Totálny úlet, maximálne bláznovstvo v podaní fínskeho magora Juhu Berga. Fíni opäť dokázali svoju filmovú kvalitu a obrovský potenciál zaujať diváka, či už ide o drámu, alebo ako v tomto prípade, o komédiu. Juha Berg, totálny magor, pošahanec, imbecil a alkoholik (alkohol má však pod kontrolou :D), nevie čo so životom a tak sa sústredí iba na jednu vec, ktorá mu ide najlepšie - alkohol a s tým spojenú nespútanú zábavu. V jednej veci je ale neprekonateľný majster. V impulzívnom chovaní, čo je zdrojom mnohých komických situácií. Raz však stretne ženu, kvôli ktorej je ochotný povedať poháriku nie. To sa však nepáči jeho verným kamarátom z mokrej alkoholickej štvrte.... V každom prípade Juha Berg vie, ako sa baviť, Hangover sa môže schovať :). Škoda, že na konci tejto skvelej komédii trochu došiel dych, inak by to bol jasný plný zásah. Už dávno som sa tak nebavil. 85/100(20.10.2014)

Slušně rozjetá NEKOREKTNÍ PRASEČINA (oficiální terminus technicus), jedna z těch naprosto ideálních pro domácí degustaci lihovin a kvašených nápojů s podobně postiženými osobami. _____ edit: Napotřetí učiněno šokující zjištění, že je to laskavé i za střízliva (částečně i díky hodně vděčnému finskému jazyku). (4,5*)(1.1.2014)

Další Pařba ve Vegas? Bohudík ne. Tady kráčí o umění žít - sice krátce, zato intenzivně... Pohled do finského předpeklí skrz občany druhé kategorie, se spoustou prima příhod, které prostě nevymyslíš... a jestli je má Lauri Maijalaty ze své hlavy, musel si je tutově nechat vytáhnout hypnózou. Příležitostný pijan jako já se tak může do Juhových stavů morální beztíže docela slušně vžít a zprostředkovaně si vychutnat tu spontánní radost ze života, tu energii, tu všeobjímající širokost srdce i všechna nevyzpytatelná probuzení, divoká dobrodružství, nepřebernou škálu emocí a každodennost svítání v docela jiné poetice, než jak jej zažíváme při cestě do rachoty. V Juhově existenci není místa pro prázdné fráze, Vánoce jsou skutečně šťastné a Nový rok zkrátka veselý a kdyby přece jen vystrčila růžky nějaká ta deprese, ještě je tady finská opilecká hymna... to na povzbuzení. Protože nemám ve své blízkosti žádného Juhu ani Kristiana, filmem jsem se v podstatě proveselila, členům rodin, kde takové štěstí nemají, však veselo nebude, ale dost možná, že nejeden borec juhovského typu začne ronit sebereflexní slzy a na okamžik vystřízliví, a možná právě v tom okamžiku dřímá šance k přelomovému rozhodnutí... I tak bych to viděla... Jinak vivat Joonas Saartamo.(23.3.2015)

• nascendi

Odpadové hodnotenie nedávam často, pretože sa snažím aj na hlúpych a nepodarených filmoch nájsť niečo pozitívne. Ale na tomto extrakte hnusu a zvrátenosti môžem medzi pozitíva zaradiť iba titulky. Všetko ostatné je neospravedlniteľné žiadnym ušľachtilým cieľom, ku ktorému tvorca smeroval. Na komédii by sa mali diváci smiať a nie mať pocit, že niekto si z nich vystrelil.(27.11.2014)

Finové jsou Japonci západu. To už je léty prověřená pravda. Takže není divu, že právě odsud vzešla jedna z největších prasáren, kterou filmové plátno kdy spatřilo. Alespoň v rámci "komedie" určitě. Bezhlavá jízda proložená hektolitry alkoholu s hlavními "hrdiny", kteří prakticky nikdy nestihnou vystřízlivět natolik, aby je potkala kmotra kocovina...(19.9.2014)

• - Zhruba v 20. minutě vytahuje Juha (Joonas Saartamo) v léčebně flašku a začne ji pít. Před tím měla hladinu alkoholu lehce nad hlavní etiketou, ovšem po vydatném loku je hladina opět nad hlavní etiketou. (necisty)