poster

Kandidát

 • anglický

  Candidate

  (festivalový název)

Thriller / Komedie

Česko / Slovensko, 2013, 106 min

Externí recenze k filmu (8)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Ak by som mal niečo vytknúť, tak by to bolo kolísavé tempo rozprávania. Miestami prílišné dusno odľahčujú bezpredmetné dialógy, no ich absurdnosť je o to zábavnejšia. Filmu sa darí držať diváka v napätí do poslednej chvíle, čo pri domácich snímkach doposiaľ nebolo zvykom. Presýtenosť product…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Kandidát má velké ambice přesahující obvyklé meze středoevropských filmařů, i když nestačil zastrkat všechnu slámu do bot. Svou satirou je trefný a formou nabádá ke zkoušení nových postupů." (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Snímke by sa, samozrejme, dalo všeličo vytknúť, ale malé chybičky krásy celkový dojem neoslabia. Kandidát je po dlhom čase film, ktorý tne do živého, presne odráža realitu dnešných dní, nič neprikrášľuje, nič nezatajuje a navyše je po profesionálnej stránke vydarený moderný film, zodpovedajúci…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Jako thriller film nefunguje, protože kriminální zápletka je v něm příliš neznatelná a upozaděná právě na úkor satiry všeho možného, až by se dalo mluvit o překombinování, a zároveň je dramaturgicky velmi nedotažená. Kandidát je bizarní a zvláštní film se strukturou hustého guláše, do kterého se…" (více)

 • MovieZone.cz (Daniel Zeman) ***

  "Povedená videoklipová režie je spíše pro efekt, než aby atmosféru nějak gradovala či posouvala – většinu emocí tvoří burácivá hudba. Herci nemají moc co hrát, tvůrci je vybavili jen strohou charakteristikou – ten vtipný, ten mlčenlivý, ten macho, ta prsatá." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "A ono to jde když se chce. I když totiž kandidát nedopadl ani zdaleka tak dobře jak mohl, stojí alespoň krásný příklad toho, že i v našich končinách se dá natočit film, který bude vypadat světově a nebude se přitom cachtat vtypickém rybníčku melodramat a komedií pro masy. Kandidát je provokativní,…" (více)

 • Rtvs.sk (Robert Pospiš)

  "Ich spoločnému dielu môžete vyčítať zbytočne dlhú minutáž, nepresvedčivých nehercov a uťahané finále. Po odchode z kinosály však tentokrát nejde o hlboké zamyslenie alebo znepokojenie nad situáciou v našej spoločnosti. Vulgárne vtipy, výsmech politickej scény a túžba po veľkých peniazoch. Áno, aj…" (více)

 • TotalFilm.cz ****

  "Kandidát občas trochu moc tlačí na pilu. Ale! Má vynikající kameru, střih, obstojné herecké výkony a příběh, který drží pohromadě. Nepřehlédnutelný je i soundtrack Matúše Širokého. Na slovensko-český film kladů mnoho. Co musím vytknout (a nevím zda distributorovi nebo producentům) je český dabing.…" (více)