poster

Kandidát

 • anglický

  Candidate

  (festivalový název)

Thriller / Komedie

Česko / Slovensko, 2013, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (366)

 • POMO
  ***

  Prekvapivo celkom vydarená satira. Formálne vypiplaná (až na ten zvuk) ale nie samoúčelne - jej strihové i filtrové vizuálne pojatie ide ruku v ruke s povrchnou efektnosťou sveta reklamy, do ktorého je zasadená. Humorom síce len občasne, ale zato trefne pretkaná. Prvý krát vo filme vyslovuje česko-slovenské fóry, ktoré si o to dlho žiadali (scéna v MacDonald’s kraľuje) a robí to vkusne, že sa zasmejú Slováci i Češi. Hlavná postava charizmatická a uveriteľná, Marek Majeský do nej dobre obsadený. Kandidát je veľmi slovenský film, ale nie v zlom zmysle slova. Reflektuje skrývanie absencie duchaplnosti za glamour "hodnoty", shoppingovosť a politickú diskutabilnosť krajiny. Štvrtú hviezdu nedávam, lebo si niesom istý, do akej miery to robí vedome. V tejto pochybnosti ma drží tiež rádoby prekvapivá záverečná pointa, našróbovaná na film umelo, aby mal divák potrebu s tvorcami debatovať o tom, ako to vlastne skončilo.(27.2.2014)

 • Malarkey
  ***

  Tak nějak mám pocit, že se v posledních dvou letech Slovenská kinematografie začíná zvedat. A nestává se málokdy, že by v tom neměli prsty i Češi, kteří letošní rok pro změnu spíše odflákli. Každopádně klobouk dolů. Kandidát je dobrá satira na dnešní politično, až mi z toho bylo na blití. Jak jinak.(7.12.2014)

 • Enšpígl
  **

  Já podstatu filmu vnímám jako velmi povednou satiru na lidskou vyprázděnost politických elit. V záplvě všech těch gaunerů, lhářů a zlodějů pak stačí když přijde Venca z JZD a řekne "Já jsem Slovák jako vy" a rázem se stává žhavým kandidátem na nejvyšší posty v zemi. Tenhle tón hrál film skvěle. Horší to bylo s druhým tónem v podobě role reklamní agentury, její šéfa, to bylo křečovitý a prakticky tam nebylo ukázano nic z práce agentur, role medií je samozřejmě taky podstatná, ale tady ač se v obsahu zmiňuje rozhodně nedostávala prostor, který media maj v reálných volbách. Tohle považuju za nejslabší článek příběhu. Docela nečekaně dobře se zde vedlo humoru. Česko - slovenský dialog, tedy spíše slovenský monolog v mekáči dostal můj výtlem fakt po právu. Kdyby se povedlo líp vyhrát s koncem, moh být můj dojem z Kandidáta mnohem jasnější a tudíž lepší.(19.2.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet 180,000eur(približne $250,000)Tržby Celosvetovo $539,716▐ nakoniec som milo prekvapený, štýlom je to taký klipový film, vyčančané obrázky, dobrý filter, občas nejaké tie hrátky z vizuálom, príbeh neunudí, dokonca miestami pobaví, herci až nadštandartne stráviteľne hrajúci a samotná myšlienka tiež nie je na zahodenie, troška mi tam vadili nadávky to fakt vo filmoch nemusím /videl v kine: 70%/ __moja recenzia(16.10.2013)

 • Marigold
  **

  Ne že by to bylo prosté čistých WTF momentů, podepřených mocně naprosto nekoncepčními českými post-synchrony (etudy biskupa Jozefa působí jak pasáže z vatikánského porna). Pokud ale čeká naivní bulvární žumpu typu Ulovit miliardáře / Kajínka, budete zákonitě zklamáni, neboť tento film dělali a) lidé, kteří zjevně mají s prostředím marketingu a reklamek zkušenosti, b) lidé, kteří sem tam dovedou napsat solidní dialog c) lidé, kteří jakž takž umí točit filmy (neříkám, že dobré). Formálně se samozřejmě bavíme o velmi snaživém derivátu na pomezí reklamy na kapučíno a nápodoby Tony Scotta. Scenáristicky jde o hodně pracně slátané dvě linie, z nichž jedna působí spíš jako dýchavičná továrna na humor a promo hlasu a obličeje Michala Dlouhého, druhá potom jako křečovité konstruování politického thrilleru v reáliích, které mu nepřejí. Je to amorfní slepenec motivů, které jsou jednotlivě zajímavé, někdy dokonce mají určitý kritický potenciál, dohromady ale působí jako trochu překotné žvanění o podstatě současného politického marketingu a tak vůbec. Když rozklíčujete jednotlivé vrstvy, odfiltrujete blbosti, zbude vám triviální historka s velmi triviálním poselstvím. Kandidát se sice zkouší tvářit, že je něco víc, ale nejlíp to vystihuje už "zavlasypřitaženost" následujícího SPOILERového spojení: slovenský Kennedy a potomek Štúra. Film se jednoduše chová podobně jako hlavní postava - všechno řeší efektem a kde efekt nepomůže, zabere ještě více efektu. U postav často vzniká dojem, že na svět kolem vlastně vůbec nereagují a sunou se dál jen proto, že to po nich scénář vyžaduje (jako kdyby se Coppolův Rozhovor úplně vykašlal na duševní strádání hlavní postavy a soustředil se jen na obsah odposlechů). Povrchnost tak v důsledku nemá žádný kritický / ironizující korektiv. Ani jednou jsem neměl pocit, že Kandidát uráží mou inteligenci, ale ani jednou jsem zároveň neměl pocit, že ji jakkoli stimuluje. Prostě nejpozitivnější, co o něm můžu říct je, že v daném žánru na území Československa nejspíš nic lepšího nevzniklo. A to je pořád sakra málo.(19.2.2014)

 • Fr
  ****

  ,,JESTLI SI NĚKDO MYSLÍ, ŽE LAMBERT NEDOKÁŽE Z NĚJAKÉHO IDIOTA UDĚLAT HVĚZDU, TAK SE VELMI MÝLÍ. TOHLE JE VÝZVA JÁ JI PŘIJÍMÁM! A PŘEDEVŠEMI PROHLAŠUJI, ŽE Z NEZNÁMÉHO KOKOTKA UDĚLÁM PREZIDENTA TÉHLE ZEMĚ!“… /// Taková hovadinka o tom, jak se z neznámýho kandidáta měl stát prezident. Moderní a dobře koukatelnej háv to má. Taky rychlej střih alá Tony Scott, střídání hudebních nálad, krátký dialogy, vo ftip se staraj česko-slovenský průpovídky, který vobčas i úsměv vylouděj… Trochu mi to připomíná Ulovit miliardáře, jen tady je to takový…trefný, politický absurdní (i když jak vypadá taková politická absurdita?) a neuvěřitelně ,,na pohodu“. Vodsejpá to, zajímavej satirickej námět, ucházející herci… Je mi jasný, že se na to nebude dát čumět furt. Ale pro jednou si nechám takovejhle svěží vichr z Petržalky líbit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román ,,Kandidát - Denníky z odpočúvania“, kterej v roce 2012 napsali Maroš Hečko a Michal Havran ml., číst nebudu. 2.) Mám rád filmy s rafinovaným smyslem pro humor. 3.) Mám dělat na prezidentský kampani. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(10.5.2014)

 • tron
  ***

  „Ako ten hokejista?“ – „Ne, jako to žrádlo také hengavé.“ Trvalo dosť dlho, nejakých 20 – 25 minút, kým som tomu prišiel na chuť/kým sa to rozbehlo. Ale potom to patrične šliapalo a malo to momenty až na 80%. Veľa tomu dáva hlavne dvojka Kubovčík/Dlouhý. Kubovčík zjavne pár svojich scén tradične improvizoval, Dlouhý je potom super, ako pri tých jeho kecoch dokázal zachovať vážnu tvár. V budúcnosti by som sa nebránil ich spin-offu/rip-offu. Veľmi dobrý je však aj Marek Majeský, ktorého inak obvykle nemám moc v láske. Audiovizuálna podoba je na slovenské pomery ohromujúca. Kladne hodnotím aj trúfalý a zvláštny, ale v konečnom efekte výborný nápad nedať Potôňovi tvár. Ale so scenárom je to horšie. Čím vlastne Potôň tak bodoval u voličov? Tým, že bol potomok Ľudovíta Štúra a jednou (trápnou) tlačovkou? A tiež som nepochopil hlášku „asi začínam byť paranoický“, ktorá padne tesne po tom, čo týpkovi niekto poslal výhražné CD. Niektorým dialógom nie je rozumieť, mali ich otitulkovať. Finálne rozuzlenie síce nie je šokujúce, ale pri obľube niektorých slovenských režisérov nakrúcať „nijaké“ konce (kedy sa polovicu odpovedí na otázky nikdy nedozvieme) ma vystríhala. Predbežne som počítal s možnosťou, že Kandidát ponúkne podobný (ne)koniec. Našťastie neponúkol a všetko sa nevýnimočne, ale vcelku pekne vysvetlilo. Výrazným plusom sú hlášky („Ty ma vôbec nepočúvaš.“; „Závidíš takému koko*ovi?“; „No dobre, ale ja som to hovoril po slovensky.“; „Nerobil si v Klausovej ochranke?“; „Mi napadlo, či ju náhodou nezahrabali niekde v lese.“; „Praha Hrdlořezy.“). Ako celok to hodnotím pozitívne. Zaujímavý pohľad do zákulisia slovenskej politiky a toho, ako sa dá manipulovať. Všetkými. Vždy. A za akýchkoľvek okolností.(22.7.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Nemám tolik schopností, kreativity ani peněz, abych dokázal z flašky slivovice udělat prezidenta. Nicméně mne fascinují jedinci, kteří dokáží vnutit lidskému stádu názor, který si u nich někdo objednal. A takový je parchant Lambert, který si sympatie získává výhradně tím, že všichni kolem něj jsou ještě větší zmetci než on. Já jsem si tedy tento celkem realistický výplach mozku poměrně užil, dokonce jsem uvažoval i o čtvrté hvězdě, ale ten zbytečně dovysvětlovaný závěr ji spolehlivě zhasl.(7.7.2014)

 • xxmartinxx
  *

  Šílené postsynchrony a několik hodně oLOLovatelných okamžiků. Přepjaté ve své snaze být cool až woodovsky kouzelným způsobem. Směšnost téhle patlaniny bohužel s časem upadá do kómatu a výsledek začíná už jen nudit.(19.2.2014)

 • Gilmour93
  ***

  Na co hledat v rodokmenu příbuzenskou spjatost s Ľudovítem Štúrem a fingovat atentát, když můžete rozdat koblihy.. Karásek je takový malý bratislavský Tonko Scott, ale klipovým vizuálem to příběhové vakuum o politických manipulacích a ovlivňování veřejného mýlení příliš nezamaskoval. Ještěže členové strany Česko-slovenského přátelství (Dlouhý, Kubovčík) tu a tam vypotí v audio-odéru Dannyho 11 nějakou zdařilou slovní přestřelku..(14.3.2016)

 • TeeAge
  *****

  || Scenár: Maroš Hečko, Michal Havran ml., Peter Balko | Hudba: Matúš Široký | Distribúcia: Continental Film | Štúdio: AZYL Production, B Digital | Rozpočet: 180,000 € | Tržby: 539,716 $ || Sktepticizmus voči domácej tvorbe je tak posilnený, že občas v nej máme sklon prehliadnuť určitú čiastočnú revolúciu. Kandidát ju prináša na troch frontoch: kamera, strich a scenár. Ešte sa mi asi nikdy pred týmto kusom nestalo, že by som nad týmito tromi zložkami v domácej tvorbe v priebehu viac než 100 minút metráže neškrýpal zubami. Ba dokonca v jednej časti pre mňa film dosiahol plnohodnotnej katarzie - nepoviem však v ktorej, pre každého to môže byť iná. Herecky to má svoje zle obsadené postavy, no nikto vyslovene neirituje, takže celkový dojem je fakt príjemný i z dramatickej stránky. Scenár u konca stráca dych, možno i kôli nezodpovedaným otázkam, no dôvod tejto tendencie vnímam v obmedzených možnostiach celkového rozpočtu, ktorý mal určite vplyv i na scenár. Keď si vezmeme, že ten film mal byť nízkorozpočtovou záležitosťou, a dosiahol týchto výšin vďaka pracovitým zúčastneným, ktorí zohnali potrebné zdroje z nadšenia pre vec, tak je to oslava nádeje, že i u nás sa dajú veci dotiahnuť do happy endu s pozivnym pomerom rozpočet/tržba. A to je ten najkrásnejší príklad pre náš malý, zavrhovaný filmový priemysel. 5, pretože nebola len snaha, ale aj pozeratelný výsledok! Ps: Domáce filmy by sa nemali srovnávať so svetovou elitou. Musíme si uvedomiť, že náš trh je v úplne inej dimenzii, a preto by sa malo fandiť trošku viac lokal-patrioticky, inak tunajšie umenie bude chátrať i naďalej, keď oním tvorcom nedáme jednoznačne najavo, že sa tvoriť oplatí... Ps: V pomere rozpočet / tržba jeden z najúspešnejších filmov v krátkej histórií slovenskej kinematografie, za čo som úprimne rád. 90% | CineStar Anděl Praha, 4.3.2014 |(5.3.2014)

 • genetique
  ****

  Filmy Made in Slovakia obchádzam v kinách oblúkom už dlhšiu dobu a radšej si zbehnem užiť kultúru do niektorej z mojich obľúbených činohier. Aj tie sú dôkazom toho, že na Slovensku vôbec nemáme núdzu o kvalitných hercov, práve naopak. Problém sa teda asi skrýva za kamerou, v neschopnosti režisérov a tvorcov. Karásek sa týmto stáva malou nádejou a tento film akousi predlohou pre budúce pokusy ostatných tvorcov. K filmu snáď len toľko, že miestami som sa naozaj cítil ako v divadle. Herci hrali v pohode, prirodzene (samozrejme sa našli výnimky - viď Hilmerová) a hlavne ich postavy sú uveriteľné a mali charakter. Miestami možno trošku prestrelili a prehrávali, ale aj to sa cení viac, než by som sa mal pozerať na herecké polená, ktoré idú do svojej postavy bez akéhokoľvek zápalu. Pri dialógoch som konečne neškrípal zubami, samozrejme aj v tomto smere by sa ešte dalo zapracovať, ale poväčšine som si ich naozaj vychutnával. Keď bolo treba, tak dokázali vygradovať atmosféru, naopak veľa priestoru dostával čierny a cynický humor, ktorý perfektne vykreslil situáciu súčasnej bezradnosti voči hrám na politickom vrcholku ľadovca. No a samostatnou kapitolou je audiovizuálne spracovanie, ktoré v súčasnej domácej produkcii nemá súpera. Puntičkárske hranie sa s kamerou, strihom, filtrami prinieslo svoje ovocie (miestami má divák až pocit, že sleduje jeden veľký drahý videoklip) a hudobné portfólio taktiež vkusné a trefné. Takže na moje prekvapenie, po dlhých rokoch čakania sa v tuzemsku objavil inovatívny film, ku ktorému sa rád po čase vrátim. 80%.(13.10.2013)

 • Sarkastic
  ****

  Už dlouho mě tak nemrzelo, že tvůrci pokazili dojem z filmu spackaným závěrem (který byl také natočen úplně jiným způsobem než většina filmu). Kandidát je velmi chytlavý snímek. Po technické stránce (velice vydařené) si divák užívá zejména střihové hrátky. Ale jinak stojí především na silném příběhu a tématu. Sázka o všechno, blížící se deadline, houstnoucí atmosféra, přibývající napětí, do toho trochu tajemna…a na pozadí prezidentské volby. Když jsem si před filmem nelibě četl zdejší žánrové rozvržení „thriller/komedie“ (z obavy, že to bude nepovedený mišmaš), nenapadlo mě, že v tomto případě půjde o funkční směs. I když Kandidát je především satirou, a to pěkně kousavou a vůbec ne ulítlou; kampaň (a vše kolem ní) sice je nadsazená (trefné toaleťáky či kalhotky se sloganem také nádherně ukazují, kde to celé končí), ale když se člověk zamyslí nad tím, jak to asi může doopravdy fungovat, skoro ho až zamrazí (a tím myslím jak na Slovensku, tak v ČR). A na to, že o kandidáta ve skutečnosti vůbec nejde, se upozorňuje i tím, že je často zabírán z dálky, nebo tak, aby mu nebylo vidět do obličeje a zdůraznila se tak jeho pomíjivost (jeho obličej jsem tuším zaregistroval jen v „Kennedyho“ momentce). Ale krom společensko-politicko kritického podtónu je zde přítomen i „normální“ humor, a to ve formě vděčného přetřásání slovensko-českých vztahů/rozdílů za pomocí všemožných narážek (zvláště pasáž v McDonaldu je super). A co je nutné dodat, tak dost často opravdu vtipných (a pobavila i poznámka s Michalem Dlouhým z rozhlasu). „Pouhé“ silné 4* dávám kvůli výše zmíněnému závěru a pak pár místům, ve kterých zesláblo (po většinu stopáže solidní) tempo.(15.7.2014)

 • NinadeL
  ***

  Po technické stránce vytříbený film z alternativní reality slovenské volby prezidenta. Nic ale není dotažené do konce, takže v této realitě existuje Miloš Zeman, hrající sám sebe, který podává z Prahy aktuální komentáře na dění v Bratislavě. Nicméně atmosféra je strhující, vizuální nápady nejsou liché a některé herecké výkony jsou pozoruhodné. Zejména z ženského osazenstva kraluje jako šedá eminence těch největších intrikánů Monika Hilmerová, která ještě nikdy nevypadala tak zrale a tak skvěle. Hezké jsou taky hrátky s ulož.to a s paralelou Kennedy/Štúr/Štefánik. Pokud vás zajímá uvěřitelná špionáž ve slovenských kulisách s trochou toho českého pesimismu, směle do toho.(17.1.2015)

 • castor
  ***

  Středoevropské klouzání po povrchu, vizuálně ne úplně pitomé, příběhově vesměs ano, připočteme divné předabování do češtiny a dramaturgické přešlapy. Ve finále ale úplně kritický být nemůžu. Když si ale budu chtít užít témata masmédií, ovlivňování voličů nebo politických kampaní, určitě nebudu hledat v „tuzemské“ kinematografii.(6.6.2015)

 • nunka
  ****

  Konečne slovenský film, ktorý sa vybral iným smerom ako doterajšia domáca produkcia. Efektne využitý strih a kamera, herci zahrali povedzme že celkom prirodzene, Kubovčík bol určite príjemným oživením a ani pri dialógoch som sa necítila trápne. Vizuálna stránka v sebe nezaprie rukopis tvorcov reklám a videoklipov, po stránke hudobnej je to taká všehochuť, ktorá sa uberá rôznymi smermi a nemá jednoznačný cieľ. Nechýba vtip a odľahčenie, aj humorné prvky definujúce naše slovensko-české bratstvo sa dali ustáť. Ako celok veľmi dobre pôsobiaci film, ktorý je fraškou v politickej oblasti, zrkadlom reálnych praktík a malou sondou do "duší" vrstvy, ktorá ťahá za nitky.(15.10.2013)

 • Wacoslav1
  **

  Po dlouhý době jsem věřil v netradiční a kvalitní žánrový odklon Českého či Slovenského filmu někam jinam. Bohužel nekoná se. Není to úplně špatný, ale něco tomu prostě chybí a je to nedotaženo. Takže solidní pokus, nicméně bohužel zůstalo to jen u pokusu. Víc z toho vyždímáno nebylo.45%(12.2.2014)

 • Spiker01
  ***

  Nic extra, ale ke konci mě celkem zamrazilo v zádech. Stejně tak jako pokaždé, když promluvil hlavní hrdina. Jeho hlas snad nahrávali ve studiu nebo co? :O ... 60%(8.6.2015)

 • gogo76
  ****

  Kámoš Big Bear filmu dosť naložil a tak som sa rozhodol pristupovať s odstupom a čakať, či si ma film získa. Musím otvorene povedať, že ma film milo prekvapil. Moderný prístup, strih, dobrá hudba ladiaca s atmosférou a konečne dialógy pri ktorých nemusím od hanby prevracať oči. Oceňujem i to, že nikto nepretlačil nejakú trápnu posteľovú scénu, ako je to posledné roky zvykom. Herci zahrali výborne, zvlášť I. Majeský, ktorého seriálové polohy neznášam, predviedol slušný výkon. M. Hilmerová stále pekná a talentovaná a nejaký zlý herecký výkon som nezaregistroval. Veľmi ma prekvapil dobrý humor, zvlášť česko-slovenské uťahovanie, ktoré vyvrcholilo v super scéne v McDonalde. Fakt som sa schuti zasmial, pretože z týchto vecí si rád uťahujem i ja. (kotouč namiesto puk, kopaná namiesto futbalu, branka namiesto gól...), ale ok. Dúfam, že to Česi zoberú s nadhľadom a neurazia sa. Podľa mnohých recenzií čítam, že sa na tom pobavili i oni sami, takže je to ok. Film má úplne skvelý príbeh, niečo také tu ešte nebolo, navyše je to max. aktuálne. Film má zaujímavý zahraničný look a nehodnotím tak, pretože som Slovák. Hodnotil by som rovnako, či by už to bolo z Poľska, Srbska či Ruska. Slovensko-Česká spolupráca sa vydarila a chcelo by to viac takýchto nápaditých filmov. 80%.(22.3.2015)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Adam Lambert Vs Ivan Muller. Dvaja "gladiátori v koloseu", v súboj o jeden z najvážnejších, politických postov. Kým Muller disponuje najväčším favoritom na víťazstvo v prezidentských voľbách, Lambert si vyberá verejnosťou neznámeho outsidera. Podarí sa mu svojho kandidáta, za pomoci všemožných zákulisných praktík, posadiť do kresla hlavy štátu SR? Mal by sa veľmi snažiť. V sazke je totiž celý jeho majetok! Pane Bože, si mi svedkom, aký som bol unesený prvou polovicou snímku! Neskutočne ma tento film ihneď od úvodu zaujal. To akým spôsobom bol točený, strih, hudba, na naše pomery, neskutočný nadštandard. Zápletka, pointa, DIALÓGY, no proste SATIRA na parádu. AVŠAK - napriek mnohým plusom sa postupne vďaka vývoji deja dostavilo, tak obrovské sklamanie, že som z vnútorného presvedčenia, udelenia (dokonca!!) 5 hviezd, "prepadol" až takmer na dve! Kandidát sa z ničoho nič stal tak prehnane rozvíjajúcim sa príbehom, že doposiaľ budovaná reálnosť story stiekla do pisoáru krčiem najnižšej cenovej kategórie. Cítim sa rovnako podvedený, ako väčšina voličov pri "parlamentných" voľbách. Je to smutné, no voliť sa NEOPLATÍ. A veriť už VÔBEC.(28.5.2014)

 • Cappuccino
  ****

  Kandidát nie je žiadnou hĺbkovou sondou do zákulisia špinavých hier, naopak sa na všetko zameriava viac menej dosť povrchne, ale zároveň mimoriadne štýlovo a zábavne. Vzhľadom na to, že sa jedná o československú produkciu, som priamo nadšený. Niečo tak citeľne energické, novodobé a svieže som od našich krajín veru nečakal. Majeský ala Lambert sa predviedol v najlepšom možnom svetle, jeho postava ma ohúrila jak sa len dá, humorné "buchto-žemlo" debaty rozosmiali nejedného diváka (mňa nevynímajúc) a celkovo zostal po zhliadnutí na duši veľmi príjemný pocit z kvalitného filmového zážitku. Karásek a spol, len tak ďalej!(6.7.2014)

 • IQ Tiqe
  ***

  Zajímavě rozjetý, dobrej nápad, střih co má šmrnc, ale pointa mohla být zajímavější nebo zajímavěji podaná.(31.3.2015)

 • dr.horrible
  ****

  Najzábavnejší slovenský film ever! Až tak, že mu odpustím to množstvo nedostatkov, kopírovanie zo všade možne a fakt, že sa hrá na niečo čím nie je. Na Ameriku .. Čo ale neodpustím, je panelákový kretén v hlavnej úlohe, ktorý toho drsňáka zobral tak vážne, že celé kino (mimochodom, tak plnú sálu som nevidel od Avataru) plakalo od smiechu. Ono ale plakalo aj pri zvyšku filmu, pretože to bola skrátka "dobrá haluz (petržka, more)" a za tých 5 euro rozhodne stála. Slováci sa snažili natočiť západný film, vyšla z toho super komédia a slabé miesta neustálym odlahčovaním, obrátili vo svoj prospech. Guilty pleasure(23.2.2014)

 • misterz
  ***

  Príjemné prekvapenie. Zaujímavé sprostredkovanie o tom, ako krásne sa dá manipulovať s verejnou mienkou a ako ľahko ju možno využiť pre svoje ciele. Tak to v našej krajine chodí, žiaľ. Ale nemám ilúzie, že len u nás. Tiež netvrdím, že všetky nástroje a spôsoby ako boli tu prezentované tak fungujú, ale princíp určite zostáva rovnaký. Kto ovláda masy, môže všetko... Spokojný som aj so spracovaním - zaujímavá skladba deja, šikovná réžia so strihom a slušní herci. Mal som z toho dojem modernej filmarčiny. Lepší priemer. 65/100(24.5.2018)

 • kingik
  odpad!

  Dlouho trvající reklama s krátkou životností, respektive sračka na entou. Existence tohoto filmu je pro mě záhadou, asi jako jizva nad pravým okem postavy, kterou ztvárnil hláškující Michal Dlouhý. Byl z nemnoha atributů filmu, které byly snesitelné, zbytek byl protivný až do morku zkaženého politicko/mediálního zákulisí, které tento film ukazuje v jakési zkreslené až povrchně umělohmotné a především absolutně nehmotné "nahotě". Uvěřit tomu, co se pan Alfons Karásek, pardon, pan Jonáš Karásek snažil převést do 90.minut dlouhé reklamní kampaně natočené v reklamně klipovém stylu, je opravdu na pováženou. Nedovedu si představit, že by někdo tenhle film mohl brát vážně, a přitom to nevylučuji, přesto Karásek - politický poberta nevládne dostatečným nadhledem vyzrálého režiséra. Příběh neumí vyprávět jinak, než jen efektní cestou zpomalených a obsesivních záběrů, tolik podobným z reklam na luxusní výrobky, jen s tím rozdílem, že tento produkt tentokrát nelze pojmenovat, a neuměl to ani sám autor. Zvolený přístup k tématu je tedy takový, s jakým se v česko-slovenské kinematografii moc nesetkáte, o to horší, že už se ním ani jako divák setkat nechci. Bratislavská Petržalka, Tv Joj, mravně zkažený biskup, potetovaná "punk" asistentka ve firmě, Pavel Nový coby generál a pozůstatek "husácké" éry, kdy ve filmu je vidět fotka, na které stojí za Brežněvem a Husákem "zkopírovaný" snad z dob filmu "S tebou mě baví svět", nepostradatelný product placement (tam však bylo trochu ironického nadhledu) a mnoho dalších super hrůz, kterými je film doslova hloupým způsobem přehlcen. Adam Lambert, to není jen skutečně žijící zpěvák současnosti, to je také mocný šéf jisté reklamní agentury z Karáskova fiktivního světa, který dokáže na prezidentský post dotlačit i zcela bezvýznamného kandidáta. Krom toho, že je Lambert (Ivan Majeský) obklopen nevídaným luxusem, je to brilantní manipulátor, nechutný "lobbista" a od pohledu arogantní a nesympatický muž, se kterým byste nechtěli trávit jedinou minutu svého života. A vše, co ve filmu předvádí, je v globálu nabubřelý postoj a neodhaduji, komu by se taková postava, a to nebyl ve filmu jedinou postavou, co neměla divácké sympatie, mohla zamlouvat. A tenhle šéf jakéhosi efektního reklamního kolotoče, jinak nevidím jiný smysl, co jiného by tato ultrapíčovina mohla představovat, je mimoděk sledován a odposloucháván dvěma "špiony", kteří působí stylem "blbý a blbější". Jeden, ten starší, je Čech, co nic neumí a druhý je Slovák, co je technicky zdatný. Nevím, co tohle zvláštní spojení mělo představovat a vysvětlil jsem si to tak, že režisér chtěl ukázat, že vztahy mezi Čechy a Slováky ještě neochladly, proto tedy mezi dvojici "zvědů" panoval ryze kamarádský vztah, s celou řadou přátelsky popichovačných narážek, hlášek a jakýchsi zvláštních lingvistických přirovnání s ohledem na slovensko-českou kulturu jazyka. Netvrdím, že se zrovna nad tím dalo úspěšně bavit, ale vzhledem k příšernému pojetí celého filmu, tohle kabaretní spojení dvojice Dlouhý & Kubovčík představovalo pár scének, jež divák s úspěchem absorboval. Z diváckého hlediska bylo zajímavé i to, že do poslední chvíle se neví, kdo vlastně dvojici na sledování najal. Přetrapná pointa přijde v závěru. Možná na ni nepřijdete, jestli však čekáte něco převratného, tak raději si připravte bránici, abyste se nezakuckali, až tu vtipnost před vás tvůrci postaví. I když z nezbedné Bendice se může nejednomu diváku postavit. To ostatní snad raději ani nevidět. Adam Lambert vloží do kampaně příliš vysokou sázku (doloženo opět trapnou a málo pravděpodobnou scénou uzavření sázky o veškerý majetek s konkurentem), která by mu v případě neúspěchu mohla zlomit krk, z neznámého kandidáta na prezidenta Slovenské republiky se v šibeničním termínu stane idol voličů a vše dobré se obrátí ve špatné, když je na rázem favorizovaného kandidáta spáchán atentát(!). Ne, fakt nechápu, kde tvůrci berou inspiraci natočit za pěkné peníze něco tak příšerně divácky abstraktního a nezáživného. Režisér Karásek ve spojení s kvalitním kameramanem Juríčkem umí natočit technicky dokonalou reklamní koláž. Pro koho je však určena a kdo by byl ochoten uvěřit, že tohle je film, co nastaví politice mediální zrcadlo, to už jaksi neřeší. Nebudu blábolit, jestli máme na Hradě toho správného kandidáta, ale když Miloš Zeman ve filmu pronese svojí nezaměnitelnou dikcí větu ve smyslu "že takoví kandidáti by se měli střílet", je myslím každému jasné, že tenhle film je čistá fraška. A pro mě navíc sračka největšího (a)politického kalibru. Mé hodnocení: 0%(14.12.2014)

 • klerik
  ****

  Predovšetkým zábavné a šikovne natočené. Film má štýl, herci dobre vybratí. V závere sa vytráca logika, resp. sa ukáže nedotiahnutosť niektorých postáv (kardinál). Čo sa týka témy nič šokujúce príbeh neprinesie, len klasickú prácu reklamnej agentúry... Coolovo natočenú prácu...(17.11.2013)

 • Vančura
  ****

  Na tento ambiciózní film jsem se velmi těšil a hodně se mi líbil. Nadchnul mě představitel hlavní role, Marek Majeský, jakož i technické zpracování snímku, které považuji za velmi progresivní a vydařené. Takto nějak si představuji jednu z ideálních podob moderního filmu tuzemského původu - zaměřuje se na aktuální téma, vypovídá o naší společnosti a není trapný, komerční ani zbytečný. Z některých scén, fórků, nápadů a muziky jsem byl vyloženě nadšený, a celkově se nemohu ubránit dojmu, že takový závan filmařské svěžesti v kinech dlouho nebyl. Myslím, že tato česko-slovenská koprodukce se vydařila mimořádně šťastně.(27.2.2014)

 • Snorlax
  *****

  Škoda, že zvukař neodvedl stejně skvělou práci jako zbytek tvůrčího týmu, který pracoval na tomto jediném a hned hodně dobrém slovensko - českém politickém thrilleru.(14.7.2014)

 • jojinecko
  ****

  Nunka vsetko napisala velmi vystizne aj za mna:) S privretými oboma očami aj mojim tretím okom to na tie **** vydá. Marketingová kampaň zabrala, kiná sú prekvapujúco (polo)plné, našťastie za tou všetkou reklamou nie je prázdno. Na herecké výkony najmä Marka Majeského ako ústrednej postavy som si musel najskôr zvyknúť, predsa len slovenská telenovelistická shitná produkcia zanechá v človeku stopy:) Ako celok veľmi SVIEŽI filmík, ktorý aj vďaka svojej formálnej stránke zaujme a najmä - ten cynizmus ohľadom prezidenta Potôňa, ten bol skutočne parádny !(16.10.2013)

 • Flego
  *****

  Ak sa slovenský film pobral správnym smerom, čomu úprimne verím, tak toto je priekopnícky film. Brutálna satira z reklamného prostredia, kde sú obyčajní ľudia manipulovaní reklamnými mágmi, ktorí sú schopní urobiť prezidenta z hocikoho, pochopiteľne motivovaní veľkými peniazmi z hlúpej stávky. Myšlienka odpozeraná ako zo zlého sna, kde je všetko možné. Záverečné tlačenie na pílu ako výraz najvačšej absúrdnosti dotvára pokrivené charaktery a len som čakal na totálne vyvrcholenie. To všetkých priviedlo na myšlienky, o ktorých nikto nehovorí, ale všetci vedia, že to tak je... Herecké obsadenie je perfektné, Marek Majeský sa ako majiteľ reklamnej agentúry rozohral do výborného výkonu a jeho postava Lamberta je prirodzene odporná, slizká a samoľúba. Po technickej stránke je snímok debutanta Jonáša Karáska absolútne dokonalý, scenár, hudba, strih, kamera a réžia tvoria kompaktný celok, ktorý može konkurovať aj zahraničným silnejším produkciám. K tomuto filmu sa určite vždy rád vrátim, lebo je to učebnicový príklad ako skĺbiť dobrú myšlienku s filmárskym talentom.(26.1.2014)

 • heyda
  ****

  Velmi ambiciózní film, kamerově stylový, herci na jedničku, super nápad neukázat kandidáta za celý film. Do dokonalosti ale pořád kus schází, hlavně hudba byla strašná a občas trochu naivní scénář, ale celkově velmi milé překvápko z česko-slovenských luhů a hájů. 75%(1.12.2015)

 • VášaVF
  ***

  Od snímku Love (2011) je tady další spíše Slovenský film, který je koukatelný. Není to žádná super pecka, ale rozdodně nenudí. Film nejvíce drží dvojice Kubovčík-Dlouhý.(14.5.2014)

 • Ilicka
  ***

  Výborné z řemeslného hlediska (kamera, střih, využití hudby, vizuální zámlky), podstatně horší na rovině realizace scénáře, dramaturgie a herců. Silný a nosný motiv politické kampaně s přesahy do minulosti (klipovitý sestřih přípravy a realizace kampaně je nejlepší částí filmu, bohužel však dohromady zabírá jenom asi 15 minut) rozmělňuje dvojice rádoby vtipných a satirických techniků komentujících kampaň, Lambertův život a politickou a společenskou situaci Slovenska.(19.10.2014)

 • pepo
  ****

  Takže, dá sa to keď sa chce príp. vie. Remeselne fantastické* , vynikajúco zahrané *, skvelo napísané * . Film má spád *, gule* , ambície* aj to srdiečko* . Hodnotiace absolútno 10/10 *. legenda * - na slovenské pomery normálne je to na nejakých 5 - 6/10 , takže kto chce môže priemerovať. ja zaokrúhľujem na 4* Ale tadeto vedie cesta a Karáskovi by som nemal problém nechať režírovať napr. Saw 9 a mohla by to byť megapecka * P.S. darmo, film v ktorom je Judit Bárdos nemôže byť zlý(31.10.2014)

 • evulienka3
  ****

  Slovenskú filmovú tvorbu nevyhľadávam a asi by som na prstoch jednej ruky vedela zrátať filmy, čo sa mi páčili v posledných pár rokoch. Aj ku Kandidátovi som preto pristupovala veľmi skepticky. Musím však povedať, že v tomto prípade film výrazne prekonal maje očakávania a pri vyratúvaní slovenských filmov, ktoré za niečo stáli pridávam ďalší prst. Čo tam po nepodarenom zvuku a po zopár "vybraných slovách" tu ide o príbeh a ten je výborný. Satirická ukážka súčastného stavu našej politickej prítomnosti. Samotný pán kandidát je veľmi výstižne bez tváre....naozaj nie je podstatný. Dávno som nevidela slovenský film, ktorý by bol tak aktuálny, výstižný a ešte k tomu aj vtipný a s pointou. Malo to samozrejme nejaké tie muchy, ale tie rada prehliadnem. Tento film ma jednoducho potešil! 85% Videné v rámci Challange tour - 30 dní so svetovou kinematografiou.(9.10.2015)

 • Big Bear
  **

  To, že lze při různých kampaních s šikovným volebním teamem zmanipulovat široké masy (převážně nevzdělané nebo s minimálním všeobecným rozhledem) je známo už od dob Říma. Kandidát nám jednu takovou kampaň krásně ukazuje. Nejedná se o žádnou menší volbu než - o volbu prezidenta Slovenské republiky. A tak divák sleduje počínání jedné ze špičkových reklamních agentur, která kampaň připravuje, živí a podporuje. Za vším je velká sázka o všechno, což divák sleduje hlavně pomocí dvou slídilů ve sledovacím voze (placených neznámým klientem), kteří snad měli štěnice i v každém psím (s prominutím) hovně na ulici... Potud ok, divák sleduje chování jednotlivých typů osob, snahu zasahovat z vysokých míst státu, reakce protistran atd... Jako satira čehosi to možná někomu mohlo připadat, mně však to ale moc nezaujalo. A jako komedie to už nebylo vůbec. Nezasmál jsem se ani jednou. Humor byl primitivní a snad jej měla zdůrazňovat široká škála sprostých slov, což je ovšem vždy u vtipů a humoru známkou jisté pokleslosti a nedostatečnosti... Oceňuji střihy, oceňuji kameru i moderní look filmu. Občas jsem musel zasténat nad přemakeupovanou Hilmerovou, ta tuna makeupu jí musela lámat vaz... Kde jsou ty časy Pramene života... No nikdo nemládnem, to je holt drsný fakt. Zkrátka... Čekal jsem zábavu a nedočkal se. Ta snaha o modernost pojetí mohutně převažovala nad celým rámcem filmu. Bratři Slováci jistě nad tímto počinem zaplesají, jsem si ale jist, že my se lvem v erbu budeme s hodnocením výrazně zdrženlivější. Od komedie očekávám něco jiného. Než se tomuhle smát, to radši pojedu v únoru tramvají do Hradce Králové... Dvě Éčka, víc si to nezaslouží... * *(4.8.2014)

 • helianto
  ****

  “Slovensko ste vy…“ aneb síla médií v přímém přenosu. Vynikající návod, jak vyrobit dokonalého prezidentského kandidáta z naprosto neznámého člověka. O něj, o kandidáta, tu jde ovšem až na posledním místě. Pro mě nečekaně hodně slušná thrillerová parodie na současné politické a mediální praktiky. Jestli to tak opravdu funguje, pak nás potěš Pánbůh nebo raději příroda… Filmová výzva 2015 – filmy, doporučené uživatelkou harfuska.(8.9.2015)

 • eLeR
  **

  Karásek je evidentne šikovný chlapec a všetko toto myslel dobre. Pre mňa to bolo ale 106 nezáživných minút. A už na začiatku, keď mi to všetko pripomínalo Medianeras, som vedela, že toto bude celé zle. A ten zvuk? ... však som im polovicu filmu nerozumela.(3.6.2014)

 • Chrustyn
  **

  Vizuálně jeden z nejlepších Česko/slovenských filmů za poslední dobu, avšak když se divák na chvíli oprostí od sledování hezkých obrázků, zjistí, že se jedná o standardně prázdný a v mnoha ohledech nepovedený československý snímek.(30.6.2014)

 • Havenohome
  *

  Človeka aj poteší, že na Slovensku začne točiť aj niekto iný ako utrpiteľskí elitárski umelci, čo dva krát za rok navštívia ústav pre problémovú mládež, potom sotia dvoch nehercov pred kameru, stlačia play a myslia si , že svojím "realistickým" pseudohumanizmom spasia svet. Bohužiaľ tento druhý protipól (filmy ako Kandidát) a ich snaha natočiť populárny žánrový film opäť raz nevyšla. Ešte by sa dalo prehltnúť, že je to celé jedno reklamné porno. Čaro réžie totižto spočíva v nastrihávaní makrodetailov ksichtov na fetišistické makrodetaily produktov prekladané nemotivovanými jazdami v celkoch zaberajúce kuchyne a kancelárie z dizajnových katalógov. Režisérovi, ktorý doteraz točil len krátke reklamy, však nepomáha ani scenár. Dialógy sú na pár miestach celkom dobre vygradované a sem-tam sa scenár snaží umne striedať dramatické pasáže s menej dramatickými, ale v celom príbehu je toľko logických lapsusov, toľko nedotiahnutej poučkovej strnulosti a remeselnej nedôslednosti, že je to až bolestivé. O prilepenom konci a zbytočnosti celej odpočúvacej línie ani nehovoriach. Najviac ma však otravuje vyznenie filmu. Pôsobí to, akoby to spískala partička frustrovaných "umelcov", ktorí si chcú ostro uťahovať z biedneho stavu súčasnej politickej kultúry. Narážky na sociálne istoty, na tendre a mediálne kauzy pôsobia však veľmi plytko a hlavne je ťažko určiť, kam mali byť smerované, keďže už samotné poňatie kandidáta je protirečivé. Na jednu stranu chce kritizovať súčasný spôsob vytvárania kandidátov populistickými politickými stranami za pomoci národniarskych symbolov, na druhú stranu však kandidáta heroizuje a chce, aby sme ho ako diváci milovali. Sú to teda len romantické bludy o skazenom politickom marketingu s konšpiračnou pointou o tom, že za všetkým sú zlí eštebáci. Film teda nie je ani len priemerná žánrová zábava, a už vôbec nie dielo s inšpiratívnym spoločenským presahom. Iba symptomaticky vypovedá o tom, ako sme všetci frustrovaní s Fica, ale nič proti tomu nevieme spraviť. Megaotravné sú aj inside jokes s populárnymi tvárami z kultúrnej brandže ako napríklad Baláž a Hubinák v televíznej ankete, ktoré nemajú absolútne žiadny zmysel a k smrti otravná je komická postava mladého afektované odpočúvača, ktorý akoby sem doplachtil z Krónerovho Lóve a jeho exploatačné rádobyvtipné jazykové okienka, ktorých motivácia je mi rovnakou záhadou ako plagát Liv Ullmann v jeho byte. Keď mi poskytne niekto rozumnú motiváciu, prečo má postava s mentalitou pubertálneho vtipálka v izbe megaplagát hereckej hviezdy autorského kina šesťdesiatych rokov, tak som ochotný pozrieť si Kandidáta znova a pohľadať v ňom ešte niečo na druhú hviezdičku, pretože ma mrzí, že sa ďalší slovenský film len mierne odliepa od spodnej hranice hodnotiacej škály.(13.10.2013)

 • Dzeyna
  ***

  Čekala jsem to rozhodně lepší, nabitější, akčnější a zábavnější. Neříkám, že to bylo špatné, ale něco mi tam chybělo. Nějaká pecka, která by mě dostala. Marek Majeský předvedl výborný výkon a celkem hodně mě zaujal, doufám, že ho bude po tomto snímku více vidět.(27.2.2014)

 • dopitak
  ****

  Překvapivě dobré, až téměř výborné. Kandidát měl veškeré předpoklady k totálnímu utopení v graficko-střihovém bordelu (dvojobraz, titulky, koláže), naštěstí až na pár zbrklostí a zbytečností (násilný posun postavy střihem např. na chodbě) a taky občas mizerně srozumitelné dialogy (slovenština, ze sluchátek odposlechů, ruch na ulici, a do toho mnohem hlučnější zvuky např. jedoucího auta nebo hudby) se tvůrci excexů vyvarovali. Dlouhý s Michalem Kubovčíkem (nejvtipnější a nejsympatičtější postava) jsou jako vypravěčský rámec zcela ok, Marek Majeský sedí do své role perfektně a slizák Slabý (můj 4. film s ním, ale nikde jsem ho zatím nezaznamenal) taky nekazí. Tu přeháňkovou sázku jsem sice úplně nerozdýchal a čekal jsem trochu detailnější pohled na PR kolem kandidáta, ale solidní rozehra, zábavný styl a především lehce nečekaný zvrat udrží pozornost i více než málo unaveného diváka (vyzkoušeno na sobě). Rozhodně jeden z nejlepších slovensko-českých projektů a také samostatně slovenských.(28.6.2014)

 • GeusX
  ***

  Zajímavé téma s šedivým dějem. Zajímavá zápletka, ale s málo záživným zpracováním. (viděno: 2x ...2 maximálně 3hvězdy)(10.7.2017)

 • Mordenroth
  *

  Slušne natočená stupidita najhrubšieho zrna, ktorú zachraňuje iba zaujímavá hudobná kulisa z dielne Matúša Širokého. Pozitívne hodnotenia chápem, ale odmietam ich.(18.10.2013)

 • honajz
  *

  Zajímavé téma, jak lze pomocí reklamních praktik vytvořit ideálního kandidáta na prezidenta, avšak zcela nedotažený a ve všech směrech. Zbytečné zdlouhavé rádoby postmoderní záběry s postmoderními filtry, záběry o ničem, nijak nerozvíjející děj. Skutečně klíčové scény jsou zde asi tři, a mezitím si musíme vždy dvacet minut počkat a přečkat balast a řeči o ničem. Zvuk je mizerný, hercům není rozumět, všudypřítomná hudba, bubny přehlušují dialogy a často nastoupí v nejméně vhodné chvíli. Herci pateticky přehrávají, emoce jim tedy nijak moc nevěřím. A ten konečný zvrat, ach ouvej. Další moje výhrady napsal uživatel Illioplius, jen bych je opakoval.(18.1.2015)

 • Anderton
  ****

  Takto by možno vyzeral film Tonyho Scotta, ak by sa rozhodol za svojho života natočiť politickú, respektíve spoločenskú satiru. Adam Lambert (nie ten americký gay spevák) je podľa svojho okolia k***t. Bohužiaľ majú pravdu a vy si to budete myslieť tiež. O to je odvážnejšie ho použiť ako hlavnú postavu príťažlivo vyzerajúceho filmu, pretože sympatický vám nebude a ani mu nebudete v jeho stávke držať palce. Podobne je to aj s ostatnými postavami, medzi ktorými vám najviac utkvie v pamati dvojica odposluchávačov, pripomínajúcich svojim správaním Shreka s oslíkom. Doporučoval by som s nimi radšej natočiť samostatný film, komédiu, pretože ich rozprávanie suchých vtipov miestami spomaľovalo rytmus filmu a napríklad veľmi vtipnú scénu v mekáči by som možno v prospech tempa kľudne vypustil. Problémom sa môže zdať aj motivácia hlavnej postavy čo sa týka samotnej stávky, čiže motora deja, vzhľadom na zvolený ironický štýl sa nad tým ale dlho zamýšľať nebudete a nakoniec to aj s miernym karikatúrnym vyznením Lamberta ladí. Film postupne ale uberá na reklamnej forme a začne sa sústrediť na dramatický vývoj deja. Kandidát je film, v ktorom forma veľa vypovedá o obsahu a v ktorom sa nájde množstvo trefných detailov, na ktoré si budete akoby náhodou spomínať ešte nejakú dobu po projekcii. No a teraz ma vážne zaujíma, koľko ľudí príde na najbližšie prezidentské voľby a aký typ kandidáta si vačšina vyberie. Aby sa nestalo, že pod ich vytlačenými menami budú volební komisári nachádzať perom napísané meno filmovej postavy, Petra Potôňa. To by bola vážne hustá irónia a vizitka našej buď ironickej povahy, alebo tuposti.(13.10.2013)

 • curunir
  ****

  ,,ZA TOTO SKONČÍME V PEKLE." ,,TAM UŽ JSEM PÁR KRÁT BYL. TROCHA LEPŠÍ ŽRÁDLO A JSOU Z TOHO PÍŠTANSKÝ KOUPELE." __ Úspech ,,Kandidáta" u slovenského publika spočíva predovšetkým v tom, že okrem odvážnej a príťažlivej formy, rieši globálny problém vtipne a s nadhľadom, čím sa vymyká tradičným a už nezaujímavým komorným príbehom o jednotlivcovi na okraji spoločnosti, na ktoré je naša kinematografia a priori zameraná. Celá scéna fenomenálneho Kubovčíka diskutujúceho s Dlouhým v McDonalde o vzájomnom postupnom odcudzovaní sa Čechov a Slovákov je pre príbeh v podstate zbytočnou, svojím podaním je však neskutočne vtipná (Hradec Králové - Trenčín Traktoristi) a dlho som sa tak dobre nezasmial. Vulgarizmy mi nevadili, akurát bočná dejová linka s Lambertovou manželkou je až zbytočne zamotaná. Zrejme preto len tie 4*. (3602. hodnotenie, 292. komentár k filmu, P.S. môj komentár č. 900)(4.6.2015)

 • DEXTER099
  ***

  Čekal jsem daleko víc a ne jen samé rádoby hlášky slovenského herce,který i když nechápu proč byl předabován Martinem Stránským.Film o tom jak fungují reklamní agentury a jak s někoho nevýrazného udělají pro ovce jejich vůdce.Nejlepší na filmu byl pro mě nejspíše Michal Dlouhý.Takže celkově 50 % a tři hvězdy.(7.6.2015)

 • ScarPoul
  ***

  Nový slovenský film, ktorý ma na počudovanie potešil. Karásek sa ako keby vykašľal na filmy z časoch dávno minulých a už úplne zanevrel na sociálne drámy. Vytvoril obrazovo pútavú paródiu na ten veľký reklamný systém, ovládajúci naše životy, rozhodnutia a spôsob zmýšľania. Výsledok je možno v konečnom dôsledku mierne rozpačitý, ale aj napriek tomu prevládajú skôr pozitívne pocity. V prvom rade je to obraz, tradične dobrá hudba Matúša Širokého - ten človek by mal začať vydávať svoje vlastné soundtracky a dejová línia z dvojicou odposlúcháčov. Civilná, vtipná a po mnohých stránkach pamätná. Druhá dejová línia sledujúca všetko to zákulisie, je príliš klipová, príliš umelá a príliš hraná na efekt - čo hraničí dakedy zo sebaparódiou ľudských hodnôt. Je mi úplne jasné, že to bolo zámerom tvorcov, pretože by pre mňa bolo nepredstaviteľné, že by vedľa seba fungovali dve línie - pôsobiace ako od dvoch rozdielnych režisérov. Problém je, že sú natoľko rozdielne,že keď ich postavíte k sebe, tak tam kde by sa mali dopĺňať sa skôr žánrovo rozchádzajú. Jedna je v mnohých hereckých rovinách nefunkčná a tá druhá je zase príliš ľudská a uveriteľná. Keď ale obhliadneme tento fakt a tiež to, že film má tendenciu hovoriť o mnohých aspektoch ľudského života na malej ploche, čo sa mu dakedy vypomstí v podobe nefunkčného vtipu(jazda autom a nadávanie pomalým vodičom), jedná sa rozhodne o film a režiséra, ktorého ďalšiu tvorbu sa oplatí sledovať. Rozhodne ďalšia z pozitívnych filmových udalostí.(20.10.2013)

 • evapetra
  ****

  Takhle si udělat srandu z volebních manažerů, všeho schopných reklamních agentur a vysoké politiky. To se Slovákům moc povedlo. Oceňuji taky velmi dobré technické zpracování, tedy hlavně kameru, s ozvučením už to bylo horší, protože mluvené pasáže příliš přebíjela hudební složka a ostatní zvuky. Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií.(21.4.2015)

 • ivishka
  ***

  Občas docela lituji toho, že se na csfd nedá hodnotit mezistupněmi. K tomuto filmu by se hodilo 3,5 hvězdičky a bohužel ani o trošku více. Čtyřmi hvězdami si dovoluji hodnotit filmy skoro dokonalé, kterým k dokonalosti chybí opravdu málo. Zapůsobily na mě už první minuty filmu, které měly zvláštní formu zpracování, kterou jsem snad ani nikde neviděla. Na druhou stranu se mi nelíbily záběry, které zbytečně často kopírovaly rozpoložení postav. Samotný obsah nebyl zbytečně zkrášlován a tudíž splnil s filmem mé očekávání. Docela jsem se divila, jak málo lidí se sešlo v kině a taky tomu, že se skoro nikdo nesmál při vcelku vtipných scénách. Nejvíce mě pobavilo, jak Slovák přemýšlel nad naším českým národem (viz. scéna v McDonalds). Kandidát je snímkem obstojným ba až nadprůměrným na našich pultech a tak ho mohu jen doporučit.(27.2.2014)

 • Tommassi3
  ***

  "Ty závidíš takovýmu kokotovi ??" ;)(5.6.2015)

 • SarumanKo
  ***

  Každý jeden záber v Kandidátovi vyzerá ako vystrihnutý z audiovizuálne raz viac, raz menej nápaditej reklamy alebo videoklipu – je to zámerný autorský ťah, formálna hračka, ktorá zdôrazňuje obsah o nechutnej moci médií? Prikláňam sa k názoru, že skôr nie. Že ide o (s)prosté vizuálne lákadlo pre cieľového tj. panelákového slovenského diváka. A taký divák má rád konšpirácie a kydanie na súčasnú politiku, pokiaľ ich dostane po lopate. To všetko Kandidát má a občas v ňom prebleskne ambicióznejšia a kontroverznejšia myšlienka, ale po väčšinu stopáže je presne taký plytký, povrchný a prvoplánový ako Panelák sám. Kostrbato vystavaný príbeh a chabé dialógy z úst poväčšinou nepresvedčivých hercov (Majeský je úplné dno) silnú tému neunesú. Ani totálne z prsta vycucaný záverečný zvrat. Vo filme najlepšie funguje humorná dvojica Kubovčík-Dlouhý, ktorej línia s dejom samotným paradoxne skoro nič spoločné nemá. (5/10)(27.1.2014)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Buďme vôbec radi za tie dva-tri filmy ročne, ktoré stoja (ako tak) zato. Karásekov voľný remake amerického filmu zo 70.tych rokov je obsahovo o čosi iný ako jeho predchodca, prispôsobený je takmer výhradne len pre slovenského diváka. Filmársky veľmi slušné remeslo (na prvotinu) s výbornými filtrami a strihom, častejšie kamerové snímanie z nadhľadu by však prospelo rovnako ako vypointovanejší scenár v kľúčových momentoch. Dokonca aj artikulácia reči vyznieva spočiatku dosť zvláštne (pravda, môže zato ľúbozvučne spisovná slovenčina a vedomá absencia expresívnejších reakcií z jednotlivých nárečií by pri odviazanom chovaní postáv nepochopil asi každý, ale čo je dôležité i to sa zlepší). Ináč je to v celku svižný, adresný a premenlivo vtipný snímok, ktorý mohol jednať úprimnejšie a korektnejšie miesto toho aby pôsobil nasilu frajersky-coolovým hi-tech dojmom, rovnako sa mohol preštrikovať k niečomu viac ako len povrchným satirickým ambíciam súčasného politického stavu a ponúknuť i verejné prejavy kandidátov, avšak v kontexte našinskej tvorby je prítomnosť Kandidáta pre našu (ochudobnenú) kinematografiu znamenitý. Mentalita národa zachytená dobre i keď mohla byť šalamúnsky predsa len výstižnejšia.(1.6.2014)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  A ono to jde když se chce. I když totiž kandidát nedopadl ani zdaleka tak dobře jak mohl, stojí alespoň krásný příklad toho, že i v našich končinách se dá natočit film, který bude vypadat světově a nebude se přitom cachtat vtypickém rybníčku melodramat a komedií pro masy. Kandidát je provokativní, hodně solidně natočený však na scénář hodně nevyrovnaný a slabý snímek, který ovšem rozhodně stojí za shlédnutí už jen díky tomu, že tohle tu prostě debutant Jonáš Karásek natočil. (Ps. Ten kdo pro českou distribuci dělal dabing dvou hlavních slovensky mluvících postav by si zasloužil pohlavek. Židlí. Martin Stránský je jako dabér hodně fajn, nicméně tady je to prostě show Marka Majeského který je tu bezchybný v tomto ohledu a nucené úkorky zvukové stránky kvůli dabingu zbytečně sráží dojem z filmu.) [55%](11.5.2014)

 • Makky
  ****

  Skvelá satira súčasnej politickej scény v našej krajine, respektíve zrkadlo bábiek ovládaných vyššími záujmami. Ani príliš sofistikovaná, ani hlúpa. Po všetkých stránkach ma film pobavil, potešil a dá sa považovať za jeden z najkvalitnejších snímkov našej scény za ostatných niekoľko rokov.(3.8.2014)

 • Macejko
  ****

  Kandidátovský ošiaľ, ktorý sa minulý rok prehnal Slovenskom, ma nechal chladným. Vzmáhanie sa tunajšej kinematografie? No to určite, vravel som si. To len bryndzou okyckaní sheeple videli v kine niečo, čo nestálo úplne za kokot, a tak z toho majú pomaly druhý príchod Krista. Podobných fantasmagórií tu už bolo. Nechcete to rovno poslať na Oscary? Skrátka a dobre, takéto a ešte omnoho farbistejšie veci sa mi v tých mesiacoch preháňali hlavou, a vy už asi tušíte, že teraz príde krutá pointa. No a nemýlite sa, zasrani premúdrelí, skutočne si teraz sypem popol na hlavu a následne ho trúsim na zem, pretože tou gebuľou ešte aj uznanlivo prikyvujem. Kandidát je na naše pomery skutočne takým malým zjavením. Iste, slovné spojenie "na naše pomery" je v podstate iba iným spôsobom, ako povedať "medzi slepými jednooký kráľom". Ale tento jednooký kráľ má tú osamelú buľvu naozaj ostrozrakú a kvalitne naleštenú. Pokojne si to môžeme priznať, v hociktorej aspoň trochu filmovo schopnej krajine by bol Kandidát béčko ako remeň. Ale trúfam si povedať, že by bol béčkom, s ktorým by strávený čas nikto neľutoval. Je to film miestami režijne neistý a snahou o okázalú coolovosť sem-tam tak trochu trápny, to bez debaty. Ale je to tiež film, ktorého tvorcovia majú nespochybniteľný prehľad o súčasných formách filmového remesla a rozprávania a na dôvažok dokážu svoje veľké vzory napodobniť tak, že to väčšinu stopáže funguje tým správnym spôsobom. A to je skrátka obdivuhodné. Vedel by som si celkom dobre predstaviť, že po tejto filmárskej etude na tému "sociálna dráma mi môže fúkať cukor do riti" natočí Jonáš Karásek niečo skutočne zrelé, sebaisté a s vlastnou identitou. Nábeh je na to obrovský, stačí mať "len" dobrý scenár, pevnú víziu a železnú disciplínu. Tak uvidíme, či z toho niečo bude, alebo zostane Kandidát v kolektívnej slovenskej pamäti iba ako "ten film, ktorý nezmenil ani prd". P.S.: Má to parádne hlášky!(26.5.2014)

 • Othello
  ***

  Mám schízu a tedy jsem měl připravený v hlavě komentář, který bude film hejtovat navzdory, pokud tomu střelim čtyřhvězdí a komenář radostný, kontrastní k tomu, že švihnu trojhvězdu. Jestli se mi v zásadě Kandidát líbil, tak případnýmu napadení budu čelit, že "ano, stačí mi nesmyslná vizuální opulence, rozostřené postavy v extrémně zpomalených záběrech opouštějící scénu, zbytečné náklony kamery i infantilní přeostřování z makra na celek bez jakéhokoli narativního ukotvení" (aka to se nám to točí, když jsme ukořistili REDku, že). Jenomže marná sláva, když tohle v post ČSR nikdo jiný neumí (čest výjimkám), co mám asi tak dělat? Karáskův debut je reklamou prosáklý nejen námětem, ale zejména stylizací, která je odporně pročištěná, čvachtá se v jednoduchých tvarech, designových interiérech, perfektně nakomponovaných záběrech a v síle gesta oproti síle slov. Takže vlastně zamrzí, že bylo třeba jebat se s takovou lokální, neobjevnou a překombinovanou zápletkou, zahlcenou postavama, který mi byly ukradený více než jakákoli budoucí volba prezidenta. Zejména na Slovensku. Nemluvě o zrůdném (slovenském) postsynchronu, který kdykoli se člověk díky formě odpoutá od té zhoubné provinčnosti, ho vrátí brutálně zpátky na zem. A ještě ho kopne do hlavy.(9.7.2014)

 • Skip
  ***

  Kandidát je místy dost chaotický, zvukově hodně nevyvážený a dost často působí směšně a to nechtěně v momentech, kdy chce být vážný. Tam, kde se pokouší být vtipný se mu to někdy i podaří, většinou však ne. Střih je také až moc chaotický. Pochopil jsem, co nám tím vším chtěli tvůrci říct, jaké jsme v podstatě stádo ovládané pár ovčáky se psi, a možná tomu tak i je. Každopádně považuji tento film o manipulátorech a manipulovaných za slabší průměr.(25.12.2014)

 • Helo
  ****

  Překvapení jak sviň. O filmu jsem nevěděl do té doby, než jsem se jednoho dne dozvěděl, že ještě téhož večera na něj jdu do letňáku. A vyplatilo. Moderně a efektně natočený film, kterému tento styl už jen díky tématu naprosto sedne a rozumí si s ním. A i přes vážné zaměření se rozhodně nešetří vtipem (u scény v Mekáči jsem se řezal).(9.8.2014)

 • kaposlav
  ***

  Nápad 5* - Scenár 3* - Prevedenie 2* - Zvuk odpad!. Chcel som udeliť za film 4*, ale ten zvuk bol fakt otrasný. Musel som riadne natŕčať uši, aby som rozumel 80% toho, čo tam povedali a do toho to vrndžanie auta a hudba omnoho hlasnejšie ako tie šuškanice akože dialóg. Strih zvuku bol tiež mizerný. Proste všetko okolo toho, čo sa dalo počuť vo filme stálo za hovno. Taktiež sa dalo mnoho ďalších vecí urobiť rozhodne lepšie. 3*(7.4.2015)

 • peiton
  ****

  Nerozumiem prečo sa o tomto snímku dozvedám až teraz!Naša kinematografia ešte NIKDY nebola taká fresh,šla s dobou a neodviedla tak kvalitnú prácu.Na hercoch vidieť ich snahu, prezentujú sa v celkom inej polohe ako sme u nich už tradične (a bohužiaľ) zvyknutí - vraví sa tomu mať výraz.Po prvý krát v živote som im to herectvo verila.Chválihodné plus.Netradičná téma vniesla nový a čerstvý vietor do našich súčastných skúseností s filmom.Vlastne akékoľvek.Táto snímka bola výzvou a s kľudom toto spracovanie politiky vs.médií mohlo skončiť fiaskom,ale vypálilo to nad očakávanie dobre.Snímok náhodne ,,zaprel" o moju pozornosť a hodnotím ho kladne.(15.3.2015)

 • Petoss1
  ****

  Made in Slovakia, už len kvôli tomuto spojeniu ma film zaujal a preto som ho aj vlastne chcel vidieť. Ostal som milo prekvapený. Moderný, zábavný snímok pri ktorom som vôbec nenudil. Super práca s kamerou. Bodaj by sa takýchto našich filmov točilo viac.(27.10.2013)

 • JohnRambo
  ****

  Nebolo až také dobré ako som očakával ale taktiež nie som sklamaný. Jednoducho povedané, ak slovenský film pôjde ďalej touto cestou, svitá na lepšie časy pre slovenskú kinematografiu.(11.5.2014)

 • kaylin
  ****

  Tohle jsem nečekal. Na česko-slovenský relativně nezávislý film překvapivě velmi propracovaný příběh, který funguje a kterému celkem věříte, a to i přesto, že je poměrně minimalistický a zaměřený jen na pár postav, i když jde o volbu prezidenta. Tohle jsou věci, které by se měly dostat do širší distribuce a do kin, ne jen do televize, kde to zapadne.(9.5.2016)

 • asinus
  ***

  Kladně musím hodnotit dravost a drzost, s jakou se do toho tvůrci vrhli, a přitom v celku neselhali. Je to zábava, vizuálně místy okopírovaná od zámořských vzorů, ale přesto až strhující, s povedenými dialogovými výměnami. Humor je mnohem více absurdní než černý nebo ironizující, to taky beru. Bohužel pár věcí skřípalo, především zvuk (mluvené řeči místy fakt není rozumět a postsynchron se úplně netrefuje), postava biskupa (v rámci jinak nadupaného filmu vám stihne pronudit díru do hlavy) a některé úplně zbytečné režijní hříčky, které zaplácnou několik minut, v příběhu nemají co pohledávat a samy o sobě neobstojí. Celkově ale jsem za úspěch posratého Kandidáta rád.(23.3.2014)

 • selviskhed
  ****

  Sdílím trailer na Facebooku. : "slovenskej julius ševčík podle všeho :-)" // Dronte: "vizuály dobrý, ale působí to dost zmateně" // : "dyť říkám, slovenskej ševčík :D" // Jinak kdyby vás to zajímalo, tak jo, po zhlédnutí potvrzuji, že Jonáš Karásek je (o trochu lepší) slovenský Julius Ševčík. Se všemi dobrými a špatnými věcmi, které to znamená.(19.5.2014)

 • URBAN
  ***

  Tento film je naprosto výborné zvládnut po technické stránce , ale jak se to vezme protože se ta technická stránka k tomuto filmu vůbec nehodí . Jak říkal František Fuka : Byly by z toho krásné reklamní spoty , ale ne film . Prostě obsahově vůbec nezvládnuto a to je pak krásně zvládnutá technická stránka k ničemu . ( 9.5.14/MAC/Dávám sice *** , ale tu třetí si to tak úplně nezaslouží)(9.5.2014)

 • zette
  ***

  Velmi dobry a zajimavy namet, skoda, ze potencial nebyl uplne vyuzity. Je pouze nastinena hra medii s verejnosti a jak se asi "delaji" nove strany a politici. Spousta situaci a dejovych odbocek ve filmu je zbytecnych a jen odvadi od podstaty filmu. Asi bych vytknul i prilisnou technickou stylizaci a strih. V hlavni roli zaujal vyborny Marek Majesky. Skoda, ze se vice nezapracovalo na scenari, presto si Kandidat zaslouzi pozornost.(29.6.2014)

 • Morholt
  ****

  Politická satira? Ani bych neřekl. Komedie? To už vůbec ne. Spíše jen cynický pohled do zákulisí prezidentských voleb, před kterými si všemocná lobby rozehrává svoje vlastní hry. Popravdě čekal jsem sofistikovanou Kancelář Blaník, ale i tohle mělo něco do sebe a upřímně řečeno ten recept, se kterým přišel Lambert, by zaručeně fungoval. Líbil se mi i styl, jakým byl film natočen, přičemž místy zavanul nádech Ritchieho a vůbec britských kriminálek, které mám rád. S herci jsem neměl problém. Majeský byl trefou do černého, stejně jako ostatní herci včetně Pavla Slabého, jehož role kněze montujícího se do politiky, mi ovšem přišla jako zbytečné plivnutí do tváře církve. Ale budiž. Spokojenost. 75%(27.10.2014)

 • morgos
  ***

  Začnu tím dobrým protože toho moc není. Nemůžu si vzpomenout na vizuálně lepší český nebo slovenský film. Nebál bych se to přirovnat k nějaký západoevropským nebo americkým filmům. Výborná kamera, barvy, zvuk, muzika prostě všechno. Technicky opravdu na vysoké úrovni. Bohužel u zvuku jsou naprosto špatně dialogy. V hodně scén nejde skoro rozumět co postavy říkají. Navíc dabing jedné z hlavních postav kterou hraje Marek Majeský je příšerný. To byla asi největší chyba. Ač je film technicky na výši, tak scénář je strašný. Nevím jestli to blbě nastříhali nebo za to může pouze scénář ale ten film je pekelně špatný jako třeba film Kájínek a podobné a jemu podobné pokusy. Takže celkově nic moc.(5.5.2014)

 • bourec
  ***

  Až překvapivě dobrý.60%.(9.8.2014)

 • LadyPupu
  ***

  Jsem se docela těšila na tenhle film. Rozehraný to nebylo špatně, to určitě ne. Než začali umělci mluvit. Teda já nejsem žádnej odborník přes zvuk, možná jsem i nahluchlá, ale když těm hercům nerozumím, tak mě to neba. A tady byl ten zvuk opravdu pekelnej. A postsynchrony? Tak ty byly úplně ďábelský. Hlavně ty toho nikotinovýho démona v hlavní roli. Ale abych jen nekritizovala. Příběh samotný potenciál měl, to, že to nakonec bylo místy lehce jalový, je druhá věc. Co se mi líbilo hodně byla kamera, střih a scéna u McDonald's.(16.3.2016)

 • maxxxim
  ***

  Konečne niečo mimo skostnatenej slovenskej formy, nech je tento film odrazovým mostíkom pre celú novodobú slovenskú kinematografiu. Dlouhý si to uhral na jednotku, ako takmer vždy, Heso vyzeral ako úspešný účastník Ps konania, ako som povedal na inom mieste, a to je asi všetko, čo som považoval za potrebné uviesť. P. S. zopár failov by sa ale našlo.(13.11.2013)

 • Aljak
  ****

  Som rád, že aj Slovensko dokáže vyprodukovať nejaký kvalitný film aj v dnešnej dobe. Podľa mňa dosť dobre vystihnutá politická satira prostredníctvom reklamnej agentúry, ktorá sa stará o kampaň úplne neznámeho človeka, ktorý sa uchádza o prezidentský palác. Kandidát, ktorý bol do volieb nasadený len preto, aby ubral niekomu hlasy, sa napokon stáva favoritom, alebo lepšie povedané spasiteľom. Skvelo vystihnuté zákulisie celej kampane a všetkého čo to obnáša. Aj keď niečo tomu proste ešte chýbalo, aby to bolo úplne celé dokonané, ale aj tak schopný film, teda na slovenské pomery značný nadpriemer. Škoda, že to bolo celé poňaté len akoby z dvoch hľadísk (Lambertova reklamná agentúra a "eštbáci"). Ale aj tak fajn, rozhodne som sa nenudil.(12.5.2014)

 • LiborGondek
  ****

  Překvapivě zajímavý film. Mrtvý prezident, dobrý prezident... Neveselé, ale pravdivé, jako celý snímek. Myslím si, že scénář by klidně mohl být jako vystřižený z běžného života. Média mají ohromnou moc, stejně tak jako osoby, které je vlastní. Když máte neomezený přístup k masám, stačí je zmanipulovat (což někdy lze až nečekaně snadno) a hlasy máte jisté. Vše provedeno čistě, demokraticky. Jediné, co mi na filmu vadilo (a braťja prominou) byla ta HROZNÁ slovenština. 70%(12.5.2014)

 • slunicko2
  ***

  U mňa by vyhrál Peter Potoň. A u vás? 1) Politický "thriller" ze současnosti je spíš satirickou reklamou na současné lifestylové produkty. 2) Celý scénář i zpracování je bulvárně líbivé asi jako televizní seriály. Umělecky mě film neobohatil, ale ztrávil jsem u něho příjemné chvíle a to se počítá. Nekvalitní zvuk, kdy chvílemi není hercům rozumět, poněkud ruší celkový zážitek. 3) Je zbytečné spekulovat o tom, jak moc snímek zobrazuje realitu. Ne v detailech, ty mohou být úplně vymyšlené. Jiné mohou být postavy, události, místa, čas. Nejhorší na věci je, že mi připadá, že všechno by klidně tak, jak bylo zobrazeno, proběhnout mohlo. 4) Pěkný je rozhovor v McDonaldu. Je potěšující, že i Slováci si umějí udělat sami ze sebe srandu. Alespoň doufám, že to byla legrace. 5) Zaujali mě 41letý elegantní Marek Majeský (majitel reklamní agentury Lambert) a 33letý Michal Kubovčík (blonďatý maník od odposlechu). 6) Výstižný koment: Illioplius, keoma26.(24.3.2015)

 • E=mc2
  **

  Lambertovými slovami :"A že to mohol byť kurva dobrý film!" Len to by ho nemohli robiť ľudia čo sa celý život živia reklamou a nevedia ako správne vystavať, vyrozprávať a rozbúrať príbeh. 106 minútová reklama na chladničky, kuchyne, obývačky a iné bytové doplnky. Ak sa to počas 106 min náhodou nedeje, jedná sa o paródiu na film, čo sa obsahu a formy týka. Pamätná scéna : McShit hovnalds monológ. Za kameru a Kubovčíka. **(15.10.2013)

 • Jaňo
  ****

  Výborné! Naozaj. Na prvý krát musím ohodnotiť 4*, po čase sa k tomu určite vrátim. Plný počet však určite nie. Vyzdvihnem hlavne do oči bijúce "prereklamovanie" v každom druhom zábere. Všetky produkty otočené a jasne čitateľné. Viem, viem, možno bez toho by ten film ani nebol, ale.. jednoducho mi to vadí. Bodka.(17.11.2013)

 • Devitka
  *****

  https://www.youtube.com/watch?v=_hqqBB1rBE0(5.8.2014)

 • dr.fish
  *

  Tak tohle je naprostá a totální kokotina. Nevadil mi ani tak ten nesmyslný scénář, pokus o "vrtěti psem", rádoby snaha o konspirační teorie, obdivování světa korupce a sexu a všechny ty blbosti, o nichž už dávno víme a málokoho zajímají. Vadila mi hlavně ta úporná snaha o umění, zajímavý střih a barevné koláže. Těžiště filmu spočívá ve vizuálu, který je pouhým reklamním videoklipem, který mi, který reklamy v podstatě nesnáší, docela dost vadí. To,co bylo v Ulovit miliardáře schválně taháno za vlasy pověstným sklepáckým humorem, je tady míněno zcela vážně. Musím říct, že jsem celkově filmem dost znechucen a nechci nic takového zase nějakou dobu vidět.20%(7.9.2014)

 • silentname
  **

  Oceňujem, čo sa Karásek snažil vo filme zachytiť, no vychádza to pre mňa ako neskutočne otravný, nudný a zle realizovaný film. Kubovčík s Dlouhým ho miestami zachraňujú a musím povedať, že najradšej by som asi bol, keby to bolo celé o nich dvoch. Majú medzi sebou pár vtipných dialógov, ktoré pobavia. Plus musím povedať, že niektoré scénky sú zaujímavé a minimálne viem pochopiť, kam sa tvorcovia snažili dostať. Ale výsledne to pre mňa padá na niekoľko dôležitých momentoch. Marek Majeský je neskutočne umelý v tomto filme. Každá jedna scénka s ním je vyslovene odohraná. A bolo to tak otravné, že som ho nemohol stráviť. Nefungovalo to ani trochu. A ostatní sú na tom podobne, aj keď viac som veril ich dialógom, než jedinej vete, ktorú povedal Majeský. Ďalej hudba. Panebože, už dlho som nemal vo filme tak otravný a neskutočne zlý soundtrack. Ako dokáže niekto spraviť, že "Malá Nočná Hudba" mi znie ako týranie? Hanba vám. Okrem toho tu do oči bijú aj sponzori filmu a je to otrava. A potom už aj detaily vedia rozčuľovať. Ako fajčenie primára v nemocnici, ako fakt, že kedykoľvek Lambert ide vo svojom aute akokoľvek rýchlo, tak má prázdne cesty. Uvedomí si, že svoju šťastnú mincu nemá až o 15 dní. Ako jeho neskutočne preafektované dialógy, ktoré ani v jednom momente neberiem. Ale môj najväčší a hlavný problém tohto filmu je pre mňa fakt, že sa nevie rozhodnúť čím chce byť. Serióznym filmom, ktorý chce niečo adresovať? Alebo satirickým pohľadom na dnešný svet v komediálnom kabáte. Je to niekde mixnuté a neladí to ani trochu. Malo to ísť buď na jednu, alebo na druhú stranu. A aby toho nebolo málo, ani vizuálne ma tento film neberie. Zábery sú miestami presvetlené, alebo je tu zvláštny kamerový odtieň a pôsobí to na mňa často neskutočne neprirodzene. Určite si to nepozriem znovu. Pre mňa tento film jednoducho nevie čím chce byť. Napriek tomu, že ma vynikajúci nápad. Hodnotenie: D+(28.11.2016)

 • Martin741
  **

  Uz dlhodobo som zmiereny s tym, ze vysiny 60. rokov v ceskoslovenskej kinematografii sa proste nezopakuju. Tento film je toho dalsim krasnym dokazom. Umely pribeh, nuda, prazdne rozhovory, dalsia nuda ...... ne a ne aj toto je len dalsi dokaz, ze /byvala/ ceskoslovenska kinematografia tape a nema dohromady co ponuknut. Ak, tak dobry film pride raz za 5 rokov. No nyst, nadalej ostanem verny Europe s talianskou /Fellini, Sergio Corbucci/, francuzskou /Truffaut, Claude Zidi/, popripade spanielskou kinematografiou /Jaume Balaguero/. 30 % za koniec(10.6.2014)

 • Blacks
  ***

  Žádná extra hloubka ani moc reálné, přesto jsem se celou dobu dobře bavil a neměl potřebu se ani jednou podívat na hodinky.(23.8.2014)

 • Gothar
  ****

  Veľké prekvapenie zo slovenskej scény. Už som si začínal myslieť, že sa tu točia iba pseudoumelecke "filmy". Kandidát je dynamický film s moderným vzhľadom, kvalitným scenárom a bavil ma celých 106 minút. Nerozumiem ako ho mohol Môj pes Killer poraziť v cemách Slnko v Sieti (najlepší film, najlepšia réžia), u mňa je to jednoznačne najlepší slovenský film za posledné roky. 80 %(2.7.2014)

 • Stegman
  ***

  [viděno v českém znění]; Politický thriller s komediálními prvky, co (nechtěně?) balancuje na hranici parodie, to je vážně výjimečný filmový tvar. Škoda, že jsem to neviděl ve slovenském znění, asi bych dal 4*.(18.7.2014)

 • _DAVE_
  ****

  Vcelku zdařilá politická fikce. Líbilo, 75%(1.6.2014)

 • Master19
  **

  Velmi "americky" natočený film, zdál se mi na Slovenské prostředí takový moc načančaný. Ale proč ne, že... Každopádně jsem s ním měl jeden velký problém, stejně jako se všemi podobnými, kdy nevím, jestli hlavnímu hrdinovi palce držet, či nikoliv. Potom se musí divák (já) zákonitě nudit, když nevím jestli se mám z právě proběhnuvších událostí radovat nebo ne. Jakkoliv pak může být závěrečná pointa šokující a nečekaná, divák (já) ji má už víceméně na háku, protože se nedokázal s hrdinou ztotožnit. Co se týká komediální stránky, jde samozřejmě o řádově lepší počin, než srandařachandy, ale stejně bych byl se škatulkou "komedie" v tomto případě opatrnější...(1.6.2014)

 • StanislachKo
  *****

  Po druhom vzhliadnutí som si viac vedomý negatív tohto snímku. Ale napriek tomu, plné hodnotenie musí byť! Už len z toho hľadiska, že ide o kvázy nezávislý film, ktorý je oproti skostnatenej československej filmárčine neskutočne svieži, nápaditý, dynamický a satiricky vtipný (v netradičných polohách). Pôvodný námet (Hečkovej knihy) považujem za veľmi plodný, ale jeho pretavenie do filmového scenára považujem za skoro geniálny! K tomu kopec skvelých heftov, GuyRitchiovských výpadov, uveriteľných postáv a hudby... Takéto filmy nám treba! Ministerstvo kultúry by sa malo vážne zamyslieť, či nabudúce dotovať ďalších zbytočných "eštebákov" alebo konečne niečo odvážne originálne.(8.6.2014)

 • tommy187
  ****

  Posledné dva roky naozaj zvažujem za čo v kine vyhodím 5€. O to väčší pozor si dávam na slovenské filmy, ktoré som videl v kine asi len dva (vrátane Kandidáta). No teraz som na konci nejakým zázrakom neľutoval zaplatené vstupné, naopak. Je potrebné povedať, že aj tí slovenskí otrepaní herci dokázali zahrať výborný film, čo dáva jasnú facku kritikom, ktorí píšu, že práve kvôli nekvalitným hercom zo Slovenska sa nedá natočiť príjemný film. Vidíte - dalo! Naozaj perfektné spracovanie. Tento film bude prelomový v slovenskej kinematografii. To si zapamätajte, že som mu to predpovedal. :D 85%(13.10.2013)

 • Johnny.ARN
  ****

  Na slovenské pomery film, ktorý prekonáva očakávania. Skvelá kamera, strih a v neposlednom rade aj réžia a scenár. Obsadenie Kubovčíka považujem za skvelý ťah, Majeský presný, Hilmerová trochu v úzadí. Dej ukazuje len zlomok toho, čo sa v skutočnosti deje v pozadí každých volieb. To som bol trochu sklamaný, lebo dalo sa z toho vyžmýkať aj viac. Niečo na štýl českých Hranarov, ktorý sa s tým nesrali a ukázali veci aké sú. Tu sa to uberalo trochu iným smerom. Charakterovka zvládnutá dobre. Ja osobne som sa asi najviac tešil nato, ako dopadne stávka. To ma držalo v napätí až dokonca. Samotný záver trochu prekvapujúci, aj keď nie úplne neočákavaný. Žeby pôda pre dvojku?? Film je celkovo veľmi vizuálne pútavý a dôležitá vec, repliky nie sú až také klišoidné, ako som sa obával. Trochu to viac požmýkať, mohlo to byť najvyššie, takto za obsadenie, scénu v McDonalde, kvalitu a záver 4 z 5 ( CC, Eurodiera, BA)(21.10.2013)

 • Slider
  ****

  Na slovenské pomery nevídane kvalitná vec, od skvelého vizuálu, cez dobrých hercov a nadštandardný scenár až po perfektný zvuk. Dokonca to má miestami aj emócie a trefný humor. V skratke, veľmi milé prekvapenie, ktoré úplne podkopalo moje skepsu voči našej kinematografii. A ten product placement mi vôbec žili netrhá. Zaplatil sa ním kvalitný film a nie je to nič ojedinelé ani pre holywoodsku tvorbu.(31.10.2013)

 • Shakmar
  ****

  Kandidát príjemne prekvapil. Potešila ma pekná práca s kamerou a so strihom. Je tu zopár nepodarených scén (keď sa film snaží byť až príliš "americký", viď. halucinogénna scéna v nemocnici), Ináč má ale film veľa podarených scén a kvalitných dialógov, často aj veľmi vtipných. Hlavne dvojica "sliedičov" je skvelá a vtipná bola nielen vypyplaná scéna v Mekáči, ale aj množstvo iných. Dej odsypáva ako má, a ja som nemal skoro vôbec čas nudiť sa. Téma prezidentských volieb, korupcie a moci je v našom prostredí atraktívna. Celkovo to vidím na slušných 8/10. Go slovak kinematography go!(28.2.2014)

 • VasaX
  ***

  Kandidát je jeden z těch filmů, ze kterých jsem byl po odchodu nadšen tak přibližně v měřítku ČSFD na čtyři hvězdičky, ale ta hvězdička po čase postupně vyprchá. Takový rádoby politický thriller (co si dává za lomítko komedie, protože se sem tam povede propašovat nějakou tu relativně zábavnou scénku), který na naše "československé" poměry vypadá překvapivě dobře, tak nějak funguej a má halvu a patu, a člověk by i řekl že je to nějaká béčková hollywoodská produkce, nebýt prostředí, narážek a češtiny/slovenštiny (a podivného hlasu "Lamberta" - to byl jako předabovaný někým jiným, nebo nějaká zlá magie při postsynchru? Každopádně mi ten hlas k němu nesedl). A vůbec, když už jsem u Lamberta - celá ta postava mi přijde, že film zbytečně shazuje. To se pak člověk těší i na dva "špióny" (zejména po dialogu v McDonaldu, kdy předvedli asi to nejzábavnější, co na filmu bylo). Sečteno podtrženo, po nějaké době si čím dál více uvědomuji, jak je celý Kandidát nekonzistentní a takový pochybně splácnutý dohromady. Dávám ten lepší průměr, tři hvězdy, s tím, že v kině jsem se bavil, druhý den jsem byl ještě optimistický, a posléze to už bylo -"Jaký je Kandidát?" -"No..., ale koukat se na to dá!"(11.3.2014)

 • ti88na
  *

  Márne som dúfala, že by slovenskí filmári dokázali vyprodukovať niečo hodnotné. DVD s Kandidátom som hneď po dopozeraní zahrabala hlboko do police, nech tam zapadá prachom. Ani najlacnejší plast nezaváňa takou umelinou ako tento film. Akoby som sa 106 minút pozerala na tuctovú reklamu. Zvuk bol katastrofou, ako som už dávno nepočula a len kvôli nemu som mala po prvých minútach chuť odísť, ale zvedavosť a kladné recenzie mi to predsa len nedovolili a tak som sa trápila ďalej. Lenže nič lepšie už neprišlo. Film nemal absolútne žiadnu gradáciu, stále sa vliekol rovnako nezáživne a zdĺhavo. Hralo sa to na ťažkú cool realitu, ale bolo to trápne tak ako celý scenár, ktorý sa snažili veľmi lacno a neefektívne okoreniť množstvom vulgarizmov. Film nemôže stavať ani na hereckých výkonoch, ktoré nijako nezaujali a zostali v rovine divadelného predstavenia. Hudba bola skúškou mojich ušných bubienkov a tie spomalené zábery k tomu už ani neviem nájsť dostatočné slová kritiky. Vlastne ani neviem začo dávam tú jednu hviezdu, možno za tých pár vydarených vtípkov, ktoré miestami pobavili.(19.8.2015)

 • Taio
  ****

  Na naše pomery nečakane pozerateľné, miestami luxusne vtipné... Kto by bol povedal, že to je Slovenský film a je ozaj nadštandartný. V Karáskovi drieme potenciál, na celovečerný debut dosť dobrá práca... obsadenie príjemné, vďaka Kubovčíkovi humorne oživujúce. Oplatilo sa zajsť do kina.(28.10.2013)

 • xrubesd
  ***

  Film, který se snaží převýšit současnou slovenskou a českou produkci. To se mu daří po formální stránce, ale u té důležitější, obsahové ta snaha stylizovat to celé do nekompromisní americké gangsterky občas působí až směšně.(11.5.2014)

 • sator
  **

  Téma je pro mne mrtvola, scénář to nedohnal.....(7.6.2015)

 • hansel97
  **

  Žánrové oživení tuzemských filmů, ale funguje to jenom po stránce satiry, jinak je to takové všelijaké s několika dobrými nápady, ale nedotaženým zpracováním a nakonec vychází Kandidát přes všechen potenciál, který mu Karásek dal, tak nějak nezáživně.(19.6.2016)

 • provitamin
  *****

  Provitamin, predstavte si situáciu že by sa prezidentské voľby konali už dnes, ktorému filmu by ste dali svoj hlas? Hmm, u mňa je to jasné, u mňa by vyhral Kandidát Peter Potôň. Tak vtipná a aktuálna komédia, tak nabitá narážkami, hláškami a satirou sa vidí len málokedy a na súčasné slovenské a české pomery aj prekvapivo dobré herecké výkony väčšiny zúčastnených. Hobbit bude mať v decembri čo robiť aby toto prekonal, u mňa zatiaľ film roka.(18.10.2013)

 • blastboy
  **

  ** a 1/2(3.5.2014)

 • drake31
  *****

  Na poli Slovenskej filmovej tvorby sa nikdy nič zaujímavé pre mňa nedeje, lenže od momentu kedy som videl prvú ukážku na Kandidáta, ten záujem sa rozhorel. Stále som však išiel do tohoto filmu veľmi opatrne. Áno videl som tunajšie hodnotenia ako aj vcelku pochvalné recenzie, tá nedôvera tu z mojej strany stále bola. Ale viete čo ... SOM ABSOLÚTNE SPOKOJNÝ. Je to ten najlepší film čo kedy vznikol? Nie! Tak prečo to hodnotenie? Jednak to bude technickou stránkou filmu, ktorá bola prekvapivo výborná. Kamera, strihy, filtre, hudobný výber atď. atď. Dobre vyvážené tempo, stále sa niečo deje. Je to zábavné, satira je citeľná a trefná. Do ďalšej kategórie spokojnosti spadajú aj herecké výkony troch ľudí ktorých spomeniem (ostatný klasický šedý priemer). Marek Majeský je sympaťák so skvelým hlasom, v každom jednom projekte v ktorom sa objavil som ho mal rád ako herca, tu to nie je inak. Počiatočné minúty trochu v jeho podaní škrípali, ale keď sa rozbehol to egoistickú sviňu som mu veril, a tom to je že áno. Michal Dlouhý a Michal Kubovčík tvorili skvelé duo. Ich role boli zábavné, ich konverzácie vynikajúce (McDonalds). Napriek všetkému dobrému, hovorí trochu zo mňa prekvapenie a radosť z dobrého Slovenského filmu, takže neberte plný počet za garanciu kvality, časom sa môj názor trochu utrasie, ale v žiadnom prípade si nemyslím že pôjdem pod 4*. Má to nejaké chyby, herecké výkony nie sú vždy 100%né (podpriemer u väčšiny vedľajších rolí), scenár chce svojim koncom dať najavo aký je premyslený - ale skúsený divák to prehliadne už dávno predtým. Ja som si tento film užil, a keby sa Kandidát stal ako takým kvalitatívnym štandardom pre súčasnú Slovenskú filmovú tvorbu nemal by som s tým najmenší problém.(3.6.2014)

 • strelenaL
  ***

  Film je plný humor, akce a napětí. Hodně jsem se bavila u dua Dlouhý - Kubovčík (alá slídilové). Spoiler: Scéna z Mcdonaldu nemá chybu.(20.6.2014)

 • insurgentes
  *****

  Dobré, ale za realitou to stále ještě trochu pokulhává.(12.1.2015)

 • Pavlík
  ***

  05. 05. 2015 (131.); je zarážející, co peníze a ohromný vliv, zvládnou bez větších problémů vytvořit(5.5.2015)

 • Georgex
  **

  Nápad skvělý, ale zpracování je pro mě velkým zklamáním. Ne ani tak po vizuální stránce, jelikož film i přes svůj nízký rozpočet vypadá velmi dobře, to samé se dá říci o hereckých výkonech, které jsou velmi nadprůměrné, a rozhodně oceňuji, že se tvůrci neostýchali obsadit méně známé obličeje. Největším problémem tohoto filmu je, že se na jednu stranu snaží hrát na drsný politický thriller a na tu druhou na komedii třetí cenové kategorie, což filmu značně škodí a ironické na tom je, že díky tomu působí vtipně i to, co by tak působit nemělo. Moje hodnocení 50%.(25.4.2016)

 • zdenny
  ****

  Trošičku jako "Vrtěti psem" ale samozřejmě po slovensku. Film nám ukazuje jednu velice důležitou věc. A tou je neuvěřitelná síla médií. Masmédia jsou tím, co utváří veřejné mínění. Takže sázka na začátku filmu nebyla jen pouhou fraškou. Je docela možné, že takto si mocní hrají a průměrné lidi mají za bandu pitomců. V čemž ale na druhou stranu mají pravdu. Hlavní hrdina mi připomínal George Clooneyho. Takže kdyby chtěli Američani natočit US verzi, obsadil bych jeho. Dost se líbila scéna, kdy se Slovák v baru podivuje nad tím, že Češi jsou divní a uvádí ty svoje příklady. Vtip je v tom, že on to myslí zcela vážně. Já jsem se u toho smál jako blázen. PS: Ve filmu bylo velice důležité, že ani jedno nebylo vidět do tváře prezidentského kandidáta. A to z jediného důvodu. Volič přece nemusí znát svého kandidáta, on musí znát jeho mediální obraz.(6.4.2017)

 • miksacka
  ****

  Scény s Michalem Dlouhým a Kubovčíkem vážně stojí za to.(14.9.2014)

 • jakeer
  **

  Ľudiaaaaaaa, vysaďte tie drogy!!! Svižné? Napínavé? WTF? Síce, napínalo ma, len čo je pravda. Takto... Slováci začali nakrúcať rádoby drsné filmy už v 90. rokoch, keď prelomovou snímkou bola Fontána pre Zuzanu 2 a jej "Mama Kami". A tu v roku 2013 komusi napadlo, že by nebolo odveci tento slovenský subžáner oživiť. OK, žiadny žáner nie je apriori zlý, avšak NIKTO, kto má filmy skutočne rád by tomuto nedal 4, či nebodaj 5 hviezd. Aby som nebol len kritický, tak sa musím priznať, že som rád, že som kino neopustil po prvých 15 minútach (ako som pôvodne plánoval). Avšak od prvého momentu ma týrali neprirodzené dialógy, patetické scény, či Panelákovi herci (ktorí ostali poplatní svojim seriálovým hereckým výkonom). FIlmy síce môžu byť nerealistické, ľudia majú radi rozprávky, ale aj takéto vymyslené veci musia byť uveriteľné (vrátane sci-fi) a tuto proste neboli (ľudia z politiky či reklamy sa museli chytať za hlavu). V druhej polovici sa ale film rozbehol (hoci ani tu si tvorcovia neodpustili štyiizovanie niektorých konverzácii do štýlu Kameňáku) a niektoré scény naozaj stáli za to. A tak dávam 2 hviedzičky, teda 40 %, čo je oveľa viac, ako som si po prvých 15tich minútach bol myslel. Ale ľudia!!! Toto ani zďaleka nie je najlepši slovenský film za ostatných 10 rokov. Pre mňa ostávajú neprekonané Nedodržaný sľub a Muzika. A za nimi dlho dlho nič...(14.10.2013)

 • Lukoboss
  ****

  Ono se to fakt povedlo a je jen málo věcí, který se tomu dají vytknout. Už jenom to, že to je režisérův debut, tak klobou dolů, protože je to natočený fakt profesionálně, na úrovni, moderně a poutavě. Celkově se vizuál vydařil, hlavní role je dobře obsazená, víceméně to všem sedí včetně prostředí. I ta pointa má něco do sebe - ukázka toho, že média a marketingový agentury dokážou ovlivnit spoustu věcí/lidí. Pár věcí ale tak super nebylo - příjmení kandidáta Potôň (ty vole, to jako kdo vymyslel?!), role M. Kubovčíka mně lezla na nervy, závěr celkem zbytečně našroubovanej, opět snaha kombinovat thriller a komedii (prooooooooooč??). P.S.: Scéna v mekáči - přestože obsahovala většinu z toho, co jsem zkritizoval - byla fakt nářezová!(10.8.2014)

 • Autogram
  ****

  Súboj reklamných mágov v politickom nethrilleri. Táto politická komédia zľahka napáda aj skutočnú politiku, urobí si z nej pár nevinných vtipov, ale hlavné je to tempo ako v Jednotke superrýchleho nasadenia. To sa mi páčilo, škoda tej občasnej nedotiahnutosti deja. Ale vidno, že aj naše telenovelové hviezdy vedia zahrať a aj na Slovensku môže vzniknúť originálny scenár.(13.3.2015)

 • Scevola
  ***

  Nikdy som nemyslel ze to uz napisem, ale bol to slusny slovensky film. Kamera a strih az prekvapivo na urovni, len scenar nestihal. Len tak dalej! 6/10(16.3.2015)

 • rakovnik
  ***

  O tomto filmu jsem neměl ani potuchy až do doby, kdy jsem jej objevil v TV programu. Protože televizní stanice se rozhodly umučit v sobotním večeru potencionálního diváka k smrti neskutečně bídnou nabídkou, "zbyl" při rozhodování tento film jako KANDIDÁT na sledování. Nemám sice moc rád slovensko-české produkce, ale obsah sliboval zajímavou zápletku a děj. Bohužel, film se mi jevil jako kecy, obrazy, nuda, šeď, kecy, brazy, nuda, kecy, šeď, kecy....další film, jenž formou převyšuje obsah, byť obsah významný svou aktuálností.(12.3.2016)

 • Tessie
  odpad!

  Nesledovatelné.(9.4.2016)

 • Hanys_
  ***

  Překvapivě dobré. Média mají moc a dokáží hýbat s kolem dějin a když si majitel reklamní agentury zamane, vyrobí do dvou měsíců dokonalého kandidáta i na prezidenta. Karásek je rozhodně příslib do budoucna, v jeho podání bych na čistokrevný thriller byl hodně zvědavý.(25.6.2016)

 • Disease
  **

  Jako thriller propadák, jako politická satira slušné.(22.8.2016)

 • jasiska
  ****

  Veľmi príjemné prekvapenie. Zaujímavý námet, ktorého originalita ani tak nespočiva v novosti ako v aplikácii na slovenské pomery, dobré a sem-tam aj vtipné dialógy, jemný a elegantný výsmech politickej scény, vrchného 1 percenta, médií i manipulovateľnosti "obyčajných ľudí", ale hlavne nečakane dobrá technická stránka filmu robia z Kandidáta nie len dobrý film na to, že je slovenský, ale dobrý film vo všeobecnosti.(24.10.2013)

 • Yoda sama
  ****

  Obdivuhodné. To "najzásadnejší slovenský film za posledných X rokov" je viac menej pravda, pretože Kandidát sa tvári ako náš malý Hollywood a to nedokázal ešte žiaden film. Keby som sa mal rozhodnúť, kam by sa mala uberať naša kinematografia v budúcnosti, nebol by to štýl Pokoja v duši a rozhodne nie v štýle Lóve, ale v štýle štýlového, zábavného, prekvapivo fajn napísaného, vizuálne nevídane hravého Kandidáta. Veľká spokojnosť! 7/10(31.10.2013)

 • Stocki
  ***

  Trailer mě hodně navnadil a tak jsem očekával nadprůměrný snímek, avšak prvních 25 minut jsem v kině převážně klimbal. Vlastně ani nevím, co více dodávat. Není to špatný ani ničím výjimečný film. Neurazí a některé scény hodně pobaví. Především duo Michal Dlouhý a Michal Kubovčík válí...(6.3.2014)

 • Sufferer
  **

  Žeby konečne dobrý slovenský film? Ale prdľajs! Nechali ste sa opiť atraktivitou námetu, ukážkovým načasovaním, štylizáciou a sugestívnym formálnym uchopením, ktoré sa v našich zemepisných šírkach len tak nevidí. Bohužiaľ je samoúčelné a k politickému thrilleru (ktorý to pri každej možnej príležitosti zahráva do komediálneho autu) pasuje asi ako ponožky v sandáloch. Sto minút kinetických hrátok bez sujetového naplnenia, nadväznosti scén, významovej komplexnosti a jednoznačnejšieho ukotvenia v slovenskom prostredí. Ísť na to do kina, v polke by ma svrbela prdel.(10.5.2014)

 • Angelino
  ***

  Príjemné prekvapenie...(28.7.2014)

 • Ollie235
  ***

  Československý pokus o moderní, stylový, cool film z politického prostředí. A musím říct, že se docela povedl. Opět tomu lze vytknout mezery ve scénáři, pár naprosto nesmyslných momentů a do očí bijící product placement (na to všechno jsem si u našich novějších filmů už tak nějak zvykl), ale pár povedených scén i myšlenek Kandidát rozhodně nabízí. Pochvalu zaslouží Majeskýho Lambert, který je vskutku uvěřitelnou, charismatickou postavou, přesně jakou takový film potřebuje. Naopak trochu zbytečná mi přišla linka s odposlechy (jakoby měli naši tvůrci potřebu to po pár povedených projektech cpát do každého snímku). Celkově jsem se docela pobavil, na víc než 3* to ale přesto není.(6.6.2015)

 • Marys
  ****

  Na slovenské pomery výnimočne dobrý film. Možno by sa mu dali vyčítať niektoré detaily, pri ktorých podľa môjho názoru tvorcom ušla fantázia až za hranicu toho, čo film mal docieliť u divákov, takisto záver v zmysle rozvedenia, ako ktorý hlavný hrdina nakoniec dopadol nebol úplne trefný a vhodný, inak som si ale film vychutnal a minimálne scéna v McDonalde sa podľa môjho názoru postupom času stane legendárnou.(5.12.2013)

 • Mikli
  **

  Hledání prezidenta mezi hranaři pod nánosem obrazových filtrů, zpomalovaček a nechtěné komiky. Slušná idea, debilní forma.(21.2.2014)

 • netahlo
  ****

  Odcejpalo to, nenudil jsem se, chvilema i slusne pobavil, v danou dobu to bohate stacilo. Pro me naprosto neznamy Marek Majesky zavalel dost zkusene. V tuzemskych podminkach silne nadprumerne. Slovaci zabodovali!(16.5.2014)

 • bloodline
  ****

  V čase, keď už ani nemáte poňatia koľká epizóda Činžiaku na TV HnoJ útočí zas a znova aj vášmu štvornohému miláčikovi proti srsti a TV Narkóza opíja národ rovnako bezduchými katastrofami typu Rozčerený burčiak a Mužský nárek, vás v tom horšom prípade napne, v lepšom si poviete: "Oh JOJ!" Vtedy prichádza tá chvíľa, keď dlho lovíte v pamäti a snažíte sa spomenúť, kedy vás naposledy nadchla slovenská celovečerná tvorba. V tej chvíli hodíte rukou a s hromžením si medzi zubami prehodíte, že tí naši by už ani porno párkov v rožku nevedeli natočiť... Nejako podobne som vnímal snahy o pozitívny prienik kritikou u ďalšieho slovenského pokusu pod názvom Kandidát. Ako tak okolie neokolie dňom a týždňom navštevovalo kiná a tľapkalo ma po pleci, že ich Kandidát nadchol a žiadne posmešky neprichádzali, tak poznáte to, chrobák je na svete. Chvíľa napätia trvala síce nejaký ten mesiac, ale na dobré sa čaká a emócie treba nechať vytriezvieť. Zároveň tam niekde v úzadí so mnou lomcoval ten neodignorovateľný waw efekt, keď všetci naokolo vychvaľujú a po pozretí prichádza potom u mňa skôr wtf efekt, v lepšom prípade kladné hodnotenie, ale žiadne zaradenie medzi klasiku (napr. Pulp Fiction alebo Braveheart). Jednoducho povedané, pozeráte pri titulkoch na obrazovku ako krtko na pooranú záhradu a nechápete podstatu chválospevov. Preto som Kandidáta vkladal skôr s rešpektom a malou dušičkou do mechaniky a modlil sa za aspoň trošku kvality. No a potom... kukal som ako vyoraný krtko na pluh :) Kandidát skutočne naplnil očakávania. Na SK/CZ pomery vskutku aktuálne dielo, po technickej stránke zvládnuté (podotýkam na naše pomery) špičkovo. Môžem s rukou na srdci povedať, že som na Kandidáta hrdý, pretože vyložene nesklamal, prekvapil na celej čiare a 4* si právom zaslúži. Herci nepôsobili ako na štátnej skúške a pookriali svoje remeslo na noblesnú prechádzku s chuťovkami typu McDonald'Duck. A predovšetkým zostane chuť aj na ďalší chod a radi sa do reštaurácie (slovenského filmu) menom Kandidát radi vrátite aj znova. Len dúfam, že nešlo o lastovičku, čo leto nespraví, lebo rozhodne nešlo o jednookého kráľa medzi slepými...(26.5.2014)

 • Viburnus
  ***

  Původně jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale pak mi došlo, že by to bylo jen za (pro mě nepochopitelně) česky nadabovaného Lamberta (a česky mluvícího slovenského biskupa a slovensky mluvícího neurochirurga z Prahy). Scénka v Mekáči je skvělá! Stylizace filmu mi připomněla druhou půli devadesátek, občas působila (možná záměrně?) parodicky.(15.7.2014)

 • readan
  ***

  Hneď na začiatku ma prekvapila kvalita tohto filmu. Naozaj som od Slovenska či Česka nečakala tak výbornú kameru. Malo to zaujímavý príbeh, väčšina hercov predviedla dobré výkony, až na Kubovčíka, ktorého "vtipy" mi tam skôr zavadzali. V iných filmoch s nadávkami nemám až taký problém, ale tu sa mi ich zdalo už priveľa a častokrát to znelo silene. Finálne rozuzlenie bolo (aspoň pre mňa) prekvapivé. Celkovo to hodnotím ako taký priemerne dobrý film.(25.8.2014)

 • vander19
  ****

  Ku Kandidátovy som sa staval dosť skepticky. Očakával som politický film, ktorý sa bude snažiť kopírovať podobné žánre z USA. Až keď som si na youtube pustil klip Veca, spravený ku záverečných titulkám, tak som sa rozhodol, že si ho teda pozrem. Osobne mám slabosť pre takéto česko-slovenské výtovory a aj slabší film viem doceniť. U Kandidáta som sa však už od samého začiatku vcelku pohode bavil. Je to dobre, jednoducho vyrozprávaný príbeh, kde nechýba sranda, drsné slová, sexi slovenky a atmosféra Bratislavy. Či už ulíc alebo takého toho klasického kancelárskeho prostredia. Však stačí sa občas prejsť po Poluse, Auparku atď a presne takých týpkov ako bol Muller alebo Lambert tam stretnete viac ako v kravinci hovien. Presne toto satirické zobrazenie dnešnej "modernej" Blavy, ale aj celého nášho národa robí tento film ku tomu naj. čo sa u nás vo veľmi dlhej dobe vymyslelo.(22.9.2014)

 • patrik221
  ***

  Celkom odvážny film s veľkým potenciálom ktorý ale bohužiaľ nedokázal naplno využiť. Ale na slovenské pomery celkom slušné :)(14.3.2015)

 • Arnyfe
  odpad!

  Politická fraška s pseudoamerickými maníry kennedyovského formátu. Kontrašpionaž v podání nezávislého hackera Blonďáčka z předměstí bratislavské Petržalky pod taktovkou ex-agenta s prezdívkou Jazva. Slovenští magnáti, kteří mohou tahat za nitky a lusknutím prstů mohou zvolit vlastního prezidenta? Sázka o všechno respektivě jak to chodí v tomto světě plných intrik, zakázek na míru pod záštitou státního aparátu a velkých bratrů, kteří mají oči všude? Co když se schyluje k atentátu i na naší budoucí Hlavu státu?(13.3.2016)

 • peetriss
  *

  Hvězda je za několik povedených slovensko-českých diskuzí mezi Dlouhým a Kubovčíkem. Pokud však satira působí odpudivým, nezajímavým a nudným dojmem beze smyslu a přidané hodnoty, jedná se o špatnou satiru. Neoslovilo mě to ani náhodou.(13.3.2016)

 • qxkamo
  ****

  Skutocne hollywood style film. Chapem nizke hodnotenia tych, ktori maju averziu voci niecomu slovenskemu, ale tuto to bolo skutocne na urovni az na ten slabsi scenar, kvoli ktoremu som stiahol hviezdicku.(15.5.2016)

 • Maslord
  ****

  Neuveritelne sa stalo realitou. Slovenskemu firmu vyrobenemu po roku 1990 davam 5*. Ale zasluzi si to. Konecne nieco nove, svieze, moderne. Dobry dej, dobry herci, dobra hudba. Po mojom komentari o tom aky je film dobry som dostal PM od ineho uzivatela, ktory sa rozhocoval nad mojim hodnotenim, preto som vzal do uvahy aj jeho pohlad a davam konecne hodnotenie 4*, vzhladom na to, aby bolo jasne ze to nie je rovnako dobry film ako ine, ktorym som dal 5*.(15.12.2013)

 • Alt.64
  **

  Křečovité, přepjaté, nudné, hrozně namluvené, ale hlavně nepolitické! Příběh je matoucí, skoro nahodilý, konec diváka má přesvědčit o opaku, ale sami autoři podle mě nevěděli, co točí. Kamera sem tam zajímavá, ale Bratislavu bych s těmi filtry nepoznal. Chvíli jsem si díky nešikovnému PP přidal, že sleduji teleshopping Horsta Fukse, nikoli film v kině. A vtipy á la "Přaha", hahaha :))(3.3.2014)

 • El-Barto
  **

  Nejlepším na tomhle dost videoklipovým a dějově nezajímavým filmu s nesympatickým hlavním hrdinou jsou československý hádky, kde naprosto vládne Michal Dlouhý. Závěrečná poitna je z prstu vycucaná a absolutně zbytečná, na soucitu k hlavnímu hrdinovi nepřidá ani špetku. Podle mě by bylo daleko působivější, kdyby zlomovej bod příběhu, za kterej já považuju atentát na vlastního kandidáta, byl proveden někdy v půlce filmu jako poslední možnost jak zachránit volební kampaň a vlastní budoucnost, zbytek by už byl na Kubovčíkovi s Dlouhým, jejich přítomnost by pak nepůsobila tak zbytečně. Slabší dvě, protože si myslím, že to mohl bejt o hodně lepší film a tím nejzajímavějším z projekce zůstává nějaká holčina, co naběhla pod plátno v letním kině a začala tancovat macarenu:)(19.7.2014)

 • Santino7
  ***

  Domáci film, ktorý v čase jeho vzniku sprevádzala (na naše pomery) vcelku masívna kampaň, a ktorý dokonca žal prevažne pozitívne hodnotenia a recenzie takmer zo všetkých strán, tak to je v našich končinách naozaj rarita. O to viac, keď sa jedná o thrillerový žáner (hoci s viacerými humornými prvkami, no k tomu sa ešte vo svojom komentári dostanem). Ťažko sa mi vysvetľuje, prečo som sa dostal k filmu až teraz - dva roky po premiére - avšak treba povedať, že to u mňa nie je nič výnimočné, táto prvotná ignorancia a potom spätné (oneskorené) doháňanie je u mňa pri úspešných snímkach pomerne častá. Je to však len a len na moju škodu. Ale to som už zas odbočil niekam inam, takže vráťme sa späť ku Kandidátovi. Treba povedať, že prípravu pred pozeraním som taktiež dosť zanedbal a vrhol som sa do toho, dalo by sa povedať, že naslepo. Jediné, čo som vedel, je, že má ísť o thriller, že tam hrá Majeský a Luknár (ktorý tam, ako sa neskôr ukázalo, zas tak veľa toho nenahral - čo je celkom škoda, Luknára mám rád, obzvlášť v komediálnom žánri) a zhruba o čo sa má asi jednať. Inak povedané, vedel som hovno. Ruka v ruke s tým teda zákonite musel pri samotnom pozeraní prísť akýsi šok, respektíve dosť veľké prekvapenie z toho, čo to je vlastne zač. Vizuálna stránka, hoci môže byť na naše pomery akokoľvek netypická, ma až tak neprekvapila, nakoľko som vopred počítal, že to asi bude čosi celkom iné, než ako sme zvyknutí. Či mi ten "ultramoderný videoklipový" štýl snímania, a taktiež strih vyhovoval alebo nie, o tom sa snáď ani nemusíme baviť (odpoveď by znela nie, avšak Kandidátovi takýto - ako tu v komentároch niekto príznačne napísal - povrchný štýl snímania vcelku aj pasoval, k reklamným agentúram to sedí), to moje prekvapenie sa týkalo skôr obsahovej stránky. Tvorcovia nám ponúkli dosť výraznú, trefnú a možno by sa dalo povedať, že v našich končinách aj nevídane odvážnu satiru, ktorá zafungovala - na moje počudovanie - dosť dobre, malo to celkom i šťavu a navyše som sa veľakrát aj schuti zasmial (o čo sa poctivo starala česko-slovenská dvojica odpočúvateľov stvárnená Kubovčíkom a Dlouhým, ktorí ma spomedzi hercov zaujali asi najviac), no zároveň - čo ma už neprekvapilo - bola v podstate po celý čas badateľná aj akási povrchnosť, plytkosť... Jasné, bol by som blázon, keby som od toho čakal nejakú dychberúcu zápletku ako od filmových velikánov alebo ja neviem čo, lenže predsalen, keď už teda mali tú snahu priniesť niečo výrazne odlišné (čo sa samozrejme cení a som za to rád), mohli si dať aj nejakú tu snahu nad rámec, a obsahovo to trošku premakať, nech je to teda tip-top. Takto to dopadlo tak, že z celého filmu sa mi najviac páčili práve tie humorné sekvencie dua odpočúvateľov, ktoré boli navyše od thrilleru na míle vzdialené a kľudne by sa uplatnili i v komédii. Každopádne opakujem zas a znova, v rámci našich končín je to tak či tak počin nepochybne sympatický a nadpriemerný, čiže len tak ďalej. Prial by som si omnoho viac (aspoň) takto kvalitných slovenských filmov, tak snáď sa toho niekedy dožijem. 65%(31.8.2015)

 • Antaeus
  *****

  Dámy a páni, ÁNO! A je mi jedno, či ma budeš považovať za naivného blázna alebo patriota, čo už z princípu hodnotí slovenské filmy vysoko! Takto dobre som sa v kine dávno (ak vôbec niekedy) nezabavil! A nezaujíma ma, koľko je na tom všetkom pravdy a koľko je z toho fikcia. Nemal to byť dokument, ale film na pobavenie. A tento účel splnil na 1. Alebo teda v tomto prípade na 5. Hviezd. Výborne zahrané - prakticky každá postava bola uveriteľná. Výborné zábery - strih som si vyslovene užíval. Ale hlavne: VYNIKAJÚCE HLÁŠKY! Monológ v mekkafé nemal chybu! A aby som načerpal trošku toho klišé (o ktorom sa tu píšu litánie): zrátané a podtrhnuté for me subjektívna kvalita filmu 99% ;))(17.10.2013)

 • patrikus
  ****

  Zpočátku se to tváří, jako rádoby drsňáckej snímek, potom to ovšem začne být poněkud normální film, místy velmi vtipný, ovšem po technické a střihové skladbě nadprůměrný. Tady si opravdu někdo dal záležet. Dobré.(25.5.2014)

 • METHOD_
  ****

  Prijemne prekvapeny. 4/5, celkom kvalitka, urcite som sa nenudil.(1.7.2014)

 • winetach
  *****

  Na takýto slovenský film som dlhodlho čakal. Konečne svieži ne-melodramatický slovenský snímok, po ktorom som nemal chuť skočiť z okna. Česko-slovenské vtipy boli naj.(24.7.2014)

 • BazzoxCZ
  ***

  Na to ze je to tu vod saď se na to šlo velmi dobře dívat :)(19.8.2014)

 • helmiczka
  ***

  Trochu nedotiahnuté (napríklad niekoľko minút trvajúce predstavovanie členov teamu, z ktorých asi polovica sa už na plátne neukázala), ale inak fajn.(29.8.2014)

 • honajz2
  *

  Hvězdička za nápad, jinak to je jenom ztráta času. A o tom zvuku radši nemluvím...(22.1.2015)

 • Jiu
  ****

  Na slovenské pomery prekvapivo dobrý film. Naši herci ukázali, že si zaslúžia sa hercami nazývať a že aj slovenské filmy dokážu diváka pobaviť. Sklamal ma koniec, posledné minúty boli zbytočné a predvídateľné a navyše sa k celému zvyšku filmu štýlovo vôbec nehodili. No a samozrejme treba si odmyslieť do očí bijúcu reklamu na každom kroku (bez ktorej by to ale asi nevzniklo) a pri hodnotení prihliadnuť na to, že je to predsa len z našich končín.(12.3.2015)

 • keoma26
  **

  Takovy pekny intelektualny gyc...ten film totiz az legracne propada vsemu,co kritizuje,miluje to,cim opovrhuje,predstira,ze ma ironicky odstup,a pritom se chyta do pasti sebelasky a narcisismu(13.3.2015)

 • poet
  ****

  Máš sveter ako buzerant :) No kurva čo by ste už chceli... Konečne Slovenský film čo ma príbeh, dynamiku slušný scenár a je aj celkom vizuálne vyčačkaný a ono tu svieti modrý štvorec. Zato že sa to netvári važne nie je to o židoch, cigánoch ani to nerieši nejaký vážny sociálny problem ako vačšina sučasnej CS produkcie tak to nepošlem hned k vode :) Práve v tomto filme na počudovanie funguje to na čom padá väčšina slovenských filmov a to je fungujuci príbeh a žijúce postavy ktoré nemajú debilne napísaný scenár (Majeský s Hilmerovou musia v tom búrlivom burčiaku trpieť:P) a príbeh proste odsýpa aj keď zaver už nebol celkom dokonalý... Nebol som ani na jednom slovenskom filme v kine lebo som nemal nato odvahu ale v tomto prípade by som kľudne šiel. Bathorička cyprián aj Jánošík no choďte mi do chamajdy lebo Kandidát vás prešťal pekným oblúkom :) Film ktorý v ničom nezaostáva ani popri zahraničnej konkurencii pretože urobiť z neznámeho kokotka prezidenta to mi vieme predsa najlepšie...(15.3.2015)

 • Wargoo
  ****

  Na slovenskú produkciu v podstate kvalitne zvládnutý film, kde najmä vďaka Majeskému môžem so cťou udeliť 4****, ba dokonca film aj odporučiť. Opakujem, na slovenskú (btw velice biednu) produkciu. 61,039%(24.11.2016)

 • rexino
  ****

  Dvojka Kubovčík-Dlouhý bola topka. Majeský si tú rolu užíval. Na slovensku natočiť takú štýlovku s tak malým rozpočtom je úctyhodné. Samozrejme, že to malo svoje muchy (zvuk, trocha slabší záver) a že sa hralo hlavne na tú štýlovú nôtu. Ale v tom 2013 to bol konečné slovenský film, ktorého hlavná téma nebola depresia, hlavné scény neboli výrečné ako flegmatik na párty a aj pokus o štýlovosť sa vcelku daril.(4.3.2018)

 • janesX
  odpad!

  ..ako by som dve hodiny v kuse sledoval reklamu, asi stovku vyfintených reklám rôznych značiek. No hnus. Absolútne v žiadnom prípade nič pre mňa (0%).(11.3.2018)

 • tomo41
  ****

  Treba povedať, že v kontexte súčasnej domácej filmovej tvorby je Kandidát veľmi dôležitým snímkom. Ukazuje, že sa sa dá spraviť kvalitná žánrovka aj v našich podmienkach, bez tupého obsahu (v čom zlyhali Bratislavafilm a Lóve) a aj so serióznou témou i zápletkou (čoho sa Tigre v meste, našťastie, nedotkli). Kandidát je veľmi zaujímavým snímkom, konečene z reálnej Bratislavy, hoci občas mierne pritiahnutý za vlasy (čo sa však dá často ospravedlniť). S kvalitnejšími hereckými výkonmi (Hilmerová wtf?), s menším počtom scenáristických a režisérskych barličiek a vygradovaným záverom, kde si priam pýtalo upustiť od nadhľadu filmu a ísť viac do hĺbky Lambertovej postavy, by išlo o pomerne zásadný snímok. Takto divák dostane oddychovú zábavu s občas rozpačitými, občas výbornými dialógmi, lopatisticky vysvetlené (ak by náhodou pri žuvaní popokornu nestihol premýšľať), krásnym vizuálom a kvalitným strihom (nebudem písať o tom, že občas tvorcovia až príliš zatlačili na pílu, toto v našej kinematografii tak veľmi chýbalo, že sa dá prižmúriť oko) a aj miernym poučením o tom, že aj bábkari môžu byť občas len bábkami.(11.10.2013)

 • vojo
  ****

  Hurá,slovenský film, pri ktorom som prvý krát nemusel dať jednu hviezdičku navyše, už len za odvahu, že vznikol. Hodne cool, hodne zžieravé....aj keď ľahko sa navážať do P(l)enty, keď nad filmom sa rozprestiera tieň J&T. I keď prečo nie, v rámci podvratného ducha filmu?Nuž kašľať na podobné úvahy, konečne film, ktorý u mňa vyvolal "jojo" efekt. Po pár dňoch mám chuť pozrieť si ho znova.(16.10.2013)

 • jesus666
  *****

  Po veľmi dlhej dobe niečo zaujímavé zo slovenskej produkcie (s výnimkou dokumentárnej tvorby). Plný počet už len za ten "bratský" rozhovor v McDonalde.(17.10.2013)

 • owwidius
  ***

  Trailer ma namotal, ze konecne slovensky film s kvalitnejsou produkciou a konecne nieco ine ako 'socialna drama z cias komunizmu a este 100 rokov po nom'... Ale samotny film trochu sklamanie, pretoze nakoniec bolo tusim viac veci co sa mi nepacilo, ako toho co by potesilo. Vizual je rozhodne nadpriemer, za to audio je otrasne. Cely film znie ako nadabovany. Postavy hrozne kliseovite, takisto dialogy dost umele a na silu. Najvtipnejsie rozhodne sceny s odpocuvanim. Na slovensky pocin urcite nadpriemer, ale vysledne 3 su este celkom stedre. [#120/2013](8.11.2013)

 • mazadlo
  *****

  Nejlepší letošní film a tím myslím nejlepší i mezi těmi zahraničními skvosty. V kině přitom pět lidí. Co to sakra je? Náramná satira na fungování současného systému ale i na to co nás obklopuje denodenně. Závěrečné hlášky Vám dají tušit že žijeme ve zkurveném světě. Pavel Nový má u mě hvězdu navíc za super postavu která sice není moc vidět ale je hodně cítit.(28.2.2014)

 • HDeer
  ****

  Rozhodne jeden z lepších (česko) slovenských filmov, až do švíkov nabitý slovenským mainstreamom (Apple, McDonald, Ulož.to, JOJ) so známymi, už dávno zunovanými pokusmi o vtip v podaní ústrednej dvojice Kubovčíka a Dlouhého. Priznám, to nedotiahnutie pointy o sledovaní s otvoreným koncom ma trochu sklamalo, no beztak som sa po celý čas skvele bavil. Majeský nie stopercentný, ale v rámci našich pomerov skvelý jasne vyvracia všadeprítomnú kritiku slovenského herectva v kinematografií, rovnako dáva najavo už dávno známy fakt, že pokiaľ má snímka za sebou schopného filmára, herec sa v nej nikdy nezníži ako je tomu tak v dnešnom odpade ako Búrlivé Víno, či Chlapi Neplačú.(21.5.2014)

 • Piri
  ****

  Takže v prvom rade toto je slovenský film s českou koprodukciou, žiadny česko-slovenský film. Nepoznám krajinu, ktorá by si privlastňovala tak filmy ako Česko, hlavne tie koprodukčné. Už tu máme zas starý známy fenomén z čias socíku - čo bolo československé, bolo vlastne české a inak to neplatilo. Čo všetko nie je české? Asi vzduch. Ešte aby sme dnes rozoberali tému čechoslovakizmu je fakt trápne. Film je natočený dobre, dobrá hudba, výborní herci. Aj my občas vieme natočiť dobrý film, aj keď zlatej ére sa to nevyrovná. Neviem prečo tam obsadili českých hercov, tí to celé špatili, keby aspoň po slovensky vedeli, tak ako slovenskí herci sa musia drviť češtinu, aj keď nie všetkým to ide dobre a mne to tiež trhá uši, keď to nevedia, aspoňže občas môžu hovoriť vlastným jazykom, lebo inak by chudáci Česi asi nerozumeli. Mám hold smolu, že vlastne mojím druhým rodným jazykom je čeština, môžem tak buzerovať obe strany. Hlavnými ťahúňmi filmu sú Majeský, Hilmerová a Kubovčík. Dobre vsadili známe slovensko-české naťahovačky, ako kto na koho pindá, dali to takmer z plných pľúc a celý kontext filmu vyznel skôr ako výsmech Čechom. Dej nie je nijak komplikovaný a línia je pomerne jasná. Tento film dobre reflektujte súčasné riadenie sveta - reklama, médiá, politika, financie... 4* dávam za dobré tempo, vtipné hlášky, prevedenie a výkon, ak odmyslím dej, inak by som dal max 3*. Ešte technická poznámka k obžerstvu - obžerstvo je to vtedy, keď človek je nadmieru a má z toho nadmierny pôžitok a nie to, že si niekto dá nejaký zákusok. Tá upútavka s dabovaným Majeským v češtine je asi vtip, príšerné!(5.8.2014)

 • finn
  ***

  Oku lahodící a nesmyslně někým zavrhovaná "klipová" režie (kamera, střih) táhne Kandidáta nahoru. Dějově je to přestřelěná povídka o jedný mačo sázce na pozadí prezidentských voleb. Na druhou stranu si film nehraje na nic, co není, a po celou stopáž zvládá zabavit bez wtf momentů. Za zmínku stojí výborně obsazená a napsaná československá dvojice na sledovačce. Rozhodnutí předabovávat Slováky už radši ani nekomentuju. 3,5*(11.8.2014)

 • janeke
  *

  toto bolo naozaj bolestivé. mám podozrenie, že išlo iba o reklamu na reklamu. "ostatné" idey o špinavosti mediálnej projekcie politiky, o stádovitosti slovenských voličov, či o česko-slovenských mýtoch boli na tú reklamu iba načapkané, ako keď sa snažíte urobiť z fakt hnusného, prepáleného, mastného bravčového rezňa niečo zdravé, tak to posypete ovsenými vločkami. nápad so štúrovstvom vyzeral, akoby ho partička stredoškolákov napísala pre maturitnú scénku. ale všetko by bolo fajn, a možno by to bolo blahosklonne aj na tri hviezdičky, keby herci nepredvádzali ten neustály patetický, divadelný kŕč, ktorého trápnosť je pre diváka fyzicky neznesiteľná. máte chuť ich zastaviť a povedať: nie! stop! netrápte sa, napite sa vody, choďte domov, ja to už nejako asi dohrám za vás...(26.1.2015)

 • Lukasinoo
  *****

  Oveľa lepšie ako ostatné nové české hovadiny.(5.7.2015)

 • De Large
  *****

  No, bol to proste pokus o iný film. Strašne mi vadilo, že tam museli spomenúť všetkých sponzorov, takže je to 100minútová reklama. Keď to pôjde v telke, ani komerčné televízie to nebudú musieť prerušovať reklamami... Dej nebol zlý, ale príliš predvídateľný. Herci... no, tak nemastný-neslaný výkon, hlavne Majeského. A ten najlepší - Dlouhý - mal scenár na pol strany. Rozhodne ma prekvapil prirodzenosťou Kubovčík a hlavne jeho úseky bavili ľudí. Zvyšok filmu, ako som písal - sa dal vždy 10 minút dopredu uhádnuť, čo bude nasledovať. Pokus to nebol zlý, ale rozhodne nie dobrý... Oceňujem aspoň snahu urobiť niečo iné, ako sa robilo doteraz.(10.10.2013)

 • Illioplius
  *

  Ten pocit, keď je vám trápne za niekoho iného – to bol môj najčastejší pocit pri sledovaní Kandidáta. Snaží sa to pôsobiť strááášne drsne, ale v skutočnosti je to len forma bez obsahu, o čom svedčí obrovské množstvo nadbytočných prvkov. Či už ide o drobnosti ako napríklad pôsobivé predstavovanie členov marketingového tímu Adama Lamberta, ktorí sa vo filme odvtedy už ani raz neobjavia, až po celé dejové línie, čím samozrejme mám na mysli dvoch špiónov. Od začiatku divák čaká, akú tam budú hrať rolu, až kým sa nedozvie, že vlastne žiadnu. Nadbytočností je samozrejme viacej, trebárs český kňaz, celá záležitosť s Lambertovou manželkou, minca pre šťastie (ktorú Lambert vlastne ani nepostráda) a tak ďalej. Pokusy o humor sú chabé a, rovnako ako snaha pôsobiť drsne, vyvolávajú onen pocit trápnosti. Jediné, čo možno na filme vyzdvihnúť, je mierne zaujímavá zápletka.(2.2.2014)

 • leila22
  ***

  Fandím našim filmom a stále verím, že sa postupne aj my dostaneme na vyššiu úroveň tvorby. Aj keď má Kandidát k dokonalosti stále ďaleko, predsa ho možno zaradiť medzi tie vydarenejšie filmy. Bavila ma kamera a strih. Čo sa týka hudby, tiež sa veľmi hanbiť netreba. Bohužiaľ, pri deji to opäť dosť pokrivkáva. Vedľajšie postavy boli nepresvedčivé a v podstate aj zbytočné. Celé to zachránil snáď len Michal Kubovčík a hlavne jeho monológ v McDonalde o českej mentalite, pri ktorom sme si v kine viacerí utierali slzy od smiechu. Stále nerozumiem, prečo sa viacerí slovenskí tvorcovia pri vykreslení súčasnej doby uberajú práve cestou dajme tam nadávky, riadne ich tam dajme, buďme drsní a každí nám to zhltne aj s navijákom. Pretože mňa tento štýl zrovna neberie.(26.3.2014)

 • H4ku11
  ***

  Na naše pomery určite jeden z tých lepších protagonistov sveta filmu. Kamera rovnako.(15.6.2014)

 • Zohanelo16
  ****

  Perfektný film, kde bolo krásne ukázané zákulisie volieb. Na slovenské pomery ma ten film prekvapil a musím ho hodnotiť iba kladne. Nadávkami mi to pripomínalo americké filmy a ich "fuck". Takýto film od slovenských tvorcov som nevidel veľmi dlho a dúfam, že rovnaké projekty budú častejšie realizované. Herecké výkony boli nadštandardné. Odporúčam pozrieť. 4*(13.3.2015)

 • Torgal
  **

  Od začiatku ma otravovalo neskutočne namachrované chovanie všetkých zúčastnených a všadeprítomný product placement, ale cca od Štúrovho momentu ma to začalo celkom baviť - neviem či som sa naladil alebo sa to skutočne zlepšilo (a dementné reklamy už nebili toľko do očí), no záverečná vysvetľovačka to zas zhodila. Na slovenské pomery veľmi slušná formálna stránka (hlavne hudobné montáže boli na vysokej úrovni), scenáristicky ale nedomrlá satira na náš mediálny priestor. Navyše línia s odpočúvaním bola dejovo úplne zbytočná a bola tu len kvôli pár hláškam a odľahčujúcim vtipom. Režisér ukázal potenciál, priestoru na zlepšenie je ale stále habadej. Len za to, že u nás vzniklo niečo miestami pripomínajúce Guya Ritchieho alebo Tonyho Scotta ale nadhodnocovať nemienim. 5-/10(17.3.2015)

 • triana
  odpad!

  Zdá sa mi, že nič, čo za posledné roky vypľula slovenská a česká kinematografia, sa nezaobišlo bez nahotiniek či vulgarít. Ešteže sa za kvalitnými snímkami nie je potrebné trepať na východ.(15.5.2015)

 • edie sedgwic
  ***

  Asi sa budem opakovat ale na slovensku produkciu velmi slusne herecke vykony, dokonca od hercov, ktori bezne hravaju v trapnych domacich serialov. Napriek tomu ma film velmi neohuril, ale ani neunudil. Tromi hviezdickami som to myslim ze dostatocne vystihla.(21.11.2015)

 • iCube
  ***

  Na žebříčku filmů doporučovaných pro marketéry: http://www.evisions.cz/blog-2016-05-26-10-filmu-ktere-by-mel-videt-kazdy-marketer(27.5.2016)

 • Eilean Donan
  ***

  Napodiv mi v tomto prípade nerezala v ušiach hudba, ani zvuk, ale skôr ochotnícke výkony niektorých zainteresovaných (hlavne asistentov Lamberta, ak by bolo treba špecifikovať). Čo mi však určite nerezalo, bol ten neírečitý slovenský "hnusojazyk", ktorým sa mali potrebu oháňať v každej vypätejšej situácii. Skutočná chudoba. A tie neživé dialógy medzi "sledovateľmi" - amen, tma. Inak som však milo prekvapená, ako celok je film pozerateľný.(9.5.2014)

 • Rockerman
  ***

  Celkem dobrý nápad, leč poněkud nudně realizovaný. Zbohatlík Lambert se vsadí o celý svůj majetek, že dotáhne neznámého člověka až na post slovenského prezidenta. Manipuluje s lidmi i informacemi, abychom se v "šokujícím" závěru dozvěděli, že největším manipulátorem je jeho žena, aniž bychom dostali nějaké indície, že by to mohlo být jinak (omlouvám se za spoiler). Paradoxně tak nejvtipnější a nejzajímavější jsou ty dialogy nebo spíše monology mezi česko-slovenskou dvojicí "odposlouchavačů" Lamberta. Škoda, že zbytek moc záživný není a tak dobrý úmysl tak nebyl využit, jak by měl.(17.7.2014)

 • radeckator
  ****

  Až děsivé, když si člověk představí, co dokáže marketing. Velmi zdařilá satira.(19.7.2014)

 • HonzaMag
  ***

  Ale jo, nebylo to vůbec špatné. Marek Majeský byl velmi dobrý, myslím, že má před sebou slušnou perspektivu. Až to George Clooney zabalí, tak má Hollywood kam sáhnout pro mladší verzi ...(13.11.2014)

 • Roman07
  **

  Mohol to byť priemerný politický thriller, so zaujímavým nápadom, vizualizáciou ale to by tam nemohli byť pasáže, ktoré mali iba predĺžiť stopáž, inak by to bol krátkometrážny polhodinový film. K tomu dvaja agenti ako z filmu "blbý a blbejší". Scénu v MacDonald’s, ktorá mala byť vtipná a vyznela presne opačne - vysmievanie sa z názvov českých mesiacov, športov, miest..., som chcel dokonca pretočiť.(31.1.2015)

 • tranquill
  ***

  "Aj boh potrebuje reklamu!" Ano, tahle věta přesně vystihuje ten marketing okolo volby prezidenta, ty lzi a fikce, bláhovost voličů, tohle není úplně vycucané z prstu...(15.3.2016)

 • Biopler
  ***

  Prekvapivo pozerateľný slovenský film, v dobrom i zlom poriadny mix. Budem písať striedavo o plusoch i mínusoch. Snímok má typovo výborne zvolených hlavných hercov na čele s cool chlapíkom Markom Majeským, potom týpkov Kubovčíka s Dlouhým až po Lambertovho súpera Ivana Müllera v podaní Jána Jackuliaka. Avšak Lambertov tím, až na jeho milenku, je umelo pospájaná kopa podivínov, ktorí ma nepresvedčili, že pracujú tímovo. Celý Lambertov úspech vyznieva vykonštruovane a je málo uveriteľný a ak už by aj niekto naletel, tak len vďaka hlavnému predstaviteľovi, ktorý vie sakramentsky dobre krútiť týmto svetom :) Scenár sa ozaj vydaril, nechýbajú skvelé dialógy. Z rozhovoru Lamberta s Müllerom v Klube reklamy by som spravil večerníček. "Ja nestaviam na kone, ani na Manchester, ja hrám o všetko." Silácke reči, ktoré prednáša Lambert ("Tak teraz ma všetci počúvajte... ak si niekto z vás myslí, že Lambert nedokáže z nejakého idiota urobiť hviezdu, tak sa veľmi mýli.") sedia vo svete reklamy a tým pádom vo filme ako slák na husle. Dvojka Kubovčík a Dlouhý pobavia diváka pri českom jazyku, ktorý je faktorom pre čo si ako národy nerozumieme. Typická prestrelka z českých mesiacov je gradovaná prčou z Hradca Králové, že čo to je za kombináciu Hradec Králové, prirovnaný k Trenčínu Traktoristi. Humorná je i scéna kde sa Blonďáčik na tlačovke predstaví pod reálnym menom predstaviteľa parťáka Jazvy. Dúfam, že sa Michal Dlouhý neurazil a je milé, že to prešlo vo filme, je to príjemné ozvláštnenie. Matúš Široký spravil skvelé hudobné sústa, ale tvorcovia sa mali viac vypiplať so zvukom v samotnom snímku. Je hrozné, že v roku 2013 nie je dotiahnutá technická stránka filmu a k tomu tak podstatná ako je zvuk. Ako geniálnym ťahom možno považovať režisérov zámer nezobraziť divákovi tvár kandidáta, ktorý je vlastne len bábkou v rukách jedincov, ktorí ťahajú za nitky. Kandidátove preslovy pred médiami sú srandovné, ale nad klišovitým "stojím pred vami, pri vás, pre vás a s vami" som dlho krútil hlavou. Efektné zábery i tie spomalené na detail, filtre, rýchla jazda autom, i srandovne zachytená na nerovných bratislavských cestách, sú skvele spravené a pasujú do kontextu filmu. Zamrzí záver, ktorý je vymyslený za minútu na záchode a tentokrát k nemu tvorcovia nepridali kvalitnú stolicu.(14.8.2017)

 • GTS_PUNK
  ***

  To, že väčšina slovenských filmov, bohužiaľ, nedosahuje kvalitu zahraničnej, najmä potom západnej produkcie, je pre mnohých divákov starým známym faktom. O to viac by potom mal diváka potešiť snímok, ktorý sa kvalitným zahraničným snímkom aspoň trochu približuje. Film Jonáša Karáska z roku 2013 je jedným z mála takýchto žiarivých príkladov. Jeho dej sleduje dianie na Slovensku dva mesiace pred voľbami hlavne zvnútra firmy Adama Lamberta (Marek Majeský), ktorý aj pod vplyvom obrovskej stávky, tvrdí, že ich neznámy kandidát, akýsí človek z ľudu Peter Potôň, sa stane novým prezidentom Slovenskej republiky. Začína sa tak špinavá hra o prezidentský palác, boj moci a súboj s časom, ktorý prebieha najmä "za oponou", skrytý pred zrakmi bežnej verejnosti. Jej život plynie ďalej, zatiaľ čo na pozadí prebieha najväčšia "hra" v histórii republiky. Dramaticko-komediálne ladená záležitosť je na slovenskom filmovom poli, ktoré tej kvality neponúka až tak veľa, zaujímavým počinom, ktorý dokáže zaujať nielen vďaka svojmu príbehu, ktorý je na plátno prenesený z knižnej predlohy. Aj keď je príbehová časť samozrejme veľmi dôležitou, a na naše pomery nadštandardne kvalitnou záležitosťou, snímok dominuje na iných frontoch. Tým prvým je bezpochyby vizuálna stránka. Pod ňou však nemožno rozumieť iba rôzne vložené grafické prvky a prácu s obrazom ako takým, ale zaradiť sem treba solídne zvládnutú kameru, ale najmä mnohokrát výbornú, dynamickú prácu so strihom, ktorý dokáže naštartovať jednotlivé scény, a nenecháva ich upadnúť do akéhosi nezáživného dejového stereotypu, pri ktorom by sa divák začal nudiť. Dlhšie scény bez strihu film ponúka iba vo chvíľach, keď spolu dvojica Michal Kubovčík a Michal Dlouhý, vo filme ako Blonďáčik a Britva, vedú dialógy. Vtedy má ich dĺžka jasné opodstatnenie, čím sa ľahko dostávame k najsilnejšej stránke tohto snímku - k postávam. A najmä potom ku spomínanej dvojici Michal Kubovčík a Michal Dlouhý. Tí vo filme predstavujú dvojicu akýchsi "špehov", vedúcich odposluchy Lambertovej firmy počas spomínanej prezidentskej kampane. Niežeby ich postavy boli ktovieako kvalitne do hĺbky osobnosti prepracované, ale divákovi ponúkajú skvelý česko-slovenský humorný mix, ktorý je v tejto dráme nielen akýmsi príjemným osviežením, ale snáď tým vôbec najlepším, na čo tu môže divák naraziť. Svojský Kubovčík a "pokerface" Dlouhý vďaka hláškam neraz pobavia, čo bezpochyby ocení každý jeden divák. Na hereckom poli však kvalitnú robotu odvádza aj Marek Majeský či Pavel Slabý, stvárňujúci relatívne tajomnú postavu biskupa ťahajúceho za nitky. V rámci príbehovej časti filmu ku kvalite prispieva aj skutočnosť, že v zobrazenom verejnom živote sú zastrešené skutočné značky, firmy, televízia JOJ, jej redaktori a moderátori, rádio Expres, rozhovor s poslancom Martinom Poliačikom, či dobré využívanie archívnych záberov a zakomponovanie ich do dejových súvislostí. Niekto si povie, že to je maličkosť, ale práve takéto maličkosti mnohokrát zohrávajú nemalú úlohu a dávajú filmu akúsi "masku reálnosti". Táto "maska reálnosti" však padá pri skutočnosti, ako ľudia pristupujú k postave prezidentského kandidáta Petra Potôňa po istých dejových udalostiach, ktoré sa vo filme odohrávajú. Hoci je to iba film, treba si uvedomiť, že ľudia na Slovensku by k žiadnemu politikovi, už vôbec nie po dvoch mesiacoch, čo sa objavil na verejnej scéne, prechovávali také veľké sympatie, aké možno vidieť v tomto prípade. Je to hlúposť a miesto, kde to tvorcovia dosť preháňajú. Kandidát je vo väčšine svojho deja však na slovenské pomery až nadštandardne kvalitným snímkom, ktorý v sebe dokáže skĺbiť prvky plnohodnotnej drámy z jednej strany s prvkami komédie zo strany druhej. Humorné dialógy sú tu skvelé, nie však prehnané, vďaka čomu si film dokáže zachovať dôležitosť drámy. Za vizuálnu stránku by sa tvorcovia nemuseli hanbiť ani v zahraničí, a čo sa hereckého obsadenia týka, tu nemá divák prílišné výhrady. V každom smere by určite bolo ešte čo zlepšovať, ale domáci divák musí byť s výsledným filmom spokojný. Všeobecne priemer, na domáce pomery nadpriemer.(22.7.2018)

 • TomJ
  ****

  Najlepší slovenský film za posledných 10 (?) rokov. Svižné, napínavé, realistické a cool. Majeský bol veľmi veľmi dobrá voľba.(12.10.2013)

 • Grissom
  ****

  Takze velmi velmi prijemne prekvapenie, isiel som trosku s malou dusickou do kina, ale na konci ->spokojnost:). Cely film podla mna tahaju vyborni Herci a to Kubovcik a Majesky pacil sa mi aj Dlouhy. Spad to ma dobry, co sa mne lubilo bol ten humor a co sa asi nebude vacsine pacit aj tie nadavky, ktore boli casto trefne pouzite. Pretoze, povedzeme si uprimne, ked sa clovek poriadne nahneva nepouzije predsa, ze sa to poser...lo/do ale p..i , nepovie na nejakeho hajzlika chujo ale k....t . Osobne si nemyslim, ze ich tam bolo priliz, kedze pri porovnatelnom zanri v US filmoch je tych "fackingov" vo filmoch neurekom, len sa mi zda, ze to tak SK/CZ divak nevnima...Co ma taktiez potesilo bola kamera a strih.(14.11.2013)

 • viviak
  ****

  Tak, konečne som mal možnosť pozrieť si tento mnou dlho očakávaný slovenský film. Musim priznat, ze som zostal mierne sklamany, pretoze film nie je vobec nicim vynimocny, taka klasicka občas nudiaca pohodovka. Najhorší prvok celeho filmu bola hudba, matuš široky by sa mal zastrelit a zakopat, tak prepalenu, nevhodne vybranu hudbu v ramci scen vo filme som snad ešte ani nevidel(možno tak tu). Najhošie na tom bolo, ze ta hudba dokonca narušala sceny a jej hlasitost musela byt pre divakov v kine zrejme neznesitelna(ja doma so mal co robit). Škoda je to hlavne preto, lebo ked si človek pusti OSTčko z tohto filmu na utube, tak vela veci je naozaj super. Zo scen by som asi ako najhorsie vybral tie s autom, ktore boli velmi zle zostrihane. Najlepsie sceny, s dochodcom na wc, s tancujucou sekretarkou, a este scena postrelenie prezidenta(to bola zaroven jedina scena, kde ta hudba perfektne sedala a nebola naobtiaž). Celkovo mi film prisiel dost plochy a občas trochu predvidatelny, nastastie humorne sceny boli dobre. Dialogy cr/sr mojim ušiam moc neulahodili. Každopadne to malo aj svoje velmi dobre chvilky. Na to, že je to slovenska produkcia je to slusne, nemyslim vsak, že lepsie ako napriklad lóve). S prižmurenymi očami tomu davam 4* - 70% hlavne kvoli tomu, že je to náš film.               Najoblubenejsie hlášky: 1 "Kurva fix, kde sa tolko flaka? Ma sediet na piči v práci a nie sa jebat niekde v riti, piče! :DDD 2 "Nechaj ma na chvilu. Potom ho vezmi spat do izby a pozapajaj do pristrojov" :DD BTW: Majeský bol super ;-)(10.5.2014)

 • 3mates33
  ****

  Na slovenské pomery vôbec nie špatný film, a herecké výkony tiež neboli zlé, a to už je čo povedať.(11.5.2014)

 • Lilien
  ****

  Ďalší zaujímavý SVK filmový počin. Pravdivo-nepravdivá satira.(13.5.2014)

 • sigi2
  ***

  Dobrá trojka. Jeden z veľmi mála prípadov, keď je film lepší ako kniha. Zbavený pseudointelektuálnych kecov autorov predlohy (asi im to niekto pri písaní scenára vytmavil), vybavený neslovenským vizuálom a veľmi slušným castingom zasahuje publikum aktuálnou témou a boduje občasnými vtipne podarenými scénami (McDonald je fakt fasa). Podarená jednohubka.(15.7.2014)

 • Hisnuklusi
  **

  Šíleně nudný film. Obraz, hudba, i výkony, všechno pěkné. Ale ta nuda, ta byla asi vážně k nezaplacení. Lidem se právě ta (seriozní) suchost na tom líbila, mně teda rozhodně ne. Ten film mohl i něco říct, mohl být daleko lepší, jen do toho dát taky trochu lidského faktoru. Tohle byl robotický kalkul, který evidentně vyšel. Nicméně, podobnost se skutečnými slovenskými volbami, které proběhly asi tak rok po natočení tohoto filmu, je až děsivá, zvláštní. PS: Ten Amerikastyle pro mě osobně byl docela neunosný.(26.7.2014)

 • Indy21
  ***

  Ne, ne. Cekal jsem fakt vice.(30.7.2014)

 • TommyDiamond
  ****

  Síla medií v dnešní době je tak obrovská, že dokáže vytvořit z neznámého člověka prakticky cokoliv. I třeba prezidenta. Slovenský film Kandidát je podle mě velmi vydařená konspirace za kterou by se nemuseli stydět ani amíci. Potěšilo mě, jak je film svěže a moderně zpracovaný. Měli by jsme naše východní bratry občas sledovat a možná se i něco přiučit, protože ty naše srdceryvný dramata a trapný komedie jsou už vážně k zblití. Dalším velkým strujcem úspěchu je kromě nápaditého příběhu herec Marek Majeský.Jeho podání suverénního byznysmana Adama Lamberta bylo více než kvalitní. Chválím i konec, který ukázal, že konečná tragédie nemusí být vždy prohrou (alespoň ne pro Lamberta). Čtyři hvězdy...(20.8.2014)

 • bulbasaur
  ***

  3,5 boda. Slovensky nadpriemer a ozaj dobrý film, az na par debilností. Po rokoch slovenský film ktorý nebudem mat problem pozriet opet a nehambit sa ani pred okolitym svetom za nasu produkciu.(3.9.2014)

 • hero_bk
  *****

  "Hradec Králové, to čo je? Však to nedává smysel, to je jak keby som povedel Trenčín Traktoristi." Veliké překvapení, že i Slováci umí natočit moderně vyzerající film, který je navíc vtipný a má dobrý děj! Bavil jsem se hodně, zároveň se mě to jako člověka, co má vystudovanou politologii, i dotklo. Chválím, bratia! :)(10.9.2014)

 • balcazar
  ****

  "Ako by to ani nerobili Slováci," povedal som si už v úvode po niekoľkých minútach. Po mesiacoch a rokoch kritiky slovenskej kinematografie, keď už človek ani neverí, že by sa mohlo objaviť niečo naozaj pozerateľné, to predsa len prišlo. Kandidátovi to proste vyšlo. Veľmi dobre spracovaná myšlienka, kamera a zábery, skvelý Kubovčík (jeho monológ v mekáči je proste mega). Majeský sa pomalšie rozbiehal, no jeho výkon pekne vygradoval, čo mi vadilo, boli občas (na slovenské pomery v totálne zanedbateľnom množstve) strojené dialógy a s tým spojená mierna divadelnosť. Inak super film, porovnateľný so zahraničnými. Nemyslel som si, že pri slovenskom filme niekedy napíšem niečo podobné.(15.2.2015)

 • 1mArc0
  ****

  Slovenská politika - námet, na film ktorý vyhrá Zlatú palmu v Cannes a Křišťálový glóbus v Karlových Varoch. Len škoda, že sa nedostal ani do jednej z spomínaných oblastí. Konečne film, kde sa Marek Majeský ukázal, ako dobrý a charizmatický herec a film pôsobí veľmi poctivo. /70%/(13.3.2016)

 • himor
  *

  Ako ja nemám rád Majeského a Hilmerovú...to sú základné kamene môjho negatívneho komentu a hodnotenia. Ak od nich dvoch odhliadnem, tak je to typický slovenský film 21.storočia. Už mi tam chýba iba Bárta a trio je dokonané. Darmo, niesom fanúšik slovenských filmov. 15%(12.10.2017)

 • teltri
  ***

  Konečne! Kvalitný slovenský film. Kvalitná kamera a zvuk. Príjemný a sympatický film - hlavne československá dvojka špiónov. Zlatí boli :-). V prvej polovici filmu bolo vidieť ako sa snažili napodobníť americké filmy. Trochu trápne to pôsobilo. Mne to pripomínalo film The Game s Michaelom Douglasom. Tam bola atmosféra, ktorá sa dala krájať a bola veľmi uveriteľná. V kandidátovi sa to ešte nepodarilo - ale je to dobrý pokus! Na začiatok fajn. Len tak ďalej. Vadilo mi, že Lambert je dabovaný do češtiny.(7.3.2014)

 • S3MIR
  ****

  Musim sa priznat, ze ma celkom opantal vizual. Miestami bol dokonca az taky dobry, ze som sa cudoval, ze herci hovoria po slovensky a nie po hollywoodsky. Este trochu lepsie zamaskovat product placement a bolo by to uplne fajn.(2.6.2014)

 • Maniik88
  ****

  Fajn film. Pozitívne hodnotím hercov, zaujímavý strih, hudbu, námet a nápad. Veľmi trefné na Slovensku, kedy ľud zvolí hocijakého šaška, čo im magnáti predhodia. Navyše sa blížili prezidentské voľby. Vadili mi nadávky, ktoré boli zbytočné a znižujú hodnotu. Trochu ťažšie sa rozbiehala prvá hodinka, kedy som to aj vypol a radšej pustil futbal, no potom sa to zaujímavo rozbehlo a mnohým vadí záver, no mne prišiel v celku originálny. Trochu otravný bol odpočúvač s kolegom. Na SR podmienky úctyhodný výkon a rozhodne najzaujímavejší film z našej dielne za posledných x rokov.(22.6.2014)

 • arkis
  ***

  Víťazstvo formy nad obsahom.(9.9.2014)

 • satanjel
  *****

  Wow, pre mňa film roka. A to som si myslel, že naši herci stoja za trus. Šašovia z ružového vína sa veru predviedli. Bravo Majeský. Stačí dobrá téma, nejaká tá predloha, okoreniť hláškami a proste nedojebať a voilá, slovenský klenot je na svete. Dosť sa mi páči podobnosť so skutočnosťou, aj keď tá je podľa mňa ešte nechutnejšia. Za najbližšieho prezidenta určite nevolím nikoho, kto nie je aspoň Samov potomok ( toho s tou ríšou ).(7.10.2014)

 • Kukolar
  ***

  Na viac ako 3 hviezdy určite nie. Ale musím to zhodnotiť z 2 stránok: technická - na SVK zatiaľ určite nr.1. Vidno, že to robili ľudia od reklamy a vyhrali sa (možno až moc) so zábermi. scenár/námet - ako sorry, ale čo Vám na tom príde až tak strašne wááááu. Scenár ma vôbec neoslovil. Linka s odpočúvaním tam bola prečo??? Chcem vysvetlenie. 3/5(25.1.2015)

 • JK77
  *****

  Na slovenske pomery musim dat. Kubovčík a Majeský prekvapili. Scena v mekaci super(14.3.2015)

 • Uesbe
  *****

  bratislavský swag, instantné mäso, humor čierny, černejší a dehtový, dobrí herci, jazyk ako zo Southparku (či Digital parku?), fajn zapracované klišé....a tony a tony reality.......ďalší film na zozname pre maturantov(1.4.2015)

 • Bernyz
  ***

  Slušný slovenský pokus o thriller. Za mě určitě chválím technické provedení – kamera i střih jsou zde odvedeny opravdu na jedničku. Začátek filmu je velmi vizuálně pěkný a autoři by se za něj nemuseli stydět ani ve světě. Postavy jsou zahrány dobře a nikdo mi filmu vyloženě nevadil. Až na ten dabing. Proč?! Když se distributor rozhodoval, zda dát film do kin ve slovenštině nebo ho nechat nadabovat, tak si měl vybírat z těchto dvou variant. Bohužel zvolil střední cestu – nadabovat jednu postavu a zbytek nechat v originále, avšak také v postsynchronech. Působí to hrozně amatérsky a hlavní postava mi někdy připadala hlasově hrozně nepřirozená a „přehrávaná". Je to škoda, protože to sráží celý film a tím i mé hodnocení: ***.(2.7.2015)

 • Mire
  ***

  Za to jedno euro z akcie v Tescu to bol obstojný film. Snáď sa slovenská kinematografia preberá ku lepšiemu. P.S. - scéna v McDonald's s poukázaním na názvy mesiacov u našich českých bratov bola super :))(10.8.2015)

 • Alex696
  odpad!

  Takže. Jonáš Karásek by mal natáčať niečo ako farmár hľadá ženu alebo niečo podobné. Toto čo som videl bola nechutná kopa vulgarizmov, ktorými sa asi snažil zaujať hŕstku krčmových povaľačov, ktorí to snáď aj ocenia. Ja len dúfam, že už nikdy nebudem niečo podobné vidieť. Ak sa na Slocvensku budú točiť len takéto braky tak nás ochraňuj ...(20.8.2015)

 • mira.l
  odpad!

  Co to jako?? Slováci si hrajou na amíky nebo co?? Fujtajbl vespolek... A já nemůžu přijít na to, proč jsem to stáhnul...(17.12.2017)

 • nula87
  **

  Ve výsledku naprosté minimum zajímavých nebo vtipných pasáží. 45%(11.9.2018)

 • bezslipov007
  ****

  Vsetci vieme, ze na Slovensku sa v poslednom case toci filmov ako safranu a aj ked sa nejaky natoci, tak po jeho pozreti ( cest vynimkam, pritom neratam dokumentarne filmy, ktore mame naozaj dobre ) by sme boli radsej keby sa ani nenatocil. A zrazu prisiel nejaky Karasek a vytrel vsetkym zrak. Vskutku na slovenske pomery vynikajuca kamera, Bol som na tom v kine a ani som neveril, ze toto je slovensky film. A to podotykam rozpocet na film nebol velky. Co sa tyka vykonov velmi milo ma prekvapil Michal Kubovcik, o ktorom by som este velmi rad v buducnosti pocul a nielen ako humoristovi. Nesuhlasim s negativnym hodnotenim Hilmerovej ( vid Tomo41, genetique), podla mna to zahrala dobre, ale tak kazdy mame svoj nazor a je to o tom, kto od filmu co caka. Verim, ze film bude mat vela pozitivnych ohlasov. Na Oskara to urcite nie je, ale jedna sa urcite o prijemne spestrenie slovenskej tvorby a jeden z najvydarenejsich kuskov za poslednych 10 rokov. Film by mohol ukazat cestu aj ostatnym mladym slovenskym tvorcom a verim, ze podobnych kuskov bude postupne pribudat.(13.10.2013)

 • peterfriusjilek

  Rozhovor s Havranom a Hečkom: http://kritickyrubrikon.jilekonline.eu/2012/09/michalhavranmarosheckointerview1.html Recenzie na román Kandidát: http://kritickyrubrikon.jilekonline.eu/2012/06/kandidat.html(14.10.2013)

 • Ms.Iris
  *****

  Výborne! Pre mňa plných 5* ! KONEČNE jeden z mála slovenských filmov čo ma skutočne oslovil (príbehom), prekvapil (herci nehrali umelo ako poväčšinu môžme vidieť a počuť v slov.filmoch), pobavil (nenásilnými, vcelku stráviteľnými vtipnými scénkami), nenudil (lebo to malo grády) ... proste film, čo stál zato! Od začiatku až do konca :-) a samozrejme aj po konci, záverečnou hudbou, ma to posadilo znova na zadok a vychutnala som si to až do poslednej sekundy! http://www.youtube.com/watch?v=fox6k94zJKU(21.10.2013)

 • margot
  **

  edit z februára 2017: na premiére v natrieskanom kine som sa blahej pamäti smiala, ale dnes už neviem prečo (davová psychóza npkc?). Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil - hviezda dole. (Apel Ľudovíta Štúra "A čo si TY spravil pre slovenský romantizmus?" je ale stále milý.)(15.11.2013)

 • Scarsyan
  ***

  Na to, že je to slovenský film, tak má človek naozaj veľmi dobrý filmový zážitok po pozretí tejto snímky. Osobne mi však trošku vadilo (trošku viac), keď tam zaplietali do toho celého aj Štúra, neskôr Kennedyho a zinscenovanie atentátu, to už bolo podľa mňa trošku pritiahnuté za vlasy. Ale ako hovorím, veľmi dobrý zážitok, herci poväčšinou skvelí, kamera taktiež, veľmi dobré zábery, film nenudí prakticky až do konca a scéna z fast food-u je proste ultimátna :D :D neskutočná slovensko-česká dvojka "odpočúvačov" :D PS: Asi nebude nikdy na svete slovenský film, kde nebudú buď posteľné scény alebo sa nebude často nadávať. Čo už, asi je to charakteristický črt slovenskej kinematografie. Bohužiaľ, skôr negatívny.(16.11.2013)

 • Mathyen
  *****

  konečně!! po všech těch hovadinách a rádoby drsných nebo rádoby cool filmech z našich končin je tu něco, co všechny ty braky a tragikomedie strčí do kapsy v mastným papíře..., konečně film, který dokáže konkurovat těm zahraničním a přitom za málo peněz hodně muziky. Vizuál je promakaný do detailů (ladící filtry, měnící se výška záběru, destruktivní zpomalovačky, dynamický střih), má to skvělou předlohu, se kterou si tvůrci pohráli jako Gáj Ryčí, je to úderné, vtipné, skvěle zahrané (k velkému a milému překvapení), tady nění vo čem... tohle je po seksakramentsky dlouhé době film, který za to stojí! Na naše poměry nevídáno neslýcháno... 9.5/10(28.11.2013)

 • pekko
  *****

  na moj vkus trochu privela nadavok, 'umiestnenych produktov' a este mi trosku vadil zvuk, prilis cisty, ale inak super(18.1.2014)

 • hiding
  ****

  77%.(1.3.2014)

 • Sticks
  ****

  Vcelku pohoda, slušný európsky film. Len ubrať tej do očí bijúcej reklame na produkty vo filme a Lamberta premenovať na krajšie slovenské meno, napríklad Šangala. Ego až po nebesáááá.(24.3.2014)

 • AARONN
  ***

  Na česko-slovenské poměry je to příjemná změna. Film má slušný satiristický nádech a jako celovečerní debut není vůbec špatný. Některé dialogy mi sice připadají jako ztráta času bez kterých bychom žili v poklidu dál, ale razantně film nesrážejí. Film rozděluji na dvě části, a to: před mekáčem a po mekáči. Před mekáčem nás film seznamuje se skutečností, že Adam Lambert, génius, egoista a reklamní polobůh je neotřesitelný a úžasný, alespoň zevnějšek. Po mekáči nejenže se zvedne (aspoň na chvíli) humorná část, ale vše do sebe více klapne a šlápne na pedál. Odpustíme-li přílišnou editaci vizuální stránky, jelikož jsem si často připadal jako v reklamě nebo hudebním klipu, tak máme slušný ČRSK film. 65%(13.5.2014)

 • J0man
  ***

  Neuveritelne, ze toto sa natocilo na Slovensku, mile prekvapenie, 3/4*, ale priklonim sa k 3*, najlepsia scena filmu je rozhovor v mekaci v BA na Panonskej :) - 65%(15.5.2014)

 • Blazis34
  **

  Kandidát ukazuje sílu moci některých osob a médií. To vše dnes z velké části ovlivňuje volební proces. Projevy, které řekne samotný kandidát už dnes nejsou jen z jeho hlavy, ale píší mu ho lidé z branže, jeho volební tým, který spolupracuje i s psychology, aby daná mluva zapůsobila co nejlépe na nejširší okruh voličů. Tak že pro mě nic nového, děj byl takový ponurý a ty hlavní části jen v rychlosti přešel. Třeba dvacátý den před volbama byl daleko více popsaný než ten úvodní či den voleb. Filmový Adam Lambert působil velice charismaticky a vlivně, tudíž správná volba na Majeského. Jinak mě film nějak moc nezaujal a já mu dávám jen 40% - lepší dvě hvězdy,(18.5.2014)

 • jefimyc
  **

  jedna * za intro "s rukami vo vreckach", druha * za propagaciu filmu, ktora bola zatial najlepsia v slovenskej filmovej historii...(28.6.2014)

 • papadoce
  ****

  Poprosím Oscara pre Michala Kubovčíka a nomináciu na zlatú sošku pre Michala Dlouhého. Monika Hilmerová je nádherná žena, tak jej dajme tiež nejakú cenu a vôbec Kandidát je viac ako podarený film s kvalitným hudobným soundtrackom.(7.7.2014)

 • magu
  ****

  Tento film sa oplatí vidieť kvôli dvom veciam: 1. Človek zistí aký je somár a ako sa nechá oblbovať reklamnými kampaňami. 2. Konečne niekto na plnú hubu povedal niektoré z tých krčmových rečí o Čechoch, ktoré si my Slováci rozprávame pri pive. A Kubovčík bola dobra voľba ako hovorca. :-) Ostalo ich ešte viac (vedro, kopaná a balón...) a ja pevne verím, že s rovnakým šmrncom budú vypovedané v iných filmoch. Okrem toho bol film perfektne spracovaný a aj niektorí mne nesympatickí herci (napr. Majeský, Jackuliak) zahrali dobre. Ešte ma napadá jeden dôvod: 3. Vieme ako sa stal prezidentom Andrej K.(8.7.2014)

 • WoodoX
  ****

  Najlepší film zo Slovenska za posledných mnoho rokov. Moderne štýlový, s vtipnými hláškami a uleteným príbehom.(14.7.2014)

 • fatalista
  ****

  Konečne slovenský film, ktorý sa dá pozrieť a nezaspal dobu. Hlavná myšlienka fajn, vizuálne spracovanie u nás nemá konkurenta, zvukový edit až na niektoré pasáže obstojný a herecké výkony na naše pomery nadpriemer (okrem Moniky Hilmerovej, ktorej som väčšinu času neveril čo hrala). Potešil ma humor, kde treba vypichnúť scénu v McDonalde. Čo som si všimol a sa mi nie veľmi ľúbilo bolo opičenie sa po Amerike, amerických produktoch, americké mená, etc. Celkový dojem je lepší ako som dúfal a nemám problém dať 4*. Chce to viac takýchto počinov.(22.7.2014)

 • Beetie
  *****

  Vravím frajerovi: "Škoda, že sa u nás takéto filmy točia raz za 10 rokov." A on mi odvetil, či náhodou nepreháňam?! Každopádne sme radi, že aj na Slovensku to ide.(24.7.2014)

 • jendamaty
  ***

  LFŠ 2014. Na debut myslím slušné a po vizuální stránce povedené. Hrozně by mě zajímalo, jak ten film bere sám sebe, podle mě docela vážně a ta satira je tam trošku mimoděk, ale tak zase nápad udělat špionážní politický (údajně) thriller o volbě slovenského prezidenta zavání až skoro parodií. Jsou scény, které mě iritovaly (macho sázka a i bohužel většina scén s česko-slovenskou dvojicí detektivů, která mi tam přišla hodně uměle naroubovaná), některé zas byly super (atentát). Závěrečné vysvětlování bylo trochu překotné a obávám se, že i tak nedává příliš smysl. No myslím, že vytvořit v takových podmínkách film, který vypadá tak, jak vypadá, si zasluhuje minimálně uznání.(28.7.2014)

 • tucnakova
  ***

  V Mekáči to bylo výborný ... jen za ty Tatry bych dala pět hvězd ... a Majeský neumí mluvit sám, či co ? ... Zeman a Lady Gaga na hrad ... !(2.8.2014)

 • Gladi
  ****

  Pre mna velmi mile prekvapenie. Necitil som, ze je to slovenske, co beriem ako plus tohto filmu.(10.8.2014)

 • jayman
  ****

  Slovenská guyritchie-ovina je skvelá, má len jeden (pre mňa) zásadný problém - Mareka Majeského v hlavnej úlohe. Stále mám zo slovenských hercov pocit, že nevedia role dať nič extra, nič také, čo by ju odlíšilo od ostatných ich rolí - a v tomto prípade to platí tiež. Hlas, ktorý poznáte z dabingu a ktorý, keď zavriete oči, môžete priradiť ďalším piatim postavám. Toto nebol Adam Lambert, toto bol jednoducho Majeský. Začínam mať pocit, že na Slovensku platí čím menej herec, tým lepší herec. Okrem toho to bolo na 4 hviezdičky, s prihliadnutím na to, že je to Made In Slovakia. Pretože chtiac-nechtiac, na to prihliadať musíme. Ale vizuál bol svetový.(22.8.2014)

 • Urgost
  **

  30%(10.10.2014)

 • Brano
  **

  2* za pár vydarených dialógov a celkom zaujímavý námet, ktorý ma bavil tak do polky filmu. Potom mi to už prišlo akoby autorom dochádzali akékoľvek nápady. Záver bol dosť slabý a nedotiahnutý. Pre mňa ďalší zbytočný slovenský film.(28.10.2014)

 • MickeyStuma
  ****

  Překvapivě povedená satira o jedné kampani prezidentských voleb. Dobře napsaný scénář, výborné herecké výkony a k tomu videoklipový styl vytváří opravdu vkusnou zábavnou podívanou, která nemůže nikoho urazit. Jedinou vteřinou se nepřestřeluje, nepadá to do sitkomu a trapnosti. Celé to má styl. Vadí mi tam však jediné a to je čeština. Proč ji slovenští tvůrci pořád do své tvorby tlačí? V ničem to nedává žádný smysl. Vyjímkou je snad postava ztvárněná Michalem Dlouhým. Scéna, kdy jeho slovenský protějšek filozofuje nad českým názvoslovím snad ani nemohla být lepší. Tento snímek se slovenským tvůrcům povedl.(30.3.2015)

 • lobo87
  ***

  S prihliadnutím na to, že ide o slovenskú produkciu, tak to bolo fajn. Popri zaujímavom a dynamickom vizuálnom štýle, kvalitných hercoch a modernej hudbe bol najväčšou slabinou filmu scenár. Potenciál bol ešte väčší... 60%(7.12.2015)

 • LukeKiller
  *****

  Na tento film som skoro zabudol, kým mi ho nepripomenul kamarát v diskusii o (ne)podarených traileroch (ako príklad dobrého traileru teda). Bol som mimoriadne prekvapený ako veľmi ma ten film bavil. Je skvele natočený, zvuk ma nejak zásadne neštval, skvelá hudobná kulisa, kamera, strih... A navyše aj dej. Viem, že niektorým nedával zmysel, ale mne to do seba celkom zapadlo a film som si tak užil, že prípadné logické nedostatky som si neuvedomil. Za mňa rozhodne jeden z naj filmov z ex-Československa poslednej doby.(23.4.2016)

 • maverick080
  odpad!

  Novodobý slovenský triler, ktorý môže mať konečne kvalitný obsah a my tak môžeme mať možnosť konečne vidieť po rokoch dobrý film zo slovenskej produkcii? Ale prosím vás. Toto je v mojich očiach úplne nevydarená záležitosť, ktorá je naproste zbytočná a nemala by vyjsť ani na zemský povrch. Scenár písal asi nejaký negramot, ktorý nemá prehľad o svete, očividne má aj veľmi rozšírenú slovnú zásobu (kurva, piči, do piče, kokot, jebem, skurven..) a veľmi dobrý zmysel pre humor, pretože toto nie je satira, irónia, čierny humor, nič, proste len trapas ktorý má veľmi veľké číslo počtu fanúšikov. Odpad!(31.10.2017)

 • Aklain
  *

  picovina..(2.2.2018)

 • tomco3131
  ****

  Veľké prekvapenie a konečne film, ktorý posúva slovenskú kinematografiu vyššie a nastavuje veľkú latku ostatným slovenským filmom. Najlepšia kamera aká kedy v slovenskom filme bola a myslím že aj z českých kruhov sa chytá málo filmov. Dosť zaskočený som však ostal keď som zistil že sa nakrúcalo okrem /Canon 4D/ na kamery RED o ktorých použití v SR/ČR som vôbec netušil a neviem či sa používali na nejaký iný film /Možno v Tieni?/. Celkovo je film technicky vynikajúce zvládnutý. Skryté reklamy sú v niektorých momentoch fajn a dodávajú možno na pocite skutočnosti, niektoré sú ale až príliš do očí bijúce, za veľký mínus to však nepokladám. Herecké výkony boli mierne nevyvážené, herci hrajú dobre ale niektoré vety sú príliš umelé, viac však zamrzia úplne umelé scény ako napríklad prezentácia Moniky Hilmerovej o Štúrovcoch. Celkovo ale film hodnotím výborne a som veľmi rád že takýto film u nás konečne vznikol. Dúfam že sa slovenská kinematografia poučí a bude kvalitu zvyšovať tak ako Kandidát.(12.10.2013)

 • elanista1
  ****

  Skoro cely cas som sa uprimne a spontanne bavil, a neviem preco, ani ma to velmi neprekvapuje. Je to film na urovni, hlavne vyborne hratky s kamerou, luxusne napisane dialogy, dobre hrajuci znami aj menej znami herci /Majesky jednoznacne najlepsi/, podarena komedialna vypln, cynicky pohlad na veci pod povrch ktorych bezny clovek nevidi, mozno nejaka ta symbolika, a hlavne nejaka myslienka.. Film si berie na musku naozaj realne problemy v slovenskej spolocnosti, a aj ked sa v nom dost vela nadava /co je u mna mensie plus/, cele je to jedna velka reklama /Marlboro, Sme, Tv JOJ, Prada atd/ a dejova linka dvoch tajnych s odpocuvanim je skor nasilu vlepena, aby sa tomu pridal isty vtipny nadhlad, nevidel som lepsi slovensky film. A ta bradavica na Dunaji, to je ale skarede mesto.. Vobec nelutujem tych 4,80€ co som za to v kine vyhodil!(19.10.2013)

 • Rodriguess
  *****

  KINO - CINEMAX - BB, Trailler nas velmi nabudil a vzdy velmi rad podporim slovensky film navstevou kina. Zaciatok bol velmi dobry vsetko sa super rozhbehlo ale prisli aj nudnejsie pasaže. To vsak filmu az tak velmi neskodí a na SK pomery, skvela kamera, fajn hudba, vyborne herecke vykony.(24.10.2013)

 • CAR0DEJ
  ****

  Nakoniec som sa podvolil a dal 5*, lebo to je prvý film, ktorý je ozaj pozerateľný aj pre masového diváka, ktorý sa chce baviť. Ale objektívne to na to nemá. Chýbajú tam ešte zručnosti, ktoré by niektorým (umelým) scénam vdýchli život, či už sú to herci, alebo réžia. V tejto oblasti by som chcel vyzdvihnúť výkon Michala Kubovčíka, ktorý to zahral skvele a dvíha laťku a aj ostatné výkony so sebou hore. Nedá sa mu čo vytknúť a pomocou jeho výkonu ožíva celý príbeh a aj scény, ktoré by inak vyzerali veľmi umelo sú straviteľné hlavne vďaka jeho pohľadu (jeho postavy). Ináč stráviteľná adaptácia veľmi zaujímavej témy. Dokonca film, v ktorom je vidieť, že si z vizálneho hľadiska dali prácu s každou scénou. Ostáva mi už len povedať, nech to položí laťku, ktoré podobné filmy už určite nebudú podliezať a nech už je to hercami alebo režisérmi, nech to bude už len aspoň takto dobré, keď nie lepšie ! A Kubovčíkovi prajem nech točia ďalšie zaujímavé filmy, v ktorých by sa mohol znova ukázať. UPDATE: Už som videl dva slovenské filmy prvotriednej kvality, ktorými sú Únos a Špina, preto musím ísť s hodnotením dole na 4*.(25.10.2013)

 • pierre9
  *****

  Vždy sa dá niečo doplniť, či vylepšiť. Ale ja som sa na tomto filme bavil tak ako pri filme zo strednej Európy už dávno nie. 4,5*(26.1.2014)

 • SMilan
  ***

  Najviac rušivým aspektom tohoto pomerne podareného domáceho produktu, bolo z môjho pohľadu až prehnané poukazovanie na to, ktorá z našich televízií má v tom prsty. Preto som mal dojem, že som sledoval nejaký Panelák špeciál. Inak som ale veľmi milo prekvapený a nečakal som, že ma film vôbec zaujme. Z hercov pre mňa všetko pomerne neznáme tváre, dvojka odpočúvajúcich agentov sa mi obzvlášť rátala.(8.5.2014)

 • Neo007
  ****

  Velmi vydareny pohled do zakulisi prezidentskych voleb a na to jake jsme loutky. Vsak oni si to kluci politicky nakonec vzdycky postavi jak potrebuji, aby jim to prospelo a nebo byt jen posilili sve ego a potopili nejakeho toho sveho rivala v byznysu. Spokojenost a 70%...(8.5.2014)

 • a0001
  ****

  Kvalitka a prekvapenie zároveň. Nie že by som "nás" podceňoval, len samotný snímok zapôsobil na mňa pomerne kvalitne a originálne. Nechýba humor a film srší nápadom. Myšlienka čo tí Slováci chcú je dokonale vystihnutá. 75%(16.5.2014)

 • TOPmoovie
  ****

  prekvapil ma scenar, pribeh. naozaj prekvapil a nakoniec aj som sa nasmial, a luxus, kamera a vizual bol good. velke prekvapenie.(24.5.2014)

 • rEooo
  ***

  Pozeratelne, na Slovenske pomery(4.7.2014)

 • Kenji
  ***

  Tak ma manželka konečne dotlačila. Vizuálne nad slovenské pomery. Človek sa nenudil. Je to síce samé kkt, piča, ale nič, čo by som nepočul každý deň na ulici. Miestami som mal pocit, že sledujem 30 minútový product placement. Vtípky česko-slovensko ku koncu už otravné. Akože prekvapivá pointa kto ho dal sledovať, nemala vôbec vplyv na dej, zbytočná a úplne mi pokazila dojem z filmu. Napriek všetkému 3 z 5tich(26.7.2014)

 • petr.al
  **

  Máte-li touhu vidět snímek, který se podbízí vizuální formou na úkor obsahu, bude ,,Kandidát" Váš horký kandidát. Pan režisér, jehož vidění filmového světa je očividně zdeformováno tvorbou reklamy, se rozhodl natočit jeden velký videoklip plný zrychlených a cool zpomalených záběrů. Dějová myšlenka zákulisních špinavostí při volbě nového prezidenta je přitom dobrá, avšak když si tvůrce snaží ,,hrát na Ameriku" tak působí v mých očích směšně. Stupidní dialogy (,,..my máme december, vy máte prosinec."....,,co znamená Hradec Králové?", drsné hlášky o Petržalke atd. Hahahahohoho), ploché charaktery postav (tým tvořící prezidentskou kampaň byl jak výběr dementů a přehlídka modelek). Stačí takové zpracování? Dle zdejšího hodnocení asi ano. Pro mě je ,,Kandidát" velké nafouknuté nic dobré akorát tak do Tv jako kulisa při pořádání akce s přáteli. Velké plus zaslouží fajn práce pana kameramana, líbivá Monika Hilmerová, úchvatně pokérovaná slečna sekretářka a super obleky a košile šéfa reklamky. P.S. Taky vám postava biskupa připadá jako chabá snaha o Christophera Waltze z Hanebných panchartů ? :-D(2.8.2014)

 • blondboss
  ***

  No kto by nechcel za prezidenta potomka Ľudovíta Štúra? Skvelá ukážka manipulácie a vymývania mozgov, akého sa tu na Slovensku dostávame prakticky každý deň. Ak možno hovoriť o revolúcii v slovenskom filme a jeho nasmerovaní do lepšej budúcnosti, tak tento film môže byť štartovací mostík. Slušné herecké výkony, slušný strih a kamera a novátorsky poňatý celkový "outfit" filmu. Stále tam však bolo vidieť, že aj keď peniaze nie sú všetko, tak na slušný a kvalitný film sú potrebné. 60 %(24.8.2014)

 • kacer4
  ***

  Na slovenské pomery celkom slušný a svižný film, ktorý ale mohol mať iné poňatie. Napr. mohlo ísť o to, aká jek korupcia okolo kandidatúri a nie o tom, ako sa dvaja reklamný bohovia stavia o tom, koho kandidát vyhrá. A už keď bola zvolená táto neštastnejšia možnosť, mohlo ísť skutočne o súperenie dvoch súperov. A nie len pohľad na jedného.(12.9.2014)

 • 1denis17
  ****

  Film, ktorý som videl v letnom kine ma osviežil. Dosť som bol prekvapený, že je to česko/slovenský film. Na tú kvalitu, v akej bol spracovaný, dávam režisérom jednotku. V prvej polovici som trochu zaspával, avšak v druhej polovici sa to poriadne roztočilo a film začal byť oveľa zaujímavejší.(24.9.2014)

 • Thailon
  ****

  4* som dal vzhladom na nase slovenske filmy. Paradny strih, kamera, dej nestoji, plynie a aj herci hraju (neratam ten team v agenture, to je parodia). A konecne dialogy, v ktorych sa picuje a kurvuje ako v beznom rozhovore nasho naroda.(31.12.2014)

 • fafejt001
  **

  NÁPAD ZAJÍMAVÝ , děj zajímavý , Marek přesvědčivý , zvuk ve filmu , místy -- HROZNÝ !!! Nebylo rozumět vlastnímu slovu . Škoda !!! A proto jenom dvě .(17.1.2015)

 • punco
  ****

  To najlepšie čo doma máme. Moderne, svižne a pútavo zrežírované, super hudba a hlášky, Dlouhý s Kubovčíkom vyhrávajú. Paradoxne najviac mi vadil hlavný predstaviteľ ktorý bol preafektovaný až príliš. Týmto smerom by sa mala uberať slovenská kinematografia .(25.1.2015)

 • srolyma
  ****

  To jsem netušil, že na Slovensku také točí filmy. Tedy barevné pohyblivé obrázky to jo, ale skutečný film? A navíc skvělý film? Tak to je událost! Většina české tvorby posledních let může jen tiše závidět. Tady šlapalo úplně všechno. Od skvěle vystavěného příběhu, přes herecké výkony až po hudbu, kameru, střih a já nevím, co ještě. Je to nabité vtipem, některé dialogy jsou přímo skvostné (třeba ten v McD). Ne, že by to bylo úplně bez chyb, ale proč je hledat? A kdo ještě kroutí hlavou, jak jsme jenom přišli k tomu neštěstí, co nám dřepí na Hradě, tak tady má odpověď.(4.3.2015)

 • baclajean
  ****

  Na súčasný slovenský film až prekvapivo dobré, s nápadom a autenticitou, nielen vďaka zakomponovaniu známej komerčnej televízie priamo do filmu, ale aj vulgarizmy či zábery priamo "z ľudu". Dobre prešpekulované, i keď stále uvažujem nad tým, že na Majeského rolu by asi viac pasoval Jozef Vajda.(13.3.2015)

 • zenit
  ****

  Look světový! Překvapení.(30.3.2015)

 • PamelaJJK
  *****

  Další z řady filmů, jehož zhlédnutí jsem odkládal. A když jsem se do něj pustil, tak jsem si vůbec nic nesliboval. A nakonec jsem byl velice mile překvapen. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na Marka Majeského, ale pak jsem mu přišel na chuť a bavil mě. I ostatní herečky a herci. Zvláště Monika Hilmerová, která mi strašně moc připomínala Keiru Knightley. Skvělý byl i Michal Dlouhý. K tomu super muzika, vynikající střih a absence hluchých míst. Snímek má opravdu nečekaný drive, optimální stopáž a i pár vynikajících hlášek. U mě, jako fandy hokejového Litvínova, zvítězila ta slovní hříčka s r(R)osolem. Vynikajícně jsem se bavil, takže v podstatě absolutní spokojenost.(14.4.2015)

 • Sharleen
  ****

  Veľmi príjemné prekvapenie v kamere a efektoch a ešte jedno navyše v podobe Mareka Majeského..do seriálov je ho škoda.(6.6.2015)

 • kolodej1
  ***

  docela zajímavá mystifikace, které pro mě snad chyběla jen větší katarze, ten závěr mě zkrátka tolik nechytnul. Jinak ale docela vtipné, filmu prospělo, že se nebral zase tak příliš vážně. Na to, že jde o domácí tvorbu, lze jistě hovořit o nadprůměru, o kterém se toho příliš nevědělo.(8.6.2015)

 • mira007
  ****

  Slovenský pokus o velice moderní filmařinu s Bondovským rychlým střihem, který mne opravdu zaujal. Politická špionážní satira. Po filmu Love další pecka od Tater, kde svého času točili jeden film ročně a to velmi špatný film. Úplně debilní mi přišlo předabování do češtiny, ale pozitivně hodnotím hlášku: " Když nevyhraje náš kandidát tak tu bude Ficofuhrer."(8.6.2015)

 • hony23
  ***

  Snaha slováků o politický thriller vyšla tak napůl. Film o reklamním magnátovi, který uzavře sázku, že za 2 měsíce udělá z neznámého slováka prezidenta země, každopádně ukazuje tupost a manipulovatelnost ( nejen ) slovenského národa. Budiž to tedy důkazem, že čím méně referend a voleb, tím lépe, protože v těchto situacích vždy rozhoduje ta většina, která má o dané problematice minimum informací a jejíž mozková kapacita nestačí ani na volbu, zda dnes večer Ordinace v růžové zahradě, nebo zda Cesty domů.(9.12.2015)

 • Saxos
  ***

  Až moc velký odklon k materiální stránce lobistické populace. Normální slovenský občan juká co on to ten vedoucí nepočetné, ale výkonné a schopné, reklamní agentury vlastní. A samozřejmě chce reklamku. Klady: po technické a vizuální stránce dobře zpracováno; zajímavé téma. Zápory: tohle není česko-slovenský styl; trochu pápépřesdeváté.(12.3.2016)

 • brasek
  **

  Snímok začal zle a skončil rovnako... postavy dvoch odposlúchavajúcich (Michal Dlouhý, Michal Kubovčík) úplná tragédia. Celková zápletka a pointa príbehu nie je zlá, ale v žiadnom smere to nenapĺňalo kritéria uceleného príbehu, ktorý by mal tvoriť jadro celovečerného filmu.(3.5.2016)

 • amundseen
  **

  Tento film presne vystihuje to, čo platí aj pre reklamu: navoňaná zdochlina. Nič proti holywoodskemu looku spred desiatich rokov, pod týmto (podla mňa nie úplne podareným) pozlátkom sa ale skrývajú tradićné choroby slovenského filmu: slabé dialógy, čudný scenár a chabé vykreslenie hlavných postáv.(17.10.2013)

 • iceworld
  *****

  Veľmi príjemné prekvapenie a to hlavne vzhľadom na to že ide o slovenský film. Nečakal som od toho veľa ale až na malé detaily ako to že celý film sa akoby odohráva v katalogu na moderné kancelárie a byty alebo fakt že na konci zistíte že celá sledovacia línia je tam dosť odveci, čo ale vôbec nevadí je to kur** dobrý film. Btw: nadávky sa oveľa ľahšie počúvajú po anglicky než v rodnom jazyku.(1.11.2013)

 • tixi
  odpad!

  Typický slovenský film nudný a nezáživný 0%.(9.11.2013)

 • Cernunnos
  ***

  Tento film som musel hodnotiť trošku s nadhľadom, pretože na slovenskú scénu je tento výtvor parádny, ale v celosvetovom merítku mu nemôžem dať viac ako 3 hviezdy, ale musím uznať že keď to bude u nás takto pokračovať, budú hviezdičky určite pribúdať. Jedna vec ktorú môžem vytknúť sú akurát tie herecké výkony, tým našim hercom neverím moc tie výkony, mohli by to podať trošku uvoľnenejšie a spontánnejšie, strašne je tam cítiť také to neprirodzené správanie tých postáv, česť výnimkám.(17.11.2013)

 • Slida79
  ****

  Tak mě to dostalo! Dynamické vyprávění, satira i napětí, skvělý střih a kamera, jasně vedená linka filmu, bez zbytečných scén a dialogů. Je vidět, že režisér převážně reklam, má čistou představu o výsledku a dokáže ji i naplnit. Pro mě 80%. Dala bych i lepší hodnocení, ale dabing hlavní postavy ubral na pravdivosti všech jeho scén.... škoda...(1.3.2014)

 • NeverEver
  ***

  Pro me to bylo mile prekvapeni. Svizny dej, dobre hlasky, zajimavy hlavni predatavitel, rychla kamera a dobra hudba. Pokec v MecDonaldu byl pak vrcholem dobrych cesko-slovenskych dialogu. Samotny namet jakoby ani nebyl satirou, jen pouhym konstatovanim skutecnosti - lide jsou ovce, pri spravnem krmeni jsou schopne mecet jak je potreba. Bohuzel po celou dobu me iritoval dabing hlavniho hrdiny. Jednak dabing ze slovestiny do cestiny paradoxne boli vic nez z jinych jazyku a hlavne nechat dabovat takovou postavu Doktorem Housem???? Auuuu! Oci i usi bolely jeste hodinu potom. Kdyz uz Nova trvala na cestine proc tedy nevybrali nejakou "nulu", ktera by hlasove nikoho nepripominala a nedrazdila?! A druhe faux pas: originalni boty PRADA zabalene v papiru od chlebicku?! Bozinku, kde nakupuje asistentka rezie boty Prada - v SAPA?!?! Celkove slusny film a ne cesko-sloveske pomery koukatelny mozna vic nez jednou. Za me zcela poctive a zaslouzene plne 3***.(1.3.2014)

 • Martin_L
  ****

  Zajímavé téma, mohutná reklamní kampaň i příznivé hodnocení zdejších uživatelů přispěly k tomu, že jsem film Kandidát zařadil do plánu svých návštěv kina a to dokonce v den české distribuční premiéry. Vysoké čtyřhvězdičkové očekávání bylo po vizuálně atraktivním intru lehce zchlazeno o dvě hvězdy níže. Pomalu se rozbíhající příběh ze začátku trochu nudí, ale vše dostane ten správný spád po uzavření šílené sázky. Film se dostane do správných obrátek a kvalitativně vystoupá zpět do předpokládané roviny **** a tam zůstane až dokonce. Povedená kamera, dobře vykreslené charaktery, profesionální a odvážný inovativní střih (průjezdy Lambertova Mercedesu) potvrzují vysoké hodnocení. Ocenit je nutno i odvahu se kterou tvůrci vykreslili negativní roli vysokého církevního hodnostáře, které v Česku nepřekvapí, ale v nábožensky laděném Slovensku ano. Kombinace thriller/komedie se zdá být lehce krkolomná, ale film ji beze zbytku naplňuje - obě polohy jsou jasně odděleny a komediální scény obstarává výhradně dvojice Kubovčík / Dlouhý, jejichž dialogy jsou skutečně vtipné. Celkový dojem tak kazí jen dabing hlavního hrdiny - hlas Martina Stránského je natolik výrazný a v poslední době všudypřítomný, že už obtěžuje. I tak ale velmi kvalitní - čtyřhvězdičkový zážitek.(2.3.2014)

 • L.O.T.R
  *****

  Neznášam Slovenskú a Českú produkciu pretože keď sa pozriem do TV programu čo za veci tam chodia je mi z nich zle. No na prekvapenie toto bolo absolútne bravúrne. Zo začiatku som trošku nevedel na čom som ale veľmi dobre sa to rozbehlo a musím povedať že po všetkých stránkach či už hudobnej alebo hereckej to fungovalo super. Najmä vtipné situácie ktoré má na svedomí Michal Kubovčík tomu dodali tú komediálnu časť. Takže tých 90% tomu jednoznačne dať môžem.(13.5.2014)

 • RoxaNie
  *****

  Najprv som čítala knihu, potom som pozrela film. Hodnotím ho viac, než kladne. Marek Majeský ma nesklamal. Taký istý elegán vo filme, ako aj na autogramiáde. Veľké plus pre slovenskú tvorbu.(31.5.2014)

 • ferri222
  ****

  Á kurva(jediny komemtar co ma napadol)Teraz ma prijemne prekvapilo ze take nieco dokazli natocit,lebo filmy s dielne CR,SR su dost na *****Dalo sa na to pozerat a malo to aj miestamy napetie a styl.Len tak dalej na debutovy film Jonáša Karáska palec hore.Za mna 4*.(1.6.2014)

 • bl.e.cha
  ***

  Famózní nápad, provedení už trochu pokulhává a scéna z Mekáče to bohužel nezachrání...(8.6.2014)

 • zipS
  ****

  Palec hore.. Konecne zaavan na lepsie filmove casy na Slovensku.(14.6.2014)

 • trx2010
  *

  Oceňuju že se tvůrci vystřídali některých chyb které jsou v českých filmech standardem. Boháč už nenosí Baťu a nejezdí Superbem. Teď má SLS i když se zvukem jiného auta a jako dárek kupuje botky PRADA. I interiéry už nepůsobí jako parodie. Produkt placement je méně nesnesitelnej než obvykle, pořád ale dost na to aby se na něj nedalo dívat. Jenže co s tím dál? Původní nápad určitě dobrej, jenže to nějak nedrží pohromadě. Koukal jsem na to natřikrát a připadalo mi to jako reklama prokládaná drobnými historkami bez ladu a skladu. Závěrečné rozuzlení mě nejen že nešokovolo a ani nepobavilo, bylo mi úplně u prdele. Vůbec mě nezajímalo jak ten film dopadne.(3.7.2014)

 • Rishko
  **

  Film som si zapol s miernym nadšením, či slovenská kinematografia nevstane z mŕtvych. Nestalo sa tak. Film ma spočiatku upútal vizuálnou stránkou a rôznymi filtrami, efektami a neviem akými okulahodiacími efektami. Približne v polovici filmu, keď som si uvedomil ako veľmi film stavia práve na podobných scénach, začal som toto dielo brať ako nejaký študenstký projekt vytvorený pre záverečné skúšky na strednej umeleckej škole ...a nie na plátno veľkokín. Z humorného hľadiska som buď-to zaspal dobu niekoľko rokov, alebo tam toho vtipu až toľko nebolo. Za mňa osobne 2* .. jedna za výber Mareka Majeského alias Lamberta a druhá za to, že je to slovenský (hoc nie veľmi vydarený) počin, čo sa cení.(17.7.2014)

 • hajner
  *****

  Nikdy by som si nepomyslel, že sa stane toto. Novodobému Slovenskému filmu dávam plný počet. Skvelo natočený film s vkusnými dialógmy.(4.8.2014)

 • Rom4n
  *****

  Ak by som to mal hodnotiť iba ako film, to znamená scenár, technická stránka atď asi by to boli nejaké 3* ale keďže ja som iba rádový divák, nie odborník na filmy tak to hodnotím o čom tento snímok pojenáva, teda obsah. A ten bol veľmi jedinečný v Česko/Slovenskej filmovej tvorbe a to sa musí oceniť. Nekompromisná úvaha o tom ako sme všetci pod vplyvmi reklamy a marketingu a ako im to všetko žereme a stále veríme že sa niečo nejak zmení alebo pohne, že možno nie všetko je skorumpované.(10.8.2014)

 • s7RanG
  ****

  Bravo za střih, aranžmá a scénku z Mekáče aneb čobol a pepík. Nevšední film v té záplavě česko-slovenského stereotypu.(23.9.2014)

 • ZetDaElO
  ****

  Veľké slovenské prekvapenie. Samozrejme, scény mohli byť rozmanitejšie a veľkolepejšie, mohlo sa zobraziť viac zákulisných hier, mohla sa vo väčšej miere využiť samotná Bratislava. Ale aj napriek tomu ide o chvályhodný a veľmi kvalitný počin. ktorý konečne priniesol do slovenskej kinematografie niečo iné, ako komornú psychologickú drámu. Za pozornosť stojí skvelý vizuál filmu a vynikajúci výkon Mareka Majeského. V Tescu sa dá kúpiť za 4 €, tak hor sa do toho :-) 8/10(1.10.2014)

 • Scaevola
  ***

  Předešlu, že k politické a obecně společenské významové stránce tohoto snímku se raději nebudu vyjadřovat. Pak mi před očima zbude průměrný thriller formálně opisující od "západnějších" protějšků s neustálou snahou být okatě "cool", snímek proplétající roviny sledujících a sledovaných do jen s vypětím všech sil ukočírovaného tvaru. Z těchto vět plynou - dosti implicitně - dva závěry: Nebylo to ani zdaleka tak špatné, jak jsem se bál, a k mému zděšení přestávám rozumět hovorové slovenštině!(2.10.2014)

 • Chlo0opek
  ***

  Hezké speciální záběry, příběh také jakžtakž dobrej, Michal Kubovčík byl se svýma hláškama boží, jen ten závěr mě dost zklamal. Čekal jsme nějaké větší vygradování, ale bohužel jsme byl zklamán. Jinak ale na česko-slovenskej film slušné.(10.12.2014)

 • Tomas_PO
  odpad!

  0/5, aneb slovami CSFD, odpad. Neviem, či som okrem slovenských seriálov ešte niekde videl tak otrasn0 dialógy a herecké podanie. K dispozícii bolo všeličo – dobrá téma, kamera, strih, avšak výsledok viac než zlý. Žiadny kontakt s kandidátom, nekonakt bez štipky tajomna a dôraz kladený na povrchne finišom vyleštené poháre s hnusným chivasom. Product placement horší než seminárna práca základoškoláka. A porovnanie s The Ides of March...to sa asi ani nedá. No des a hrôza.(24.1.2015)

 • Flymaster
  ****

  Jednu hviezdicku uberam kvoli zaveru, ten bol podla mna (ale aj podla viacerych) dost iny, ako zvysok filmu. Bolo to uz len ukoncenie "pribehu". Inak som sa bavil takmer cely film, podla priestorov aj relacii v TV boli jasni sponzori filmu. Zaskocilo ma ucinkovanie slovenskych SAS politikov v "prieskumoch". Hlasky dobre. Majesky, hral svoju ulohu dobre. Zvukar by mohol popracovat. Pri tak vyraznom hlase Majeskeho mi prisli ostatne postavy tiche. Doste zle sa potom taky film sleduje neskoro vecer.(31.1.2015)

 • chicotomas
  ***

  V málokterém filmu si divák vůbec všimne, že se na něm podílel i zvukař. Zde ano, ale bohužel v negativním slova smyslu. Hercům není rozumět, občas to řve jak na koncertě, občas není nic pro samou tichost slyšet. Kromě tohoto docel zajímavé zpracování a námět, až na ten závěr tedy...(13.4.2015)

 • Kozlowski8
  ***

  Soukromá slovenská reklamní agentura přijme zakázku na zajištění prezidentské volební kampaně pro vcelku bezvýznamného kandidáta. Sebevědomý a ambiciózní šéf agentury však není zvyklý sbírat drobky. Své úsilí směřuje k dosažení nejvyššího vrcholu - vítězství ve volbách v prvním kole. Tuto jeho snahu umocňuje sázka doslova o všechno s jeho podnikatelským rivalem... Největší uznání a pochvalu je nutno směřovat k technickému provedení. Kamera, střih, zvuk, hudba - zde se jedná o precizně odvedenou práci, která snese velmi přísná (i mezinárodní) měřítka. Líbil se mi také Marek Majeský v hlavní roli a vlastně i samotný příběh by byl OK, nebýt těch dvou expertů, zavřených v bílé dodávce (asi pro jiné neviditelné), schopných během okamžiku napíchnout telefon kohokoliv na světě a komukoliv na světě osadit byt štěnicemi taky žádný problém. Tato paralelně probíhající dějová linie mne vůbec nezasáhla a satirické prvky v ní to rozhodně nezpravily. Tyto dvě postavy bych ze scénáře s klidem vyškrtl. 65%.(23.4.2015)

 • Robbie
  ***

  Marek Majeský je hanbou všetkých hercov, so svojim teatrálnym krajne umelým prejavom je tesne na hranici akceptovateľnosti pre divadlo a do filmu ani seriálu by o ňom nikto normálny nemal ani len uvažovať, nieto ho rovno jebnúť do hlavnej role. Úplne stoporený a drevený jak stredoveký dildo.. Ďalší problém je scenár a la panelák so zápletkou. Zbytočné hluché miesta ako scéna kritiky češtiny a vôbec tie dve špionátorské postavičky.. Takéto polhodinové nezmyselné monológy patria do slovenských telenoviel z prostredia detvy a spišského hradu, kde už v treťom diely nemajú scenáristi nápady tak vymyslia 50 vedľajších, vrcholne trápnych postáv a ich zbytočných akože vtipných životných úskalí. Vo filme ktorý nemá až tak nezvládnuteľnú stopáž a naopak má celkom zaujímavú zápletku by som čakal, že si tvorcovia dajú viac záležať, aby každá scéna mala svoje miesto, hlavu a pätu. Bohužiaľ sme sa nikam neposunuli..(2.10.2015)

 • Drslw
  **

  Problém je, že žiadny živý človek by v živote nepovedal ani jednu vetu, ktorá vo filme (a v knihe) zaznie. Vrátane autorov. Nuž a z toho vyplýva i nevieryhodnosť hercov, keď také vety musia brblať. O tom, že autori si politiku, reklamky a alfa samcov predstavujú ako Hurvínek válku, je škoda aj hovoriť... Napriek všetkému je to výrazne nadpriemerný slovenský film. Čo však svedčí v prvom rade o tom, v akých hĺbkach sa slovenský film topí. A to je ešte 1 hviezda len za Kubovčíka (ktorý hral hlboko pod svoje schopnosti, ale to nie je jeho vina;))...(12.3.2016)

 • fw.nina
  ***

  No, ja neviem. Kamera fajn, strih tiež, aj výber hercov musím pochváliť. V mnohých momentoch mi to však prišlo až priveľmi dosekané. Strojený Majeský verzus pohoďák Kubovčík s jeho rôsolovitou frajerkou. Príliš veľa vtipu na thriller, na druhej strane, ak by to naozaj mal byť thriller, postrádam viac akcie a napätia. A spojenie dvoch žánrov (thriller a komédia) v tomto prípade nefungovalo tak, ako si to zrejme tvorcovia predstavovali. Koniec úplne zbytočný. To by sa mi hodilo skôr ako dokrútka do ankety OTO...(27.3.2016)

 • AndrewNewman
  ****

  Zlé,nedobré sú každé voľby,každej republiky. Toto je v podstate stručný odkaz filmu Kandidát,ktorý poukazuje nato,že väčšinou niesú zlí kandiati,ale ľudia,ktorí ich tam dostali. Veľmi pekný vizuál,je vidieť,že kameru a všetko okolo toho mali na starosti ľudia od Rytmusových klipov. Žial čo sa týka zvuku to bola fraška ako vždy. Neviem či chceli šetriť na mikrákoch ale ak áno dúfam,že tie ušetrené prachy fakt potrebovali. V hlavnej úlohe Marek Majeský,ktorý patrí k veľmi úzkej hrstke hercov,ktorí nato fakt majú. Monika to je taká okrasa,ktorá musí byť v každom filme s tématikou špinavej hry. Nakoniec sympatický avšak nie príliš zaujímavý Michal s ešte menej zaujímavým českým priateľom,ktorí však SPOLOČNE filmu pridali na zaujímavosti. Tvorcom však vytknem komediálnu stránku,ktorej je tu veľmi málo,preto to nieje čistých 5 hviezd. Inak ide zrejme o najlepšie spracovaný slovenský film za posledných 30 rokov. Tak dík chlapci a hlavne uberajte sa týmto smerom!(10.8.2016)

 • Zagros
  ***

  Ve výsledku docela slabý scénář, zvláštní režie, podivná kamera a rušivý střih. Dál musím vytknout nesympatické herce a takové nemasné neslané herecké výkony. Přesto film jako celek velmi dobře funguje. Sám se divím, že to píši, ale mně se Kandidát docela líbil a přivedl mě ke spoustě zajímavých myšlenek. Někdy to tak zkrátka je, že se z nevydařených přísad vyklube kuchaři zajímavá chuť. Nejzajímavější otázkou je, jestli média a jejich manipulace mají skutečně tu moc a dokáží nám opravdu vnutit svého kandidáta? Osobně si myslím, že ano. Kdo z nás volil prezidenta na základě osobního setkání a kdo na základě obrazu z médií?(26.1.2017)

 • Signore
  ***

  Lepší než jsem (skepticky) čekal, horší než by mohlo být. Každopádně celkem zdařilá satira na aktuální téma síla (a moc) politického marketingu.(7.8.2017)

 • Unrealik
  **

  Filmu škodí strašné technické provedení, prvních dvacet minut jsem váhal, zda se vůbec dodívám. Co se týká dějové stránky, tak ta byla výrazně lepší,byť osobně bych upřednostňoval, kdyby byl film více soustředěn i na samotného kandidáta.(28.1.2018)

 • Bambus3000
  *

  Vždy žasnem nad tým ako filmári u nás na Slovensku chcú natočiť nenormálne napínavý a strhujúci film no vždy je to predvídateľná nuda jak hovado. Čo sa napríklad v USA niekedy deje tiež, lenže tam to točia súkromní producenti ktorích otestuje trh. Ten im povie či to malo zmysel alebo nie. U nás to cvaká daňový poplatník, čiže vybraný ľudia si tu môžu točiť kedejaké bullshity bez nejakej kritiky za desaťnásobne premrštené ceny a nemusia ich ani dokončiť. A čuduj sa svete budú ich točiť ďalej. Ale späť k filmu proste sílená nuda ale za to dlhšia ako sa na nudu patrí.(11.6.2018)

 • waxtrax
  ****

  V podstatě jednoduchý příběh se zajímavým dějem hodně moc dobře řemeslně natočený s výbornýma hereckýma výkonama a dobrou režií ve stylu amerických akčňáků. Jen tak dál !(5.9.2018)

 • pan_Bily
  ***

  Není to úplně špatný, ale něco tomu chybí. Nějaké "koření". Na první pohled je to takové jakoby bez náboje, bez pointy. Nevíte pořádně co je, nebo má být, stěžejní zápletkou, zda to, jak a jestli udělají z neznámého prezidenta, nebo to, proč a pro koho "sledovači" dělají. A když to na konci všechno do sebe zapadne, je to podané jen tak jakoby mimochodem, meziřečí. A obsazení a podání hlavní postavy - podnikatele Lamberta mi moc nesedělo, nemastné neslané. Dá se na to bez problémů a bez nudění koukat, ale není nutné a neláká to vidět to znovu.(24.9.2018)

 • Inframist
  ****

  Entertained. Plné trpkých odkazov na politickú scénu, ktoré vždy pobavili, ak si ich teda všímate a príbeh musel byť svojim spôsobom predvídateľný, keďže predvídateľný je vždy aj víťaz volieb.(10.10.2013)

 • pornohavo
  ***

  Kvalitný slovensko-český film. To že bol niekedy predvídatelný mi ani tak nevadilo. Milo ma prekvapila kamera, strih a celková réžia na vysokej úrovni. Výkony hercov priemerné až nadpriemerné. V rámci československej tvorby dávam 85%, v rámci celosvetovej tvorby 60%. Palec hore!(10.10.2013)

 • Tominko12
  ****

  Námet je veľmi originálny a na slovenské pomery veľmi zaujímavý, aktuálny a realistický. Film je rozdelený na dve línie: thriller a komédiu. A to bola možno škoda, aj keď komediálna vložka bola vydarená, uberalo to na vážnosti a dramatickosti filmu. Majeský a Kubovčík sa do príbehu veľmi hodili a aj kvôli nim sa jedná o veľmi vydarený slovenský film. S prižmúreným okom 4*.(13.10.2013)

 • floppy4
  ****

  Ak by nebol tento film slovensky tak ani zdaleka to nema na 4 hviezdy, ale nakolko to bolo natocene velmi luxusne, tak rating ide hore. V ramci moznosti a stavu v akom je slovenska kinematografia a rozpocty ktore maju slovenski reziseri k dispozicii je to asi top co som zatial videl. Co sa tyka samotneho filmu, tak vidim dost problem v jeho tempe, vacsina slovenskych filmov je taka ze sa to stale nikam nehybe, resp sa hybe velmi pomaly. Celkovo to ale slape dobre, skvele dialogy, hlavne hlaskujuci Kubovcik, celu dobu som ale moc nechapal tych dvoch. Postava Lamberta ale bola strasne moc "americka", v kazdej cene bud ciga v ruke alebo chlast, akoze az tak strasne ten drsny image nemusel ist do popredia. Inak to bolo vcelku dost pozeratelne a celkovo scenar a zaver velmi dobre vymysleny.(14.10.2013)

 • Lincool
  **

  Povinná bonifikácia slovenských filmov v podobe jednej až dvoch hviezdičiek len preto, že sú tu ťažké podmienky pre tvorcov, ide mimo mňa. Najviac mi vadili neprirodzené, umelé a nerealistické dialógy, ako aj správanie postáv. Lambertov "špičkový" tím vám musí pripadať ako krúžok zo strednej školy. Príbeh je kostrbatý, postupne síce graduje, ale vlastne k ničomu. Viem, že to mala byť satira, ale komediálna stránka filmu na mňa vôbec nezapôsobila. Ak si postavy začnú rozprávať vo filme vtipy, asi nie je niečo v poriadku. Taktiež na to, aby film sprostredkoval nejaké politicko-marketingové posolstvo, pôsobila zápletka a kampaň príliš naivne, prvoplánovo a neuveriteľne. Zapôsobil vizuál, v niektorých scénach viac, v niektorých už pôsobil trochu rušivo, ale celkovo ide o najpozitívnejšiu vec vo filme.(15.10.2013)

 • pelewi
  *****

  Vrámci slovenských filmov je jednoznačne najlepší (okrem Pacho: Hybský zbojník, tomu patrí absolútne prvenstvo! :D ). Konečne film, kde nie je každé druhé slovo vulgarizmus ale sú tu použité v zdravej a hlavne v takej uveriteľnej miere, že áno takto by to povedal takmer každý. Dej super ale od začiatku som mal tušáka kto dal povel na tú sledovačku. Ale ako som povedal, super film na slovenské pomery. Skvelo som sa bavil počas celého filmu ale najmä scéna v McDonalde, tak pri tej som skoro vypľul pľúca. :D 5/5(21.10.2013)

 • mjo
  ***

  ked nic ine, aspon trochu prinuti zamysliet sa nad tym, aku realitu zijeme...(26.10.2013)

 • tinedzer
  *****

  Mne to sedí. Ten film je nadpriemerný, má humor, napätie, satiru. Tak na štyri... ale je to zo Slovenska. P.S. Scéna z McDonaldu je geniálna.(26.10.2013)

 • Sshania11
  *****

  Takze takto to ma vyzerat, latka nastavena primerane vysoko, s dostatocnym potencialom byt prekonany, ale prosim vas damy a pani drzte sa tohto smeru a nevybocujte.(11.11.2013)

 • arrow2222
  ***

  Pri tomto filme som bol na vazkach uz pocas sedenia v kine.. je to pohar dopoly plny ci dopoly prazdny.. to je otazka.. Pokial beriem ako meritko porevolucne roky slovenskeho filmu, tak urcite vitazi pozitivne hodnotenie.. film ma napad, nie zle herecke vykony, aj obsadenie jednotlivych postav viacmenej vyslo, aj ked mi vadilo ze miestami boli postavy az prilis predvidatelne vo svojom konani.. Pri snahe byt objektivny sa mi urcite nepacil schematizmus, strih a vseobecne flashovite ponatie filmu od zaciatku do konca.. ci uz z hladiska typologie, pribehu ci strihu.. a to netvrdim ze to tak bohuzial v dnesnom zivote nie je.. Nemohol som sa ubranit dojmu ze pozeram uputavku na reklamny spot .. a to bez ohladu na dej ktory ma gro v reklamke.. Hlavny hrdina .. viac ano ako nie, ale len tak tak.. o chlp u mna presiel iba vdaka mojej neznalosti slovenskych serialovych realii, takze som nebal dovod byt zaujatym .. Na zaver teda bez dlhych reci poctive tri hviezdicky, aj ked som sa obcas nudil..(15.11.2013)

 • piggee
  ****

  Jonas Karasek je samouk, ktory nebol deformovany VSVU a Sulikovskym vymielanim mozgov na dlhe nudne nicnehovoriace strihy a pozeranie sa na vsetko cez vesmir. Jonas ovlada svoje remeslo vdaka toceniu mnozstva reklam a vypomoci pri zahranicnych produkciach. Film je svizny, clovek sa pri nom nenudi. Na autenticite celkom pridava aj fakt, ze ludi z reklamneho prostredia obsadzuje ludmi z reklamneho prostredia. Aj ked to nie je ziaden celosvetovy bestseller, tak za tie peniaze, co stal je to naozaj perfektne odvedena robota a je to konecne slovensky film od casu Pacha, ktory som neriesi nejaky komplex, ale pozera sa na veci s nadhladom a som ochotny si ho pozriet aj 2x.(15.11.2013)

 • leto.sk
  ****

  Tak som sa zasa vybral do kina. Lebo podporovať slovenskú kinematografiu by malo byť povinné ako platiť dane. Hoci oboje neprináša takmer žiaden úžitok. Masívnu kampaň, ktorá film sprevádzala, ako by robil samotný Adam Lambert. Trajler k filmu na vás posledné dva mesiace vyskočil z každého webu, dokonca aj zo škatule od mlieka. Ale podobnú kampaň mali predtým Jánošík, i Bathory, a v kinosálach sme si po titulkoch mľaskli naprázdno. A čakali na ďalší titul, čo možno rozlomí stojace ľady slovenského filmu. Kandidát bol na to celkom slušný kandidát. Zvykol som si, že ak má u nás film zaujať, a nejedná sa o dramatický epos našich stručných dejín, tak sa bude odohrávať v súčasnej Bratislave. Veď keď to ako tak fungovalo pri Lóve, Bratislava film, Veľký rešpekt či Polčas rozpadu, zaberie to znova. Už počas 15 minút mi bolo jasné, prečo tie oslavné statusy mojich prevažne bratislavských priateľov na sociálnych sieťach. Všetko tu bolo známe. Podniky, obchody, a miesta, hoci mnohé iba z vonku, či z diaľky. Všetko obalené v najjagavejšom luxuse. Svet z prostredia super úspešných reklamných mágov, tučných balíkov peňazí, skorumpovaných politikov. Kde je dôležité poznať ľudí, čo poznajú ľudí, a vedieť to využiť. Napríklad na to, vedieť vyrobiť z nikoho do dvoch mesiacov prezidenta republiky. Celkom slušný námet, takmer sci-fi okorenené sázkou o komplet majetok hlavného super hrdinu Lamberta. Toho zahral Marek Majeský pomerne presvedčivo. V obleku na mieru vyzeral ako Bond. V podstate všetky úlohy boli zahrané pomerne presvedčivo. Nikto ma však výkonom nedojal. Ak som sa na niečom pobavil, tak na dvoch outsideroch, odpočúvajúcich každého, kto sa na scéne ukázal, hoci sami nevedeli kde je sever. Použité vtípky síce boli z kategórie „poznám, staré“ , no Dlouhý a Kubovčík patrili napriek tomu k najlepšiemu z osadenstva. Keď už som mal pocit, že ma pobozká nuda, prišla posledná dvadsaťminutovka. A dej dostal aspoň trochu šťavy. A zachránil mu tri hviezdičky z piatych. Tá jedna je určite za kameru, ktorá bola skvelá, druhá za hudbu, a tretia za skryté podprahové vnemy, akými boli napr. komparzisti ako epizódne postavičky v bratislavských uliciach. Ak to zhrniem, ani kandidát tie stojace ľady slovenského filmu neprebúral, ale aspoň možno začalo slovenské filmové otepľovanie,,,(15.11.2013)

 • wlad81
  ***

  Tak ako nie zlé, na slovenskú tvorbu to bude nadpriemer, hoci som čakal možno niečo trochu iné. Vizuálne to pripomínalo Ritchieho, Majeský sa hral asi na Clooneyho, Luknára tam našťastie nebolo veľa, Kubovčíka mohlo byť aj viac. Predpokladám, že dialóg v mekáči je (minimálne z časti) jeho dielo. Každopádne som sa nenudil, to je fajn. A že nejväčšími rybami sú ex-štbáci a ich potomkovia, to je tiež fakt. Eurá za tento film každopádne neľutujem.(29.11.2013)

 • CrashHP
  *****

  Slovenská filmová kinematografia sa pohla vpred a to míľovými krokmi. Tento film dáva nádej, že aj u nás sa raz budú točiť skvelé filmy a nebudeme musieť na podobné témy čakať z Holywoodu. Vynikajúca predloha, zaujímavá téma, ktorá skrýva v skutočnosti mnoho otázok. Marek Majeský sa prekonal. Akoby som ani nepozeral film z našich končín. Bravó.(22.12.2013)

 • Abet
  *****

  Ako inak som bola mierne skeptická,ked som sa prvý raz dopočula,že do kín ide další slovenský film. A oprávnene,všetci veľmi dobre vieme,že kým sa naša kinematografia čo i len priblíži úrovni svetovej má pred sebou ešte veľmi veľa práce. Ale Kandidát ma prekvapil viac než milo a to po každej stránke. Veľa sa spomína kamera,s ňou sa pracuje až puntičkársky,naozaj to pripomína niektoré videoklipy. Herecké výkony sú...niektoré lepšie,niektoré horšie,osobne sa mi výkon Michala Kubovčíka veľmi páčil a nepochybne si rada pozriem aj jeho budúce filmy. Hlavnou nevýhodou tohto filmu je však fakt,že je nemožné ho poslať do sveta. Zahraniční diváci by mu nepochopili. Film je pretkaný narážkami,ktorím pochopí jedine Slovák,možno ešte čech,ostatní by sa pýtali a kto je ten štúr? Film má svoje vtipné momenty,nájde sa aj pár dramatickejších a celok ma po odchode z kina naplnil nádejou,že hádam ešte slovenská filmová tvorba nie je úplne mrtva. Vo svetovej konkurencii by to možno bolo len na 3 hviezdičky,ale kedže v tej našej pre mňa nemá konkurenta,dávam mu 5 a dúfam,že takýchto filmov bude len pribúdať.(29.1.2014)

 • Bakuc
  ***

  Šel jsem na to jen proto, že jsem tady viděl procenta. A byla to chyba. Nicméně super kamera a výprava. Svět businessu a lobbingu očima českých a slovenských filmařů působí spíš jako parodie.(2.3.2014)

 • pooja
  *****

  Dlho predlho som čakala na Kandidáta, kým si ho pozriem v kine i já, keďže na svk mal premieru ešte minulý rok na jeseň a tu v cz až teraz...bola som zvedavá ako dopadne "slovenský thriller" keďže pre nás "čecho-slovákov" sú skor typické komédie, rodinné .. no a ako dobré,,,film bol prešpekulovaný a zaposobil na mňa v pozitívnom svetle a nikdy by ma nenapadlo, že ma bude baviť zrovna niečo tak zamerané na politiku...páčilo sa mi, že v takej vážnej situácii sa dalo na filme dobre pobaviiť, mňa najviac pobavila scéna v mekáči, taký správný československý humor a taktiež správnych pár štipiek vulgarizmu úplne namieste..jediné, čo ma zarazilo a doteraz teda nechápem, prečo Majeského nadabovali do češtiny, akože wtf? ale ináč u mňa úspech ...(3.3.2014)

 • smajlítko
  *****

  Velmi dobrý snímek. Napřed jsme se všichni hrdě těšili na první přímou volbu prezidenta, aby nastoupilo rozčarování a nepoučitelnost nasměřovala národ k vodňanskéu kuřeti. Kandidát zkrátka sedí ja zadel na hrnec. Bavil mne od začátku až dokonce. Mělo to koule, vtip, napětí i svižné tempo. Svou absurdní realitou se stal snímek skutečně uvěřitelným a paradoxně tragikomicky nastaveným zrcadlem nám i jim.(4.3.2014)

 • Paolo123
  *

  Proč dávat za pokus o ,,cosi" - nevím co - více než jednu hvězdu za M.Dlouhého a za v Čechách téměř neznámého M.Kubovčíka ? Jinak je film naprosto špatný, zmatený, klipovost silně za hranou vzhledem k příběhu, strašné postsynchrony, chyby ve scénáři šílené... Věřím, že slovenský divák má pocit, že se jejich film někam pohnul, ale tohle, přátelé, nestačí. Proboha, PROČ ve filmu, jenž se komplet odehrává na Slovensku, mluví např. slovenský biskup česky ? Nebo lidé z reklamních agentur ? Tomu mám věřit ??? Buď měl jít film komplet slovensky kvůli autenticitě prostředí, nebo měl být natvrdo celý nadabován pro česká kina. Nic mezi ! Další věc - scénář. Klipovité skoky přibližně po sedmi deseti dnech při akci. Prostě se něco rozehrálo, skok alá 40 dnů do voleb - A NIC. Žádné dokončení, žádná návaznost. Toto se několikrát opakuje. Samostatnou kapitolou je postava biskupa. PROČ ZASE negativní obraz církve ? Navíc v ateistických Čechách podobný obraz snad už ani nefunguje. To máme fakt věřit tomu, že by biskup takhle ovlivňoval volbu hlavy státu ? Chápu, že tento pohled může zajímat možná slovenského nebo třeba polského diváka, ale ne českého. Proč je mezi herci uváděna A.Bendová, která ve filmu hraje asi tak pět vteřin ? PROČ nechal scénárista prezidentského kandidáta opravdu zemřít ? Banální a okoukané, nic originálního. A máme snad věřit tomu, že by se vůbec něco takového mohlo na dnešním Slovensku odehrát ? Možná v mečiarovské éře, ale dnes ?(5.3.2014)

 • GarageFlower
  **

  Navnaděna slibným trailerem, očekávala jsem dynamický, svižný film plný cynického (černého) humoru. Dostala jsem pomalý, ukecaný a především nudný courák s nepřesvědčivým hlavním hrdinou. A tak jsem stále čekala a čekala, kdy se to rozjede a pořád nic… Až téměř v závěru přišla slibná zápletka, nicméně příliš pozdě, aby mohla být ještě náležitě rozvedena. Poslední naděje jsem tedy vkládala do pointy, která mohla být překvapivá, při troše snahy s daným potenciálem i šokující. Mohla, ale nebyla. Celkově shrnuto – promarněné dvě hodiny.(11.3.2014)

 • QeeBee
  ***

  Umění bez řemesla je k ničemu. V Kandidátovi trochu toho filmařského řemesla chybělo. Zvukově nepodařený dabing Majeskýho (Proč vůbec? Lambert musel být Čech?), script a kostýmy (Vážně zaměstnanec reklamky beroucí 200 taců měsíčně chodí ve stejném oblečení dva měsíce a to včetně hlavního představitele i jeho milenky?). Jinak vydařená podívaná se šmrncem a s mrazením na zádech. Líbil se mi hudební doprovod, včetně titulkového rapu. Duo Kubovčík-Dlouhý, záměrně v tomto pořadí, aby se "někdo" necítil ukřivděný, když už se nám ty měsíce v jmenují jinak ;-), se skvěle doplňují. Za tři a půl hvězdy, čtyři nelze kvůli výtkám výše uvedených.(19.3.2014)

 • nicco_teen
  **

  Jediný dôvod, prečo som v kine na tomto "thrilleri" bola thrilled je, že sa mi celý čas chcelo šťať. Je to vlastne 106 minútová strašne cool reklama. Napätie nijak nebuduje ani režisér ani scenárista. A keď sa už zdá, že naozaj pôde do tuhého, dej bude gradovať a začne odpočítavanie dní, napätie zbrzdia (okrem iného) dvaja zbytoční panáčikovia v dodávke svojími nekonečne dlhými kameňákovskými vtipmi, ktorých úloha v rámci deja je vlastne iba vtipkovať a spomaľovať ho. (Áno, scéna v mekáči je super zábavná, ale tak dlhá, že aj zabudnete, o čo v tom filme vlastne ide) Myslím, že príbeh by oveľa viac fungoval bez nich. Situácia, do ktorej sa hlavná postava na začiatku zaplieta a ktorá má po celý čas vytvárať tlak sa stráca v mori vtípkov, efektných jázd a iných prostriedkov, ktoré režisér nadužíva do takej miery, že robia vlastne škodu, nie úžitok. Je to veľká premárnená šanca, lebo námet filmu ako taký považujem za fantastický a dalo sa z neho vytrieskať oveľa viac. Vadilo mi, že postavy sú charakterizované samými povrchnými klišé a stávajú sa z nich len divné postavičky- zamestnanci v reklamke sú len cool kulisa, kubovčíkovi treba dať tú najdebilnejšiu kravatu, aby sme sa trošku pobavili a spravili z neho ešte väčšieho trtka, Dlouhý má síce zbraň a jazvy z vaječných bielkov na ksichte, no vlastne úplne zbytočne (celý film som čakala, že to k niečomu bude viesť, no márne), Jackuliak je perfektný psychopatko, no úplne sa stráca a je tam len pre pobavenie. Rovnako mi liezla na nervy postava biskupa (asi mi ušlo, prečo to bol čech) a neustálne akcentovanie toho, že je to príslušník cirvi (aha, pozrite aký krížisko má na krku a aké je to pritom hovädo). Mám pocit, že práve kvôli tomuto sa ten film ľuďom páči- lebo vlastne podporí ich konšpiračné teórie o manipulácii spoločnosti šedou eminenciou, domnienku, že oni aj tak nič nezmôžu a rozhoduje o nich hŕstka vyvolených. Je dostatočne dynamický, takže divák nezaspí a neskončí hlavou v pukancoch. No a samozrejme pobaví. Ďalí pokus o veľký film, ktorý sa má zapísať do análov ako odvážny, ba až prelomový, no končí rozpačito. Dúfam, že raz príde deň, kdy slovenský filmár prestane mať tieto spasiteľské ambície a dá si radšej záležať na tom, aby bol film "len" dobre odvedenou prácou a zvládnutým remeslom (to spasenie by prišlo potom samo).(29.4.2014)

 • Elmoore
  ****

  Česi sa na tomto filme smiať nebudú lebo nebudú rozumieť :) BTW McDonald's scény alá Pulp Fiction sú fakt super.(10.5.2014)

 • funesfilm
  ***

  Realita vo fikcii. Bez nadávok, to v slovenskom filme asi moc nejde. Hlavne, ak má byť tak vydarený, ako takmer tento. Našťastie to autori neprehnali a v čase jeho vzniku je jeden z mála posledných titulov, v ktorom sa nájde príbeh, dynamické stvárnenie i kvalitné obrazové či hudobné stvárnenie. Práve hudba je nosným, akoby sprievodcom deja, v štýle špionážnych filmov. Posledné minúty sú tak trošku možno prekvapením, ale to dodáva záveru neuspávajúci ráz. No a v neposlednom rade, je Marek Majeský výrazným prínosom pre tento film. Aj toto je smer, ktorým sa môže tiež naša kinematografia uberať. Nebáť sa načrieť mimo sociálnych tém, i do...(11.5.2014)

 • lukas.frydry
  ***

  Většinou se slovenským filmům hodně vyhýbám stejně jako těm českým. Tento jsem zkouknul jen náhodou a docela ušel. Hlavní postava je šílenej ego maniak, kterej si myslí, že může všechno, jenom protože je neustále navlečenej do drahýho kvádra s připitomnělým šátkem ... Ano Adam Lambert mi byl šíleně nesympatickej. Na druhou stranu film měl relativně dobrej příběh a dalo by se říct, že něco na tom bylo i překvapivého, ale konec to nebyl... ten byl jasný už od začátku. Slabší 3 hvězdy.(13.5.2014)

 • 07matto07
  ****

  Keby bol CSFD iba SFD tak by to bolo aj 5 hviezdičiek, na to aká produkcia sa tu inak robí. Vynikajúce na slovenské pomery.(13.5.2014)

 • KrsoPeter
  *****

  Pre mňa osobne asi najlepší slovenský film tohto storočia,výborný scenár a hlavne kamera ktorá ma celkom ohúrila na slovenske pomery.Jedine čo mi vadilo bol trošku zamotaný koniec pri ktorom som sa nevedel chvíľku vymotať ale čosa týka ostatného tak ma to potešilo.(19.5.2014)

 • DaagCZ
  ***

  Film mi připadal jako klasická komerční klasika, která se v našich končinách točí. Nicméně by měl film vidět každý kdo si myslí, že je nezmanipulovatelný a zamyslet se nad obsahem a hlavně dialogy herců. Pokud se ptáte co tím myslím dovolím si uvést co jsem si z něj (mimo jiné) zapamatoval (asi to nebude doslovné, ale význam není změněn): "Představ si, jak máš rád svou mámu... A teď si představ, jak jí budeš mít rád když zjistí, že má rakovinu..."(1.6.2014)

 • eyeskiller
  *****

  Budem možno prílišný optimista a menej zarytý kritik. Slovenské filmy, už len z princípu, po zhliadnutí napríklad "Tak fajn", jednoducho obchádzam, či už v kine alebo doma. Jednoducho, 95% je to strašná sračka. (Tu samozrejme nerátam Slovenskú filmovú klasiku od Jakubiska a podobne). Tento film som si pozrel len vďaka známemu z vedľajšej firmy. Zaskočilo ma neskutočne vyčačkané spracovanie, kamery, strih, absolútna špica. Rovnako tak nemenej dôležitú úlohu hralo v celom filme prostredie reklamy a celkovej politickej situácie na Slovensku. Tento film je veľmi podarená satira, akých je naozaj veľmi málo. Čo ma neskutočne "nasieralo" celý čas bol zvuk. Strašné. Nejak neviem pochopiť, ako niekto, kto natočí tak perfektné zábery, môže tak začiatočnícky odfláknuť zvukovú stopu, rovnako tak slovenské "hity" počas filmu sú strašne iritujúce. No nič to nemení na tom, že herci podali absolútne skvelý výkon, na filme sa dá aj zasmiať, neuspí vás. 5* dostáva odomňa nie tak úplne pre to, že si to zaslúži, reálne by dostal maximálne 4, a aj to s nadsádzkou. Dávam mu 5 preto, aby si ten film naozaj niekto pozrel, a snáď... snáď prvý krát ocenil DOBRÚ (3*) SLOVENSKÚ filmovú tvorbu!(4.6.2014)

 • zemon
  ****

  Rozodoval som sa medzi 3 a 4 hviezdami. Nakoniec dávam 4. Bavilo ma to, nenudil som sa a bolo to slovenské. Kiež by sme točili viac podobných filmov(14.6.2014)

 • hujerita
  ****

  Ale áno šlo to. Nebolo by to na 4 hviezdy, no jednoducho dám ich. Zopárkrát som sa síce chytil za hlavu "WTF" ale šlo to. Petrželka :))(21.6.2014)

 • Robbisek
  ****

  Perfektní zpracování, kamera, dialogy. Žádné křečovité vtipy, spojení thrilleru a komedie je překvapivě jemné. Příběh od kterého se nemůžete odtrhnout, zajímavé dějové linie. A hlavně do poslední chvíle naprosto netušíte, jak to vlastně dopadne. Půl hvězdičky dolů za zvuk a půl za slovenštinu, která dělala poslech dost náročným. Kvůli obojímu jsme se museli několikrát vracet a dialog vyslechnout opakovaně.(22.6.2014)

 • camomilla
  ***

  Prekvapive dobry film se zajimavym nametem a vtipnymi cesko-slovenskymi scenkami. V hodnoceni bych ale byla strizlivejsi, myslim, ze je to velmi kvalitni prumer, ktery se nema za co stydet.(4.7.2014)

 • stret
  ***

  Príjemné prekvapenie. 3.5 hviezdy. Satira, ktorá viackrát pobavila. Konečne režisér bez komplexov z americkej produkcie, ktorý nedostatok technológie nenahrádza samoúčelnou súložou, nešokoval zbytočnou a/lebo premrštenou vulgaritou ani samoúčelným násilím. Z hercov - výborný výkon Michala Dlouhého, ktorý by utiahol výraznejšiu rolu - ale možno radšej v menej satirickom prevedení, ktoré v tomto priestore chýba. Jedna vážnejšia chyba sa predsa vyskytla. Film naznačil že mediálne firmy sa svoje manipulácie snažia zakladať na reálnom základe (Štúr). Týmto náznakom film neprimerane idealizuje realitu - 20 rokov tu mediálne organizácie vrátane novinárov zjavne generujú mediálne informácie z čistej vody - na objednávku.(6.7.2014)

 • Hofo22
  **

  Politická nuda. Jedna hviezda za Miša Kubovčíka a druhá za efekty.(7.7.2014)

 • Mat.t
  *****

  Konečne, konečne som sa dočkal. Film na ktorý som čakal... ani neviem ako dlho. Prvý slovenský film, ktorý ma úplne a všetkým dostal. Haleluja.(7.7.2014)

 • eoj
  ***

  Slusne 3* - skoda, ze si nedali vic zalezet na pribehu. Priste k ruce lepsiho scenaristu, Karasek.(16.7.2014)

 • Duston_Movie
  ****

  Zatial naj slovensky film, teda z tych novych filmov. Cakal som ale vacsiu komediu od Kubovcika, ale aj tak ma to vpodstate bavilo.(28.7.2014)

 • maxs
  ****

  Mě film nadchnul a opravdu mě přikoval do křesla. Super námět, který je podpořený parádní kamerou+střihem, do toho ještě bombastičtější náboje hereckých rolí a roliček. Sám jsem nevěděl, co od tohoto snímku vlastně čekat, ale předčilo to moje očekávání. Považuji film za velmi zdařilý, ačkoliv můžu mít jisté výhrady k autentičnosti fungování reklamní agentury a médií v předvolební vřavě. Občas mi trochu vadilo, že dialogy byly na hudebním pozadí špatně slyšitelné, nicméně to je jen malá moucha, která tě donutí se na film podívat znovu - a jistě nebudeš litovat. Chvíli jsem přemýšlel i o 5/5, nakonec však zasloužených 4/5*.(29.7.2014)

 • MiaScifian
  ****

  Naozaj podarený film zo slovenskej tvorby ktorý zaujal spracovaním aj námetom. Páčila sa mi práca s kamerou a dokonca aj herecké výkony boli poväčšine času uveriteľné. Hlavnej postave (Marek Majeský) nieje čo vyčítať a chválim aj Michala Kubovčíka. Priznávam ,že koniec filmu ma dosť sklamal a nemyslím si ,že bol dobre dotiahnutý určite mal väčší potenciál.(14.8.2014)

 • vachyc74
  **

  Šílené předabování ruší celý dojem z filmu. Úvod a scéna z MCD na výbornou, ostatní je plochý příběh o mediálních mr...ách. Oceňuji snahu tvůrců o jinakost a dávám 40%.(16.8.2014)

 • YDOMAK
  ****

  Priznávam, že som sa tomuto filmu dlho vyhýbal, lebo som čakal podobnú "kvalitu" Immortalitas vo všetkých stránkach. A potom raz, pri premietačkách pod holým nebom ma donútili pozrieť si tento film, ktorý ma milo prekvapil. Postupne som si odmyslel že pozerám Búrlivé víno v ktorom herci majú iné postavy a vychutnal si túto satiru. A pozriem si ju zas, lebo po dlhom čase som videl slovenský celovečerák s viacerými kladmi ako zápormi.(23.8.2014)

 • Antivirusak
  *****

  Konečne poriadny slovenský film! Nie úplne originálna, ale veľmi dobrá kamera a strih a herecký koncert Mareka Majeského. Snáď okrem zvuku nemám filmu čo vytknúť, skvele som sa bavil.(12.9.2014)

 • Upswing
  odpad!

  Na tomto fóre evidentne, najpreceňovanejšia, slovenská, trápna sračka. Že ja som sa dal na to nahovoriť, nechápem ...(14.9.2014)

 • BaseDallas
  ****

  Konečne dobre natočený film z našich končín aj technicky (súčasne). Téma v našej spoločnosti rezonuje až až a tak tvorcovia udreli klinec po hlavičke.(9.12.2014)

 • cartyci
  ****

  Film ,ktorí na Slovenske pomery veľmi potešil.Dej zaujal a myslím že bol aj dosť realny a herecké výkon milo prekvapili najmä Marek Majeský.(14.1.2015)

 • grrant
  ***

  Ku kvalitnej analýze filmu Kandidát, dospejem ako cez objektívne, tak aj subjektívne vnímanie diela, preto okrem všeobecných a objektívnych skutočností, vyzdvihnem aj osobné pocity, ktoré som pri filme zažíval, avšak tak aby nevnikla kritika, ale plnohodnotný rozbor. Film Kandidát je na slovenské, a celkovo aj stredoeurópske, pomery veľmi neobvyklý. Akčné filmy, alebo „thrillery“, sa v týchto končinách nevyskytujú tak často, nepamätám sa že by v poslednej dobe vznikol v Češku, Maďarsku alebo Poľsku nejaký akčný film. V našich končinách uprednostňujeme skôr drámy, príbehy jednotlivcov v ťažkých situáciách, komédie, nikdy však nič zložité, detektívne, kriminálne, efektové, skrátka také „americké“. Posledným pokusom (na Slovensku) bol, myslím, film Immortalitas. Študentský pokus, malo ísť o sci-fi plné efektov, zámer sa však úplne nevydaril, efekty boli slabé a film nebol úspešný. Film Kandidát dopadol omnoho lepšie. Nebol preplnený efektmi, skoro vôbec a uprednostňovala sa práca s kamerou a strihom. Vznikol tak veľmi pekný dojem západného akčného filmu s dynamickou montážou, jazdami a rôznymi aspektmi ktoré k akčnému filmu patria. Ale mne, ako slovenskému divákovi, nešli tieto veci vôbec do hlavy, nechcel som si ich pripustiť. Na jednej strane som bol vtiahnutý do deja filmu, do špionážnej hry, sledovania, machinácií v politike, zákulisných praktikách a podobne, na druhej som počul veci ako slovenský prezident (hneď som si predstavil Gašparoviča), Ľudovíta štúra a nezábavné narážky na Čechov a Slovákov, o ktorých sa rozprávali tí dvaja „špióni“ ktorý všetko z diaľky sledovali. Nedokázal som tieto dve veci stotožniť, preto si hovorím že keby sa to odohrávalo v nejakej exotickej krajine, Francúzsku alebo Talianku, tak by som to zobral, ale ako Slovákovi mi to prišlo až príliš pritiahnuté za vlasy a napriek tomu že film je v podstate vymyslený príbeh, s týmto príbehom je náročné sa stotožniť, zvlášť keď v tom prostredí človek dennodenne žije. Ak by som sa mal pozrieť na dej. Dalo by sa hovoriť o dvoch dejových líniách. Hlavná dejová línia pojednáva o voľbe prezidenta, ktorú riadia reklamné spoločnosti a ovplyvňujú ľudí, ich myslenie a rozhodovanie. Dalo by sa povedať že to je aj taká ukážka toho ako nás až firmy môžu manipulovať, taký hraný Český sen. Druhá dejová línia je už temnejšia, rozohráva sa tam špionážna hra, sledovanie, odpočúvanie, hackovanie. Pár, ako by som to nazval, špiónov, sleduje konanie šéfa celej prezidentskej kampane, zhromažďujú o ňom informácie a dodávajú ich pre neznámeho objednávateľa. Tieto dva príbehy idú paralelne vedľa seba, navzájom sa ovplyvňujú, na moje sklamanie však nikdy nedojde k priamej konfrontácii medzi nimi, len stále pokračujú vedľa seba, a napriek tomu že na konci sa spoja, a všetko sa vysvetlí, zostane priveľa nezodpovedaných otázok. Američania by to vyriešili druhým dielom, u nás sa to však nenosí. Alebo budeme prekvapený? Hlavná dejová línia je príbehom Adama Lamberta, riaditeľa úspešnej reklamnej agentúry. Jedného dňa ho navštívi známy, tajomný biskup. On mu ponúkne prácu. Musí spraviť volebnú kampaň pre neznámeho človeka, spočiatku však nie na zvolenie, len na získanie nejakých percent. Lambert sa však toho chytí naplno a po uzavretí stávky o celý svoj majetok, spustí kampaň naplno. Zároveň sa mu však do cesty, okrem neúspechu v kampani, pletie aj osobný život. Jeho manželka je nezvestná, a s milenkou to tiež nemá jednoduché, lebo je jeho podriadená. Najmú si odborníkov z celého sveta, premiantov z Harvardu, reklamných agentov Larryho Kinga a neviem koho ešte (zaujímavá vec, všetci hovorili slovensky). Na slovenské pomery trochu absurdné, ak teda berieme že to je slovenská firma a odohráva sa to na slovensku. Stále som mal pred očami miestnosť s troma počítačmi za ktorými sedí kamarát šéfa firmy z Bratislavy, grafik ktorý nedostal prácu v zahraničí a sekretárka/manželka šéfa firmy. Film však vytvára ilúzuiu a ja nesiem takto premýšlať, ale ako slovákovi mi to bolo nadmieru divné. Celá firma sa pustí do kampane naplno. Nedarí sa vymyslieť kvalitná kampaň, nakoniec však Lambertova milenka vypátra zaujímavú skutočnosť (vo filme sa prehrabovala starými novinami a tak, mal som však pocit že si všetko vymyslela a zmanipulovala) že ich prezidentský kandidát je potomkom Ľudovíta Štúra. O tomto momente by som sa z hľadiska rozboru deja rozpísal obšírnejšie. Mne osobne to prišlo zvláštne. Čo v filme, ktorý sa hrá na svetový, s parádnou kamerou, napätím ako takým a zaujímavou myšlienkou, robí Štúr? Prečo ho tam použili, prečo ho vôbec dali do scenára. Celý film sa definitívne otočil na slovenský. Zatiaľ čo dovtedy sa to do istej miery dalo brať ešte ako medzinárodný film, teraz to definitívne prešlo do filmu ktorý nikto iný nezoberie. Nieje tam vysvetlene kto Štúr bol a v zahraničí ho nikto nepozná, tiež si nemyslím že má až taký mocný „kult“ aby skutočnosť že sa nájde jeho potomok vzbudila u národa až takú eufóriu. Na svojich predkoch tiež nemôžete postaviť kampaň nie? Keďže film vznikal v koprodukcii s českou republikou, mali výhrady voči tejto skutočnosti a dokonca sa uvažovalo o nahradení Štúra Štefánikom. Ten bol blízky obidvom národom. Nakoniec však zostali pri Štúrovi. Pri situácii aká je na Slovensku mohli rovno použiť kráľa starých Slovákov a urobiť z Potôňa potomka Svätopluka, doloženého matričnými listinami z ôsmich kniežactiev, či dokonca pra pra pra vnuka Jánošíka (že nový prezident bude kradnúť ako pravý zbojník). Tá skutočnosť bola absudná a prerušila ilúziu o filme, nemohol som už premýšľať o deji ako niečom vážnom, prišlo mi to ako paródia. K prvej väčšej konfrontácii dejových línií prichádza keď sa jeden zo špiónov zúčastní tlačovej besedy a položí chúlostivú otázku. Neskôr tohto človeka Lambert stretne vo výťahu, a ujde mu z úst vec, ktorá zmení celé smerovanie Lambertovej kampane. Rozhodne sa spraviť zo svojho kandidáta slovenského Kenedyho a to doslova. Nebolo mi však jasné či ten atentát zamýšlal spraviť len fingovaný alebo reálny a neskoršie zdesenie len predstieral. Nakoniec kandidát umiera na zranenia ale je zvolený za prezidenta a preto Lambert vyhráva svoju stávku. Druhá dejová línia je odlišná, má prvky špionážnej drámy, sledovačka, odpočúvanie, hackovanie mobilných zariadení, zhromaždovanie informácií. Čech, žoldák, legionár, odborník na zbrane a Slovák, hacker, blbeček. Druhý menovaný je vlastne aj rozprávačom filmu. Touto dvojicou vlastne začne film. On nás uvedie do deja, odpočúva. Dostane prácu od neznámeho a sledujú istého biskupa a generála. Nevedia o koho sa jedná. Dostanú sa až ku sledovaniu Lamberta. Spočiatku tá dvojica vyznieva ako skutočné akčné klišé. Zostarnutý, mrzutý, skúsenejší a k nemu sa dostane mladý, spontánny a divoký. Ich komunikácia však vyzerá ako vystrihnutá z menej kvalitného českého (nemenovaného) filmu. Narážky na čechov a slovákov, nevtipné vtipy, narážky a bezcielne rozhovory sú vsadené pomedzi vážne vyznievajúcu sledovaciu akciu. Zámer scenáristov je jasný, odlahčenie deja, komunikačný problém a postupné budovanie vzťahu, avšak až komicky podaného ale absolútne nevtipného, smial som sa len na tom ako mi to prišlo hlúpe (spomeniem scénu s Mc´donaldom a jeho 10 sekundovým LOGOM na celé kilometrové plátno). Možno sa scenáristi držali zásady že na dialógu nezáleží, a ako to robí Tarantino, vložili svojím postavám do úst neskutočné debiliny o ktorých sa človek snáď ani rozprávať nemôže. Alebo práveže môže. Príbeh graduje, línie sa mierne prelínajú, špión ukradne Lambertovu štastnú mincu a mierne ho zneistí keď na tlačovej besede položí chúlostivú otázku, ktorou poodhalí podvod. V úplnom závere sa všetko spojí v postave Labertovej manželky, ktorá od neho kvôli nevere utiekla a chcela sa mu pomstiť. Ona si objednala nahrávanie a všetko zosnovala. Generál bol vlastne ministrom obrany a jej otcom. Vo filme to však bolo len ako také mimochodom, povieme to aby ste neboli zmätený. Ako keby sa celá konfrontácia rozuzlila až v posledných piatich minútach filmu. Keby som mal dej filmu rozdeliť podľa klasickej stavby troch častí (expozícia, konfrontácia, rozuzlenie) povedal by som že expozícia bola veľmi dlhá, skoro polovica filmu a prvý bod obratu bol keď objavili že kandidát je potomkom Štúra. Následne druhý bod obratu bol keď kandidáta zastrelili skutočne, aj keď mal byť atentát fingovaný. Expozícia a konfrontácia boli skoro rovnako dlhé a rozuzlenie bolo len približne desaťminútové, nadstavené ešte pár scénami v byte špiónov a pod. Z celkového pohľadu, scenár sa snažil byť akčný, aj vtipný, trochu snáď aj romantický, snažili sa tam vtesnať aj romantickú dilemu hlavnej postavy a jeho ženy ktorá ho opustila, potom špionážna hra, potom zákulisné praktiky, vražda kandidáta, môže sa to zdať preplácané motívmi, nebola to však vyslovene paródia (aj keď IMDB uvádza thriller comedy), tvárilo sa to ako vážny film, preto mi kombinácia žánrov nedávala úplný zmysel, niekedy to bolo vtipné, niekedy napínavé, necítil som tam však súzvuk. Kameramanská zložka filmu. Na slovenské pomery to bol veľmi čisto a profesionálne natočený film, bez zbytočných efektov. Remeselne zvládnuté jazdy, makrozábery, kompozície, všetko vyzeralo profesionálne čisto. Čo sa týka niektorých sekvencíí, boli pokojné, natočené kludnejšie, neviem koľko ľudí sa podieľalo na výrobe, ale možno bolo prítomných viac kameramanov. Po zhliadnutí filmu som sa vyjadril že to bol najdrahší hiphopový videoklip aký som kedy videl. Skutočne, štýl kamery a strihu pripomínal videoklip, frekvencia 28 záberov za sekundu bola ako vystrihnutá z videoklipu (alebo paródie Hot Fuzz), drahé autá, ženy, jednoducho videoklip (režisér filmu sa venuje hlavne reklamnej tvorbe, preto taký štýl). Niesom odborník na kameru preto ju nemôžem rozoberať do absolútnych detailov. Z celkového hľadiska je film Kandidát veľmi profesionálne poňatý. Avšak kvôli malému rozpočtu sa v tomto filme hojne vyskytoval tzv. product placment, logá firiem sú tu hojne viditeľné vo vysokom rozlíšení (toľko Applov som nevidel ani v jablčnom sade). Človeku to príde zábavné, málokedy sa to ale vo filmoch vyskytuje, preto ma to trochu vyviedlo z miery. Na slovenské pomery je to však veľmi úspešný film, je však čisto slovenský, možno trochu český a poľský, ale tam jeho predajnosť končí. Zahraničný divák nepochopí polovicu vtipov, ktoré sú mnoho krát skryté, alebo čisto slovenské (stránka národnej galérie, podplatený cigáni) a celý koncept deja založeného na potomkovi nejakého Ľudovíta Štúra, ktorého mimo hranice Slovenska nikto nepozná. Vo filme nebolo nič vysvetlené, preto ak si tento film pozrie, dajme tomu Talian, bude sa chytať za hlavu. Taktiež vtipy medzi Slovákmi a Čechmi, na tom sa môžu smiať len poliaci. Napriek jeho kvalitám sa tento film zaradí medzi filmy ktoré majú čo povedať len domácemu publiku, zahraničným možno sprostredkovať nejakú myšlienku o riadení kampane reklamnými agentúrami, ale zabitú nezmyselnými slovenskými hlúposťami. Preto ani naše publikum nerozumie východným filmom, ktoré sú prehnane poetické a hľadá sa v nich hlbší zmysel, ktorý je podaný prostriedkami ktoré sú typické, napríklad pre Japonsko alebo Kóreu, ale západný divák nieje vystavený takémuto spôsobu života, previazaného s mytológiou a kultom predkov, chrámov, preto tie veci berie ako zvláštne (Pom Poko). V závere by som chcel vyzdvihnúť ešte veľkú inšpiráciu filmom Il divo: La spettacolare vita di Giulio Andreotti. Myslím si že pri písaní scenára sa scenáristi inšpirovali veľmi týmto filmom, podobná bola aj kinematgorafia (hry s titulkami, dynamika strihu, silná práca so zvukom). Dokonca veľmi podobný štýl celého filmovania, chvíľkami sa zdalo ako keby to bolo od jedného tvorcu.(19.1.2015)

 • lienocenka
  *****

  Rozhodne som nečakala, že ma môže baviť slovenský film až natoľko že si u mňa zaslúži plný počet hviezdičiek. Vďaka tomuto filmu mám pocit že slovenská kinematografia ide "hore". Film presne opisuje dnešné praktiky našej spoločnosti. To ako je vysoká politika popretkávaná s reklamnými agentúra od ktorých chcú získať výsledok aký si zaumienia a teda aký je pre nich potrebný. Hold peniaze vládnu svetom - čo netvrdím že je zlé (aj keď niekedy je), lebo keby som v ich situácii, uvažujem možno podobne. A vlastne to ako je pomocou médií možné votrieť do priazne prakticky čokoľvek, je až fascinujúce.(16.2.2015)

 • Kylikian
  ***

  Tema s velkym potencialom, ale pre mna horkotazko na tri hviezdy. Ako to uz zmienill niekto nizsie, kampane predsa nie su len o reklamnej agenture a jej praci, ale predovsetkym je to o mediach. Vo filme je par momentov, ktore su technickymi alebo logickymi nezmyslami. Napriklad x tajnych instalovanych kamier v dome, kde su hole biele steny aj stropy. Herecke vykony super, strih najma v prvej polovici paradny, dialogy takisto. slusna filmarcina, len scenar mohol byt lepsi.(13.3.2015)

 • kiler1983
  *****

  tak taketo nieco som naozaj necakal. ked som videl popis o com by to malo byt, povedal som si nahram to a ked nebude co pozerat kuknem na to. jeden z najlepsich filmov ktory mame. Herecke obsadenie s prvkmai ftipu a vulgarizmu dodali tomuto film autretickost. proste parada po vsetkych strankach. obcas som mal pocit ze reziser ani nebol slovak ci cech. styl mi skorej iseil do nejakeho anglickeho smeru. tak ako Ukonce sveta. proste parada...(15.3.2015)

 • macherano
  ****

  Trefa do cierneho je vidiet ze volit netreba vobec mohla byt ucast 0% ze coby sa dialo, ale vykresluje to skutocnu situaciu kedy ludia stale veria ze nejaky clovek dokaze nieco zmenit ale su to vsetko len ludia co ich nevidime ako by ani neexistovali a tahaju za nitky, k filmu slovenskemu velky klobuk dolu majesky vyborny po burlivom vine som neveril ze dokaze nieco ine zahrat ale je fakt dobry monika dobre sekunduje aj ked uz nie ako sestra ale milenka a nový sr herec kubovcik fajn a skoda ze len chvilu mitas si zopakoval ulohu lekara skoda toho ineho konca inac jedno velke plus ci ako podla skutocnych udalosti vsade na svete a este aj o to ze sr tvorba dokazala niečo take natocit.(16.3.2015)

 • a.d0
  ****

  Nechápem takéto zakomplexované hodnotenia,nieje to House of Cards ale 4 hviezdy bez debaty.A humor tam určite je chlapci . /75%(29.3.2015)

 • truecarnage
  ****

  Mám pocit, že slovenské filmy sa častokrát hodnotia až príliš kriticky. Raz sa im vyčíta, že sa snažia byť prilíš umelecké - ale na Bergmana nemajú, druhýkrát, že sa snažia byť prilíš veľkolepé - ale obsahovo zaostávajú, a inokedy zas preto, že sa snažia byť prilíš hollywoodske. Ja to zhrniem takto: Kandidát je dobrý slovenský film, ktorý ma celých 106 minút bavil, a som ochotný preto opomenúť fakt, že sa tento film tvári, že je niečo viac než v skutočnosti je.(27.4.2015)

 • babuca
  ****

  veľmi milé prekvapenie, malo to šťavu.(7.5.2015)

 • Rada.Shoa
  *

  Film Kandidát (CZ & SK) mě hodně zklamal a je pravda že jsem se na něj docela i těšil. Příběh je v podstatě jako přes kopírák od amerického snímku " Vrtěti psem " Obsazení by mi ještě tolik nevadilo ale tak zdlouhavé a nudné scény jsem už dlouho neviděl. Jedním slovem "hrůza".(1.6.2015)

 • Sbisa22
  odpad!

  Blbost. Absolutní nuda, z filmu mám dojmy, že si střílí z lidí.(5.6.2015)

 • pds
  ****

  Až na pár drobností (PP, zbytočné nadávky...) celkom dobrý film. Najlepšie sú pasáže Michal + Michal . Bez nich -2 * PS: český dabing hlavného hrdinu je otrasný.... 68%(6.6.2015)

 • andydufrsn
  odpad!

  Zřejmě to byl pokus o hi-tec thriller ve stylu Nepřítele státu, ale vylezla z toho hi-píčovina s nehrajícími „herci“ a zmatečným debilním „dějem“! Hlavní hrdina vypadá jak z titulní stránky pornočasopisu pro gaye, naprosto debilní děj a dialogy, to se zas někomu pove natočit snímek…….(8.6.2015)

 • mfanta
  ***

  60% - Ve chvíli, kdy jsem se na film díval, mi přišel hodně zajímavý a poutavý. Tento dojem s uplynuvšími pár dny trochu opadl. Nicméně i tak se jedná o svěží dílko obsahující zajímavé filmové nápady. Co ale film do velké míry zabilo, byl zvuk. Je vyloženě špatný. První strašná věc je, že Majeského předabovali do češtiny. Zatímco jiní slovenští herci zůstávají v původním znění. WTF? Druhá hrozná věc je, že spoustě dialogů jsem buď nerozuměl vůbec a nebo rozuměl jen s vypětím všech sil. A nebude to mojí slovenštinou, s níž mám léta intimní praxe. Dějově to po zpětném přehrání není žádná superbomba, ale dá se to. Co film zejména pro naší česko-slovenskou domácnost vyzdvihlo nahoru jsou třeskuté dialogy (monology?) dua sledovačů, kdy jsem se řezal i já jakožto Čech.(8.6.2015)

 • ptady
  *

  Kandidát je jeden z mála filmů, který jsem nedokoukal do konce, jelikož mě nebavil. Takže hodnotím první půlku filmu a to jsem si u něj ještě trochu zdřímnul. Moderně natočená nuda s dobrým střihem kamery. Komedie? Tak to ani omylem. Film nezachránil ani Michal Dlouhý, který do tohoto filmu hrál jen v dobrých filmech. Česko a Slovensko jsou dva státy, měly by si každý točit své filmy a nebo dabovat do jednoho jazyka. Já tedy slovensky ještě rozumím, ale můj jedenáctiletý syn má problém porozumět.(23.6.2015)

 • JerryPilsen
  ***

  Chvályhodný pokus o něco víc.Bohužel nedotaženo do zdárného konce,a ikdyž děj v závěru graduje,vyšumí do ztracena.Ale za snahu a za jiný pohled dávám tři hvězdy.Kamera mě dost bavila.(26.10.2015)

 • quido.morava
  ***

  Ano, satira, ale neveselá, spíše skličující. Dobře zahráno. Nicméně, z tohoto příběhu by se dalo vytěžit i více.(2.11.2015)

 • argus123
  ****

  Film z ktoreho zamrazi a prinúti človeka zamyslieť sa či sa toto fakt deje aj v realite. Mňa by to vôbec neprekvapovalo.(2.11.2015)

 • Miska2712
  ***

  Po tomto filme vo mne samozrejme žiadne emócie ani myšlienky neostali, takže to hodnotím na tri hviezdy. Príbeh, ktorý si samozrejme pozrieme, keď pôjde niekde v televízii, ale, aby sme si ho pozreli viackrát ...... určite nie. Čo sa týka príbehu a obsahu, určite každého režiséra musíme pochváliť za jeho nápad, ale aby to bol nejaký filmový trhák to sa povedať nedá.(19.1.2016)

 • LukasDCA
  *****

  Som fanúšik Michala Kubovčíka, práve počas prehrabávania sa v jeho tvorbe som narazil na tento film. A bol som nadšený. Dobré herecké výkony, z technického hľadiska by som negatívne hodnotil len zvuk, zvyšok na vysokej úrovni. Od objavenia Borovičkovej knihy až po Potôňov výstup na balkón som zadržoval dych. Keby je to film zo zahraničnej produkcie, dám 4. Ale musím dať 5. Národná hrdosť.(12.3.2016)

 • MLee
  ****

  Velmi vydařený film posazený do doby současného politického života Česka a Slovenska. Film krásně ukazuje, jak reklamní a mediální kampaň může přinést zisk, ale také ztrátu.. Bohužel i ztrátu lidského života. Kam až jsou mediální mágové schopni zajít? A co všechno politici myslí vážně, nebo co je jen dobře vymyšlený tah? Na slovenskou kinematografii trochu netradiční kamera a střih, ale díky tomu a dobrému hereckému obsazení, je to opravdu dobře koukatelný film..(14.3.2016)

 • esmoke
  ***

  Jednoho dne dostane majitel a šéf reklamní agentury za úkol zrealizovat prezidentskou kampaň prakticky neznámého Slováka. Už plakáty vypadají jako na zahraniční pecku (nikoliv ušmudlaný evropsky film) a Kandidát má OPRAVDU skvěle má zvládnutou kameru, filtry, střih, frázování záběrů, postprodukci, soundtrack, zvuk... Film by měl být satirou na reklamní agentury a thrillerem o prohnilosti politického systému, bohužel se to tak úplně nepovedlo a to hlavně "díky" postavám a tím co postavy dělají a proč. Dost událostí postrádal smysl, škoda. (2D dabing) Rozpočet: cca 180 tisíc Eur, Tržby: 70 tisíc Eur (Slovensko).(4.4.2016)

 • kahakliha
  *

  Po zhliadnutí tohto filmu vo mne ostal najmä jeden silný dojem a to, že tento pokus o vytvorenie "drsňáckej" hlavnej postavy im teda ozaj nevyšiel. Od začiatku až do konca som mala pocit, že tento prázdny človek sa ma snaží presvedčiť o tom, aký je drsný a to len pomocou vulgárnosti, akoby to bolo jediné kritérium, ako ukázať svetu, že "som drsný chlapec!" Pripadal mi ako nejaká nepodarená maškara. Myslím, že na tomto mali tvorcovia viac popracovať, lebo čo z toho, že film mal super strih a kameru a aj zaujímavú myšlienku, keď celé to zabila táto iritujúca karikatúra človeka? Nedotiahnuté do konca...(25.4.2016)

 • Mirssix
  ****

  Ďalší velmi podarený Slovenský film, miestami som mal pocit že to ani nieje Slovenské, samozrejme kým sa neukázal Michal Kubovčík a jeho humor. Film podobne spracovaný ako rocknrolla, podfuck, dannyho 11, ale s inou tématikou. Myšlienka super, strih TOP, herci boli vydarený, a príbeh ako zo života. 75 %.(8.9.2017)

 • draxxi
  ***

  Cloveka az mrazi jak moc realny to je...(21.4.2018)

 • solisoli
  **

  Slušná téma, slušne rozpracované. Ale zase to prevedenie. Presne, ako keď sa začnú Rusi hrať na Hollywood. Hrozné herecké prejavy až priam v prípade Marek Majeský, Monika Hilmerová hrozné, ale hotová katastrofa v podaní Pavla Slabého, ako biskupa. Absolútne neprirodzená realita Slovenského prostredia, ktorá by chcela poukázať, že už len taký Paríž je niekde za Bratislavou. Možnože tí na Luníku IX tomu aj uveria. A aby tejto atmosféry nebolo dosť, totálne zbabraný hudobný doprovod. Tie dve hviezdičky, len pre dobre vystihnutý postoj pospolitých Slovenských oviec, ktoré sa nechajú ovládať hoci kým. Ale to nie je nič nové.(21.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace