Na dievčenskú strednú školu Majisuka Gakuen prichádza nová študentka (Atsuko Maeda). Ako čoskoro zisťuje, táto škola je plná delikventiek, ktoré sú súčasťou rôznych frakcií bojujúcich medzi sebou. Po tom, čo Atsuko vyjde víťazne zo svojej prvej bitky proti presile súperiek, sa roznesie chýr o jej sile. Od tej chvíle sa jej do cesty stavajú nové a nové súperky, ktoré ju chcú poraziť. Hoci chce Atsuko viesť seriózny život a stať sa zdravotnou sestričkou, postupne smeruje aj za tým, aby z nej bola najsilnejšia študentka Majisuka Gakuen. (GTS_PUNK)

Five By Five

Mám rád filmy o japonských delikventkách + obsadenie krásnymi idolkami je hlavne v tejto prvej sérii veľmi vydarené. V podstate taká "myš" ktorá intriguje, manipuluje ľuďmi a mala tu byť možno takým záporáckym prvkom, je zároveň tak roztomilá, že ju jednoducho musíte zbožňovať... Hlavný príbeh až na slabšie vyvrcholenie (kvôli ktorému dávam menej bodov) nie je zlý, no oveľa lepšie sú "zápletky" v jednotlivých epizódach. Tiež chválim makeup - krvou nešetrili - a nevyzerá to nereálne. Páčil sa mi aj opening. Určite niečo, čo by si každý milovník tohoto žánru mal pozrieť. ()

GTS_PUNK

Dvanásťdielny seriál z produkcie TV Tokyo z roku 2010 prenáša diváka do prostredia dievčenskej strednej školy Majisuka Gakuen. Ani zďaleka to však nie je obyčajná škola. Na Majisuka Gakuen totiž študujú delikventky, ktoré sú súčasťou rôznych frakcií bojujúcich o nadvládu nad školou. Ako nová študentka do Majisuka Gakuen prichádza Atsuko Maeda (Atsuko Maeda), na ktorú čaká náročný boj na ceste až na samotný vrchol školy. Príbehovo je tento seriál TV Tokyo jednoznačne akčným počinom so zaujímavým zasadením, v ktorom však možno nájsť aj dramaticko-komediálne prvky. Naprieč dvanástimi epizódami sa nesie hlavná dejová línia, pričom však každá z epizód obsahuje vlastný menší príbeh, zväčša postavený na súboji Atsuko proti niektorej zo školských súperiek. Na postavy kladie seriál vôbec najväčší dôraz zo všetkého. A v podstate sa ani niet čomu čudovať, tie totiž z veľkej časti predstavujú dievčenské idoly zo skupiny AKB48, ktoré sú akýmsi "hnacím motorom" celého seriálu. Je nutné podotknúť, že nejakých veľkých kvalít v akomkoľvek smere (vizuál, výprava, bojové scény atď.) sa tu divák naozaj nedočká, ale atraktívne dievčenské idoly sú schopné tieto nedostatky kompenzovať. A to dokonca do takej miery, že v konečnom dôsledku seriál ani zďaleka nepôsobí ako podpriemerné dielo, ktorým by bez ich účasti, bohužiaľ, bol. Z pohľadu obsadenia dievčenských idolov je najzaujímavejšou a zároveň najlepšou stránkou seriálu charakterová jedinečnosť postáv, ktoré stvárňujú. Prakticky každá z nich je niečím špecifická, pričom však za tie divácky najpútavejšie možno označiť šialenú Gekikaru (Rena Matsui) či intrigánsku "myšku" Nezumi (Mayu Watanabe). Osobitne menovať by však bolo možné v podstate všetky, keďže schopnosťou niečím zaujať diváka sa vyznačuje každá jedna z nich. Respektíve skoro každá. Taká Nachu, ktorá stvárňuje jednu z hlavných postáv, totiž do seriálu príliš nepasuje a pôsobí skôr rušivo. Aj keď, pravda, práve ona je jednou z tých seriálových protagonistiek, ktoré nepatria do AKB48. Ako sme už uviedli, okrem dievčenských idolov, ktoré sú najvýraznejším prvkom celého seriálu, tento počin TV Tokyo veľa ďalších pozitívnych stránok neponúka. Majisuka Gakuen je aj napriek tomu dielom, ktoré v konečnom dôsledku ako celok nevyznieva kvalitatívne zle. Áno, je možné sa baviť o tom, do akej miery ide v tomto smere o zásluhy hereckého obsadenia mladými slečnami z AKB48. Najhoršie však nie je napísaný ani príbeh, keďže si diváka dokáže postupne získať. Seriál zároveň ponúka aj veľmi dobrý hudobný opening "Majisuka Rock N' Roll" a ending "Sakura no Shiori". ()

• Japonský výraz "majisuka", ktorý je aj v názve seriálu, možno voľne preložiť ako "myslíš to vážne?" alebo "si seriózny?". Vždy, keď sa to niekto v seriáli počas bitky ironicky opýta hlavnej postavy (Atsuko Maeda), prebudí to v nej silu, pretože sama žije seriózny život, v ktorom sa snaží stať sa zdravotnou sestrou a vyhýbať sa bitkám. (GTS_PUNK)