Komentáře uživatelů k filmu (1 242)

 • MFJD
  *****

  Film ktorý mi dal strasňe veľa, ktorý aj po rokoch má čo ponúknuť. Vyrástol som na ňom. Pamätám si že už pri prvej scéne, keď malý William pochováva svojho otca sa ma zmocnil zvlástný pocit aký som mával zatiaľ len pri Titanicu (áno, Titanic som videl skôr). Keď začnú malému chlapcovi padať slzy a malá Murron mu odtrhne a podá kvietok ďateliny a začne do toho hrať Hornerova prenádherná hudba, vtedy som zostal ako obarený, prebehol mi mráz po chrbte, nepohol som sa až do konca a na konci som plakal ako dieťa. Presne ako malý William, preto tento film tak MILUJEM. Hrdinstvo Wallace nebolo len o tom, že sa pre lásku obetoval, že sa dokázal vzbúriť ale hlavne to že na oltár slobody položil svoj vlastný život. Podobne ako Kristus keď Nás výkupil za hriechy, Gibson to aj zakomponoval na konci v scéne mučenia, keď ho pripútajú na horizontálny kríž. Veriac bolesť a moc, pyšný kráľ začuje hlas a volanie slobody. Tak ako Ježiša zradil Judáš, tak aj Wallace zradil Robert Bruce za cenu, ktorá bola slabšia ako ta prvá. Zbabelosť, neschopnosť rozpoznať čo je viac či na jednej strane kráľ židov alebo vzkresenie (víťazsvtvo nad satanom), či na druhej strane škotská koruna alebo sloboda Skotov. Aj napriek osudu všetko dopadlo ako malo. A Mel Gibson znova ukázal že to v tom remesle vie a vie zakomponovať to čo málokto vie a chce pochopiť.(1.4.2012)

 • golfista
  *****

  Historické drama jak má být. Spousta hrdinství, nenávisti, lásky, odvahy a všechno skvěle zrežírováno a zahráno Melem Gibsonem. Ta atmosféra doby a hlavně silný příběh nás doma všechny dostal natolik, že jsme mohli na závěr zvítězit v soutěži "Uslzená rodina" :) Výborný film !(18.4.2003)

 • Houdini
  ****

  Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Masky, Střih zvukových efektů + 5 nominací: Kostýmy, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář(22.2.2004)

 • Lima
  *****

  Gibson už ve svém režijním debutu dokázal, že umí, ale tentokrát možná překvapil sám sebe. Bezchybná choreografie bojových scén, velmi naturalisticky ztvárněných. Krev stříká na všechny strany, divák je vtažen do víru boje. Gibson je jistý i v komorně laděných scénách a řekl bych, že ty Oscary jsou zasloužené.(13.4.2003)

 • Gemini
  ****

  Velkofilm o skotském hrdinovi, který nepostrádá ani spektakulární bitvy ani výtečné herecké výkony. S historickými záležitostmi je to krapítek slabší, ale co už. OST je jedním z nejlepších (a nejoriginálnějších) od Jamese Hornera, a když se sejde skupinka lidí a začne citovat hlášky z filmu, něco to vypovídá když ne o kvalitě, tak alespoň o popularitě. A ta popularita je tentokrát zasloužená.(31.3.2003)

 • Tosim
  *****

  CO BYSTE SI POČALI BEZ SVOBODY?(14.7.2003)

 • Matty
  ****

  Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal(10.6.2005)

 • Radyo
  *****

  Výborné historické drama o národním skotském hrdinovi Williamu Wallaceovi je natočeno tak mistrně, že by ani člověk neřekl, že je Mel Gibson na režisérské stoličce vpodstatě novic. A on nejen, že exceluje coby režisér, ale září i jako ústřední postava filmu, a to tak, že velmi. Ani mi nepřišlo, že je film skoro 3 hodiny dlouhý, protože jsem se při něm ani na chvíli nenudil.(23.7.2002)

 • Enšpígl
  *****

  Hodně lidí říká že Gladiátor byl nový start historických velkofilmů, ja bych za tohoto startéra považoval tento majstrštyk Mela Gibsona a dvojitě ,ale ono je to jedno. Tenhle snímek je mimořádný a jedinečný po všech stánkách od hudební stopy Jamese Hornera po neskutečně emoční příběh. Takhle má vypadat Hollywoodský velkofilm !(7.6.2006)

 • Djkoma
  *****

  Mel Gibson natočil vlastní Tanec s vlky. Přes pocity velkoleposti, nekompromisnosti a úcty k legendě je tenhle velkofilm trochu hra na jistotu. Příliš to vysvětlit neumím (resp. ani nechci, protože mi to trochu kazí ty skvělé pocity), ale ještě nikdy jsem někomu Statečné srdce nedoporučil... zvláštní, ale je to tak.(1.7.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $72miliónovTržby USA $75,609,945Tržby Celosvetovo $210,409,945║ Niečo tak úžasné sa len tak nevidí. Film ktorý je pre mňa po všetkých stránkach dokonalý. /100%/(18.5.2005)

 • gouryella
  *****

  Ano tento film se mi vybavi kdyz se rekne Gibson - jeho zlate dite, kteremu nic nechybi - od vybornych hereckych vykonu az po vyborny scenar, kameru i rezii.(2.8.2002)

 • Marigold
  ****

  Válečný velkofilm jak se sluší a patří – patetický, kýčovitý, historicky nevěrohodný. Tedy výtečný. Mel Gibson v roli skotského povstalce Williama Wallace potvrzuje, že mu velcí hrdinové sedí, bitevní sekvence jsou patřičně šťavnaté a krví nasáklé, lovestory patřičně slzavá a konec heroický, jak se sluší a patří. Statečné srdce mám prostě rád, i když u "filozofujících" výlevů páně Wallace na téma svoboda se vždy trochu pousměju. Je to domeček z karet, ale sakra pěkně postavený!(31.1.2004)

 • Renton
  *****

  Scénář: Randall Wallace .. Nejlepší Gibson, jak režijně, tak herecky. Úchvatný historický koncert, který mohu kdykoliv znovu.(28.1.2007)

 • Anthony
  *****

  Dodnes nikým nepřekonané středověké bitvy. Gibson řekl, že natočili i nějaké krvavější, ale bylo to příliš, tak to do filmu sami nedali - docela bych to tedy rád viděl. Jeden z mála filmů, kde mi nevadí tříhodinová délka. Režie je brilantní - kromě bitev je skvěle odvyprávěn celý příběh, hodně mu pomáhá krásná kamera a hudba Jamese Hornera, za kterou měl Jamie dostat Oscara, ale dostal ji průměrný Pošťák.(19.7.2003)

 • Pohrobek
  ***

  Velkým zklamáním pro mě bylo, že se tu ve skutečnosti nejedná o film historický, jak jsem očekával, nýbrž jen o obyčejný "akčňák" v historickém hávu. A k tomu navíc si tady Mel pohrává s pojmy nejvyššího kalibru, jako jsou vlastenectví, hrdost a láska, přece jen trochu moc a především příliš jednostranně, než aby měl film alespoň v něčem punc opravdovosti a uvěřitelnosti. Tak nám nezbývá, než si vychutnat pár dostatečně krvavých bitek, avšak i tady by neškodilo o něco více skutečného pohledu a něco méně záběrů na klasicky afektovaného, uřvaného, dlouhovlasého Mela, jenž tu likviduje jednoho nepřítele za druhým.(14.1.2005)

 • Superpero
  ****

  Hooodně dobrý film, ale ten začátek s Williamem Wallacem coby malým klukem mi přišel ňák televizní. Jak se z něj stal Gibson tak už vše začlo bejt v pohodě. Bitvy jsou natočený dobře, mají takovej drsnej look. A vůbec všichni Skotové mají skvělej barbarskej image a vypadaj fakt hrozivě. Režijně i herecky to Mel zvládl fakt výborně a zvolil i dobrou "lokální" hudbu. Líbila se mi i Sophie Marceau, a Brendan Gleeson by si ty svoje nařachaný fousatý chlápky mohl dát patentovat.(7.3.2006)

 • Shadwell
  *****

  Skotsko - Anglie 3:2 (Branky: 29. a 81. z pen. Mel Gibson, 90.+5. Robert Bruce - 23. Eduard I., 48. Isabelle vl.) Rozhodčí: Undiano - Martinez, Jimenez (všichni Šp.). ŽK: Hamish Campbell, Stephen, Argyle - Eduard II. ČK: 86. Mel Gibson. Diváci: 53 472.(15.7.2010)

 • Rob Roy
  ****

  Na první skouknutí v asi tak třinácti letech úchvatné (to bylo jednoznacne za pět), ale napodruhé poněkud patetické. I tak jeden z nejlepších historických filmů. Pan král se se synem nepáral.(4.8.2003)

 • hirnlego
  ****

  Spooousta patosu - avšak docela zábavného. Navíc kdysi při prvním zhlédnutí jsem na to bitevní pole - vyburcovaná řvoucím Williamem - málem vlítla taky! Nostalgie vždycky všechno omlouvá, čtvrtá hvězda zůstává...(8.2.2007)

 • Nathalie
  **

  Povinné školní představení, při kterém mi školní idol dával znamení, kdy můžu vystrčit hlavu, abych se vyhnula středověké tortuře. Historickou epiku já ráda, ale v knihách, bez názorných obrázků a infarktuplodných skřeků. Zjevně mi chybí to prazákladní: Braveheart. Doufám, že mi to většina mých pětihvězdičkových oblíbenců promine, ale tohle MELodrama never ever.(5.4.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63