V roce 2015 se případ konečně uzavírá. Všechno směřuje k jednookém černochovi. Wayne a Roland jdou za ním zjistit, co se tehdy opravdu stalo. Dozví se po tom všem pravdu? (Varan)

tron

SPOILERY. Taký dobrý, dojemný a "uspokojujúci" koniec si 3. séria nezaslúžila. Nebola zlá, ale nebola ani úžasná a taký kvalitný záver sa k nej snáď ani nehodí. Je to dlhé, ale odsýpa to (i vďaka Michaelovi Rookerovi, ktorého účasť ma dosť zaskočila). Trocha dosť mi nesedelo to, že policajt vyšetrujúci brutálny zločin o tretej ráno páli svoje oblečenie a následne (po veľmi čudnom telefonáte) nastúpi do kolóny limuzín a manželka si myslí, že je v tom milenka. Čožeeeee? No ale inak parádny koniec. Akurát netuším, či môžeme za plus považovať fakt, že nás tvorcovia fajnovo odr*ali: 7 dielov nás viedli na nesprávnu cestu a finálne vyriešenie bolo nakoniec dosť banálne. Ale paradoxne práve v tej svojej banálnosti dosť desivé, tragické a strašné. A áno, rozuzlenie skutočne trošku pripomína rozuzlenie istého skvelého filmu z roku 2007, ktorý nakrútil herec s iniciálami B.A. ()

molcan2

Vždy, keď seriál venuje viac času vývoju postáv ako zápletke, zápletka zvyčajne trpí. Predchádzajúca verzia True Detective mala časozberný segment, ale efektívnejšie ho využívala na vyplnenie dejovej línie. starí detektívi mi prišli nielen rušiví, ale aj trochu smiešni a úplne nerealistickí. Po prvej epizóde som od tohto seriálu očakával viac, ale bol som sklamaný, keď sa zhmotnilo veľmi málo pútavého deja. Rozhodnutie zamerať sa skôr na pustošenie staroby ako na napínavú zápletku vyústilo do finále, ktoré bolo absolútne neuspokojivé. ()

Trevor

Jednoznačne najslabšia séria True detective sa predviedla tak predvídateľným a trápnym koncom, že je ťažké sklamanie vôbec opísať. 10 ročné dievča fičí na drogách, ale prenesie sa cez to, v dospelosti serie na to, že jej brata zabili vo veku 12 rokov. Dvaja americký detektívovia nevypátrajú nič, čierna mamba. ktorá učí na škole napíše knihu, v ktorej vie všetko a nikoho ani len nenapadne si fakty overiť (koľko ľudí hľadalo na internete stopy po Karikovej Trhline či povedzme Brownovom Da Vinciho kóde), a ako vždy sú pod vedením liberálov policajti vykreslený ako najneschopnejší ľudia. Potom si človek začne sťahovať aktualizáciu aplikácie vytvorenej vysokoškolskou sračkou, vopred uvoľní miesto a následne ho aplikácia uvoľní na nedostatok miest, screenshoty uverejní na Facebooku dotyčnej firmy spoločne s popisom ich intelektu a ich jedinou reakciou je zablokovanie užívateľa. Aká to obrovská rana. Utrpenie tejto série je však z nami a úprimne, momentálne dúfam, že ďalšia už nepríde. ()

Anderton

Všetko sa vyriešilo, všetko do seba zapadlo, a išlo sa iným smerom, ako sa možno vopred zdalo a určite inde, než v prvých dvoch sériách. Pokiaľ ste sa naladili na štýl rozprávania a náladu tretej série, tak by vás finále malo dostať, pokiaľ ste stále pochybovali, tak asi pre vás toto pomalé finále určené nie je a zhodnotíte, že tretia séria ako celok vás nepresvedčila. Posledný diel je dielom Mahershalu Aliho a a jeho postave, takže sa tým zdôvodňuje aj rozhodnutie, prečo nebol venovaný obom vyšetrovateľom rovnaký priestor v predchádzajúcom deji. To by sme tu mali potom o zopár epizód ešte naviac. ()

Kryton

Po technické stránce plný počet. Střih, kamerové triky a přechody. To proč závěr a vlastně i celou sérii hodnotím 3,5 napíšu zde krátce. Vyšetřování je zcela vedlejší. Skutečně není podstatné a na ploše každého dílů zabírá 20%. Celá série je jen a pouze o 3 dekadach života jednoho detektiva. Bohužel konec a uzavření spíše připomíná průměrnou telenovelu. Malý! Spoiler! Opravdu si scénárista pomůže duchem jako odhalením? Laciné na HBO. ()