Rosamunde Pilcherová: Ukradené léto (TV film)

• Německo

Stefan Bartmann

Předloha:

Rosamunde Pilcher (povídka)
  • MikO_NR_1909

Neskutočne plytká vec. Teda od Pilcherovej sa nič čakať vlastne nedá. Herci akoby sebaparodovali film. Takéto drastické príbehové skladby nenájdete v žiadnej rozprávke. A to som ešte chcel dať zo súcitu *, ale nedalo sa.(7.8.2013)

• freddy

Kombinace několika faktorů tomu chtěla, že jsem v pondělí večer nenašel na českých obrazovkách nic zajímavějšího ke sledování než právě tento příběh z pera Rosamunde Pilcher. Ale vlastně to byla docela dobrá volba, protože jsem nechtěl koukat na nic náročného a u tohohle filmu jsem opravdu nijak více přemýšlet nemusel. Hlavní hrdina pomalu umírá díky nádoru v mozku, a tak se snaží syna zasvětit do vedení fimy a své manželce přizve do života její bývalou lásku, muže, který je také otcem dcery, kterou hlavní hrdina vychovával, a která dosud nevěděla, že její otec není jejím biologickým otcem. Zkrátka klasický televizní příběh ve stylu červené knihovny, kde je vše předvídatelné, kde se neodehraje (možná až na jeden moment v závěru filmu) nic překvapivého, a kde si ten děj tak nějak pomalu plyne až do svého závěru. Když to shrnu, tak občas nemusí být úplně na škodu podívat se na nějaký nenáročný příběh, člověk si u toho perfektně odpočine a zregeneruje, a k tomu jsou tyto filmy ideální. A protože mě film ani příliš nenudil a přišel mi jako docela ucházející, tak nakonec uděluji vcelku pozitivní hodnocení v podobě dvou hvězd.(17.1.2013)

• Havala

Neskutečná recyklace herců, prostředí, všeho. Kdyby alespoň se každý film odehrával jinde a ne na pobřeží anglie. Krávovina.(15.1.2013)