Lizzie Bennet Diaries, The (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2012, 2-8 min

Jéé já netušila, že tu jsou i webseriály ;-) Jsem fanoušek knížky i Joe Wrightova zpracování a nevidím nic špatného na téhle Hankově verzi. Vlastně mi to přijde geniální.Všichni herci jsou skvěle obsazeni, příběh je velmi chytře a elegantně převeden do moderní doby včetně podle mě povedené změny jména z Bingley na Bing Lee.(24.2.2013)

Nejdřív jsem to ani nechtěla vidět, přišlo mi to...no prostě jako zneuctění klasiky. Ale pak, jen tak z náhlého popudu, nudy či nevím čeho, jsem si to jednou pustila. Ze začátku to bylo OK, některý díly byly super. Těšila jsem se na Darcyho, když tam nebyl, nebylo to ono :D Někdy v půlce jsem si dala pauzu, moc mě to nebavilo. Ale druhou polovinu jsem žrala a na konci jsem se usmívala jak měsíček na hnůj :D Darcy je naprosto boží a stejně tak ostatní postavy, Lizzie, Jane, Lydia, Gigi, prostě všichni. Dobře, Wickham byl divnej. Celkový dojem je ale super.(13.8.2015)

Ja jsem pro všechno, co smrdí po Pýše a předsudku.(24.8.2016)

Asi prvních 20 dílů mě nějak extrémně nebavilo a přišlo mi to všechno moc divné. Pak jsem si ale začala na postavy zvykat a na to, že to má takto působit. Prostě blogově. A asi od nějakého 30. dílu mě to neskutečně chytlo a od 60. jsem se na tom stala naprosto závislá. Taky mě docela překvapuje ale příjemně, jak to mají tvůrci celé vymyšlené, jak na tyto deníky navazuje vblog Lydie Bennetové a aktuálně úplně nově navazující kanál PemberleyDigital, kde k nám mluví zase Gigi pro změnu o aktuálních událostech, které ovlivnily všechny tři "blogy" týkající se...ale ne, to by byl Spoiler:) Takže shrnutí - prvních dílů tak na 2*, pak se to zvedlo a teď si myslím, že ty 4* jsou ideální, ale pochybuju, že se to vyhoupne výše. Zajímavý nápad na zpracování pro mě naprosto nudného románu, převedením do moderní doby moderním způsobem. P.S. Varování - jakmile uvidíte prvních pár dílů, prostě nejde přestat a během půlky dne máte prozatím všech 86 za sebou. 4.4.2013 Konec: 100 dílů nás provázeli tyhle skvělé postavy a teď se rozloučily napořád...no co:) Podívaná to byla skvělá...btw. 98 dílů - tak dlouho jim trvalo než si to konečně řekli /že se milují přece/ :D(10.2.2013)

Nečekala jsem, že se mi to bude líbit. Jsem ke všem případům, kdy někdo "vykrádá" Jane Austen extrémně citlivá. (Já to dopíšu zítra...)(27.8.2015)