Jízda do pekel

Road Kill

Jazda do pekiel

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2001, 93 min

Vskutku docela povedený thriller o vtipu, který se změnil v děsivou noční můru. Celý film má opravdu dobré a svižné thrillerové tempo. Do hlavní role filmaři obsadily teenegerovskou hvězdu“ Paula Walker, kterého opravdu já nemám rád! Je pravda, že se tady docela Walker snažil, ale taky to nebyl žádný zázrak. A když už jsem u těch herecký výkonů, tak i Leela Sobiesky se taky moc nepředvedla. Asi nejlepší zručně natočená část filmu byla, když šofér kamionu (ze kterého si vystřelily dva mladíci) šel na schůzku ze ženou a zjistil, že to je muž a že je objetí vtipu. Samozřejmě šoféra kamionu chytilo psycho a dotyčného zabil. Proč je výborná zrovna tato pasáž? Protože celou tu dobu oba dva mladící poslouchají u stěny co se právě děje ve vedlejším pokoji. A tato pasáž je vyjímečná hlavně díky tomu, že ani na vteřinu kamera neukáže co se ve vedlejším pokuji děje a pouze sleduje ty dva mladíky jak jsou zužovány strachem. Myslím si, že tato pasáž byla opravdu mistrovsky natočena.(13.9.2006)

No tak že by to byla zrovna jízda do pekel, to zas ne, ale napětí tomu rozhodně nechybělo. To se jednou dva hoši rozhodli, že si udělají "srandu" z nějakého nadrženého týpka, kterého naladili ve vysílačce v půjčeném autě. No ale něco se semlelo, je z toho vražda a ten psychouš jim za to jde po krku a chce si z nich taky udělat "srandu". Pár mladých herců, nízký rozopčet, starší auto a dá se z toho natočit parádní thriller. Dabing Paula Walkera je naprosto strašný - mluví jak pětileté děcko - a ještě když ze sebe dělá ženskou, no gay k pohledání (nic proti pětiprocentním). A ten konec jsem nějak nestrávil.. do dobrého filmu by prostě špatný závěr patřit neměl, a k tomu je ještě otevřený.. doufám, že nikdo nebude zkoušet chtít natočit stupidní druhý díl. Jinak je to teda povedená jízda se slušnou atmosférou.... 7/10(12.8.2007)

Od filmu Jízda do pekel jsem nečekal abosolutně nic a udělal jsem sakra dobře, protože takto dobrý a nepředvídatelný thriller jsem už dlouho neviděl. Vše začíná poměrně klidně, dokud si dva mladí lidé neudělají srandu z řidiče, který je psychopat, tak poté začíná celkem slušná adrenalinová jízda. Scénář je podobný tomu z filmu Duel ale nic to nemění na tom, že tento je vydařený. Herecké obsazení bylo opravdu vhodně vybráno. Paul Walker předvádí standartní výkon ale velice mně potěšil Steve Zahn, který se nepředvedl zrovna v nejlepším ve filmu Policajti na baterky. O napětí v tomto snímku není nouze, najde se zde i pár děsivých scén a sem tam i nějaký ten humor. Film, který si na nic nehraje ale velmi mně potěšil.(16.8.2007)

Thrillerová roadmovie o tom, jak se dva bráchové dostanou do průseru díky takové klukovině, jakou je dělání si prdele z TIRáků přes autovysílačku. Nemusí se to vyplatit, obzvlášť když natrefíte na magora. Film má ideální stopáž, příjemné herce, i když LíLín xicht moc nemusím, a po celou dobu příjemně graduje, takže ho beru jako fajn oddychovečku za 70%. Komu se líbilo, doporučuju tohle.(31.12.2013)

Spíš *** 1/2 ! Jeden z filmů neprávem zapadlích v zadních regálech videopůjčoven a tak velmi snadno přehlédnutelných.Bohužel!Dost dobrý thriller se slušným hereckým obsazením a dobrým nápadem.Dva mladí chlápci si udělají z jiného staršího na začátku srandičku a ten si z nich dělá srandu naopak zbytek filmu.Srandu,při které ovšem o humor moc nejde.Prvních 60 minut jde o dokonalý film.Slušný napínák,který si zaslouží pozornost každého,kdo má rád napínavou jízdu bez oddychu.P.S.dal bych i čtyři *,ale ten závěr mi přišel krapet odfláknutý,neboť celý film ho připravoval na parádní finále.Škoda,jinak by šlo o hodně dobrý nadprůměr,takto je to ,,jen'' nadprůměr!(12.4.2005)

• - Pro noční scény byly vyměněny světla kamionů a aut za přistávací světla letadel kvůli vysokému jasu. To pomohlo k absolutnímu ztmavení oblohy i při svítání. (Cheeker)

• - O roli Rusty Nail se ucházeli Eric Stoltz a Eric Roberts. (Cheeker)

• - Hlas Rusty Naila ve vysílačce patří Tedu Levinovi, herci, který ztvárnil Bufallo Billa v Mlčení jehňátek. Samotnou postavu ovšem hraje Matthew Kimbrough. (Holina)