Jízda do pekel

Road Kill

Jazda do pekiel

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2001, 93 min

Vskutku docela povedený thriller o vtipu, který se změnil v děsivou noční můru. Celý film má opravdu dobré a svižné thrillerové tempo. Do hlavní role filmaři obsadily teenegerovskou hvězdu“ Paula Walker, kterého opravdu já nemám rád! Je pravda, že se tady docela Walker snažil, ale taky to nebyl žádný zázrak. A když už jsem u těch herecký výkonů, tak i Leela Sobiesky se taky moc nepředvedla. Asi nejlepší zručně natočená část filmu byla, když šofér kamionu (ze kterého si vystřelily dva mladíci) šel na schůzku ze ženou a zjistil, že to je muž a že je objetí vtipu. Samozřejmě šoféra kamionu chytilo psycho a dotyčného zabil. Proč je výborná zrovna tato pasáž? Protože celou tu dobu oba dva mladící poslouchají u stěny co se právě děje ve vedlejším pokoji. A tato pasáž je vyjímečná hlavně díky tomu, že ani na vteřinu kamera neukáže co se ve vedlejším pokuji děje a pouze sleduje ty dva mladíky jak jsou zužovány strachem. Myslím si, že tato pasáž byla opravdu mistrovsky natočena.(13.9.2006)

Oddychovka výborná a znepokojující stejně jako ozvěna na tomto profilu. Více Leelee a černého humoru, méně patetických keců a namísto lepších tří jsou to horší čtyři. Pro mne ještě pádnější důvod, proč se přemísťovat zásadně vlakem nebo letadlem než Duel (a o něco méně pádný než Stopař). 65% Zajímavé komentáře: Marius, Bluntman, Tommy987, Ender66, Niella, Filip.S, Lookass(7.6.2008)

• Slarque

Takový průměrný bastard thrilleru s komedií. Křížit tyto dva žánry není nijak zvlášť dobrý nápad, protože je problém se bát a smát zároveň. Oním humorným odlehčením autoři boří pracně budovanou atmosféru a pak musejí začít znovu od nuly. A taky nemám rád padouchy, kteří nechají hlavní hrdiny jít, aby je pak složitě znovu dostávali za pomocí informací, které prostě předem nemohli znát.(12.8.2007)

Ako sa zlatí študenti vybrali na výlet. Keďže boli aj veľkí srandisti tak si chceli zažartovať s kamionistom, ale vybrali nesprávneho a tak ich smiech čoskoro prešiel. Aj keď námet neznie príliš lákavo, vôbec nevadí, že ide o ďalšieho geniálneho filmového zloducha a pointa je vlastne jasná už po prvých kilometroch. Je to vlastne celkom príjemná filmová zábava, takže vyložiť nohy, otvoriť pivo a šťastnú cestu.(5.3.2014)

No tak že by to byla zrovna jízda do pekel, to zas ne, ale napětí tomu rozhodně nechybělo. To se jednou dva hoši rozhodli, že si udělají "srandu" z nějakého nadrženého týpka, kterého naladili ve vysílačce v půjčeném autě. No ale něco se semlelo, je z toho vražda a ten psychouš jim za to jde po krku a chce si z nich taky udělat "srandu". Pár mladých herců, nízký rozopčet, starší auto a dá se z toho natočit parádní thriller. Dabing Paula Walkera je naprosto strašný - mluví jak pětileté děcko - a ještě když ze sebe dělá ženskou, no gay k pohledání (nic proti pětiprocentním). A ten konec jsem nějak nestrávil.. do dobrého filmu by prostě špatný závěr patřit neměl, a k tomu je ještě otevřený.. doufám, že nikdo nebude zkoušet chtít natočit stupidní druhý díl. Jinak je to teda povedená jízda se slušnou atmosférou.... 7/10(12.8.2007)

• - Pro noční scény byly vyměněny světla kamionů a aut za přistávací světla letadel kvůli vysokému jasu. To pomohlo k absolutnímu ztmavení oblohy i při svítání. (Cheeker)

• - O roli Rusty Nail se ucházeli Eric Stoltz a Eric Roberts. (Cheeker)

• - K filmu byly natočeny tři různé konce. (Holina)