Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 108 min

Pohádka znovu ožívá, jen v rukou jiných tvůrců, s jinými herci, s jiným rozpočtem. A tím pádem i s rozdílnou vládou počítačových kouzel. Klasickému příběhu o dívce, prokletém zámku a s jeho neméně prokletým pánem nechybí cit pro výtvarnou stránku, zelená plátno však tvůrci nezapřou. Výsledek nezklamal, ale prostě mnou jen projel a nic moc nezanechal. Herci fajn.(1.5.2016)

• Chickenka

Pohádka to byla v celku hezká, jelikož se i tvůrci drželi verze od Madame de Villeneuve, čeká diváka i místy překvapení, co se stane. Herecké duo Leá Seydoux a Vincent Cassel bylo zvolené na jedničku, ale bohužel oni dva nedokáží utáhnout místy nepochopitelnoi dějovou linku. Nevšimla jsem si, kdy se Kráska do Netvora zamilovala....? Možná bych šla s hodnocením i výše, ale druhý den jsem si pustila Zlobu a tam se triky, i když jak je všude zmiňováno 3x dražší, nedají s francouzskou snahoi vůbec srovnávat, i děj je tam více propracovanější. Proto musím hodnotit jako slabší nadprůměr, i přes to, že film byl prioritně určen pro malé diváky, nemyslím si, že se jim film bude líbit, místy je až moc temný.(18.8.2014)

Technicky mimoriadne kvalitný a pôsobivý snímok ( vzhľadom na to, že ide o európsku produkciu s triezvym rozpočtom, Hollywood tu dostáva jasnú facku ), ktorého najsilnejšou zbraňou je jeho špičkový vizuál. No zbraňou jedinou. Akosi sa nedarí navodzovať rozprávkovú atmosféru a nefunguje ani občasná pochmúrnosť. Zdĺhavo sa vlečieme filmom nevyvolávajúcim žiadnu emóciu, až na tú jedinú, ktorou je povzdych nad majstrovskou formálnou stránkou. Gans vie aj lepšie.(6.7.2014)

• kingik

Krasavec a Zvířeřiť. No vida, poslat tam tomu přerostlému paviánovi někoho "růžovoučkého", hned by z toho byl tak trochu jiný film. Tohle bylo sice tak trochu jiné, nicméně klasický a předvídatelný příběh převažoval. Děvče s nadupaným dekoltem by rádo zažilo perverz, ale kupodivu i zakletý maník není příliš zkušený ve zkoumání tělesných otvorů, raději s dívkou pravidelně povečeří u Ratha v sedm. Překvapivě se ve filmu toho moc nedělo, tedy ne tolik, aby film musel být tak dlouhý. Posléze se vysvětlilo, jak náš těžce zkoušený hrdina ke svému prokletí přišel, to bylo něco méně propíraného. Úplně nejhorší bylo sbližování krásky se zvířetem, u kterého se dal chytnout záchvat smíchu, případně nebylo daleko k auto-felaci. Vincent Cassel měl být hezoun, jenže při pohledu na něj si vybavíte leda tak vyslance pekel. Léa Seydoux byla celkem dobrá volba, určitě by nejeden panic zaplesal nad jejími vnadami. Ještě mně zbývalo odhadnout okamžik, tu scénu, v níž se nadržená kráska do bestiálního Zvířete zamilovala. Ač jsem pozorně pátral, tak nic, jen scenárista věděl, kdy a jak k tomu došlo. Film nešetřil se CGI. Digitální bylo snad všechno, když ne vše, tak fauna i flóra určitě ano. Maska příšerná, působila také digitálně, vyděsil by se jen dement. Ano, verze to byla brilantně dementní, občas se objevil i nějaký ten schopný režijní nápad. Ve výsledku to byl film, který je spíše k smíchu. Ovšem lze ocenit i odvahu tvůrců, že měli potřebu se pěkně vyteplit na divácích. Po tomhle propadáku už snad dá režisér Christophe Gans pokoj. 40%(1.5.2016)

Európania ukázali, že vedia byť podobne pompézni ako Amíci (ZLOBA), a ich film má fekt veľa efektov. Ale samotné triky nie sú nijako ohurujúce a uberajú filmu na živosti. Trochu menej tupé ako JACK, ZABIJAK OBROV, ale vo výsledku podobne rozpačité. Francúzom viac pristanú menšie a temnejšie filmy ako BRATSTVO VLKA alebo FANTÓM PARÍŽA...(19.4.2015)

• - Natáčení začalo dne 5. listopadu 2012 v Berlíně v Babelsberg Studios. (Gyorgy)

• - Scénář nevychází z předešlých adaptací, které stvořili Jean Cocteau a poté Walt Disney, ale z původního příběhu z roku 1740 od Madame de Villeneuve. (Gyorgy)

• - Film je inspirován prací japonského režiséra Hayaa Miyazakiho. (Gyorgy)