V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

tinedzer

Mne to sedí. Ten film je nadpriemerný, má humor, napätie, satiru. Tak na štyri... ale je to zo Slovenska. P.S. Scéna z McDonaldu je geniálna. ()

Sshania11

Takze takto to ma vyzerat, latka nastavena primerane vysoko, s dostatocnym potencialom byt prekonany, ale prosim vas damy a pani drzte sa tohto smeru a nevybocujte. ()

arrow2222

Pri tomto filme som bol na vazkach uz pocas sedenia v kine.. je to pohar dopoly plny ci dopoly prazdny.. to je otazka.. Pokial beriem ako meritko porevolucne roky slovenskeho filmu, tak urcite vitazi pozitivne hodnotenie.. film ma napad, nie zle herecke vykony, aj obsadenie jednotlivych postav viacmenej vyslo, aj ked mi vadilo ze miestami boli postavy az prilis predvidatelne vo svojom konani.. Pri snahe byt objektivny sa mi urcite nepacil schematizmus, strih a vseobecne flashovite ponatie filmu od zaciatku do konca.. ci uz z hladiska typologie, pribehu ci strihu.. a to netvrdim ze to tak bohuzial v dnesnom zivote nie je.. Nemohol som sa ubranit dojmu ze pozeram uputavku na reklamny spot .. a to bez ohladu na dej ktory ma gro v reklamke.. Hlavny hrdina .. viac ano ako nie, ale len tak tak.. o chlp u mna presiel iba vdaka mojej neznalosti slovenskych serialovych realii, takze som nebal dovod byt zaujatym .. Na zaver teda bez dlhych reci poctive tri hviezdicky, aj ked som sa obcas nudil.. ()

piggee

Jonas Karasek je samouk, ktory nebol deformovany VSVU a Sulikovskym vymielanim mozgov na dlhe nudne nicnehovoriace strihy a pozeranie sa na vsetko cez vesmir. Jonas ovlada svoje remeslo vdaka toceniu mnozstva reklam a vypomoci pri zahranicnych produkciach. Film je svizny, clovek sa pri nom nenudi. Na autenticite celkom pridava aj fakt, ze ludi z reklamneho prostredia obsadzuje ludmi z reklamneho prostredia. Aj ked to nie je ziaden celosvetovy bestseller, tak za tie peniaze, co stal je to naozaj perfektne odvedena robota a je to konecne slovensky film od casu Pacha, ktory som neriesi nejaky komplex, ale pozera sa na veci s nadhladom a som ochotny si ho pozriet aj 2x. ()

wlad81

Tak ako nie zlé, na slovenskú tvorbu to bude nadpriemer, hoci som čakal možno niečo trochu iné. Vizuálne to pripomínalo Ritchieho, Majeský sa hral asi na Clooneyho, Luknára tam našťastie nebolo veľa, Kubovčíka mohlo byť aj viac. Predpokladám, že dialóg v mekáči je (minimálne z časti) jeho dielo. Každopádne som sa nenudil, to je fajn. A že nejväčšími rybami sú ex-štbáci a ich potomkovia, to je tiež fakt. Eurá za tento film každopádne neľutujem. ()

CrashHP

Slovenská filmová kinematografia sa pohla vpred a to míľovými krokmi. Tento film dáva nádej, že aj u nás sa raz budú točiť skvelé filmy a nebudeme musieť na podobné témy čakať z Holywoodu. Vynikajúca predloha, zaujímavá téma, ktorá skrýva v skutočnosti mnoho otázok. Marek Majeský sa prekonal. Akoby som ani nepozeral film z našich končín. Bravó. ()

Abet

Ako inak som bola mierne skeptická,ked som sa prvý raz dopočula,že do kín ide další slovenský film. A oprávnene,všetci veľmi dobre vieme,že kým sa naša kinematografia čo i len priblíži úrovni svetovej má pred sebou ešte veľmi veľa práce. Ale Kandidát ma prekvapil viac než milo a to po každej stránke. Veľa sa spomína kamera,s ňou sa pracuje až puntičkársky,naozaj to pripomína niektoré videoklipy. Herecké výkony sú...niektoré lepšie,niektoré horšie,osobne sa mi výkon Michala Kubovčíka veľmi páčil a nepochybne si rada pozriem aj jeho budúce filmy. Hlavnou nevýhodou tohto filmu je však fakt,že je nemožné ho poslať do sveta. Zahraniční diváci by mu nepochopili. Film je pretkaný narážkami,ktorím pochopí jedine Slovák,možno ešte čech,ostatní by sa pýtali a kto je ten štúr? Film má svoje vtipné momenty,nájde sa aj pár dramatickejších a celok ma po odchode z kina naplnil nádejou,že hádam ešte slovenská filmová tvorba nie je úplne mrtva. Vo svetovej konkurencii by to možno bolo len na 3 hviezdičky,ale kedže v tej našej pre mňa nemá konkurenta,dávam mu 5 a dúfam,že takýchto filmov bude len pribúdať. ()

Bakuc

Šel jsem na to jen proto, že jsem tady viděl procenta. A byla to chyba. Nicméně super kamera a výprava. Svět businessu a lobbingu očima českých a slovenských filmařů působí spíš jako parodie. ()

pooja

Dlho predlho som čakala na Kandidáta, kým si ho pozriem v kine i já, keďže na svk mal premieru ešte minulý rok na jeseň a tu v cz až teraz...bola som zvedavá ako dopadne "slovenský thriller" keďže pre nás "čecho-slovákov" sú skor typické komédie, rodinné .. no a ako dobré,,,film bol prešpekulovaný a zaposobil na mňa v pozitívnom svetle a nikdy by ma nenapadlo, že ma bude baviť zrovna niečo tak zamerané na politiku...páčilo sa mi, že v takej vážnej situácii sa dalo na filme dobre pobaviiť, mňa najviac pobavila scéna v mekáči, taký správný československý humor a taktiež správnych pár štipiek vulgarizmu úplne namieste..jediné, čo ma zarazilo a doteraz teda nechápem, prečo Majeského nadabovali do češtiny, akože wtf? ale ináč u mňa úspech ... ()

smajlítko

Velmi dobrý snímek. Napřed jsme se všichni hrdě těšili na první přímou volbu prezidenta, aby nastoupilo rozčarování a nepoučitelnost nasměřovala národ k vodňanskéu kuřeti. Kandidát zkrátka sedí ja zadel na hrnec. Bavil mne od začátku až dokonce. Mělo to koule, vtip, napětí i svižné tempo. Svou absurdní realitou se stal snímek skutečně uvěřitelným a paradoxně tragikomicky nastaveným zrcadlem nám i jim. ()

Paolo123

Proč dávat za pokus o ,,cosi" - nevím co - více než jednu hvězdu za M.Dlouhého a za v Čechách téměř neznámého M.Kubovčíka ? Jinak je film naprosto špatný, zmatený, klipovost silně za hranou vzhledem k příběhu, strašné postsynchrony, chyby ve scénáři šílené... Věřím, že slovenský divák má pocit, že se jejich film někam pohnul, ale tohle, přátelé, nestačí. Proboha, PROČ ve filmu, jenž se komplet odehrává na Slovensku, mluví např. slovenský biskup česky ? Nebo lidé z reklamních agentur ? Tomu mám věřit ??? Buď měl jít film komplet slovensky kvůli autenticitě prostředí, nebo měl být natvrdo celý nadabován pro česká kina. Nic mezi ! Další věc - scénář. Klipovité skoky přibližně po sedmi deseti dnech při akci. Prostě se něco rozehrálo, skok alá 40 dnů do voleb - A NIC. Žádné dokončení, žádná návaznost. Toto se několikrát opakuje. Samostatnou kapitolou je postava biskupa. PROČ ZASE negativní obraz církve ? Navíc v ateistických Čechách podobný obraz snad už ani nefunguje. To máme fakt věřit tomu, že by biskup takhle ovlivňoval volbu hlavy státu ? Chápu, že tento pohled může zajímat možná slovenského nebo třeba polského diváka, ale ne českého. Proč je mezi herci uváděna A.Bendová, která ve filmu hraje asi tak pět vteřin ? PROČ nechal scénárista prezidentského kandidáta opravdu zemřít ? Banální a okoukané, nic originálního. A máme snad věřit tomu, že by se vůbec něco takového mohlo na dnešním Slovensku odehrát ? Možná v mečiarovské éře, ale dnes ? ()

GarageFlower

Navnaděna slibným trailerem, očekávala jsem dynamický, svižný film plný cynického (černého) humoru. Dostala jsem pomalý, ukecaný a především nudný courák s nepřesvědčivým hlavním hrdinou. A tak jsem stále čekala a čekala, kdy se to rozjede a pořád nic… Až téměř v závěru přišla slibná zápletka, nicméně příliš pozdě, aby mohla být ještě náležitě rozvedena. Poslední naděje jsem tedy vkládala do pointy, která mohla být překvapivá, při troše snahy s daným potenciálem i šokující. Mohla, ale nebyla. Celkově shrnuto – promarněné dvě hodiny. ()

QeeBee

Umění bez řemesla je k ničemu. V Kandidátovi trochu toho filmařského řemesla chybělo. Zvukově nepodařený dabing Majeskýho (Proč vůbec? Lambert musel být Čech?), script a kostýmy (Vážně zaměstnanec reklamky beroucí 200 taců měsíčně chodí ve stejném oblečení dva měsíce a to včetně hlavního představitele i jeho milenky?). Jinak vydařená podívaná se šmrncem a s mrazením na zádech. Líbil se mi hudební doprovod, včetně titulkového rapu. Duo Kubovčík-Dlouhý, záměrně v tomto pořadí, aby se "někdo" necítil ukřivděný, když už se nám ty měsíce v jmenují jinak ;-), se skvěle doplňují. Za tři a půl hvězdy, čtyři nelze kvůli výtkám výše uvedených. ()

nicco_teen

Jediný dôvod, prečo som v kine na tomto "thrilleri" bola thrilled je, že sa mi celý čas chcelo šťať. Je to vlastne 106 minútová strašne cool reklama. Napätie nijak nebuduje ani režisér ani scenárista. A keď sa už zdá, že naozaj pôde do tuhého, dej bude gradovať a začne odpočítavanie dní, napätie zbrzdia (okrem iného) dvaja zbytoční panáčikovia v dodávke svojími nekonečne dlhými kameňákovskými vtipmi, ktorých úloha v rámci deja je vlastne iba vtipkovať a spomaľovať ho. (Áno, scéna v mekáči je super zábavná, ale tak dlhá, že aj zabudnete, o čo v tom filme vlastne ide) Myslím, že príbeh by oveľa viac fungoval bez nich. Situácia, do ktorej sa hlavná postava na začiatku zaplieta a ktorá má po celý čas vytvárať tlak sa stráca v mori vtípkov, efektných jázd a iných prostriedkov, ktoré režisér nadužíva do takej miery, že robia vlastne škodu, nie úžitok. Je to veľká premárnená šanca, lebo námet filmu ako taký považujem za fantastický a dalo sa z neho vytrieskať oveľa viac. Vadilo mi, že postavy sú charakterizované samými povrchnými klišé a stávajú sa z nich len divné postavičky- zamestnanci v reklamke sú len cool kulisa, kubovčíkovi treba dať tú najdebilnejšiu kravatu, aby sme sa trošku pobavili a spravili z neho ešte väčšieho trtka, Dlouhý má síce zbraň a jazvy z vaječných bielkov na ksichte, no vlastne úplne zbytočne (celý film som čakala, že to k niečomu bude viesť, no márne), Jackuliak je perfektný psychopatko, no úplne sa stráca a je tam len pre pobavenie. Rovnako mi liezla na nervy postava biskupa (asi mi ušlo, prečo to bol čech) a neustálne akcentovanie toho, že je to príslušník cirvi (aha, pozrite aký krížisko má na krku a aké je to pritom hovädo). Mám pocit, že práve kvôli tomuto sa ten film ľuďom páči- lebo vlastne podporí ich konšpiračné teórie o manipulácii spoločnosti šedou eminenciou, domnienku, že oni aj tak nič nezmôžu a rozhoduje o nich hŕstka vyvolených. Je dostatočne dynamický, takže divák nezaspí a neskončí hlavou v pukancoch. No a samozrejme pobaví. Ďalí pokus o veľký film, ktorý sa má zapísať do análov ako odvážny, ba až prelomový, no končí rozpačito. Dúfam, že raz príde deň, kdy slovenský filmár prestane mať tieto spasiteľské ambície a dá si radšej záležať na tom, aby bol film "len" dobre odvedenou prácou a zvládnutým remeslom (to spasenie by prišlo potom samo). ()

Elmoore

Česi sa na tomto filme smiať nebudú lebo nebudú rozumieť :) BTW McDonald's scény alá Pulp Fiction sú fakt super. ()

funesfilm

Realita vo fikcii. Bez nadávok, to v slovenskom filme asi moc nejde. Hlavne, ak má byť tak vydarený, ako takmer tento. Našťastie to autori neprehnali a v čase jeho vzniku je jeden z mála posledných titulov, v ktorom sa nájde príbeh, dynamické stvárnenie i kvalitné obrazové či hudobné stvárnenie. Práve hudba je nosným, akoby sprievodcom deja, v štýle špionážnych filmov. Posledné minúty sú tak trošku možno prekvapením, ale to dodáva záveru neuspávajúci ráz. No a v neposlednom rade, je Marek Majeský výrazným prínosom pre tento film. Aj toto je smer, ktorým sa môže tiež naša kinematografia uberať. Nebáť sa načrieť mimo sociálnych tém, i do... ()

lukas.frydry

Většinou se slovenským filmům hodně vyhýbám stejně jako těm českým. Tento jsem zkouknul jen náhodou a docela ušel. Hlavní postava je šílenej ego maniak, kterej si myslí, že může všechno, jenom protože je neustále navlečenej do drahýho kvádra s připitomnělým šátkem ... Ano Adam Lambert mi byl šíleně nesympatickej. Na druhou stranu film měl relativně dobrej příběh a dalo by se říct, že něco na tom bylo i překvapivého, ale konec to nebyl... ten byl jasný už od začátku. Slabší 3 hvězdy. ()

07matto07

Keby bol CSFD iba SFD tak by to bolo aj 5 hviezdičiek, na to aká produkcia sa tu inak robí. Vynikajúce na slovenské pomery. ()

L.O.T.R

Neznášam Slovenskú a Českú produkciu pretože keď sa pozriem do TV programu čo za veci tam chodia je mi z nich zle. No na prekvapenie toto bolo absolútne bravúrne. Zo začiatku som trošku nevedel na čom som ale veľmi dobre sa to rozbehlo a musím povedať že po všetkých stránkach či už hudobnej alebo hereckej to fungovalo super. Najmä vtipné situácie ktoré má na svedomí Michal Kubovčík tomu dodali tú komediálnu časť. Takže tých 90% tomu jednoznačne dať môžem. ()

KrsoPeter

Pre mňa osobne asi najlepší slovenský film tohto storočia,výborný scenár a hlavne kamera ktorá ma celkom ohúrila na slovenske pomery.Jedine čo mi vadilo bol trošku zamotaný koniec pri ktorom som sa nevedel chvíľku vymotať ale čosa týka ostatného tak ma to potešilo. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015