Návrat do Cold Mountain

Cold Mountain

Návrat do Cold Mountain

Drama / Válečný / Romantický

USA, 2003, 155 min

Soundtrack Gabriel Yared: 1. Wayfaring Stranger - Jack White ,2. Like A Songbird That Has Fallen - Reeltime Travelers ,3. I Wish My Baby Was Born - Tim Eriksen, Riley Baugus & Tim O'Brien ,4. The Scarlet Tide - Alison Krauss ,5. The Cuckoo - Tim Eriksen & Riley Baugus ,6. Sittin' On Top Of The World - Jack White ,7. Am I Born To Die? - Tim Eriksen ,8. You Will Be My Ain True Love - Alison Krauss ,9. I'm Going Home - Sacred Harp Singers At Liberty Church ,10. Never Far Away - Jack White ,11. Christmas Time Will Soon Be Over - Jack White ,12. Ruby With The Eyes That Sparkle - Stuart Duncan & Dirk Powell ,13. Lady Margret - Cassie Franklin ,14. Great High Mountain - Jack White ,15. Anthem - Gabriel Yared ,16. Ada Plays - Gabriel Yared ,17. Ada And Inman - Gabriel Yared ,18. Love Theme - Gabriel Yared ,19. Idumea - Sacred Harp Singers At Liberty Church ,20. Idumea - Sacred Harp Singers At Liberty Church ,(16.5.2011)

Dlouho jsem vahal mezi 3 a 4 hvezdickama, protoze to je tak mezi, ale nakonec davam 3. Film je to v pohode, vykon Zellweger byl vybornej, takze se nedivim, ze dostala oscara, ale vykon Kidman a Lawa stoji za prd. Law jeste obcas neco predvede, ale Kidman jen tupe cumi. Prosredi tu je vyborne, valkou znicena priroda je fajn, ale kdyz na to cumite 2 a pul hodiny, z kterych se mi vybavuje jen vybuch na zacatku, a pak nalezeni synu domobranou a jejich likvidace, tak je zbytek pekna nuda. Prislo mi, jako by to bylo slozene z jednotlivych scenek - Law nekam dojde, odehraje se scenka a de dal, pak je na rade Kidman, ktera neco resi, pak zase Law a tak furt dokola. Krome zacatku, kde je jak se Law a Kidman seznami a pusobi to jako spatna romanticka komedie - Kidman se furt stydi a Law blbe cumi. Cekal jsem, ze to bude nejaky poradny valecny drama, ale pribeh se silene vlece, zadny vetsi napeti a jak uz jsem psal - desna nuda.(22.2.2005)

Čas války je jako stav alkoholového opojení - dokonale obnažuje lidské charaktery... Inmanova odysea by mohla stát zcela samostatně, ale bez farmářské nouze, co naučila ctnosti, by nebyla úplná. Minghella akademiky poškrábal na zádech, foukl jim do ouška, povískal je ve vlasech, to vše způsobem hraničícím se zištností, nicméně o dokonalé kameře Johna Sealea a festivalu královsky zahraných vedlejších rolí nemůže být pochyb. No, vlastně vyjma Renée, ta byla zralá na zacpání úst kukuřičným klasem, ale nakonec paradoxně Oscar goes to..(28.7.2014)

Musím se přiznat, že ze začátku jsem si říkal, myslej tohle vážně, tímhle mě chtěj ohromit, že se jako do sebe zamilujou dva lidi dřív se stačím podrbat na koulích ? Pak je samozřejmě zlý osud od sebe odtrhne a já budu sledovat strastiplný život jeho a jí, ono to tak vlastně skutečně bylo, ale naštěstí tu byla výborná Anthonyho režie a doslova zářící herecký obsazení až jsem se divil jak velký hvězdy tady měly malý prostor, přitom Natálka tady zahrála na pětníku, ale nejlíp ze všech. Nejvíc si musela pošmáknout Renéé, ta měla výtečně napsanou postavu, Jude mě až tolik nepřesvědčil a ve společných scénch s Niki hrál druhou ligu. Když jsem chválil režii, tak řeknu i důvod, nebylo to za vynikající záběry a dobovou atmosféru, která mě velmi bavila, ale za to že mě umožnila souznít prakticky s libovolnou kladnou postavou, která se v příběhu objevila, tomu se říká kvalitní práce.(4.5.2016)

Čím to je, že všichni pohlední muži ve filmu zemřou strašlivou smrtí? Na mysli mám samozřejmě vyplašeného vojáka v podání Cilliana Murphyho a potom toho roztomilého albína. Jinak film vnímám spíš v jednotlivých epizodách než jako celek, protože Nicole moc nemusím a už vůbec ji nemusím, když milostně vzdychá. Nejvíc se mi líbil fragment v Nataliině domě. "Říkají, že válka je mrak, který zakryl zemi. Přitom to oni způsobili tohle počasí. A teď si stojí v dešti a křičí: 'Doprdele, ono prší!'"(18.11.2006)

• - S rozpočtem 79 miliónů dolarů to byl k roku 2003 pro Miramax nejdražší film, který si sami financovali. (HellFire)

• - Spoiler: Zatímco v sestřihu, který je znám divákům, Inman zachrání Saru a posléze odejde, v původním scénáři s ní zůstává, aby jí pomohl uklidit dům právě po vpádu vojáků. Její dítě ale zemře a žalem zlomená Sara se zastřelí. (novoten)

• - 'Horské' scény se natáčely v rumunských Karpatech. (EMMY)