Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Líbí se mi, jak se film nesnaží doslovně kopírovat originál, protože to byla především komedie a navíc britská. Remake vcelku promyšleně pracuje s jednotlivými zápletkami/náměty - otrocky je nenapodobuje, ale vsazuje do nových dějových rámců a jednotlivá kauzální schémata nabírají nových významů, žánrová modifikace je oproti originálu již jen logickým vyústěním úvodní zápletky/motivu celého filmu.(12.3.2011)

Žánrový mix-up o slabých berličkách v místě, kde bych to ani trochu nečekal - totiž v samotném plánu podrazu. Ten je sám o sobě velkým podrazem v okamžiku položení dotazu, zda má cenu plánovat něco, co se v příběhu neobjeví. A tak jen sympaticky zametá cestu třem barevným autíčkům, před kterými musíte rezignovaně slintnout a nad lehkým prvoplánovým kalkulem (prosté vědomí o jejich přítomnosti) přimhouříte oči. Nebýt hereckých výkonů, klesla by Loupež po Italsku někam pod schody k Bobmakšeftu, který dojel na podobně píchlou pneumatiku - neuskutečněný plán, zabírající čtyři pětiny stopáže. Více akce, podrazů a hlášek a mohl Gary Gray olíznout paty i Dannyho parťakům. Takhle vznikla příjemná páteční koktejlovka, o které ale za týden nebudu ani vědět, že jsem ji viděl...dokud na ulici neuvidím Minicooper :)(14.9.2003)

Konečně jsem se k filmu dostal tak, abych ho viděl celej. Filmek má skvělý obsazení, pěknej příběh a slušnou akci, která by podle mě mohla být našlápnutější, ale pořád je filmek svižnější než Dannyho parťáci. Statham zde nehraje hlavní roli a ani se zde nerube, jak je u něj z první éry jeho kariéry zvykem. Ona zde na to ani nebyla žádná scéna. Celkově je to ale sympatickej filmek, kterej se mi dost líbil, nejen díky Charlize. Za mě 80% :)(18.11.2013)

Čekal jsem něco mezi Dannyho parťáky a Bournovskou sérií... A více méně jsem to dostal (ač třeba ne v takové kvalitě). Začátek výborný, děj svižný, akce napínavá, hudba tepe odpovídajícím způsobem... Bohužel, docela problém jsem měl s třemi ústředními herci - Wahlberg je nemastný, neslaný mix Dannyho Oceana a Mirka Dušína (což prostě nefunguje), Charlize je sice pěkná, ale jaksi ploše napsaná a nevýrazná a Edward Norton, na kterém to mělo všechno stát, je tam spíš aby se neřeklo... (větší část viny opět směrem k scénáristům). Ztracené body v castingu zachraňují řízný Jason Statham, kašpárek Seth Green, přesvědčivě mentorský Sutherland a především pak tři Mini Coopery, které mají k legendárnímu vozítku Mr. Beana opravdu hodně daleko. Za jedno podívání Italian job stojí, o památný film nejde. 60%(11.6.2007)

Pokračovanie mánie vykrádačských filmíkov typu Dannyho atď. Ale priznám sa, že podľa mňa oveľa kvalitnejšie spracovaná najmä z pohľadu akcie a premyslenosti! Nápad s tunelom na autíčkach Mini (reklama jak sviňa), alebo váženie prepravovaných kamiónov ma dostali. Navyše s príjemným obsadením a námetom. 80%..(18.5.2006)