Jízda do pekel

(pracovní název)

Jazda do pekiel

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2001, 93 min

S tozpočtom 23 mio $ mohli vyťažiť z takéhoto thrileru omnoho viac. Na film sa dá pozerať, nenudí príliš a obsahuje pár dobrých námetov a nápadov,. PLUS: sympatickí herci, dobrá hudba, film má celkom spád - lepší v druhej polovici, "otvorený záver" MINUS: málo napätia, slabšie výkony, mierne zmetený scenár... ale inak pohodička... 3 * ako vyšité.(15.12.2012)

• Slarque

Takový průměrný bastard thrilleru s komedií. Křížit tyto dva žánry není nijak zvlášť dobrý nápad, protože je problém se bát a smát zároveň. Oním humorným odlehčením autoři boří pracně budovanou atmosféru a pak musejí začít znovu od nuly. A taky nemám rád padouchy, kteří nechají hlavní hrdiny jít, aby je pak složitě znovu dostávali za pomocí informací, které prostě předem nemohli znát.(12.8.2007)

• kaylin

Americký snímek „Jízda do pekel“ z mého pohledu nepřináší nic závratně zajímavého. Je to téma, které už bylo do roku 2001 docela dobře vytěženo, ať už snímkem „Duel“, nebo obdobně laděným a také velmi povedeným filmem „Stopař“. „Jízda do pekel“ má sice svůj drive a Leelee Sobieski rozhodně vždy zaujme, ale ani tak to není něco, co by měl drželo v napětí.(27.1.2020)

Co se nám tu ve skutečnosti odehrává před očima, je oživení starého známého mýtu o lokomotivě z Lumierova kraťasu Příjezd vlaku na nádraží. Nepřipomíná snad náklaďák a dva nebozí, skoro až paralyzovaní chlapci a vůbec všechny ty variace na Spielbergův Duel přímý protějšek ke slavné lokomotivě, před níž na konci devatenáctého století utkali vystrašení diváci z kinosálů? Jen s tím zásadním rozdílem, že tehdy se báli a utíkali diváci, kdežto dnes zdrhají filmové postavy a my jen pasivně přihlížíme, což souvisí s tím, že přinejmenším v počátcích kinematografie žádné filmové příběhy ani postavy je obývající neexistovaly. Neexistuje asi ani nikým nespatřený Rusty Nail, napájející se z anonymní lokomotivy.(8.4.2011)

Dva bráchové si udělají prdel z kamioňáka, jenže né vždy se může žertík vyplatit. Zaprášené silnice západu, skřípějící kola aut a úprk před šíleným psychopatem do vás vženou jistou dávku adrenalinu. Spolupráce ústřední dvojice, Zahn/Walker, funguje na výbornou a když už jde opravdu do tuhého, zvýší už tak vyšpičkované emoce Beltramiho hudba. Večerní oddychovka, u které člověk nemusí moc přemyšlet, ale dostane se mu slušné zábavy. 65%(21.8.2011)

• - Hlas Rusty Naila ve vysílačce patří Tedu Levinovi, herci, který ztvárnil Bufallo Billa v Mlčení jehňátek. Samotnou postavu ovšem hraje Matthew Kimbrough. (Holina)

• - K filmu byly natočeny tři různé konce. (Holina)

• - Pro noční scény byly vyměněny světla kamionů a aut za přistávací světla letadel kvůli vysokému jasu. To pomohlo k absolutnímu ztmavení oblohy i při svítání. (Cheeker)