Temný případ (TV seriál)

True Detective

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014–2019, 24 h 5 min (Minutáž: 54–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts, Tory Kittles, Alexandra Daddario, Kevin Dunn, Shea Whigham, Lili Simmons, Jay O. Sanders, Ann Dowd, Paul Ben-Victor, Clarke Peters, Tess Harper, Elizabeth Reaser, Christopher Berry, Brad Carter, Joe Chrest, Dana Gourrier, Michael Harney, Alyshia Ochse, Dane Rhodes, Wanetah Walmsley, Don Yesso, Glenn Fleshler, Charles Halford, Joseph Sikora, Erin Moriarty, Brighton Sharbino, Ólafur Darri Ólafsson, Johnny McPhail, Louis Herthum, Azure Parsons, Kelsey Scott, Jay Huguley, Michael Hartson, Jim Klock, Jackson Beals, Amy Brassette, Andrea Frankle, Ritchie Montgomery, Bree Williamson, Laura Cayouette, Todd Giebenhain, Jon Eyez, Jaren Mitchell, Shane Jacobsen, Lucky Johnson, Joshua Leonard, Nic Pizzolatto, Tom Proctor, Dave Davis, Terry Moore, Ritchie Coster, Leven Rambin, Abigail Spencer, Lolita Davidovich, James Frain, Riley Smith, Adria Arjona, Michael Hyatt, Christian Campbell, Emily Rios, Ronnie Gene Blevins, Timothy V. Murphy, C.S. Lee, Rick Springfield, Ashley Hinshaw, W. Earl Brown, David Morse, Fred Ward, Yara Martinez, Mariano Mendoza, Miranda Rae Mayo, Agnes Olech, Robert Renderos, Nick Gracer, Gabriel Luna, Madison Wolfe, Will Koberg, Andy Mackenzie, Eddie J. Fernandez, Jeff Doucette, Sam Malone, Jennifer K. Dawson, J.D. Evermore, Charleigh Harmon, Davi Jay, Tony Molina Jr., Jason Kirkpatrick, Ron Clinton Smith, Charley Vance, Meghan Wolfe, Jon Arthur, Rex Baker, Amanda Rose Batz, Skip Bolen, Brian Bossetta, Kenneth Kynt Bryan, Divine Prince Ty Emmecca, Elton LeBlanc, Scott Everett Nichols, Lola Phillips, Robert Segari, Tommy Sheppard, Florence Young, Blayne Farlough, Regis Harrington, Maryanne Marino, Aurielle Brimmer, December Ensminger, Adam Arkapaw, Christopher James Baker, Matt Battaglia, Molly Hagan, Trevor Larcom, Courtney Halverson, Alain Uy, Drew Waters, Jamison Jones, Anjul Nigam, Rosalie McIntire, Lidia Porto, Ivet Corvea, Brett Edwards, Vincent M. Biscione, Rich Lee, Alex Fernandez, Weronika Rosati, Gary Carlos Cervantes, Vinicius Machado, Jake La Botz, Luke Edwards, Tina Grimm, Arthur Darbinyan, Travis Hammer, David Denman, David Saucedo, Cesar Garcia, Melinda Page Hamilton, Gregg Daniel, Matt McCoy, Benjamín Benítez, Ana Flavia Gavlak, Sprague Grayden, Michael Adler, Brett Rice, Joseph Gatt, Marco Rodríguez, Billy Blair, Anne McDaniels, Ronny Cox, Cooper Huckabee, Carol Sutton, Jon Lindstrom, Jacqui Holland, Alan Trujillo, Veronica Hunsinger-Loe, Kate Adair, John Bernecker, Patricia French, Garrett Kruithof, Thomas Francis Murphy, Sadarias Harrell, Rodney Hebert, McKenna Pippen, Lassiter Holmes, Bob Walker, Shane Theriot, Neal Ten Eyck, Mary Katherine Oglesby, Robert Beitzel, Jessica Incorvaia, Jamie Elliott, Sharon Landry, Mark Norby, Jo-El Sonnier, Heather Ashley Boyd, James E. Guidry, Juan Gaspard, Randal Gonzalez, Jacquelyn Twodat Jackson, Michael Irby, Douglas M. Griffin, John L. Armijo, Amber Carollo, Silas Cooper, Ike Jackson, Frank Duffy, Lloyd Watts, Terrance Collier, Brandon Cubas, Tre Tureaud, Jaci LeJeune, Owen Harn, Miguel Izaguirre, Daniel Ross Owens, Tom O'Connell, Kerry Cahill, Rio Hackford, Afemo Omilami, Charles Maceo, Melissa Center, Chris Butler, Mark Berry, Oceane Bucaille, Mahershala Ali, Carmen Ejogo, Josh Clark, Stephen Dorff, Scoot McNairy, Ray Fisher, Emily Nelson, Sarah Gadon, Michael Greyeyes, Mamie Gummer, Jon Tenney, Rhys Wakefield, Alex Rich, Chris Kerson, Angela Fornero, David Maldonado, Saundra Santiago, Jevgenij Kartašov, Suzana Jurcevic, JJ Snyder, Deborah Ayorinde, Nick Basta, Brett Cullen, Michael Graziadei, Keith Hudson, Michael Papajohn, Josh Hopkins, Tim Griffin, Marcus Lyle Brown, Brandon Flynn, Bojesse Christopher, Brian Oerly, Anthony Molinari, Jodi Balfour, Seth Barrish, L. Warren Young, Myk Watford, Bea Santos, Mary Kathryn Bryant, Scott Shepherd, Cullen Moss, Corbin Pitts, Gareth Williams, Steven Williams, Lindsay Musil, Nathan Wetherington, Michael Rooker, Valeri Ross, Lauren Sweetser, Roxanne Hart, Sola Bamis, Tim Sitarz, Dennis Keiffer, Robert Pralgo, Katy Harris, Emyri Crutchfield, Jason Edwards, David Pressman, Peter Katona, Ivy Dubreuil, Lawrence Turner, Chet Grissom, Jennifer Pierce Mathus, Koby Kumi-Diaka, Melanie Haynes, Gia Mora, Terence Rosemore

Komentáře uživatele Rocky88 k tomuto TV seriálu

1. série: Tak tohle bylo hodně silný. Pečlivě budovaná atmosféra, pozvolné tempo, chirurgická režie, chemie mezi hlavními protagonisty - všechno na jedničku. Kriminální případ samotný hrál spíš druhé housle a naplno zvýšil obrátky až v druhé polovině seriálu, což ale seriálu nijak neublížilo. Radost sledovat.___2. série: Velká slabota. Naprosto skvělá je hudba a výběr herců (kromě Kitsche, to je poleno), ale po stránce scénáristické je to absolutně nezvládnuté. Moc postav, z toho vyplývající jejich zbytečnost, nezajímavý případ, prvních 5 dílů naprosto nudných, až poslední tři díly se něco dělo. Série by neobstála ani jako samostatná, natož pak při porovnání se sérií první. Až neuvěřitelný kvalitativní propad. Tahle série má odě mě 1/5.(22.7.2015)

První polovina ujde, člověk je plný očekávání, co přijde a může si užívat atmosféru. Rozřešení je ale o ničem. O NIČEM! Zapomeňte na tuto sérii a radši si znova pusťte tu první.(1.3.2019)

3 časové linie oddělené po dekádách a přesto je vše přehledné. Dva mrzoutský poldové. Jeden případ, který všem zamotá hlavu. A to vše zabalené v atmosféře ponurého zapadákova. Po pilotu to vypadá na lahůdku podobnou té z první série.(15.1.2019)

Pátrání pokračuje, ponurá atmosféra pokračuje. Jen mi zde chybí něco, co by mě přimělo dát plnou palbu. Zmizení děcek není ve filmech či seriálech ojedinělým jevem.(16.1.2019)

• The Big Never (S03E03) (epizoda) (2019)

Díl výrazně slabší, než jeho předchůdci. Příběh byl odsunut do pozadí a více se soustředí na postavy. Ale v dost nezajímavém duchu.(25.1.2019)

Když se vyšetřuje únos a vražda, nedá se odvrátit oči. Když ne, je to na usnutí. Konec má šťávu, ale tak nějak mám tušení, že se to přejde pár větami v dalším díle.(31.1.2019)

Výrazně lepší díl než několik předchozích. Solidní přestřelka, lehký zvrat ve vyšetřování, shledání starých parťáků. Jen kdyby tu nepřekážel vztah Hayse s účou, který je mi úplně šumák, bylo by to za plný počet.(11.2.2019)

• The Final Country (S03E07) (epizoda) (2019)

Lehké propojení s 1. sérií a výslech ve stodole byli fajn, ale jinak je to čekání na něco, co by v rámci příběhu stálo za řeč. V posledním díle se bude muset stát zázrak, aby to zlepšilo dojem z celé série.(1.3.2019)

• Now Am Found (S03E08) (epizoda) (2019)

A zázrak se nekoná. Rozuzlení je trapné, potěšila akorát ztráta paměti. Asi půl hodiny dílu se věnuje vztahu dvou černoprdelníků, kterej opět zajímavý není. Nuda a skoro taková tragédie jako v případě série druhé. Ztráta času. Bohužel.(1.3.2019)