V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

bulbasaur

3,5 boda. Slovensky nadpriemer a ozaj dobrý film, az na par debilností. Po rokoch slovenský film ktorý nebudem mat problem pozriet opet a nehambit sa ani pred okolitym svetom za nasu produkciu. ()

Roman07

Mohol to byť priemerný politický thriller, so zaujímavým nápadom, vizualizáciou ale to by tam nemohli byť pasáže, ktoré mali iba predĺžiť stopáž, inak by to bol krátkometrážny polhodinový film. K tomu dvaja agenti ako z filmu "blbý a blbejší". Scénu v MacDonald’s, ktorá mala byť vtipná a vyznela presne opačne - vysmievanie sa z názvov českých mesiacov, športov, miest..., som chcel dokonca pretočiť. ()

MickeyStuma

Překvapivě povedená satira o jedné kampani prezidentských voleb. Dobře napsaný scénář, výborné herecké výkony a k tomu videoklipový styl vytváří opravdu vkusnou zábavnou podívanou, která nemůže nikoho urazit. Jedinou vteřinou se nepřestřeluje, nepadá to do sitkomu a trapnosti. Celé to má styl. Vadí mi tam však jediné a to je čeština. Proč ji slovenští tvůrci pořád do své tvorby tlačí? V ničem to nedává žádný smysl. Vyjímkou je snad postava ztvárněná Michalem Dlouhým. Scéna, kdy jeho slovenský protějšek filozofuje nad českým názvoslovím snad ani nemohla být lepší. Tento snímek se slovenským tvůrcům povedl. ()

Wargoo

Na slovenskú produkciu v podstate kvalitne zvládnutý film, kde najmä vďaka Majeskému môžem so cťou udeliť 4****, ba dokonca film aj odporučiť. Opakujem, na slovenskú (btw velice biednu) produkciu. 61,039% ()

agassi68

Nápad, realizácia aj zopár hereckých výkonov sú fajn. Nadol to strhávajú viaceré umelé dialógy a do očí bijúce neherctvo niektorých postáv. Jedna hviezda za reklamu na prezidenta, jednu si zaslúži Kubovčík a jednu hlas Majeského.. ()

Eilean Donan

Napodiv mi v tomto prípade nerezala v ušiach hudba, ani zvuk, ale skôr ochotnícke výkony niektorých zainteresovaných (hlavne asistentov Lamberta, ak by bolo treba špecifikovať). Čo mi však určite nerezalo, bol ten neírečitý slovenský "hnusojazyk", ktorým sa mali potrebu oháňať v každej vypätejšej situácii. Skutočná chudoba. A tie neživé dialógy medzi "sledovateľmi" - amen, tma. Inak som však milo prekvapená, ako celok je film pozerateľný. ()

Rockerman

Celkem dobrý nápad, leč poněkud nudně realizovaný. Zbohatlík Lambert se vsadí o celý svůj majetek, že dotáhne neznámého člověka až na post slovenského prezidenta. Manipuluje s lidmi i informacemi, abychom se v "šokujícím" závěru dozvěděli, že největším manipulátorem je jeho žena, aniž bychom dostali nějaké indície, že by to mohlo být jinak (omlouvám se za spoiler). Paradoxně tak nejvtipnější a nejzajímavější jsou ty dialogy nebo spíše monology mezi česko-slovenskou dvojicí "odposlouchavačů" Lamberta. Škoda, že zbytek moc záživný není a tak dobrý úmysl tak nebyl využit, jak by měl. ()

Torgal

Od začiatku ma otravovalo neskutočne namachrované chovanie všetkých zúčastnených a všadeprítomný product placement, ale cca od Štúrovho momentu ma to začalo celkom baviť - neviem či som sa naladil alebo sa to skutočne zlepšilo (a dementné reklamy už nebili toľko do očí), no záverečná vysvetľovačka to zas zhodila. Na slovenské pomery veľmi slušná formálna stránka (hlavne hudobné montáže boli na vysokej úrovni), scenáristicky ale nedomrlá satira na náš mediálny priestor. Navyše línia s odpočúvaním bola dejovo úplne zbytočná a bola tu len kvôli pár hláškam a odľahčujúcim vtipom. Režisér ukázal potenciál, priestoru na zlepšenie je ale stále habadej. Len za to, že u nás vzniklo niečo miestami pripomínajúce Guya Ritchieho alebo Tonyho Scotta ale nadhodnocovať nemienim. 5-/10 ()

triana odpad!

Zdá sa mi, že nič, čo za posledné roky vypľula slovenská a česká kinematografia, sa nezaobišlo bez nahotiniek či vulgarít. Ešteže sa za kvalitnými snímkami nie je potrebné trepať na východ. ()

tranquill

"Aj boh potrebuje reklamu!" Ano, tahle věta přesně vystihuje ten marketing okolo volby prezidenta, ty lzi a fikce, bláhovost voličů, tohle není úplně vycucané z prstu... ()

Biopler

Prekvapivo pozerateľný slovenský film, v dobrom i zlom poriadny mix. Budem písať striedavo o plusoch i mínusoch. Snímok má typovo výborne zvolených hlavných hercov na čele s cool chlapíkom Markom Majeským, potom týpkov Kubovčíka s Dlouhým až po Lambertovho súpera Ivana Müllera v podaní Jána Jackuliaka. Avšak Lambertov tím, až na jeho milenku, je umelo pospájaná kopa podivínov, ktorí ma nepresvedčili, že pracujú tímovo. Celý Lambertov úspech vyznieva vykonštruovane a je málo uveriteľný a ak už by aj niekto naletel, tak len vďaka hlavnému predstaviteľovi, ktorý vie sakramentsky dobre krútiť týmto svetom :) Scenár sa ozaj vydaril, nechýbajú skvelé dialógy. Z rozhovoru Lamberta s Müllerom v Klube reklamy by som spravil večerníček. "Ja nestaviam na kone, ani na Manchester, ja hrám o všetko." Silácke reči, ktoré prednáša Lambert ("Tak teraz ma všetci počúvajte... ak si niekto z vás myslí, že Lambert nedokáže z nejakého idiota urobiť hviezdu, tak sa veľmi mýli.") sedia vo svete reklamy a tým pádom vo filme ako slák na husle. Dvojka Kubovčík a Dlouhý pobavia diváka pri českom jazyku, ktorý je faktorom pre čo si ako národy nerozumieme. Typická prestrelka z českých mesiacov je gradovaná prčou z Hradca Králové, že čo to je za kombináciu Hradec Králové, prirovnaný k Trenčínu Traktoristi. Humorná je i scéna kde sa Blonďáčik na tlačovke predstaví pod reálnym menom predstaviteľa parťáka Jazvy. Dúfam, že sa Michal Dlouhý neurazil a je milé, že to prešlo vo filme, je to príjemné ozvláštnenie. Matúš Široký spravil skvelé hudobné sústa, ale tvorcovia sa mali viac vypiplať so zvukom v samotnom diele. Je hrozné, že v roku 2013 nie je dotiahnutá technická stránka filmu a k tomu tak podstatná ako je zvuk. Ako geniálny ťah možno označiť režisérov zámer nezobraziť divákovi tvár kandidáta, ktorý je vlastne len bábkou v rukách jedincov, ktorí ťahajú za nitky. Kandidátove preslovy pred médiami sú srandovné, ale nad klišovitým "stojím pred vami, pri vás, pre vás a s vami" som dlho krútil hlavou. Efektné zábery i tie spomalené na detail, filtre, rýchla jazda autom, i srandovne zachytená na nerovných bratislavských cestách, sú skvele spravené a pasujú do kontextu filmu. Zamrzí záver, ktorý je vymyslený za minútu na záchode a tentokrát k nemu tvorcovia nepridali kvalitnú stolicu. ()

Mara97

Slováci se snaží být světoví, ale zoufale jim to nejde. Film jako přes kopírák z USA, všechno jen tak na afekt, aby to vypadalo. Přitom byl tak hloupě promrhán poměrně dobrý námět, ze kterého se dalo vytáhnout víc. Hlavní postava a egomaniak Lambert se bůhvíproč jmenuje a taky vypadá jako ten americký zpěvák, ale proč jako? Že by pokus o vtip? A nejhorší byla ublížená scéna s McDonaldu, kdy Slovák nechápe název Hradec Králové, přitom u nich doma má každé druhé město v názvu nějaký den v týdnu. ()

HonzaMag

Ale jo, nebylo to vůbec špatné. Marek Majeský byl velmi dobrý, myslím, že má před sebou slušnou perspektivu. Až to George Clooney zabalí, tak má Hollywood kam sáhnout pro mladší verzi ... ()

balcazar

"Ako by to ani nerobili Slováci," povedal som si už v úvode po niekoľkých minútach. Po mesiacoch a rokoch kritiky slovenskej kinematografie, keď už človek ani neverí, že by sa mohlo objaviť niečo naozaj pozerateľné, to predsa len prišlo. Kandidátovi to proste vyšlo. Veľmi dobre spracovaná myšlienka, kamera a zábery, skvelý Kubovčík (jeho monológ v mekáči je proste mega). Majeský sa pomalšie rozbiehal, no jeho výkon pekne vygradoval, čo mi vadilo, boli občas (na slovenské pomery v totálne zanedbateľnom množstve) strojené dialógy a s tým spojená mierna divadelnosť. Inak super film, porovnateľný so zahraničnými. Nemyslel som si, že pri slovenskom filme niekedy napíšem niečo podobné. ()

Zohanelo16

Perfektný film, kde bolo krásne ukázané zákulisie volieb. Na slovenské pomery ma ten film prekvapil a musím ho hodnotiť iba kladne. Nadávkami mi to pripomínalo americké filmy a ich "fuck". Takýto film od slovenských tvorcov som nevidel veľmi dlho a dúfam, že rovnaké projekty budú častejšie realizované. Herecké výkony boli nadštandardné. Odporúčam pozrieť. 4* ()

Bernyz

Slušný slovenský pokus o thriller. Za mě určitě chválím technické provedení – kamera i střih jsou zde odvedeny opravdu na jedničku. Začátek filmu je velmi vizuálně pěkný a autoři by se za něj nemuseli stydět ani ve světě. Postavy jsou zahrány dobře a nikdo mi filmu vyloženě nevadil. Až na ten dabing. Proč?! Když se distributor rozhodoval, zda dát film do kin ve slovenštině nebo ho nechat nadabovat, tak si měl vybírat z těchto dvou variant. Bohužel zvolil střední cestu – nadabovat jednu postavu a zbytek nechat v originále, avšak také v postsynchronech. Působí to hrozně amatérsky a hlavní postava mi někdy připadala hlasově hrozně nepřirozená a „přehrávaná". Je to škoda, protože to sráží celý film a tím i mé hodnocení: ***. ()

mira.l odpad!

Co to jako?? Slováci si hrajou na amíky nebo co?? Fujtajbl vespolek... A já nemůžu přijít na to, proč jsem to stáhnul... ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015