Tento dokument popisuje cestu tří Newyorčanů, kteří se rozhodnou na šest týdnů stát se vegany. Ukazuje také, jak složité může být odhodlat se udělat právě ten první krok a vystoupit z našich stravovacích návyků a že překonání tohoto je možná vůbec ta nejtěžší část. Ukazuje také důležitost znalostí a informací o tom, co vlastně jíme a jak to vzniká, protože právě tím, co jíme, se podílíme na celém procesu výroby jídla, i když před tím někdy raději zavíráme oči a nechceme si připustit zodpovědnost za tolik mrtvých zvířat. Tato zvířata jsou totiž zabíjena velice brutálně a vlastně i zbytečně, protože když člověk vystoupí ze své pohodlnosti a sobectví, vůbec se živit jinými tvory nemusí. (Narya89)

Khalesi

Bolo by jednoduché tento dokument zatratiť, ale beriem podobné snímky ako osvetu a sú pre mňa hlavne informačného charakteru. Teší ma, že sa aspoň niekto pokúsil o niečo podobného a aj keď to nezmenilo život tých, ktorí sa zúčastnili natáčania, možno sa podarilo zmeniť názor hoci aj malej hŕstky divákov. Každá kvapka v mori je doležitá a má zmysel. Musím sa priznať, že ak čítam slaboduchý komentár pod tým mojím dokážem si predstaviť, ako niektorým zabednencom zdvihol mandle a to je celkom úsmevné, no a sranda predsa musí byť, nie? ()

Abiosis

*ZELENINA NA BRAVČOVEJ MASTI* Premýšľam, čo mne, ako vegánovi, tento dokument dal a čo môže ponúknuť osobe, ktorá o vegánstve/vegetariánstve premýšľa či s tým začína. Nie veľa: návštevu u lekára pred a po, chabú interakciu troch pokusných králikov s niektorými členmi rodiny a ich nepresvedčivú argumentáciu, rozhorčenie nad praktikami vo veľkochove, kratučký zostrih krutého zaobchádzania s chovanými zvieratami a rozhovory s "expertmi" opakujúcimi jedno klišé za druhým. Najhoršie však je, že celý ten experiment nie je úspešný - pod vplyvom nových a šokujúcich informácií títo traja rozhorčení ľudia zo začiatku vehementne odmietajú akékoľvek živočíšne produkty, no po pár týždňoch, keď emócie opadnú, už rozmýšľajú o návrate k starému spôsobu života a nakoniec mám pocit, že z dlhodobého hľadiska sa vegánkou stane len jedna z nich. Začať s niečím je tak jednoduché, ale vydržať veru nie je. Verdikt v 1 vete: O závislosti na živočíšnych produktoch a o recidíve. 30.10.13 ()

Martin_cz

Jsem vcelku překvapený jak celistvý (alespoň v okrajích) ten dokument je. Nemluví se tam úplně o všech věcech, ale většina je tam opravdu propírána. Je to natočeno celkem zábavnou formou, etická stránka veganství je zmiňována nejvíce, na environmentální se dostává méně (přitom právě u ní jsou argumenty nekompromisní). ()