Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 108 min

"Keby si sa mi odovzdala, splním ti každé želanie..." Mám rád filmové rozprávky a tie z hororovým nádychom snáď ešte viac. Vizuálne dosť pôsobivé, dialógov mohlo byť viac, ale inak musím pochváliť, že sa niečo podobné vôbec natočilo. Tento žáner nie je filmármi zvlášť vyhľadávaný, no inak im dáva tvorcom voľné ruky, v rozprávke je možné všetko, stačí len dobrý príbeh a šťastenu pri kompletáži, aby to všetko do seba krásne zapadlo. Tu to vyšlo na slušný priemer. 60%.(2.1.2016)

CITÁT - V tomhle pekle už jsme přes měsíc........umřeme tady, shnijeme a sežerou nás brouci......... Zvíře (la Béte) vypadá celkem mile, nejde z něho skoro žádný strach. Kráska (la Bella) si z něho skoro udělá domácího mazlíčka. Příběh je vizuální pastva pro oči, ale to je tak vše. Hudba se mi k filmu nelíbila a chvilkama byla i otravná.(3.11.2014)

Zajímavá vizuální stránka, která dokáže nalákat diváka. Příběh je známý a žádného většího originálního nápadu se nedočkáme, až na pár maličkostí na které měl největší podíl vizuál. Herecké výkony docela stravitelné a žádný nějak víc neotravuje. I když jsem toho názoru, že dvě hodiny jsou moc a slušelo by tomu spíš 90 minut, protože se divák chvílemi nudí .. 6/10 = 66%(14.12.2014)

• Wacoslav1

Tak jestli tohle měla bejt předělávka Herzovy verze, tak je to teda sakra krok vedle. já neříkám, že ten film nějak extra žeru, ale jako malej zasran jsem z něj přeci jenom měl naděláno v gatích. tohle nemá nic nemá to atmosféru nemá to pořádný herce necítíte z toho žádný emoce. Prostě nula od nuly pošla. vizuálně to sice vypadá slibně, ale to jaksi nestačí. alespoň mě teda určitě ne. narazil jsem na to náhodou a dlouho přemýšlel jestli do toho mám jít nebo ne. Mno teď už tu odpověď bohužel znám...15%(11.9.2014)

Nedostižná samozřejmě zůstává adaptace Jeana Cocteaua z roku 1946. Krom toho, Jean Marais byl fešák. Má nejoblíbenější je samozřejmě od J.Herze, který se u Cocteaua zdařile inspiroval a současně vytvořil působivý horror. Nové zpracování mne sice nenadchlo, ale jisté momenty, exteriéry, interiéry i kráska ve smaragdových šatech zaujaly. Známý příběh s několika malými změnami má tak nejhezčí vizuální stránku, byť některé triky vypadají hodně laciné - např. kamenní obři, či samotné zvíře.... Zklamáním je i obsazení právě role zvířete - V.Cassel je ošklivý a vzhledově nesympatický. V syrových thrillerech, krimi a akčních filmech mi nevadí, ale v pohádce? Tam vypadá i bez počítačového maskování jako zvíře...(1.5.2016)

• - Film je inspirován prací japonského režiséra Hayaa Miyazakiho. (Gyorgy)

• - Scénář nevychází z předešlých adaptací, které stvořili Jean Cocteau a poté Walt Disney, ale z původního příběhu z roku 1740 od Madame de Villeneuve. (Gyorgy)

• - Natáčení začalo dne 5. listopadu 2012 v Berlíně v Babelsberg Studios. (Gyorgy)