Policie hledá toho, kdo rodině zmizelých dětí poslal vzkaz. Wayne najde v pokoji dětí kousky papíru s cizím rukopisem. (Varan)

tron

No, konečne to chytilo dych. Stepn Dorff sa konečne zbavuje toho príšerného, hororového účesu a ukazuje, že s patričným účesom dáva drsných týpkov na počkanie. Tretí diel obsahuje viacero veľmi silných momentov, ako je napr. stratenie v supermarkete alebo prvé stretnutie po rokoch (rovno dvojité, raz postava X s postavou Z a následne postava X s postavou J). ()

castor

Otec projektu Nic Pizzolatto rozpracoval velmi zajímavý vzorec, vzal si to zajímavé (což ovšem může vyznívat i zpátečnicky) z první série, takže se dvojice detektivů namísto zevlování při noční šichtě dostává k rituální vraždě, která dokonale pošramotí jejich další příští. Jako v první sérii je děj nelineární, stejně jako byl v jejím případě dominantnější a stěžejnější pro příběh Matthew McConaughey, zde je to stopař z Vietnamu Mahershala Ali, který rozvážně dřepí u hustého křoví stejně jako u mnohahodinového záznamu z kamer. Stejně jako Matthew se i on vymyká běžnému detektivovi. Škoda, že jsme lehce polevili z tempa. ()

Anderton

Stephen Dorff ročník 1990 je celý Luke Perry. Tvorcovia hrajú s divákom zvláštnu, otvorenú hru, kedy je zrejmé, že vyšetrovanie ročník 1980 aj vyšetrovanie ročník 1990 sa posralo a tak sa veci, zrejme, uzavrú až v roku 2015. Dočkáme sa aj tu ďalších stôp, tá najdôležitejšia ale prichádza zo "súčasnosti", kedy sa dozvedáme o tajomnom hnedom sedane a vzhľadom na to, že išlo aj o neprešetrenú informáciu z roku 1980, tak sa kryštalizuje za všetkým, opäť, väčšie spiknutie na najvyšších miestach. ()

Necrotongue

Jestli jsem s něčím po výborném úvodu nepočítal, byl to postupný pokles kvality. Střídání tří časových rovin mě zpočátku bavilo, ale ve třetí epizodě se tvůrcům jaksi vymklo z rukou. Ne, tentokrát jsem se příliš dobře nebavil, kvůli neustálým skokům v čase nefungovalo napětí ani atmosféra. ()

Kryton

Třetí díl se soustředí více na hlavní dvojici. Nebyl by to špatný nápad, ale oni nemají chemii. Prostě si každý jde po svým a tak nějak mu parťák ani nechybí. Lehce nudný díl. ()

Trevor

Wayne Hays objaví v lese hračky neďaleko od miesta, kde bolo nájdené telo Willa Purcella. Navštívia dom, ktorý sa nachádza v blízkosti. Detektívovia sú si istý, že majiteľa doteraz mikto nevypočúval, on sám však tvrdí že ho navštívil policajt ktorý mu ukázal odznak. S prehliadkou domu však nesúhlasí. Miestny obyvatelia napadnú samotára, ktorý po okolí zbiera s prívesným vozíkom odpad a pokúsia sa ho z mesta vyhnať.Wayne rovnako v albume u Purcellových objaví fotografiu, v ktorej malý Will na fotografii z kostola vyzerá presne tak, ako bolo naaranžované jeho telo v jaskyni. V druhej časovej línii Wayne prežíva krízu, nakoľko jeho manželka má k prípadu vďaka písaniu knihy prístup a on sám bol z prípadu odvolaný. Naopak, Roland West je určený ako šéf týmu, ktorý má nanovo otvoriť prípad, nakoľko sa v lekárni objavili otlačky prstov Julie Purcellovej. V tretej dejovej línii, v súčasnosti, novinárka vytýka Waynovi Haysovi že jeho tým pri vyšetrovaní na začiatku prípadu urobil veľké množstvo chýb pri vypočúvaní podozrivých a svedkov. Waynovi sa zjaví jeho mrtvá manželka. Sonda do života postáv sa bohužiaľ tej z prvej série nevyrovná a najmä Mahershala Ali svojím výkonom nijako neoslňuje. K tomu prirátajme obohranú platňu diskriminácie farebných policajtov a dostaneme tak stereotypný scénar v ktorom vyšetrovanie napreduje slimačím tempom. Po úvodnej epizóde zatiaľ sklamanie. ()

Qitek

Já nevím jak vám, ale mě z toho bere po všech všech stránkách Stephen Dorff. Ten taky nakládá svým charismatem Mahershalaimu Alimu tak o dvě třídy nad. By't se to nemusí na první pohled zdát. A to já žeru. Pic ()

drackula

Začína to gradovať a scéna v supermarkete je úplný top - čistokrvný rodičovský strach. Samotné vyšetrovanie postupuje pomaly, ale rozvážne. Plus tri časové línie a choroba hlavného hrdinu tomu dáva zaujímavý rozmer. 80% Disney plus ()

HarryBlock

Za najväčšiu slabinu nepovažujem ani tak to, že táto séria okato kopíruje štruktúru troch časových rovín z prvej série a len veľmi chabo ju ozvláštňuje(strata pamäti následkom choroby?), ale hlavne to, že dvaja hlavní hrdinovia sú k sebe naoko úplne ľahostajní(aspoň zatiaľ). Nie je medzi nimi ani skutočné priateľstvo ani napätie ako v prvej sérií, ktorá bola vďaka tomu omnoho dramatickejšia. ()

molcan2

Dostali sme sa teda k tretej epizóde novej sezóny a práve teraz nechávame veľa vecí otvorených a vytvárame niekoľko veľmi zaujímavých dejových línií, ktoré, dúfajme, budú mať uspokojivé závery. Záverečná scéna sľubuje (dúfajme) trochu viac akcie a napätia pre nasledujúce epizódy, ak si pamätáte, True Detective S1 začal v E4&5 naberať na obrátkach, takže nás určite čaká niečo zaujímavé. Najdôležitejšie je, že sa nám ukáže, aký vplyv má a mal tento prípad na Haysa, ktorý sa naň stále snaží spomínať a pozerať sa naň, keď má 70 rokov. Mahershala Ali opäť podáva fantastický výkon vo všetkých troch životných obdobiach. Filmové spracovanie je nádherne šedivé a štýlové, vedľajšie postavy fungujú v kontexte seriálu veľmi dobre a teraz rozpletáme všetky rôzne záhady prípadu. Teším sa na ďalší týždeň! ()