poster

Shell (festivalový název)

 • Velká Británie

  Shell

Drama

Velká Británie, 2012, 91 min

Režie:

Scott Graham

Scénář:

Scott Graham

Scénografie:

James Lapsley

Kostýmy:

Rebecca Gore
(další profese)
 • sochoking
  ****

  Asi to nebude film pre každého diváka. Je veľmi pocitový. Atmosféra by sa dala krájať. Skoro až počuť tikot časovanej bomby... Ale ak chcete, nie je lepším liekom na depku ešte väčšia depka. Normálne si to bud' hodíte, alebo sa budete tešiť zajtra na rannú šichtu a na komfort, ktorý máte a že máte prakticky na výber, či si kúpite pivo v plechovkách a sundáte ho pri filme doma, alebo sa rozbijete v knajpe s partiou. Ja osobne som rád, že som rád...(17.7.2013)

 • emma53
  ****

  Velmi osobitý, pocitový film, který není pro většinovou diváckou oblast. Ta osamělost duše na mě sálala z každého póru hlavních postav a co bych chtěla vyzdvihnout je nejen Velmi dobrá práce Scotta Grahama, ale práce s kamerou, protože záběry na tváře Shell a Peteho byly všeříkající a nebylo ani zapotřebí velkého množství slov. Pro jinakost takových snímků ráda zvednu hodnocení, mimo jiné i proto, že to jsou snímky, kde se do nich musíte opravdu ponořit celou duší i myslí. Jinak skotská vysočina byla nádherná, ale žít bych tam nechtěla.(28.9.2015)

 • vitac.
  ****

  Komorní příběh otce a dcery žijících spolu na benzínce, kde srnky dávají dobrou noc... Pomalé tempo dává čas vychutnat si melancholičnost filmu, krásné scenérie skotské vysočiny a sžít se (nejen) s dvojcí velmi pěkně prokreslených postav. Už dlouho se mi nestalo, že by mě z filmu mrazilo v zádech jako zde. Mimochodem, hlavní hrdinka mi lehounce připomíná Sigourney Weaver zamlada:)(30.7.2013)

 • Aluska88
  ****

  Komorní, melancholické drama, v němž hraje hlavní roli drsná skotská příroda, samota, klid a jedno mimořádné pouto mezi otcem a dcerou. Skromnost dialogů je vynahrazena vším tím nevyřčeným, co drásá srdce lidí, kteří cítí tak silně, jak jen dokáží. Sympatické obsazení nejen hlavních postav, ale i těch, co se ve snímku objevují jako zákazníci, kteří se sem pravidelně vracejí jen kvůli Shell, či náhodných cizinců, z jejichž pozastavení jsem měla pocit, že za jejich vzezřením se může skrývat stejně silný či zajímavý příběh, jako byl ten Shell a jejího otce. Nádherná hudba umocňuje celkovou atmosféru tohoto malého snímečku.(19.1.2014)

 • Tosi
  ****

  Slova zde nahradilo významné mlčení a i čas pro tuhle opuštěnou čerpací pumpu v drsné skotské vysočině, zdá se znamenal ještě míň. Zlověstný podtext a životní beznaděj, tahle dvě spojení mě napadala celý film, když jsem si představil sám sebe na jejich místě Oba hlavní protagonisti zápasili se složitým vztahem a nevyhnutelnost jejich konce se tak dala očekávat...objektivně tak na tři hvězdičky, ale vždy rád těmto filmům jednu přihodím.(28.9.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace