Jókai ningen Bem

• Japonsko 映画 妖怪人間ベム (více)

Bem, Bela a Belo jsou tři monstra, která neztrácejí naději, že se z nich jednoho dne stanou lidé. Obyčejným lidem zachraňují životy, i když v nich zároveň vyvolávají takový strach, že se neustále musí stěhovat, aby se neprozradila jejich pravá identita. Při cestování se dostanou na místo, které kdysi byli nuceni opustit a začnou se zde zabývat případem, do kterého je nějakým způsobem zapleten i otec Belovy nové kamarádky Michiru. Ale setkají se zde i se svým starým známým detektivem. (andiek05)

Dellamorte

Skočila som do toho bez znalosti comicsu, bez zhliadnutia seriálu , bez pravdepodobne kukuričného traileru a vyskočila so sprznením môjho H - očakávania. Silene napumpované emócie ruka v ruke s citovým šlehom sústredeným na "minimonštrum " všetko obohatené hrubozrnými efektami a zabalené do deravého 2-hodinového kabáta, ktorý už dávno prišiel o atraktívnosť. A síce Humans vs. Monsters.Film bol pravdepodobne určený inému publiku. no saké 2ku zašlem, lebo TV som koli tomu nevymenila, aj keď to pokušenie pri niektorých snímkoch je viac, ako silné. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný akčný fantasy film. Má pomerne dobrý príbeh o trojici humanoidných monštier, mužovi, žene a chlapcovi, ktorí žijú ako jedna rodina, túžia sa stať ľuďmi a bojujú proti zločinu, no keďže ich ľudia nenávidia, časom sú vždy nútení sa presunúť zase niekde inde. Po poslednom prezradení ich cesty privedú na miesto, kde už dávnejšie boli a majú tu aj nejakých priateľov, hlavne detektíva. Tu narazia na sériu záhadných vrážd, ktorú začnú riešiť a zatiaľ sa chlapec spriateľuje s miestnym dievčaťom, no vyskytujú sa nečakané komplikácie. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma až tak moc nezaujalo. Ešte úvod pôsobí až prekvapivo dobre, ale potom už len predsa cítiť, že z tohto nič výnimočné nebude. Dej obsahuje plno prvkov, z ktorých niektoré sú zaujímavejšie viac a iné zase menej, obzvlášť kriminálna línia so spoločnosťou mohla byť lepšie zvládnutá a niektoré mi prišli aj úplne zbytočné, napríklad scény s tajomným mužom. A trochu rozporuplne na mňa pôsobí aj pojatie filmu, často to pôsobí tak príjemne civilne, hlavne línia s dievčaťom a jej matkou, čo samozrejme chválim, ale zároveň mi to miestami prišlo až tak nechcene smiešne, ako by som sledoval nejakú grotesku. Takže výraznejšie ma to bavilo len občas, ale aspoň sa na to dá po celý čas bez problémov pozerať, keďže behom tých dvoch hodín sa takmer stále niečo deje. Inak o nejakú akciu tu vlastne ani nejde, v priebehu sa nájdu skôr len také maličkosti, ktoré ani moc nestoja za pozornosť, výraznejšie je až finále, ale ani to ma moc nebavilo, keďže mi nesadla už jeho samotná podstata. Herecké obsadenie je iba priemerné, hlavné trio si ma moc nezískalo, ale aspoň mi ani neprekážali, skôr mi sadla druhá rodina s dcérou a matkou a nájde sa tu ešte pár vedľajších postáv, ktoré ma vôbec nebavili, ako detektív, alebo aj spomínaný tajomný muž. Čo sa týka réžie a technickej stránky, má to plno svetlých chvíľ, ale inak si skôr myslím, že to tvorcovia nezvládli tak, ako mali v pláne, takže aj tu prevládajú skôr priemerné pocity. A hudba je veľkým záporom, tá sa mi vôbec nepáčila a navyše sa často do scén ani nehodila. Takže zlé to určite nie je, celkom ma to aj bavilo, ale nie je to úplne môj typ a záporov je tu predsa len dosť. 57% ()

andiek05

Na YNB jsem čekala docela dlouho a jsem ráda, že jsem se dočkala a konečně jsem to viděla. Film se mi líbí stejně jako dorama. A pokud se rozhodnete na to podívat, tak se mrkněte nejdříve na dorama, je to lepší, protože pak znáte různé souvislosti a tak :-) ()

loveless

Příběh filmu navazuje na desetidílné dorama stejného jména. Pokud to jde, určitě si ho pusťte nejdříve, pomůže vám pochopit některé souvislosti, ale i bez toho se film asi celkem dá zkouknout. Bem, Bela a Belo se po nějaké době náhodou vracejí do stejného města, kde už jednou žili (v dorama) a zapletou se do případu smutného osudu rodiny Belovy nové kamarádky. Pořád jsou nechutně hodní a milí a pořád doufají, že se jedou (co nejdříve!) stanou lidmi. Opět se dočkáme několika proměn, ale podoba monster zůstala stejná jako v dorama, kde se mi taky vůbec nelíbila a vypadala stejně zastarale. Film bych chápala jako takovou extendovanou jedenáctou kapitolu příběhu. Opening je trošku změněný, ale zase super a jeden z nejlepších, které jsem viděla. Pro fanynky stříbrnovlasých hrdinů a samozřejmě Kameho pastva pro oči. ()

Lex.San

Film je úctyhodným pokračování seriálu. Opět se zde setkáváme se starými známými postavami a řešíme nové problémy (ale i ten starý a nejdůležitější). A jelikož se příběh nese ve stejném duchu, zaslouží si i stejné hodnocení - 3* (7/10) ()