poster

Kráska a zvíře

 • Francie

  La belle et la bête

 • Německo

  Die Schöne und das Biest

 • anglický

  Beauty and the Beast

 • Slovensko

  Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zoey90
  **

  Načančané barevné nic a to já na pohádky jsem a ten kolosální závěr, no děkuji pěkně. První polovinu se na to dívá celkem dobře, ale pak to začne upadat a celé to na mně zanechá velmi "WTF" dojem a jako bonus na konci ta líbačka s drvoštěpem... Všechno, co se jen trochu týče děje, mi přijde lehce nakousnuté a rozhodně tu není vidět ani trochu snahy o dotažení a úplné vysvětlení. Opravdu nechápu, k čemu přesně nám bylo, že po hradě pobíhali zdegenerovaní bígli, kteří uměli šít a následně se proměnili do obyčejných bíglů. Stejně tak by mi mohl někdo vysvětlit, v které části filmu se Bella do zvířete zabouchla, protože ona celý film jen spí a vídají se tak 5 minut u večeře a večeří jsme napočítala všehovšudy tři.(5.7.2014)

 • Jinny
  **

  Christophe Gans nám vypráví o rodině Krásky, což nikoho nezajímá, a když se na konci opravdu, opravdu rozjede, předvede... kamenné obry a smrtící liány. Od jeho filmu především nečekejte pohádku, působí spíš, jako by chtěl udělat verzi Krásky a zvířete ve stylu Angely Carterové, ale pak se ke slovu dostali konzervativnější producenti. To, že jsme přišli o scény, kdy se Kráska do Zvířete zamiluje, už na ně ale můžu hodit jenom stěží. Za jediný pozitivní přínos můžu označit jenom příběh o tom, jak se Zvíře stalo Zvířetem (působí jako cosi z Kytice), který aspoň nespočívá v klasickém zakletí uraženou čarodějnicí. Jednu hvězdu dávám za vizuál a druhou za Vincenta Cassela, ale jenom když nehraje Zvíře, jinak mě nic hezkého nenapadá.(5.10.2014)

 • corpsy
  ***

  Technicky mimoriadne kvalitný a pôsobivý snímok ( vzhľadom na to, že ide o európsku produkciu s triezvym rozpočtom, Hollywood tu dostáva jasnú facku ), ktorého najsilnejšou zbraňou je jeho špičkový vizuál. No zbraňou jedinou. Akosi sa nedarí navodzovať rozprávkovú atmosféru a nefunguje ani občasná pochmúrnosť. Zdĺhavo sa vlečieme filmom nevyvolávajúcim žiadnu emóciu, až na tú jedinú, ktorou je povzdych nad majstrovskou formálnou stránkou. Gans vie aj lepšie.(6.7.2014)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Na počudovanie vôbec nie najhorší počin. Nie som veľmi na romantické filmy, priznám sa, že len zopár mi skutočne učarovalo natoľko, aby som si ich zapamätal. Za zmienku stojí napríklad "Pýcha a predsudok" či z môjho pohľadu najemotívnejší film všetkých čias "A moment to remember". Keď však ide o kombináciu tohto žánru napr. s fantasy, ba dokonca thrillerom, pričom divák nemusí pregĺgať to množstvo sladkých rečí a prejavov s tým súvisiacich, dá sa to zvládnuť. Samotný snímok má svoje čaro, obsahuje silnejšie i slabšie stránky či už z pohľadu dramatizácie alebo atmosférických pasáží. Je to taká pohodička ideálna rozprávka pred spaním, ktorá nijak neurazí, ani mimoriadne nesklame. Koniec dobrý, všetko dobré ...(22.12.2015)

 • pakobylka
  *

  Příběh Zvířete a Belle začíná jako stylově starodávná, až goticky komorní pohádka s měkce zastřenou a lehounce potemnělou atmosférou, aby skončil jako ... jako zcela nemístný a dokonale rozklížený mišmaš všeho možného, co si snad ani nedokážete představit. Ve finále jsem si dokonce mohla připomenout pozoruhodné schopnosti rozverné flóry z excelentně přeexponovaného "Jumanji" (1995), ale to už jsem nad nepohádkovou pohádkou dávno zlámala hůl. Netuším, jak vyhlíží původní předloha z roku 1740 od jakési Madame de Villeneuve ... a je mi úplně jedno, nakolik se k ní filmaři v tvůrčím rozletu vrátili - nebo nevrátili (viz sekce "zajímavosti"), pravdou zůstává, že stvořili cosi odporného, co se za pohádku pouze drze vydává. Myslím, že neomezených možností počítačové animace je třeba využívat s rozmyslem, neboť právě tady víc než kde jinde platí, že méně je někdy více. Můžete sice zhmotnit prakticky VŠECHNO, co vás momentálně napadne, to ale neznamená, že byste to MĚLI udělat. Navíc ... tahle vyprávěnka je přece O VZTAHU - mezi Kráskou a Zvířetem, a ten jsem při nejlepší vůli nenašla. Kam se poděl ? Jak je možné, že se k smrti vyděšená kladná hrdinka = obětavá a nezištná empatická bytost jako mávnutím kouzelného proutku přes noc promění v krajně nesympaticky sebevědomou, vyzývavou, samolibou, rozmarnou a arogantní fúrii ? Kdy a proč vlastně našla ve Zvířeti zalíbení ? A co Zvíře ? Jak se do ní mohlo zamilovat ??? Tady je vidět, čím chlapi obyčejně přemýšlejí, když vidí hezkou tvářičku ! ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Taky jsem tak trochu doufala, že kletbou bude stižen někdo jiný - že se kupříkladu královským rodičům stihne narodit syn (král se mi z duše protivil od prvního záběru - popravdě se mi daleko víc zamlouval ve své zvířecí podobě) ... a že s příchodem skupiny nezvaných vetřelců ožijí kamenná zvířátka s drahokamennýma očima v zámeckém interiéru (přinejmenším by si zasloužila trochu povyražení - po všech těch nudných letech strávených ve starobylém zanedbaném sídle). Žádné z mých přání se mi pochopitelně nesplnilo - pohádka si hleděla svého, tudíž se věnovala výhradně realizaci vlastních nápadů a mě si nevšímala. Její škoda, na víc než na 1* to nevidím. P.S.: Všimli jste si ? Pokud se v pohádce z ničeho nic ztratí vladař, nemívá to zpravidla žádné tragické důsledky ... nikomu neschází a život v království si jde v klídku dál - jako by se vůbec nic nestalo.(2.5.2016)

 • - Natáčení začalo dne 5. listopadu 2012 v Berlíně v Babelsberg Studios. (Gyorgy)

 • - Snímek měl nesoutěžní premiéru v únoru 2014 na 64. ročníku Berlínského filmového festivalu. (Terva)

 • - Film je inspirován prací japonského režiséra Hayaa Miyazakiho. (Gyorgy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace