Jízda do pekel

Road Kill

Jazda do pekiel

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2001, 93 min

Taková mladistvá a méně propracovaná verze na Spielbergův "Duel". Dva mladíci si udělají srandu z nadrženého řidiče kamionu a jelikož nejspíš nemá smysl pro humor jde jim po krku. V první polovině má film celkem slušnou atmosféru a režisér postavu řidiče neukazuje a film chvíli funguje jako Spielbergova prvotina avšak jen v první půli. Poté se film na chvíli zastaví, nechá hrdiny vydechnout a vše začne nanovo. Teď už se však z napínavého atmosferického thrilleru stavá naprostá tuctovka, kdy tajemný řidič ví o hrdinech úplně vše je všude kde jsou oni a ještě k tomu začne unášet jejich známé. Atmosféra jde do háje, příběh nabere akčnější podtón a už to prostě není ono. Je to celkem škoda, protože ze začátku film atmosfericky fungoval velice dobře a k tomu mu ještě pomáhaly slušné výkony hlavních představitelů. Když se to ale vezme kolem a kolem jedná se o slušnou thrillerovou jednohubku, která sice nepřekvapí ale dokáže zabavit. A navíc si režisér připravil na konec takový malý vtípek.(31.12.2008)

• Gilmour93

Walkerova holá prdel, Zahnova holá prdel a jejich herectví na úrovni dítěte z besídky MŠ vs. kamioňák Rusty Nehet, co nemá pro nejapné rádiožerty černého mazla a maminčiny ovce ani za mák pochopení.. Instantní polévka teenage filmu, v níž se thriller rozpustil po vzoru lžičky chybujících soudruhů z NDR. Původně jsem chtěl dát této dálniční báchorce bez krve, vajec i třešní (pardon, ty tam vlastně byly) tři vyhaslé hvězdy, ale dementní konec popírající logiku, konkrétně (ne)identifikace těla velmi očitými svědky, mi otevřel oči. Chtělo by se napsat výborná oddychovka, ale lhát se nemá..(15.2.2013)

Mám docela rád tyhle ty hororové Road movie ala původní Stopař, ale jen málo která z nich dosahuje jeho kvalit a i zde jde pouze o průměrnou záležitost, u které jsem nejvíce postrádal pořádnou dávku napětí. Je sice pravdou, že jsem tu narazil na několik ponurých momentů, ale nějak zvlášť jsem z toho odvařený nebyl. Chyběla mi větší tvrdost záporné postavy, jen s honičkou v poli se už opravdu nespokojím. Je z toho sice cítit ona potřebná bezmocnost hlavních postav, ale i zde jsem narazil na spoustu „klišé“, které jsem už viděl někde jinde. Všudypřítomná blbost a naivita po čase omrzí a vy tak přece jenom očekáváte nějaký zlom (něco nového), co jsme nikde jinde ještě neviděli, jenže tady se toho bohužel nedočkáme. Ani to, že Leelee nenosí pod tričkem podprsenku, už toho moc nezachrání. Navíc rovněž nemám rád happyendy, takže i tady v mém případě tvůrci neobstáli. 60%(7.4.2013)

Solidní nápad na film, ale mnohem slabší scénář. Jelikož celý děj by se v pohodě vešel do poloviční stopáže, pak už je spíš takové natahování. Lewis jede pro bráchu do vězení a cestou zpátky mu nechá brácha namontovat do auta vysílačku a začnou blbnout. Fullera napadne , aby brácha změnil hlas jako ,když byl dítě a něco namluvil do vysílačky jestli se někdo chytne a on se ozval řidič nákladáku Rusty Nail , kluci blbnou tak dlouho dokud se jim neztratí z dosahu. Přijedou do motelu kde je děsně prudící chlápek co se mu pořád něco nelíbí a střetne se s Fullerem, ten si ho snaží nevšímat a vezme si pokoj a jde do auta za bráchou , jenže v tu samou dobu se ozve znova Rusty Nail a hledá tu ženskou, kterou kluci dělali a ty nenapadne nic jinýho než ho poslat do stejného motelu a do pokoje k tomu prudícímu chlápkovi. Sami mají pokoj vedle a poslouchají co se bude dít, jenže se tam děje něco hodně divného a to je dost vyděsí a ak volají recepčního. A pak poldy jelikož mají výčitky svědomí chlápek od vedle je v komatu. Pak se vrací Lewis domů k přítelkyni a jedou i bráchou do Vegas mezitím potkají dívky kamarádku a za nedlouho se ozve kdo jiný než Rusty Nail. A že má tu kamarádku a začíná hra kdo z koho. Někdy mě přijde že má Rusty aspoň x dvojníků, aby stihnul být všude a všechno vysledoval. Konec je celkem solidní a docela drsný.(12.3.2009)

Haloooo...je tam " Kendy " ?Hold v některých případech se nevyplatí, dělat si srandu z někoho, koho neznáme. Né každý, má stejný smysl pro humor.Příjemná oddychovka, která mi sedla.Fajn Paul Walker.Nedělej si srandu z lidí, když nevíš o tom, že tě vidí.Mámin mazel..." kendy kejn " tirák umí být fakt zlej. "(5.1.2016)

• - Hlas Rusty Naila ve vysílačce patří Tedu Levinovi, herci, který ztvárnil Bufallo Billa v Mlčení jehňátek. Samotnou postavu ovšem hraje Matthew Kimbrough. (Holina)

• - Pro noční scény byly vyměněny světla kamionů a aut za přistávací světla letadel kvůli vysokému jasu. To pomohlo k absolutnímu ztmavení oblohy i při svítání. (Cheeker)

• - K filmu byly natočeny tři různé konce. (Holina)