Juha Berg je třicetiletý beznadějný opilec žijící kousek od Helsinek v Kallio. Nemá v plánu měnit své způsoby – baví ho náhodné sexuální románky, adrenalin včetně špetky násilí a samozřejmě alkohol, kterým se nejen baví, ale i dokonce na něm i vydělává – sem tam odnese vratné lahve. Jeho spokojený život v alkoholovém oparu se ocitá v ohrožení ve chvíli, kdy se zamiluje do Tiiny. Jejich randění se rychle mění v partnerství a Juha tak neohrabaně balancuje mezi zdánlivě funkčním intimním vztahem a svým starým životem. Jeho nejlepší kamarád Kristian a expert přes erotiku Mikael se snaží získat starého opilce Juhu zpátky. (Cinemax)

Trailer

hirnlego

Slušně rozjetá NEKOREKTNÍ PRASEČINA (oficiální terminus technicus), jedna z těch naprosto ideálních pro domácí degustaci lihovin a kvašených nápojů s podobně postiženými osobami. _____ edit: Napotřetí učiněno šokující zjištění, že je to laskavé i za střízliva (částečně i díky hodně vděčnému finskému jazyku). (4,5*) ()

Malarkey

Na tenhle film už jenom se čtyřkou na žíle a na traktoru sedící. Už jsem si zvyknul na to, že Finové jsou blázni. Netušil jsem ale, že udělají satiru na způsob života některých z nich. Jediný, co mi v tomhle filmu snad chybělo, tak výherní bedny v obchoďácích. Asi jim to pořád narozdíl od toho chlastu ještě přijde normální. Každopádně tahle nekorektní komedie u mě okamžitě stoupla v top brutálních komedií v rámci Evropy a řadí se do seznamu těch nekorektních, na které nikdy nezapomenu. ()

mchnk

Film s několika názvy spojuje v jedno Juhova nepředpovídatelná mysl, která vymýšlí a koná v podstatě zároveň. Žije pro každý okamžik, chvíli také pro někoho druhého, dokáže se obětovat, je kamarádský, ale chlast, je chlast. Excelentně zrežírovaná experimentální úchylárna s prvky skvělého absurdna a nekompromisním humorem bez hranic. Jednoduše film, se kterým se nevy*ebává ! Jak by řekl Juha. ()

Enšpígl

Proti tomuhle magorovi jsem i já předseda Mensy. Hlavní hrdina je naprostej geroj u kterýho se absolutně nedá předpověďět co udělá v příštím okamžiku, jen si člověk může bejt jistej že to bude velkolepá píčovina. Myslel jsem si, že naše klučí párty zakončené občasným příjezdem členů ze spolku pomáhat a chránit bývaly hodně divoký, ale zakončit pánskou jízdu souloží dvouch učástníků, to nás ještě věru nenapadlo. Z hlavního hrdiny by se měli vzít příklad hlavně mladý lidi, aby se začali chovat na nějaký vyšší úrovni. Zábavně nekorektní filmová oslavě ochlastů a chlastání by se měla povinně promítat na každý základní škole místo tělocviku aby měli děti konečně pořádnej vzor. Film jak dělanej pro mě, uživatele dobytek a další podobně slušný lidi. ()

misterz

Totálny úlet, maximálne bláznovstvo v podaní fínskeho magora Juhu Berga. Fíni opäť dokázali svoju filmovú kvalitu a obrovský potenciál zaujať diváka, či už ide o drámu, alebo ako v tomto prípade, o komédiu. Juha Berg, totálny magor, pošahanec, imbecil a alkoholik (alkohol má však pod kontrolou :D), nevie čo so životom a tak sa sústredí iba na jednu vec, ktorá mu ide najlepšie - alkohol a s tým spojenú nespútanú zábavu. V jednej veci je ale neprekonateľný majster. V impulzívnom chovaní, čo je zdrojom mnohých komických situácií. Raz však stretne ženu, kvôli ktorej je ochotný povedať poháriku nie. To sa však nepáči jeho verným kamarátom z mokrej alkoholickej štvrte.... V každom prípade Juha Berg vie, ako sa baviť, Hangover sa môže schovať :). Škoda, že na konci tejto skvelej komédii trochu došiel dych, inak by to bol jasný plný zásah. Už dávno som sa tak nebavil. 85/100 ()

• Zhruba v 20. minutě vytahuje Juha (Joonas Saartamo) v léčebně flašku a začne ji pít. Před tím měla hladinu alkoholu lehce nad hlavní etiketou, ovšem po vydatném loku je hladina opět nad hlavní etiketou. (necisty)