Kiss Tomorrow Goodbye (S03E02) (epizoda)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 58 min

Detektívovia pokračujú v preverovaní okolností prípadu a narazia na možného podozrivého. Prokurátor im príliž nepomôže a zverejní podrobnosti prípadu. Wayne sa zbližuje s učiteľkou a rodičia July dostanú anonymný dopis od páchateľa...Klasická scéna o tom, ako všetci nadriadený detektívov maria ich vyšetrovanie, dej sa sústredí skôr na rodinný život detektíva Haysa a skvelý úvod seriálu sa bohužiaľ vytratil.(20.1.2019)

Nevie sa to rozbehnúť. Postavy sú dobré (hlavne ústredná dvojka detektívov + učiteľka), hra s jednotlivými časovými líniami zaujímavá (a prehľadná), ale zďaleka to nechytá taký drajv, ako prvá séria. U tej som od obrazovky nevedel odlepiť zrak a takmer som nedýchal. Hlavný problém zatiaľ vidím v tom, že vražda nie je dostatočne fascinujúco a pôsobivo spracovaná. Nejako ma nezaujímajú odpovede na to, kto to urobil a prečo.(31.1.2019)

V druhé epizodě mi citelně chybělo všudypřítomné napětí z úvodního dílu, to se podepsalo i na celkové atmosféře, která nedosahovala takové kvality jako minule. I tempo příběhu se lehce snížilo a bojovníci za lidská práva museli vzteky ohlodávat nábytek při nechutném a nespravedlivém výslechu pedofila.(19.11.2019)

”You ever been someplace you couldn't leave, and you couldn't stay... both at the same time?” Rozvíjanie vzťahu Waynea s učiteľkou a väčší dôraz na jeho rodinný život v rôznych obdobiach viedlo k menšiemu spomaleniu. Najlepšou časťou epizódy bola bočná “šichta” detektívov s chlapíkom, ktorý si potrpel na mladšie ročníky. Od ďalších častí očakávam väčšie grády...(16.10.2019)

Jedno z dětí má stále naději, detektiv Wayne Hays proto zdaleka nepolevuje. A osudový případ jej zásadně ovlivňuje ve všech třech časových rovinách, které sledujeme. Velká pochvala za to, že jsou přehledné a hned se dokážeme zorientovat. Nicméně postupně zvolňujeme, stále víc se dostáváme do detektivova osobního života. Snad to bude mít v dalších dílech zásadnější význam. Scénárista Nic Pizzolatto jej každopádně prokresluje velmi intenzivně a zároveň nám předhazuje řadu náznaků a sympatických otazníků.(17.2.2019)