Kráska a zvíře

Die Schöne und das Biest

Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 108 min

Pohádka znovu ožívá, jen v rukou jiných tvůrců, s jinými herci, s jiným rozpočtem. A tím pádem i s rozdílnou vládou počítačových kouzel. Klasickému příběhu o dívce, prokletém zámku a s jeho neméně prokletým pánem nechybí cit pro výtvarnou stránku, zelená plátno však tvůrci nezapřou. Výsledek nezklamal, ale prostě mnou jen projel a nic moc nezanechal. Herci fajn.(1.5.2016)

Pěkně natočené, výpravné, ale neoslní natolik, abych to považoval za více než průměr. Československá Panna a netvor má jaksi větší "grády". :)(26.7.2015)

• kingik

Krasavec a Zvířeřiť. No vida, poslat tam tomu přerostlému paviánovi někoho "růžovoučkého", hned by z toho byl tak trochu jiný film. Tohle bylo sice tak trochu jiné, nicméně klasický a předvídatelný příběh převažoval. Děvče s nadupaným dekoltem by rádo zažilo perverz, ale kupodivu i zakletý maník není příliš zkušený ve zkoumání tělesných otvorů, raději s dívkou pravidelně povečeří u Ratha v sedm. Překvapivě se ve filmu toho moc nedělo, tedy ne tolik, aby film musel být tak dlouhý. Posléze se vysvětlilo, jak náš těžce zkoušený hrdina ke svému prokletí přišel, to bylo něco méně propíraného. Úplně nejhorší bylo sbližování krásky se zvířetem, u kterého se dal chytnout záchvat smíchu, případně nebylo daleko k auto-felaci. Vincent Cassel měl být hezoun, jenže při pohledu na něj si vybavíte leda tak vyslance pekel. Léa Seydoux byla celkem dobrá volba, určitě by nejeden panic zaplesal nad jejími vnadami. Ještě mně zbývalo odhadnout okamžik, tu scénu, v níž se nadržená kráska do bestiálního Zvířete zamilovala. Ač jsem pozorně pátral, tak nic, jen scenárista věděl, kdy a jak k tomu došlo. Film nešetřil se CGI. Digitální bylo snad všechno, když ne vše, tak fauna i flóra určitě ano. Maska příšerná, působila také digitálně, vyděsil by se jen dement. Ano, verze to byla brilantně dementní, občas se objevil i nějaký ten schopný režijní nápad. Ve výsledku to byl film, který je spíše k smíchu. Ovšem lze ocenit i odvahu tvůrců, že měli potřebu se pěkně vyteplit na divácích. Po tomhle propadáku už snad dá režisér Christophe Gans pokoj. 40%(1.5.2016)

• Lokutus

Nechutně přeplácanej digitální blábol, kterej dokonale zabil a i to, co bylo na tomhle paskvilu zajímavý (tj celkem solidní casting a vynikající hudba).(1.7.2014)

|| Scenár: Christophe Grandpierre, Sandra Vo-Anh / Predloha: Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve - Beauty and the Beast | Hudba: Pierre Adenot | Distribúcia: Pathé | Štúdio: Eskwad, Pathé, Studio Babelsberg | Rozpočet: 35 miliónov € | Tržby: 49,1 milióna $ | Ocenenia: Spolu - 1 výhra a 3 nominácie || Dokonalý prípad výťazstva formy nad obsahom. Je veľká škoda, že sa i ostatné svetové produkcie opičia po Hollywoode, a cpú všade digitálne prostredie a postavy, kým sa príbeh a charaktery zanedbávajú. Naozaj krásny vizuál za rekordne nízky rozpočet, ktorý vďaka nefunkčnosti vzťahov skončí v bedni jednorázoviek. 55% | FullHD, THX, HU DTS |(1.5.2015)

• - Natáčení začalo dne 5. listopadu 2012 v Berlíně v Babelsberg Studios. (Gyorgy)

• - Scénář nevychází z předešlých adaptací, které stvořili Jean Cocteau a poté Walt Disney, ale z původního příběhu z roku 1740 od Madame de Villeneuve. (Gyorgy)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru v únoru 2014 na 64. ročníku Berlínského filmového festivalu. (Terva)