Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Hudba a svižný režijní styl se snaží divákům nakukat, že se dívají na druhé Dannyho parťáky, což je zásadní chyba. Gray totiž na Soderbergha jednoduše nemá. Eda Norton je můj nejoblíbenější herec, takže mu odpustím i to, že se skoro vůbec nesnaží - se svým oslizlým knírkem pořád funguje jako velmi dobrý záporák. Pak je tu sympaťák Wahlberg, cool Statham a hlavně my personal sexual heroine Charlize Theron, která by svou krásou vytáhla i Teletubbies z odpadních vod. Hezké tři hvězdy.(10.11.2003)

Zatím jsem neměl možnost vidět originál Italian Job, ale fakt je že tento se velmi povedl a s originálem má pramálo společného. Nechápu důvod proč tenkrát Cinema dala v recenzi 40 %. Jasné je, že to byl krok vedle. Film nabytý slušnými herci a slušnou akcí přece nemůže dopadnout tak špatně. I když střed filmu je mírně zavádějící jelikož se připravují na závěrečnou akci a v podstatě se nic moc neděje. Ale výsledek za to stojí a nabušené Mini Coopery se městem prohánějí jako o život a akce je to opravdu originální a připravená do nejmenších detailů. --- Co jsem čekal na zelenou, umřelo pět lidí kvůli kouření.(19.11.2006)

Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami. I když mě tam ten hacker neuvěřitelně štval, tak to byla přeci jenom mírně nadprůměrná až průměrná zábava. Nechápu, proč ve většině bijáků, kde se vyskytují tito hackeři, neustále píší všechno na klávesnici. Zmáčknou deset tlačítek a oni se zblbnou semafory...dalších deset a dostane se do 3D programu ve kterém vidí celou Philadelfii. Opravdu rychle to musím potvrdit, než si ty tři hvězdy rozmyslím.(22.6.2005)

Já bych tak moc přísný (jako Cinema) nebyl. Je to dobře natočená gangsterka s výborným obsazením a tématem lehce připomínajícím "Ocean´s Eleven". Ten "švih" Dannyho parťáků sice nemá, ale i tady má partička pár výborných členů (Napster) a místo Julie je tu Charlize, která je jako vždy okouzlující - takže z těch 70% jsou rázem **** :) .... Shrnuto - nečekaně dobře jsem se pobavil.(21.2.2004)

• DDT

Spíš než loupež po italsku je to klasická "loupež po hollywoodsku". Tvůrci filmu jsou na tom podobně jako hlavní padouch - nemají prostě žádnou fantazii (a to ve všech směrech - například ústřední písní filmu je "moderní" předělávka klasických Pink Floyd - fuj!). Škoda poměrně dobrých herců (Norton, Sutherland).(19.12.2003)

• - Během natáčení bylo použito 32 vozů MINI Cooper. (109)

• - Počas toho, ako sa auto so zlatom prepadáva pod zem, si môžeme v dave utekajúcich ľudí všimnúť Spider-Mana. (damine178)

• - Hodinky, které má Charlie (Mark Wahlberg) v Benátkách pod vodou, jsou značky Casio, model G-Shock. Později nosí model Khaki Field od společnosti Hamilton. (kwaicheng)