Mrtvá jáma

Dan Wyman

Gimel Everett

Gimel Everett
  • juta

Takový typický horor z tohoto období. V dnešní době moc úspěchů už nesklidí a hlavní hrdinka filmu také moc nepomáhá, ještě že tu byli alespoň ti zombíci ke konci.(28.10.2014)

Obsahuje SPOILERY. Opět tu máme psychiatrickou léčebnu a mladou Jane, kterou zde zavřeli řekněme neprávem. Léčebna je plná bláznů a jednoho šíleného doktora, který se po letech své smrti vrací ke svému rituálu, který prováděl již v době, kdy byl živ. Noc co noc zavraždí jednoho z pacientů a to velmi dlouho jehlou těsně kolem oka, kterého nakonec bez milosti pohřbí ve své krvavé "mrtvé jámě". A jak už tomu u těchto hororů bývá, Jane se začne zjevovat onen šílený doktor ve dne i v noci a začne trpět děsivými nočnímy můrami a svěří se svému doktorovi, který ji samozřejmě považuje za blázna. Jane se tedy rozhodne spolu s jedním pacientem, že "záhadu" o mizení pacientů i personálu a zjevujícím se doktorovi vyřeší sami. Posledních 20 minut filmu se dočkáte krvelačných, nebo spíš mozkolačných zombie a to hned po tom, co je šílený doktor propustí ze záhrobí a vypustí z "mrtvé jámy" na povrch zemský. Zničit je dokáže jen svěcená voda, načež jsem si vzpomněla na upírskou a velmi známou legendu. :-) Film nebyl vůbec špatný. Prostě typické béčko 80.let. ****(17.8.2008)

Film má celkem hutnou atmosféru, sympatickou hlavní hrdinku. Čekal sem hordu utrhaných končetin, střev atd.. Nic z toho sem nedostal, né v takové míře jak bych si představoval. Já osobně si mýslím, že by si tento starý horor zasloužil kvalitní remake.(6.10.2009)

Nostalgická spomienka na moje prvé dotyky s hororom. Pritom Dead Pit je typický horor z konca 80. rokov. Vyčerpáva už spracovanú tému o šialenom vedcovi aj zombícku tematiku z predchádzajúcich období vývinu filmu. Pamätám si ako mníška, spoza zamrežovaného okna, požehnala vodojem a vzápätí sa hektolitre svätenej vody vyliali na potácajúcich sa zombíkov. Samozrejme, bol to ich posledný kúpeľ v tomto tak trochu chaotickom horore, zmätenom ako myšlienky šialeného vedátora, ktorý brutálne experimentoval na pacientoch psychiatrickej liečebne. Príbeh sa odohráva v dvoch časových rovinách, ale prevažne reflektuje hriechy dávnej minulosti. Skrátka: mŕtvi sa znova vracajú a živých berú so sebou. Je to cesta z mŕtvej jamy do mŕtvej jamy (alebo z blata do kaluže). Krátka, šokujúca a krvavá. Tento horor poctivo zobrazuje násilie, surové operácie aj mordy. Dôležité však je, že dokáže vyvolať naozajstný strach. Obsahuje množstvo výrazných scén, pre ktoré naň ani po rokoch nedokážem zabudnúť.(5.11.2010)

„Jsem tady hlavní chirurg!“ Sličné (ta hlavní je opravdu festovně stavěná, radost pohledět v době současných vychrtlin) chovanky ústavu, pomatení blázni, vyšinutý chirurg, kozičky, prdelky, v tom pozitivním smyslu dost šílená hudba, litry krve, hromada zombíků, nějaké rozteklé hlavy a stylový závěr. Konec osmdesátých let. Všechno, co mám rád. Tak proč mě to, do prdele, nebavilo tak, jak by mělo?(5.5.2012)

• - Film byl natáčen v Agnew State Hospital v Kalifornii. Křídlo, kde se nejvíce natáčelo, bylo do té doby již po několik let opuštěné a bez elektřiny. (Eluin)