Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Svižný akčňák, lze vidět víc jak 1, pak už to není ono...perfektní výkon M. Wahlberga, J. Stathama, E. Nortona a samozřejmě CH. Theron..... Nějaké chybičky jsem ale také našel: a) Při honičce v metru sjedou Mini do dráhy metra. Poslední auto (bílé Mini) trochu nabourá metro, což v následujících záběrech není vidět. Ani v okamžiku, kdy auta stojí a detaily aut jsou zřetelné. b) Při loupeži propadne trezor do vody a potápěči ho vybírají. Nahoře u hladiny ochranka pozoruje hladinu a po bublinách z dýchacích přístrojů ani památka. Záhada!!! c) Jak je možne, že ty mini vyskočí z kanalizace a dopadnou na předek, když mají v kufru několik kilo zlatých cihel?(31.1.2007)

• tron

Vzhľadom na herecké obsadenie a svižný revenge movie/heist movie scenár nepochopiteľne nezvládnuté. Matná záležitosť bez tempa, akcie, humoru, fajn postáv a vtipných dialógov. Otrasné a (to najmä) nesympatické postavy sa pod béčkarským režisérskym vedením motajú po kvázi efektných miestach a Edward Norton pôsobí enormne otráveným dojmom (producenti naňho ušili búdu, keď jeho v pôvodných plánoch maličkú rolu dali kvôli hercovmu slávnemu meno podrazácky prepísať do takých rozmerov, až sa z neho stala plnohodnotná záporná postava, okolo ktorej sa točí celý dej, čosi podobné sa mimochodom stalo pár rokov predtým Keanu Reevesovi v Sleduje ťa vrah). Pasca s Connerym, dokonca aj McTiernanova Aféra Thomasa Crowna, sú pre tento pseudonadupaný tím nedostihnuteľnými vzormi.(28.6.2005)

RETRO Uloupili zlato za 35 mega aniž se dotkli zbraně…. Do posledního detailu naplánovaná loupež – to můžu. Je to vtipné, napínavé a dobře obsazené. A mám rád optimistický konce. Ale tady je takový vlastně celý film! PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ **(15.9.2009)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $106,128,601Tržby Celosvetovo $176,070,171║ Takýchto filmov je v posledných rokov požehnane, ale ide o to či svojou kvalitou splnia svoj potenciál a hlavne či majú šancu zaujať. Tento film sa pozerá dobre, má výborné obsadenie, príbeh má spád, občas akciu bez krviprelievania a scénky s dobrou nápaditosťou čo mám moc rád, pokiaľ majú aj svoje opodstatnenie. /80%/(12.6.2006)

"THIS DUDE GOT DOGS. I DON'T DO DOGS..." ---------- Ešte predtým, než Mark začal vyrábať vlastné burgre, vedel celkom dobre hrať. Relatívne slušná story o zlate/zrade, pomste a láske. Film prekypruje zaujímavými nápadmi. Nič, čo sa kradnutia týkalo, nemalo typický priebeh, aký vidíme v drvivej väčšine krimi filmov. Či už Benátky, alebo Hollywood. Rôznorodosť tímu to osviežila, takisto aj Maškov a veľký Japonec. V podstate je to pohodlná dvojhodinovka, ktorá zabaví a pri nulových očakávaniach slušne nadchne. Pekný priemer, bližšie smerom nahor.(19.2.2017)

• - Přítelkyni Lyle (Seth Green) na konci filmu hrála Kelly Brook, která ve skutečnosti v tu dobu chodila s Jasonem Stathamem. (žvanimírek)

• - Ve scéně, kdy se mluví o webové službě Napster, je v pozadí možné zahlédnout tričko s nápisem Metallica. Tato skupina podala v roce 2000 na službu žalobu, což vedlo ke konci Napsteru. (McFee)

• - Všichni, kdo se ve filmu objevili za volantem, museli projít speciální autoškolou, kdy se museli naučit jezdit 160 km rychlostí v hodině, dělat kontrolované smyky na mokrém povrchu nebo otočky na místě o 360 stupňů. (109)