Nedotknutelní

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2017, 125 min

Rozpočet $37,5miliónaTržby USA $108,252,517 Tržby Celosvetovo $122,752,517Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,707,779Tržby za predaj DVD v USA $2,643,768║ Na moje prekvapenie ma to dostalo. Išiel som do toho ako skeptik, s tým že prichádza ďalší zbytočný remake od režiséra ktorého som prv moc nemusel. Nakoniec som ostal v údive ako bol nápadito využitý námet, potenciál tohto príbehu. Herecky to tu sadne priam dokonalo, dokonca aj Nicole Kidman tu hrá a pasuje do danej osnovy. Dejovo pútavé, chytľavé a hlavne trefné. Aj tie najnechutnejšie gagy sú tu podané zo správnym nadhľadom a zbytočne nekazia, či netrčia. Pre mňa tento rok ďalšie veľké prekvapenie. Ostal som v údive a nadmieru som sa dobre zabavil, záver dostal. Môžem povedať že ma to bavilo viac než originál. /videl v kine: 90%/(23.2.2019)

Pro někoho definice zbytečného remaku, ale ruku na srdce, neříká se to o každém? Význam filmu je jasný, v Americe legendární Nedotknutelní zas takový šrumec neudělali, tak si asi u Weinsteinů už v roce 2016 řekli, že látku podojí s domácími herci (film ležel rok v trezoru). A ačkoliv samozřejmě musím uznat, že francouzský originál je nedostižný, i u The Upside jsem poměrně výborně bavil. Člověka chvíli štve, že tu jsou Hart a Cranston (Firth by byl horší) a dělají věci trošku jinak, než známe, nicméně Neil Burger natočil fajn odpočinkovou jízdu podle notoricky známého příběhu a já nevidím důvod, proč byste tomu neměli dát šanci. Třeba budete příjemně překvapeni.(21.6.2019)

Ze zvědavosti jsem se podíval co předvedou Amíci s nejlepším evropským filmem tohoto milénia, ale samozřejmě odpadli už na začátku. Kevin Hart mě v této roli moc neseděl. Moji manželku film vadil už ze své podstaty. Často nuda, občas něco trapně nechutného. A jedna povedenější rande naslepo v restauraci tohle nemohlo zachránit. 50%(28.5.2019)

Není to zlé, to vůbec a herecký v pohodě a rozhodně se dá na to dívat, člověk se zasměje pobaví u příběhu. Na originál to prostě nemá bohužel, nejde ani o to že je to na chlup stejné, jde o ten pocit příběhu filmu který vás ma vtáhnout a nepustit, tady jsem rád že jsem to viděl ale zase za dlouho ale dlouho se podívám. Herečka dvojice výborné vybraná to se musí nechat.(5.7.2019)

• Marze

Neni to tak okouzlujici jak to vypada ze zacatku.Cranston a Hart maji prekvapive dohromady dobrou chemii a jde jim to dobre dohromady pres mnoho podzapletek v pribehu.Hart tentokrat hraje hlubsi,srdecni ton.(18.1.2019)

Keď si človek odmyslí, že ide len o prerozprávanie toho istého príbehu pre americké publikum, ktorému sa nechcú čítať titulky, je to celkom dobrá oddychovka. A to hlavne vďaka chémii medzi Hartom a Cranstonom. Taktiež si myslím, že Julianna Margulies bola super výber.(21.5.2019)

"The Upside" bude mať podľa mňa obrovské množstvo odpadov z titulu, že ide o remake skutočne vynikajúceho filmu s názvom "Intouchables". Nemyslím si, že týmto filmom niečo pôvodný film utrpí. Myslím si, že môžeme si ako diváci pokojne pozrieť aj jeden aj druhý a celkovo si to užiť. Ak by som mal byť úprimný, tak pre mňa je originál tiež oveľa lepší. Je tam menej klišé a je odrozprávaný spôsobom, ktorý mi je oveľa bližší. Okrem toho ten humor tam funguje na 100%. Tu to funguje tak na 70%. Bryan Cranston a Kevin Harts sú podľa mňa skvelí. Nicole Kidman je tiež dobrá a podáva rolu Yvonne skvele. Kde film ale zlyháva je v tom, že nevie reálne ničím výrazne prekvapiť. Najmä ak ste videli originál. Viac-menej viete presne čo sa bude diať. Ako budú scénky nasledovať, čo uvidíme a podobne. Čo som len neodhadol bola scénka, kde Dell bude nútený na čas opustiť Phila a je to urobené typicky americkým spôsobom obrovskej hádky, kde sa povedia veci, ktoré sa povedať nemusia a teraz sme rozhádaní a bla bla bla. Ja tieto scénky neznášam a tu to robí rovnaké problémy ako v každom inom filme, ktorý ide touto cestou. Je to tak staré, že ani neviem koľkokrát som to videl. A koniec je aj tak vždy presne ten istý. Tak načo sa toho stále držíme? Neviem. Myslím si, že časť s Lily je tu spracovaná o niečo lepšie a reálne uvidíme aj ich stretnutie. A dáva to tomu niečo možno trošku uveriteľnejšie. Veci nie sú jednoduché. A viem to pochopiť. Celkovo hovorím, že film je podľa mňa v pohode. Ako film sám o sebe to funguje. Originál je famózny a určite s k nemu vrátim, k tomuto filmu sa už asi znovu nevrátim. Ale na jedno pozretie to stačilo a nemyslím si, že by to bolo úplne zničené. Niečo to stále do seba má. Len sú to veci, ktoré sme už v minulosti videli. A spracované lepšie. Hodnotenie: B(11.4.2019)

• Vxxx

Odpad si to nezaslouží. Mám takový pocit že plno lidí tady tomu dalo odpad jen z principu, aniž by film viděli. Ale žádný zázrak to není, chtěla jsem napsat objektivní komentář, ale bohužel si nemůžu pomoct a musím srovnávat s francouzským originálem, který mám moc ráda. Tento film ve mě nevyvolal skoro žádné emoce. Kevin Hart je zde pouze o něco méně otravný, než v jiných filmech, ale stejně ho nemůžu vystát. Bryan Cranston předvedl relativně dobrý výkon, bohužel pro něj byl François Cluzet mnohem MNOHEM lepší. Nicole Kidman ovšem úžasná. Její půvab film zachraňoval. Nelíbí se mi pozměněná dějové linka Della (Drisse v originálu). Předpokládám, že chtěli více Hallywoodský feel, tak ta prdli něco o děcku. A ta romantická zápletka s Phillipem je taky jinak v originálu. Oba filmy jsou podle skutečné události, tak nerozumím tomu, proč se v tolika věcech rozcházejí. No nic. Ne, nelíbilo se mi to, ale kdybych neznala francouzský originál, asi by to dostalo o hvězdu více. 2*(15.1.2019)

• BMW12

Absolutně zbytečný remake skvělého francouzského snímku. Američanům se prostě nechtějí číst titulky, nechtějí si to nadabovat, a tak si celý film natočí znovu. Je to z 90 % úplně stejné jakou původní film, ale ten původní francouzský originál je lepší a herecké výkony jsou tam o 2 třídy výše. Tohle americké dílo se nepovedlo, úplně zbytečně natočeno.(22.2.2020)

Pre mňa to je na rovnakej úrovni ako originál, ktorý bol možno trochu zábavnejší, ale remake má zase sympatickejšie herecké obsadenie ústrednej dvojky. Hlavne z Cranstona vyžaruje obrovská charizma aj keď nehybne sedí a nič nehovorí. Bohužiaľ rovnako ako u originálu ma štvalo to, že ma film ani raz nedojal. V tomto smere to je také odťažité. Akokeby sa to za každú cenu snažilo vyhnúť otrepaným dojímavým klišé. Čo je škoda. 6/10.(16.5.2019)

Nejzbytečnější remake dekády? Určitě ano. Nejhorší remake dekády? Rozhodně ne! Přesně takhle nějak v kostce se dá popsat americký remake francouzské pecky Nedotknutelní. Původní film je pecka, můj nejoblíbenější francouzský film, jedna z mých nejoblíbenějších komedií a především jedno z nejlepších děl celkové evropské produkce. Navíc vydělali 426 milionů dolarů, takže muselo být jasné, že se někdo pokusí na úspěchu svézt... vznikl už indický remake, argentinský remake .... a teď tu máme ten americký remake! Američtí Nedotknutelní měli původně do kin široce dorazit už v roce 2017 pod záštitou Weinstein Company, ale poté se z Harveyho Weinsteina vyklubal sexuální predátor a film se tak dočkal jen pár festivalových projekcí a následně se vydal na rok a půl do trezoru a reálně mu chyběl širší distributor... Po dvou letech se nakonec filmu ujmulo STX Entertaiment a film se tak vydal do široké distribuce. rReálně se asi na americký remake těšil málokdo... i přes solidní cast v podobě Kevina Harta, Bryana Cranstona a Nicole Kidman ale pořád nebyl důvod nějak navazovat na původní pecku. A ani výsledný film, který ve finále není vůbec špatný nezbaví člověka pocit, že... ten film reálně existuje fakt trochu navíc. Od začátku je jasné, že půjde spíše o kopírku než chůzi vlastním stylem. Americký remake začíná úplně stejně jako Francouzský originál automobilovou honičkou s policií a téměř většina té sekvence je zkopírovaná. Jediná výraznější změna je fakt, že je naprosto vynechán song Earth Wind and Fire a to je ve finále hlavní úraz toho, že je vše řemeslně oukey, ale výrazně slabší než minule. Jediné co si neskonale drží své kvality je casting a není slabší než v případě originálu je casting. Cranston a Hart mají stejně parádní chemii jako Cluzet a Sy v originále a Nicole Kidman je jako vždy parádní. Kevin Hart navíc pravděpodobně předvádí nejherečtější výkon své kariéry a dokáže uhrát několik dramaticky vyhrocených scén. Režie Neila Burgera je ve finále velmi fajn a ukazuje, že řemeslo v malíku ten člověk má. Na ten film se člověk může podívat a skončit nepohoršen, že se mu filmaři v podstatě snaží nabídnout to samé co známe z francouzské verze. Pár odlišnosti ale přece jen nová verze má. A neřekl bych, že k lepšímu: Především Dell (ve francouzském originále Driss) teď nemá jako v originále problém v tom, že má spoustu sourozenců, ale má syna! Celá ta linka vztahu otec/syn se nějak k filmu nehodí a celkově sráží charakter Della/Drisse. V originále se jedná o mladého, nezkroceného muže, který myslí především penisem. V remaku mu tyto vlastnosti nechybí, ale zároveň má fungovat jako otec. A to se daří o poznání méně! Celá linka s tím, že si ochrnutý a smutný Phillip dopisuje na dálku s ženou je v remaku trochu více roztažena a především upravená a pokusím se říct, že i toto byl trochu menší scenáristický tah vedl. Konec, který ve finále tvůrci Phillipovi v remaku nabídnou je sice milý, ale do jisté míry to také ovlivní osud jedné další postavy a moc to ve finále nefunguje dohromady. Především je třeba nevyužit jeden fakt: V originálním filmu má Dellův/Drissův bratr s místními gangstery a je na Dellovi/Drissovi aby ho gangu zbavil. Ve remaku je tato linka naznačena u Dellova/Drissova syna ale ve finále se nic z té linky nerozvine. A je to škoda, bylo by to možná zajímavější než klišé typu syn nemá rád otce, protože se mu otec moc nevěnoval. Celé je to ve finále umělejší než originál, minimálně je to ale slušně natočené, herci se snaží a minimálně za těch málo pokusů zkusit to trochu jinak než v originále si tvůrci respekt zaslouží. Pořád to bude neuvěřitelně zbytečný film u kterého si radši lidi pustí výborný originál, na remake se ale ve finále úplně negativně reagovat nemusí.(19.2.2019)

• Necrotongue

Dvěma hvězdičkami jsem ohodnotil hlavně skutečnost, že američtí tvůrci tentokrát nezničili původní vtipný námět. Jinak už toho k hodnocení mnoho nebylo, protože francouzské Nedotknutelné obšlehli téměř beze změn, největší změnou tak bylo přemístění příběhu za Atlantik.(10.8.2019)

bruh(25.2.2020)

Na odpad to rozhodně neni,a některý tady chrlíte úplně nesmyslný rozsudky,proboha je to jenom film.Francouzskej film byl samozřejmě o kousek lepší,asi i vtipnější,ale ani tohle neni hrůza.60%.(7.7.2019)

Ano liší se to od originálního francouzského filmu. Američané z toho původního moc nadšení nebyli na rozdíl od Evropy a tohle bude ten pravý opak. V USA bude tohle podle mě zase oblíbené a v Evropě naopak. Já jsem se snažila to moc nesrovnávat, prostě si to natočili po americku, což chápu a nakonec jsem byla i s výsledkem spokojená. Hodně jsem se ale bála Kevina Harta, byla jsem ale příjemně překvapená jeho hereckým výkonem, mohl by hrát více vážnějších rolí. Bryan Cranston se do role docela hodil a Nicole byla hezkým zpestřením, jen trochu nevýrazná. Příběhově je to podobné, tenhle snímek se ale spíše soustředí na emoce Phillipa a na jeho minulost. Čekala jsem to daleko horší, takže za mě paráda.(21.7.2019)

(50/2019) / Aj sa divím, že do toho vôbec šli, ale kasting je chvalabohu viac ako vydarený. Kevin Hart určite nesadne všetkým, Cranston je ale stávka na istotu. Keď si odmyslíme ten remake faktor tak sa rozhodne nejedná o sklamanie, chémia funguje skvele, rovnako sa dostavil aj ten správny feel-good pocit. Bohužiaľ percentá ukazujú, že veľa hodnotiacich nedokázalo zostať nezaujatých. (7/10)(27.10.2019)

Není to tak dobrý, jako originál, ale pořád je to dost dobrý, aby se mi to líbilo.(19.6.2019)

Francúzky originál milujem a musím povedať, že touto "hollywoodskou" verziou som ostal milo prekvapený. The Upside funguje. Smial som sa, cítil som s charaktermi a to ako si film šiel vlastnou cestou ma nijako neštvalo. Ústredne herecké trio je skvelé, no taktiež si myslím, že to ako človek dokáže zniesť Kevina Harta hrá dosť veľkú úlohu. Z čoho som bol najviac otrávený bola kamera. V mnohých momentoch, obzvlášť hneď na začiatku ma jej štýl naladil na nemilú vlnovú dĺžku. Tejto verzii chýba mnohé. Mnohé, ktoré perfektný originál obsahuje - hudba je asi tá najpodstatnejšia časť pre mňa či väčší a silnejší emočný punch... no koniec koncov, The Upside nepostráda toľko toho ako film aby som trpel počas tých dvoch hodín, práve naopak - ja som si tie dve hodiny vcelku užil. 3.5*(4.8.2019)

kvalit originálu to sice nedosahuje,ale překvapivě je tenhle remake natočený s respektem (i přes drobné dějové změny) a díky tomu se dá bez problémů odkoukat.Kevin Hart je tu překvapivě civilní a jde celkem s přehledem o jeho nejlepší roli...60%(18.5.2019)

4 hvězdy za to, že film i v tomto zpracování zanechal emoce. Ze začátku filmu jsem si musel hodně zvykat na představitele Della a už to vypadalo, že to ani dále vidět nechci. Ale začalo to překvapivě dobře fungovat. Slabší než originál, ale přesto s trochou pochybností dobré.(25.2.2020)

<< předchozí 1 2 3 4