Neobyčejný život Boy George (TV film)

Worried About the Boy

Scénografie:

Grant Montgomery

Kostýmy:

Annie Symons

A nebyl to jen tak obyčejný "Boy"... Byl to "Boy George"! Film o počátcích jeho kariéry a vzniku Culture Club. Přestávka na google... Hotovo? Proto tedy musím ocenit hlavně stylizaci, make-upy a holčičkovskou tvář Douglase Bootha (teď už mě fakt začíná děsit představa jeho jako Romea). Za zmínku ještě stojí platinová kštice Richarda Maddena, budoucího Robba Starka, který si tu zahrál jednu z Georgeových lásek a inspirací pro "Do You Really Want to Hurt Me?".(17.3.2013)

Příjemná připomínka 80.let, kdy v Británii pomalu končí punková revoluce a na světlo se derou romantičtější styly, nadšené z prvních cenově dostupných a skutečně fungujících syntezátorů a sequencerů. A písničky z té doby se hrají dodnes. V éteru jsou stále slyšet The Cure, Depeche Mode nebo Culture Clubu s Boy Georgem. Televizní film pro generaci dnešních alespoň čtyřicátníků a věkově výš sleduje dvě dějové linky zpěvákova života, hledání „sama sebe“ před prvním úspěchem s kapelou a druhou, poukazující na frustraci po rozpadu kapely na konci osmdesátých let, provázenou drogovými žalobami. Film je dost nízkorozpočtový, casting je ale skvělý (Boy Geroge/Douglas Booth, v roce 2019 obsazený jako Nikki Sixx ve výborném životopisném filmu The Dirt o Mötley Crüe) a i když se dost spoléhá na interiéry a mejdany v gay komunitě londýnského polosvěta, má svoje příjemné tempo a nenudí. Hodně tomu pomáhá soundtrack, při sledování si určitě vzpomenete na Bravíčka, MTV a diskotéky s rotující zrcadlovou koulí u strop. Dávám 60%, zasloužený nadprůměr.(7.9.2019)

Konečně, děkuji. Doporučuji všem, kdo nevědí, jak pokračoval punk. New Romantics(3.8.2013)

Vidím tři důvody, proč film vidět. a) Jsem vášnivý fanoušek Boy George. b) Zajímám se o transky. c) Jsem gay. 1) Jeden z těchto důvodů opravdu splňuji. 2) Přes všechny výhrady mě film lehce dojal.(23.3.2017)

Pokud jste ročník cca 1970, dejte si to, je pěkna připomínka, jak to letí. A je uplne jedno, jestli jste v pulce 80let byli Depesaci, poslouchali Accepty, Queeny, či Sandru , nebo jezdili na Portu. Pokud jste řešili alternativu k Michalu Davidovi a Kotvaldovi s Hložkem, a měli alespo jednu stranku z Bravíčka, zamáčknete slzu... Sice jsem viděl jen anglickou verzi, takze mi urcite hodne souvislostí a narážek uteklo, ale stoji to za to...80%(27.2.2014)