Motion of Light

Kanada, 2004, 8 min

Režie:

Karl Lemieux

Radko

Dôstojný nasledovník Stana Brakhageho. Epileptický sled čiernobielych prepletajúcich sa industriálnych povrazcov, priamo na filmový pás domaľovaných škvŕn. 16 mm kamera. Priliehavá sprievodná hudba nepokoja. Osobne mi to pripomínalo nie industriálny nepokoj, ako ho opisujú zahraniční komentátori. Skôr pohľad na husto zatrávnenú divokú lúku. Jednotlivé traviny sú zmietané divokým gradujúcim vetrom, ústiacim do víchra a prudkej búrky. Všetko pohľadom zvnútra. Pohľadom chrobáčika, vidiaceho čiernobielo. Tvora žijúceho uprostred divokej prírody. Jeho biotop sa neúprosne a permanentne zmieta vo vetre. Všetko sa prirýchlo mihoce, a trištvrtina z tohto pohybujúceho sa chaosu, akoby túžila tvorčeka v ňom žijúcom nejako ovládnuť, polapiť. Alebo zlikvidovať a zožrať. ()

JohnMiller

3,5* a to v "inom stave vedomia". Keby mala táto krátkometrážna snímka grády počas celého trvania ako posledné 2 minúty, tak by bolo moje hodnotenie vyššie. Avšak prvé 4 minúty ma nudili. Pomalá projekcia čiernobielych machúľ vodových farieb či čo ma až tak nebavili, no ako vravím ,keď sa to rozbehne, stojí to za to. ()

easaque

3* zase tu máme totální videoart pro vybíravé fajnšmekry ;-) Experiment, který se zažere do mozku a nepustí - pod vlivem halucinogenních látek bych se z toho možná ani neprobral :-) Zkuste sami tady [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: 1 /// ART: 3 /// STYL: X /// CASTING: X (3*MAX) ] ()