3. séria - 85%. Prvá séria ostane asi už najlepšia, no táto tretia ma bavila viac ako druhá. Veľké plus patrí hereckému obsadeniu na čele s perfektným Mahershala Alim a Stephenom Dorffom. Pre mňa najlepšie duo detektívkou a veľké plus na tretej sérií patrí pravé ich postavám. Čo sa týka samotného príbehu, tak Pizzolatto vie ako upútať pozornosť a dokonalo mu to vychádza aj v tretej sérií (dusná atmosféra opäť nechýba). No najviac, čo ma bavilo a čo oceňujem bol strih filmu, ktorý skáče medzi 80-90 rokmi a neskôr sa odohráva už v súčasnosti. Pred finále sa tak začnú v príbehu uzatvárať všetky dejové linky a nakoniec to do seba všetko pekne zapadne. Ak by som mal niečo vytknúť, čo mi trochu kazilo zážitok, tak niekedy mi to prišlo zbytočne rozťahané a dlhé a kludne by som si tento príbeh vedel dať aj v 6 dieloch. Finále nič šokujúce neprinesie, no tak či tak ma bavilo a som spokojný s tým ako to skončilo.(4.4.2021)

„CO KDYŽ NÁS NĚKDO CHYTÍ?“… „JSME STAŘÍ A ZMATENÍ!“… /// Návrat ke kořenům… budiž. Jednička byla opěvovaná, takže se to samo nabízelo. Teď jen příběh… - není tak špatnej. Takže spolu s „vohraným“ tempem … nakonec dojdou všichni ke zjištění, že i těch „jen“ osm dílů je vlastně moc. Úplně nejvíc z toho číší síla parťáctví. Temnota duše? Ano, ale až na konec. Dávám 3*! Nevodhadnutá dýlka a finále, který nevyrazí dech! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mým znakem je modrá spirála. 2.) Mám svůj nevyřešeném případ. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(28.5.2019)

Pizzolatto klasicky šest dní tvořil a sedmý den odpočíval, ale tentokrát si to volno neměl brát. Možná mohl během neděle najít režiséra, který by historkám z Ozarks dal méně rutinní charakter (Sackheim od třetího dílu nijak nepřesvědčil) či trošku „oživit“ linku partnerského dramatu, která osvědčenou formuli z první série zbytečně rozmělňuje. Poslední záběr, kdy Wayne Hays vkráčí do neznámého temného prostoru (vietnamské džungle), měl symbolizovat to, co jej po zbytek života čeká. Škoda, že se to tam nepodařilo úplně dostat, nicméně jsou tam drobné radosti jako vzkříšení upíra Dorffa či přítomnost věčného plamínku naděje. Není to zkrátka excelentní jako první dvě série, je to už „jen“ dobré..(23.4.2019)

Bavilo mě to moc, po druhé serce jsem měla trošku obavy a premiéra na sebe nechala jaksi víc čekat, ale nakonec jsem byla zklamaná, když přišel konec. Uprostřed byly okamžiky, které se nevěnovaly tématu tak, jak bych si představovala, hodně se řešily vztahy, hlavně Aliho s Carmen a to mě občas připadalo jako zbytečné odbočování,....nuda a šeď, ale svůj smysl to nakonec mělo. Co mi však přidalo hodně na plusech byla ústřední netradiční dvojka, která se perfektně doplňovala a byla okořeněná pěkným přátelstvím, které si ani jeden z nich nepřipouštěl,ale bylo tam. A bylo to vidět. Se Stephem Dorffem znám jenom (Zločinec 2008).a už tehdy jsem si říkala, co je to za nevýrazného týpka. Docela rychle jsem však změnila názor a on je fakt dobrý. Samotný děj má podobnou ponurou atmosféru jako byla v jedničcce, jen je občas vše tak zamotané, že si už od půlky říkáte, že vše bude asi nějak jinak nebo ne?(12.3.2019)

Řemeslně libovka, mistrovská práce v prolínání časových rovin a od začátku máte jasno, že to jde svou vlastní cestou a přesto ve stopách S01, že tohle prostě JE True Detective. Stejně se vyplatí odprostit od Martyho a Rusta, nebýt tupá sračka (x), obrnit trpělivostí a zbavit se očekávání vyloženě kulervoucích momentů, jen hezky naladit se na vlnu, vnímat nuance, užívat si konzistentní kvalitu a styl. 85%(26.2.2019)

• - Hodiny ve výslechové místnosti měly fungovat, ale v průběhu výslechu je skriptka pro jistotu zastavila na 8:40. Tento čas ukazují minimálně 2 minuty. (klukluka)

• - Když v epizodě producentka Elisa Montgomery (Sarah Gadon) ukazuje Waynovi Haysovi (Mahershala Ali) titulní stranu novin ohledně případu odhalené kriminální sítě, která unášela a zneužívala děti, jsou na fotkách kriminálníků k vidění Woody Harrelson a Matthew McConaughey. (Dzonysek)

• - Dle úvodního dílu 3. série The Great War and Modern Memory (2019) se zdá, že scénář se do určité míry inspiroval případem tzv. West Memphis Three. Podobnost je v počtu podezřelých, jejich věku, náklonnosti k tvrdé muzice, dětech jako obětích zločinu i místu (Arkansas). Další průběh seriálu se od tohoto případu liší. (.se)