poster

Lovci záhad (TV seriál)

 • Česko

  Lovci mýtů

 • Velká Británie

  Myth Hunters

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 50 min

Střih:

Antony Oliphant
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

 • honajz
  ****

  Zatím jsem viděl dva díly a musím říct, že jsou natočeny zajímavě, s jemnou gradací děje, kdy si tvůrci nechávají některé karty v rukávu a odhalí je teprve později. Celá dramatizace je dobře udělaná, sehnat dobové fotky také muselo dát práci. Zajímavé jsou i osudy zainteresovaných lidí, jež samy o sobě jsou často plné zvratů.(11.11.2013)

 • Ainy
  ****

  Díl o Stephensovi a Catherwoodovi - dva historici amatéři, kteří pravděpodobně našli jeden z největších objevitelských pokladů našeho světa - Mayskou civilizaci. Netvrdím, že bych chtěla žít v minulosti, jsem za současnost fakt ráda, ale tenkrát bylo ještě co objevovat. Dnes už tolik tajemných míst na zeměkouli není. Taky nejsme tak zabednění a máme mysl otevřenou, většinou. Jsme více vstřícní k neznámému a hned se nekřižujeme a neodsuzujeme. Nicméně setkání těch dvou a následné putování po celé Střední Americe bylo asi to nejlepší spojení, které mohlo nastat. Jeden byl právník se skvělým citem pro psaní knih, druhý byl architekt a úžasný malíř. Jejich cestopisy musely na čtenáře zapůsobit přímo magicky.(10.7.2015)

 • Tryskomyš
  ****

  Zajímavý především příběh Hledání nacistického zlata z 3. serie.(8.8.2016)

 • Prometheus69
  *****

  Spletl jsem si to z jiným projektem na trochu rozdílnější úrovně dna.... Takže své hodnocení nemůžu vzít už spět Tak to aspoň podpořím.... a případně se pookouknu po aspoň po jednom či pár dalších díech abych pak na to napsal zkutečný nezaujatý koment. Ale pokud to má už i tak nad 70% ... Určitě má toto hodnocení v červených číslech oprávněně. :)(22.4.2014)

 • majec4
  ****

  Toto je podareny serial. Sem tam sa objavi cast ktora ma nebavi, ale pri tolkych castiach to je celkom zvladnutelne. Paci sa mi aj sposob akym to je natocene. Casti o nacistoch, mayoch su super.(4.6.2017)

 • gazogazo
  ***

  Obecně tyhle konspi sračky byli to mimozemšťané daniken bullshity nezvládám, ale tohle sem náhodou viděl, díl o Thovtovi , krásné to zahnali do kouta a upalili a nebáli se říct že je to mrdka , nikdy to neexistovalo. Milé překvapení(8.2.2016)

 • beso74
  ***

  Vcelku zaujímavý seriál o pátraní po legendárnych a v drvivej väčšine nedosiahnuteľných (a snáď aj neexistujúcich ) pokladoch. Príbehy sa odohrávajú v dvoch rovinách, v prvej je osud pokladu, v druhej osudy tých, čo ich hľadali. Všetko podané formou dokumentárnej rekonštrukcie, obohatenej o veľké množstvo historických faktov.(9.7.2014)

 • Xaeroo
  *****

  History channel se dost zlepšil, tohle je jeden z nejzajímavějších projektů jejich tvorby, hrané příběhy ve srozumitelném vyprávění. "George Rohas is a hero" , za mě nejleší díl s chudým hledačem pokladů Rohasem, který se postavil chladnokrevnému a hamižnému filipínskému prezidentovi...(31.1.2015)

 • Sadova302b50
  ****

  Velmi dobrý seriál, zajímavě zpracovaný. Rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsem v rámci takovýchto projektů viděla. 85%/strong>(30.5.2015)

 • viax
  ****

  Zatím jen první díl o Noemově arše. Zajímavě zpracováno, záběry se ke zblbnutí neopakují jako u jiných dokumentů, což je skvělé. Český komentář ucházející, neuspávající. Názory protagonistů, že brzy bude archa určitě objevena, jsou celkem směšné, Schliemann hledal Troju 20 let a to nebyla tak vzdálená na časové ose. :-) Někteří hledači si ani neověřili dobové možnosti, napřed železné šrouby hledali, jásali, když jakési železo našli, pak přišli na to, že Archa spadá do doby předželezné, no, neusmáli byste se? Nebo hledali jen podle jakéhosi anglického překladu bible, ani se neobtěžovali s aramejštinou, bomba, fakt. Ovšem dokument není zodpovědný za lapsy účinkujících, jen je zaznamenává. Takže za mě dobrý.(22.12.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace