poster

Luxo junior

 • USA

  Luxo Jr.

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 1986, 2 min

 • pravo
  *****

  Ako vzniklo logo Pixaru alebo lampy s emóciami. Ide o prvý film Lassetera po jeho príchode do Pixaru a hneď ukázal cestu, ktorou sa bude animovaný film v budúcich rokoch uberať. Luxo Jr. patrí vôbec medzi prvé počítačovo animované filmy a aj po vyše dvadsiatich rokoch patrí medzi najlepšie krátke animované filmy, ktoré môžeme vidieť.(15.12.2007)

 • tron
  ****

  ... A odvtedy je symbolom pixaru stolná lampa. Už to čo-to vypovedá o tom, aká kvalitná a odvážna firma to je, iné by si za maskota zvolili huňatého medvedíka alebo ja neviem čo. Pixar však dokáže poľudštiť aj predmety – to je sila. Kraťas na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=PvCWPZfK8pI(22.5.2009)

 • Aleee89
  ***

  Pixar tímhle určitě udělal revoluční film. Kdo jiný by taky v roce 1986 uměl s počítačovou technikou něco takového? A navíc (jako tradičně) to Pixar okořenil bezva grafikou (na tu dobu!) a vůbec celé zpracování je více než povedené. Příběh jako ze života. Jenže přese všechno, viděla jsem to jako čtvrtý krátký animák od Pixaru a líbil se mi zatím nejméně, proto musím jít oproti ostatním filmům s hodnocením o deset procent níže. Ale to nic nemění na tom, že celkově je to film fajn.(17.6.2013)

 • Dr.film
  *****

  Jako dítě jsem s Otcem chodil za jedním pánem. Ten pán měl ve své kanceláři stolní lampu, která mě při každé návštěvě neuvěřitelně fascinovala - jak konstrukcí tak všestranností pohybu. Moc dobře si vzpomínám na ten zvuk natahujících se pružinek i občasného vrznutí čepu. Byla to přesně taková stolní lampa jako v tomto animovaném krátkometrážním filmečku. Luxo Jr. mě nedostal na kolena pouze proto, že jeho tvůrci dokázali vdechnout duši obyčejné stolní lampě, ale také proto, že oprášil hodně staré vzpomínky.(16.6.2005)

 • T2
  *****

  Prvý krátkometrážny film z dielne Pixaru nemohol vyznieť ani lepšie a zaslúžene sa koniec koncov lampička dostala do loga Pixaru, bez nej hopkajúcej na písmene "I" sa to už nedá ani predstaviť. /90%/ __Krátkometrážna rozprávka "Luxo Jr." sa dá pozrieť na DVD disku rozprávky Toy Story 2.(25.1.2009)

 • - Přestože je postava Luxa seniora mužského pohlaví, John Lasseter bral inspiraci pro tuto postavu ve své matce. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Luxa juniora navrhol zamestnanec Pixaru, Tom Porter. Inšpiráciou mu bol vlastný syn Spencer. (LuiCJ)

 • - Pro míček, který se v tomto animovaném snímku objevil, to nebyla jediná role. Spatřit jsme ho mohli i v dalších filmech od Pixaru, a to v Toy Story: Příběh hraček (1995), kde se valí na Buzze Rakeťáka ve scéně, odkazující na serii o Indiana Jonesovy, ve filmu Příšerky s.r.o. (2001) v pokoji malé Boo a v komedii Vrhůru do oblak (2009) v bytě mladé dívky během scény, kdy odlétá Carlův dům. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace