poster

Junkyard

 • Nizozemsko

  Junkyard

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Thriller

Belgie / Nizozemsko, 2012, 18 min

Režie:

Hisko Hulsing

Scénář:

Hisko Hulsing

Hudba:

Hisko Hulsing

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Tak tohle je dámy a pánové vážně dobrá záležitost, krátká sonda do pár momentů z životů dvou kamarádů, co bydlí poblíž jednoho dost divného šrotiště. Stránka animace je velmi fajn, sice nic vyloženě výtvarně kulervoucího (pro čsfd cenzora, to je tradiční terminus technikus francouzských hráčů v petanque), ale je to přesně ten druh animace, který zvládne fungovat pár minut i v celovečerní podobě (a jak dí Kaylin, ta podoba s animací Ariho Folmana tu je). Děj je sice překvapivý asi jako obsah krtčího doupěte (modré kalhotky a zprzněná myšička, to dá rozum), ale i tak dokáže vykouzlit příjemnou atmosféru, velká škoda je ale příliš na pilu tlačícího rámce, který se dějově odehrává v dospělosti oněch chlapců. Další z xy důkazů, že Oscarové animáky, krátko i plnometrážní, jsou ještě větší fraška, než hrané oscarovky a to je co říct.(1.10.2015)

 • kaylin
  ****

  Když se zvolí správná kresba a styl animace, může pak vzniknout zajímavé, silné dílo, a to hlavně pokud je zde silný příběh. Tohle se v kraťasu "Junkyard" spojilo a jsou zde skvělé momenty, které jsou podtrženy celkem tíživou atmosférou a prvky, které si s animáky většinou nespojujete. I v tomhle je jeho síla, ač pravda, docela to animací připomíná "Valčík s Bašírem".(1.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace