postavy a dejové linky, ktorých tu bolo zbytočne až príliš veľa...(7.10.2019)

 • fr3ak
  ***

  První epizoda je teda dost slabá. Představuje mnoho nových postav, u kterých jsou divákovi skoro až parodicky předhazovány jejich temné stránky (velká koncentrace alkoholu, drog, rodinných problémů, atd...) a v tak krátké stopáži se prostě nešlo ubránit zkratkovitosti a jiným nešvarům. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.(1.2.2016)

 • Anderton
  ****

  Tak tu sa nám to rozbieha na viacerých frontoch naraz, až sa z toho môže niekomu zakrútiť hlava. Našťastie záver načrtnuté dejové linky so štyrmi ústrednými postavami umne zoraďuje na jedno miesto a v jeden čas. A nemusíme čakať na to až do prvých momentov druhej časti. Len sa treba zmieriť s tým, že atmosféra je výrazne iná ako v prvej sérii a amerických redneckov, plebs a spustošený vidiek strieda civilizovanejšie prostredie. Samozrejme to nemá nič spoločné s miestnou zločinnosťou či morálnym profilom postáv, už hneď si môžeme napríklad zaradiť Farrellovho detektíva medzi nie zrovna psychicky labilných ľudí.(29.2.2020)