poster

Mrtvá jáma

 • USA

  Dead Pit, The

Horor

USA, 1989, 95 min

Režie:

Brett Leonard

Kamera:

Marty Collins

Hudba:

Dan Wyman

Producenti:

Gimel Everett

Střih:

Gimel Everett
(další profese)
 • juta
  **

  Takový typický horor z tohoto období. V dnešní době moc úspěchů už nesklidí a hlavní hrdinka filmu také moc nepomáhá, ještě že tu byli alespoň ti zombíci ke konci.(28.10.2014)

 • HorrorVamp
  ****

  Obsahuje SPOILERY. Opět tu máme psychiatrickou léčebnu a mladou Jane, kterou zde zavřeli řekněme neprávem. Léčebna je plná bláznů a jednoho šíleného doktora, který se po letech své smrti vrací ke svému rituálu, který prováděl již v době, kdy byl živ. Noc co noc zavraždí jednoho z pacientů a to velmi dlouho jehlou těsně kolem oka, kterého nakonec bez milosti pohřbí ve své krvavé "mrtvé jámě". A jak už tomu u těchto hororů bývá, Jane se začne zjevovat onen šílený doktor ve dne i v noci a začne trpět děsivými nočnímy můrami a svěří se svému doktorovi, který ji samozřejmě považuje za blázna. Jane se tedy rozhodne spolu s jedním pacientem, že "záhadu" o mizení pacientů i personálu a zjevujícím se doktorovi vyřeší sami. Posledních 20 minut filmu se dočkáte krvelačných, nebo spíš mozkolačných zombie a to hned po tom, co je šílený doktor propustí ze záhrobí a vypustí z "mrtvé jámy" na povrch zemský. Zničit je dokáže jen svěcená voda, načež jsem si vzpomněla na upírskou a velmi známou legendu. :-) Film nebyl vůbec špatný. Prostě typické béčko 80.let. ****(17.8.2008)

 • Andersis
  ***

  Film má celkem hutnou atmosféru, sympatickou hlavní hrdinku. Čekal sem hordu utrhaných končetin, střev atd.. Nic z toho sem nedostal, né v takové míře jak bych si představoval. Já osobně si mýslím, že by si tento starý horor zasloužil kvalitní remake.(6.10.2009)

 • Ten Druhy
  ****

  Nostalgická spomienka na moje prvé dotyky s hororom. Pritom Dead Pit je typický horor z konca 80. rokov. Vyčerpáva už spracovanú tému o šialenom vedcovi aj zombícku tematiku z predchádzajúcich období vývinu filmu. Pamätám si ako mníška, spoza zamrežovaného okna, požehnala vodojem a vzápätí sa hektolitre svätenej vody vyliali na potácajúcich sa zombíkov. Samozrejme, bol to ich posledný kúpeľ v tomto tak trochu chaotickom horore, zmätenom ako myšlienky šialeného vedátora, ktorý brutálne experimentoval na pacientoch psychiatrickej liečebne. Príbeh sa odohráva v dvoch časových rovinách, ale prevažne reflektuje hriechy dávnej minulosti. Skrátka: mŕtvi sa znova vracajú a živých berú so sebou. Je to cesta z mŕtvej jamy do mŕtvej jamy (alebo z blata do kaluže). Krátka, šokujúca a krvavá. Tento horor poctivo zobrazuje násilie, surové operácie aj mordy. Dôležité však je, že dokáže vyvolať naozajstný strach. Obsahuje množstvo výrazných scén, pre ktoré naň ani po rokoch nedokážem zabudnúť.(5.11.2010)

 • eraserhead666
  ***

  „Jsem tady hlavní chirurg!“ Sličné (ta hlavní je opravdu festovně stavěná, radost pohledět v době současných vychrtlin) chovanky ústavu, pomatení blázni, vyšinutý chirurg, kozičky, prdelky, v tom pozitivním smyslu dost šílená hudba, litry krve, hromada zombíků, nějaké rozteklé hlavy a stylový závěr. Konec osmdesátých let. Všechno, co mám rád. Tak proč mě to, do prdele, nebavilo tak, jak by mělo?(5.5.2012)

 • - Film byl natáčen v Agnew State Hospital v Kalifornii. Křídlo, kde se nejvíce natáčelo, bylo do té doby již po několik let opuštěné a bez elektřiny. (Eluin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace