Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Konečně jsem se k filmu dostal tak, abych ho viděl celej. Filmek má skvělý obsazení, pěknej příběh a slušnou akci, která by podle mě mohla být našlápnutější, ale pořád je filmek svižnější než Dannyho parťáci. Statham zde nehraje hlavní roli a ani se zde nerube, jak je u něj z první éry jeho kariéry zvykem. Ona zde na to ani nebyla žádná scéna. Celkově je to ale sympatickej filmek, kterej se mi dost líbil, nejen díky Charlize. Za mě 80% :)(18.11.2013)

Já tyhle "loupežní" filmy alá Dannyho parťáci mám velmi rád a Loupž po italsku mě rozhodně nezklamala. Obsazení je příjemné, hlavně E. Norton v roli záporáka byla trefa do černého. Co se mi z tohoto snímku vždy jako první vybaví jsou samozřejmě mini coopři, pro které mám od té doby velkou slabost :). Doporučuji, ale ne všem to sedne......(11.9.2007)

Pokud se mě vždy někdo ze známých zeptá, na nějaký film. tip na příjemnou akční oddechovku, nikdy mezi mýmy tipy nechybí odpověď: The Italian job. Vypněte mozkové závity a nechte se bavit příjemnou podívanou (ve stylu Ocean‘s eleven) o jedné (ne)vydařené loupeži, následné touze po pomstě, s povedeným hereckým obsazením Wahlberg-Norton- Statham-Green, zjemňující složkou (pro nás chlapy) sexy Charlize Theron, které to (snad) nikdy neslušelo víc než v tomto snímku Garyho Graye. Romantici a obdivovatelé krás architektury se můžou kochat krásou Benátek (pravda, pouze v samotném úvodu) a ty akčněji založení si přijdou na své při adrenalinové naháněčce na motorových člunech po místních kanálech a zejména potom stylové honičce v minicooperech, která nechává vzpomenout na (v nejlepších letech a formě) uhánějícího St. McQueena ulicemi San Francisca. To vše navíc podpořeno stylovým hudebním doprovodem (soundtrack je opravdu fajn záležitost). The italian job jsem viděl nejméně 3x a musím konstatovat jediné: ten film mě baví pořád stejně. Má to šmrnc, má to vtip, má to nadhled, má to Charlize, sakra to baví a ani na chvíli nenudí. Řekněte upřímně, co chtít od tohoto typu snímku víc?! 80%(5.4.2011)

Film začíná svižnou zlodějskou akcí v Benátkách a svižnou zlodějskou akcí také končí, jen ne v Benátkách, čímž dostává na frak nesmyslný název filmu. Ale smysl zde nedává více věcí, ono to vlastně ani nemá smysl řešit. Italian Job je odpočinkový film o hodných profesionálních zlodějích okrádajících jiné, zlé profesionální zloděje. Žánr ničím příliš neobohacuje, zato má příjemný soundtrack, pestré herecké obsazení (Ed Norton se nenechá zahanbit ani v podobně jednostranné roli) a adrenalinovou honičku s Mini Coopery. Uznejte, který film vám toho může nabídnout tolik? Jistě, nejeden, ale o to tu nejde, prostě snižte otáčky mozkových závitů na minimum a buďte připraveni na nebezpečně rychlou jízdu bez pásů. 80% Zajímavé komentáře: tron, choze, cheyene(21.8.2006)

Pohodový film s mírně děravým scenářem, ale naprosto skvělým hereckým ansáblem. Statham si tu opět bezchybně střihl "kurýrovskou" roli, Wahlberg už od dob Boogie Nights dokazuje, že hrát umí a jeho chlapecké charisma funguje i zde, Norton při balení Charlize je neodolatelně slizkej a Charlize Theron je božská. Celá ta parta podvodníčků je tak moc sympatická, že tomuhle filmu odpustíte i kolísavé tempo. A když k tomu připočtu odpichový soundtrack, na kterém se také podílel jeden ze členů Roni Size bandu Photek, vychází mi to na čtyři*. Aby to bylo za pět, to by musel být Gray stejný režisérský bůh jako Soderbergh, na jehož Dannyho parťáky jsem si při sledování tohoto filmu vzpomněl. Což není. Nicméně, kdybych měl srovnávat, tak tato moderní předělávka se mi líbila více, než britský předobraz z roku 1969! .......PS: Mám takový pocit, že v případě Charlize provedu menší úpravu v mém TOP 5 hereček. Už od zhlédnutí Pravidel mošťárny se k tomu pomalu, ale nevyhnutelně chystám :o)(8.12.2003)

• - Během natáčení bylo použito 32 vozů MINI Cooper. (109)

• - Slovní hříčka ve filmu - postava "Levé ucho" v podání Mose Defa v jedné scéně prohlásí: "I'm deaf" - jsem hluchý. (claudel)

• - Všichni, kdo se ve filmu objevili za volantem, museli projít speciální autoškolou, kdy se museli naučit jezdit 160 km rychlostí v hodině, dělat kontrolované smyky na mokrém povrchu nebo otočky na místě o 360 stupňů. (109)