Jízda do pekel

Road Kill

Jazda do pekiel

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2001, 93 min

Jízda do pekel je napínavý a velice nepředvídatelný thriller u kterého se rozhodně nebudete nudit ani na chvíli. Celý film vypráví o tom, že není dobré dělat si srandu z hlasu z rádia a může se vám to pěkně vymstít. Herci byli vybráni taky dobře a navíc na Leelee Sobieski se prostě dobře dívalo. Jen Paula Walkera mohl dabovat někdo jiný, aby neměl hlas jak nějaké 10- leté děcko. Jinak je to skvělá jízda s někdy i děsivou atmosférou a děsivým hlasem v rádiu. Akorát nevím proč tu hodně lidí nadává na ten závěr. Mě přišel celkem stylový.(4.1.2009)

Vysokoškolák Lewis ide svojim novým autom vyzdvihnúť kamarátku Vennu do Colorada, aby spoločne išli na prázdniny domov. Cestou zoberie i svojho staršieho, problémového brata Fullera. Namontujú si do auta súkromnú vysielačku a začnú komunikovať s ostatnými vodičmi. Z jedného z nich si nepríjemne vystrelia. Myslia si, že je to ohromná sranda. Lenže pre svoje hlúpe žartíky si vybrali nesprávneho chlapa. Trpko oľutujú svoj nerozvážny čin. ***(6.5.2016)

Taková mladistvá a méně propracovaná verze na Spielbergův "Duel". Dva mladíci si udělají srandu z nadrženého řidiče kamionu a jelikož nejspíš nemá smysl pro humor jde jim po krku. V první polovině má film celkem slušnou atmosféru a režisér postavu řidiče neukazuje a film chvíli funguje jako Spielbergova prvotina avšak jen v první půli. Poté se film na chvíli zastaví, nechá hrdiny vydechnout a vše začne nanovo. Teď už se však z napínavého atmosferického thrilleru stavá naprostá tuctovka, kdy tajemný řidič ví o hrdinech úplně vše je všude kde jsou oni a ještě k tomu začne unášet jejich známé. Atmosféra jde do háje, příběh nabere akčnější podtón a už to prostě není ono. Je to celkem škoda, protože ze začátku film atmosfericky fungoval velice dobře a k tomu mu ještě pomáhaly slušné výkony hlavních představitelů. Když se to ale vezme kolem a kolem jedná se o slušnou thrillerovou jednohubku, která sice nepřekvapí ale dokáže zabavit. A navíc si režisér připravil na konec takový malý vtípek.(31.12.2008)

S tozpočtom 23 mio $ mohli vyťažiť z takéhoto thrileru omnoho viac. Na film sa dá pozerať, nenudí príliš a obsahuje pár dobrých námetov a nápadov,. PLUS: sympatickí herci, dobrá hudba, film má celkom spád - lepší v druhej polovici, "otvorený záver" MINUS: málo napätia, slabšie výkony, mierne zmetený scenár... ale inak pohodička... 3 * ako vyšité.(15.12.2012)

Škoda, že to všichni srovnávají s Duelem od toho nemehla Spielberga. Mě se to líbilo teda určitě víc. I když ten Duel nebyl zase až tak špatnej (spíš bych měl říct, že to nebyl jeho nejhorší film). No ale na Jízdě do pekel se mi líbilo víc věcí, než jen utržená spodní čelist (to by mě zajímalo, jestli se ten přeživší v komatu probere, tak jak bude kousat, chch). Třeba Steve Zahn, kterej mi připadá v každým filmu jako takovej dobrej pošuk. Ale ani ten druhej nebyl špatnej. Jinak tu holku Sobieski fakt nemám rád, spíš bych si tam představil nějakou jinou ňufinu, třeba tu druhou unesenou, ale to je jedno. Dalo se.(19.11.2006)