Luxo junior

Luxo Jr.

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 1986, 2 min

Určitě lepší než předešlý pixarovský kraťas André a včela. Musím uznat zajímavý a zároveň jednoduchý nápad na námět. Je to skoro prakticky o ničem a zároveň ne. Obsadit lampy do "hlavních rolí" bylo dobrá idea ... vlastně samotné symboly pixarovského motta. Chvílemi lampy vypadaly spíše jako "z masa a kostí" než z kovu - viz skleslá a smutná lampa ... to se jen tak nevidí.(27.4.2010)

Pixar tímhle určitě udělal revoluční film. Kdo jiný by taky v roce 1986 uměl s počítačovou technikou něco takového? A navíc (jako tradičně) to Pixar okořenil bezva grafikou (na tu dobu!) a vůbec celé zpracování je více než povedené. Příběh jako ze života. Jenže přese všechno, viděla jsem to jako čtvrtý krátký animák od Pixaru a líbil se mi zatím nejméně, proto musím jít oproti ostatním filmům s hodnocením o deset procent níže. Ale to nic nemění na tom, že celkově je to film fajn.(17.6.2013)

V podstatě hrozný film, který by ruční animátor měl hotový za dva týdny. Ale propracovanost pohybu a setrvačnosti je i přes nepříliš hezké 3D zpracování stále krásná. A navíc když si vemete rok (1986) dobrých 9 let před Toy Story tak je to neuvěřitelné. Jestli chcete vědět proč má Pixar ve znaku lampičku tak je tohle nutnost! ;)(28.2.2009)

Ten obsah zde prozrazuje celý děj, ještě že jsem ho před zhlédnutím nečetla.. Jinak kraťas s lampičkama jsem už kdysi viděla, jenom jsem v té době netušila, že to je od Pixaru. :) Ke zhlédnutí v HD zde: http://www.youtube.com/watch?v=zmhZm5FRV4s(11.1.2013)

Ako vzniklo logo Pixaru alebo lampy s emóciami. Ide o prvý film Lassetera po jeho príchode do Pixaru a hneď ukázal cestu, ktorou sa bude animovaný film v budúcich rokoch uberať. Luxo Jr. patrí vôbec medzi prvé počítačovo animované filmy a aj po vyše dvadsiatich rokoch patrí medzi najlepšie krátke animované filmy, ktoré môžeme vidieť.(15.12.2007)

• - Skákající lampa, která je logem studia Pixar, pochází právě z tohoto krátkometrážního snímku. (Timak)

• - Luxa juniora navrhol zamestnanec Pixaru, Tom Porter. Inšpiráciou mu bol vlastný syn Spencer. (LuiCJ)

• - První počítačově animovaný krátký film nominovaný na cenu Academy Award. (HappySmile)