Komentáře uživatelů k filmu (1 240)

 • Matty
  ****

  Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal(10.6.2005)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 2,037 // Otvárací Víkend USA: $9,938,276 // Presne takto si predstavujem Historicky-akčný veľkofilm. Úžasne režisérsky zvládnutá práca Mela Gibsna, ktorý tiež stále potvrdzuje, jak vyspelý a komplexný herec je. Braveheart je film preplnený hrdinstvom, láskou, nenávisťou a pre mňa je nekompromisne najlepším historickým filmom všetkých čias..... 100%(30.12.2010)

 • Fr
  *****

  RETRO /// ,,TVÉ SRDCE JE SVOBODNÉ. MĚJ ODVAHU HO NÁSLEDOVAT“...... /// Drsná středověká pohádka, jak se plebejec Williem Wallace, jenž chtěl mít domov, děti a žít v míru, vydal bojovat za svobodu svýho národa, kterej z něj (na oplátku) udělal legendu. Důkaz, že bejt hrdina je pakárna, ve filmu, kterej asi každá generace prožije se sevřenejma pěstma (svěrač? Ehm…). A tak i vy další poslouchejte, dívejte se a šiřte JEHO slávu!(16.8.2005)

 • novoten
  *****

  Fenomenální dílo a nejlepší historicko-válečný film, co jsem kdy viděl. Pro historiky je sice postava královny i celkové vyznění skotského snažení noční můrou, ale Gibsonův odhodlaný výkon i strhující závěr jsou nezapomenutelné.(2.4.2007)

 • Viktooorka
  *****

  Jsou filmy, které dokáží rozbrečet. Ale už se Vám někdy stalo, že brečíte skoro každou nově započatou scénou?? Mě ano. Tenhle film mě dokáže pokaždé tak rozhodit, že mám smíšené pocity ještě několik hodin poté. Když si jej jdu pustit, beru si automaticky kapesníčky. Již úvodní titulky s jménem Mel Gipson mi ženou slzy do očí. Ta bolest, ta láska, to odhodlání, ta odvaha, ta bezmoc, to když se všechno spojí a mnohé další přidá, vzniká z toho nejlepší akční historické drama. Poukazuje na to, že i osoba se srdcem na pravým místě, dokáže víc, než někdo kdo má královskou krev. A závěrečný výkřik FREDOM možná otevře oči těm, kteří si neváží toho co mají a můžou být rádi, jak žijí. Možná většinu filmu probrečíte, nebo posmutníte, ale stojí za to se na něj alespoň jednou podívat. Takže se obrňte a hlavně pohodlně usaďte, protože je to na delší posezení.(31.3.2009)

 • tron
  ****

  „Odkážte mu, že kým mu dovolíme zbabelo utiecť, bude musieť prejsť týmto poľom, strčiť si hlavu medzi nohy a bozkať si zadok.“ Mel Gibson bol vždy ambiciózny alkoholik. Po tom, čo sa stal totálnou hereckou hviezdou (SMRTONOSNÉ ZBRANE, MAVERICK, trilógia ŠIALENÝ MAX), rozhodol sa skúsiť šťastie za kamerou. Debutoval drámou MUŽ BEZ TVÁRE, ale naplno strhol masy až brutálne naturalistickým STATOČNÝM SRDCOM. Vojnové sekvencie sú o to mrazivejšie a pôsobivejšie, že pochádzajú z dôb, kedy sa nerobili v nudných počítačoch (viď. Emmerichov PATRIOT), ale režisér na kopce reálne nahnal stovky týpkov, komparzistov a kaskadérov a tí sa medzi sebou navzájom začali masakrovať. Gibson tieto veľkolepé scény dopĺňa silnými scénami, škótskou výpravou a naliehavým, naturalistickým a presvedčivým gore. Vadí mi a pripadá mi trápne, keď štyridsiatnik hrá dvadsiatnika (viď. Dustin Hoffman - MALÝ VEĽKÝ MUŽ). To, že Gibson hrá hlavnú rolu hodnotím ako veľké mínus. Niektoré zdroje naznačujú, že to ale "musel" urobiť, inak by mu to štúdio nikdy nedovolilo nakrútiť. On sám v minulosti párkrát decentne naznačoval, že na ústredný part mal úplne iných kandidátov, než sám seba, ale nikdy neprezradil jediné meno. Našťastie, ostatní herci nie sú na zahodenie, predovšetkým mocný Brendan Gleeson, láska Catherine McCormack, chvíľkový mentor Brian Cox a diabolsky zlý Patrick McGoohan. Historici sa chytajú za hlavu, miestami to schytá aj logika a delenie strán ma nenadchlo (všetci sú dobrí alebo zlí, nič medzi tým neexistuje). Napriek tomu je to strhujúca historická akčná dráma s výpravou sychravej Škótskej vysočiny, hovoriaca (síce pateticky a zjednodušujúco) o dôležitých veciach. Kino Považan NMnV 1995(13.11.2004)

 • B!shop
  *****

  Vynikajici historicky velkofilm a nejlepsi film rezirovany Melem Gibsonem. Latku nasazenou timhle filmem uz asi neprekona. Navic je sam v hlavni roli naprosto uzasnej, jeho lehce silenej vyraz sem skvele sednul. Pribeh je zajimavej, prvnich 120 minut se porad neco deje a film ani na moment nenudi a bitvy jsou zpracovany hezky realisticky, i kdyz krapet neprehledne. Hlavne uvodni bitva jsou pekny jatka. Posledni hodinka uz je sice krapet roztahanejsi, ale nuda se nedostavi ani na okamzik. Navic tu je super kamera a uzasna hudba, hlavne dudy nemaj chybu. Trosku mi film pripomnel Robina Hooda. I kdyz ma film tri hodiny a uz sem ho videl nekolikrat, vzdy na nej rad znovu kouknu.(1.1.2005)

 • Marius
  ***

  Nezdieľam nadšenie prítomných, nakoľko o histórii čo to viem. Keby tam nemontovali onu love story s debilnou pointou, ktorú nechcem prezradiť ako spoiler tak by som tomu dal za 5. Nemôžem ale prekusnúť, že napriek perfektnej kamere, strihu, bojovým scénam a hereckým výkonom má film onu debilnú scenárovú odbočku ( i keď, dostali by ste svoju priateľku na historický film, pokiaľ tam nie je nejaká romantika ?), čím myslím to že "francúzska vlčica" Izabela z rodu Capetovcov, dcéra Filipa IV. ktorý zatočil s pápežom aj s templármi mala v čase smrti Williama Wallacea sedem rokov a žila u tatka v Paríži.(3.12.2004)

 • Boss321
  *****

  Další z herců, kteří nikdy nedostali Oscara za herecké výkony, ale za režii (Kevin Costner, Robert Redford). Gibson nám naservíroval opravdu velmi působivé drama, kterému nechybí nic. Skvělá režie, herecké výkony, kamera, scénář, hudba atd. Pět naprosto zasloužených Oscarů, ale já osobně bych dal Oscara i scénáři. A na konci, kdo neukápl alespoň trochu slzičky tak je necita............(11.12.2007)

 • Chupacabre
  *****

  Tak tohle se musí líbit každému, ale jak je vidět, tak asi "NE".(26.11.2007)

 • RHK
  *****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Druhé shlédnutí a plný počet hvězdiček. Silný příběh, který dokáže člověkem zamávat. Poprvé mi ten film přišel dost drsný a surový, nyní ale musím konstatovat, že filmově vyjádřená krutost byla tak akorát adekvátní tehdejší době. Navíc mi i ty poprvé dlouhé 3 hodiny tentokrát utekly hodně rychle. Trailer: http://www.csfd.cz/film/3297-statecne-srdce-braveheart/videa/(15.12.2008)

 • EdaS
  ****

  ...ovšem kdyby byl film trochu kratší, nebyl bych proti...(10.6.2002)

 • pan Hnědý
  ***

  U Statečného srdce jsem pocit'oval, že se na tenhle skvost dívalo moje srdce. Měl jsem slzy v očích a nejkrásnější pocit pod sluncem.(18.3.2012)

 • Arx
  *****

  Nemám slov. Gibson mě dokázal přesvědčit, že je nejen skvělý herec ale dokonce i výborný pan režisér. Dokonalý film, který je napěchovaný srdceryvných scén co to šlo. A ŘEKNĚTE SVÝM NEPŘÁTELŮM, ŽE SI MOHOU VZÍT VAŠE ŽIVOTY, ALE NIKDY NE, VAŠÍ SVOBODU !!!(25.8.2007)

 • H34D
  *****

  Nač troškařit, Mel Gibson to vzal opravdu ve velkém - magnificentní, historický velkofilm o skotském hrdinovi, zobrazující jeho život od dítěte až po smrt. Mocný vzestup Williama Wallace byl vskutku velkolepý a jaksi pomyslně zvedal ze židle i mě, až jsem měl chuť u obrazovky křičet "Freedom!" z plných plic, dále bitvy s choreografií promyšlené, působivé a láska ústřední dvojice zprvu jemná a později srdcervoucí... Ale ne tak, jako Williamova poprava, to je kapitola sama pro sebe - nádherně smutné a neuvěřitelně dojemné. Statečné srdce se tak stal historicky druhý film, který mě dokázal rozplakat! Měl Gibson tedy odvedl v podstatě dokonalou práci, jak na režisérské stoličce, tak v hlavní roli. 9/10(28.5.2008)

 • BadoXXII
  *****

  Budu vám vyprávět o Williamu Wallacovi. Historici z Anglie budou tvrdit, že jsem lhář. Ale historii píší ti, co oběsili hrdiny. Jeden z najvydarenejších a najmonumentálnejších historických filmov. Stvárnenie hrdinu snáď nemôže byť lepšie. Toľko chutí som mal chopiť meč a ísť do boja po boku Williama. Jeho príbeh bol aj mojím príbehom. Pomsta milovanej ženy a dosiahnutie slobody ma dostalo a prikovalo do kresla. Obrovskou vnútornou silou ma dokázal tento film doslova odrovnať. Pôsobivá zimomriavkopudná hudba ( jeden z najlepších soundtrackov vôbec, mimochodom Akadémia dala Oscara za hudbu animáku Pocahontas, ale nie neprávom). Skvelé bojové scény, ktoré sú uveriteľné a tvrdé - mečom do rozkroku,kladivom po chrbte a guľou na reťazi po hlave. Úchvatná kamera, masky, dobrý scenár, herecké výkony a réžia. Gibson natočil nezabudnuteľný film v ktorom podal skvelý herecký výkon (podobne ako Kevin Costner, lenže Mel Gibson vedel svoje kvalitné režijné remeslo odpracovať aj v ďalších svojich projektoch). Koniec filmu a hlavne Williamove zvolanie - Slobodúúúúú!! považujem za jednu z najsilnejších scén vôbec na ktorú sa zabudnúť nedá. Film, s ktorým sa budú ďalšie historické filmy porovnávať, no zatial sa mu v mojich očiach od r. 1995 vyrovnal len Gladiátor. Ostatné sú len slabým odvarom. Každý človek musí zomrieť, ale nie každý skutočne žije.........................STIRRING BEAUTY.........................95%(2.6.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Budu vám vyprávět o Williamu Wallaceovi. Historici z Anglie budou tvrdit, že jsem lhář. Ale historii píší ti, co oběsili hrdiny." Naštvaný divomužík, toho času vdovec, William Wallace měl velké charisma, ale já jsem příliš líný na to, abych s ním šel bojovat za nezávislost čehokoli. Nicméně fandění, to je jiná záležitost. Takže do zbraně, vytáhnout vlajky, rozezpívat se a celý skotský stadion odpovídá: Modrá - Bílá, Modrá - Bílá, Modrá - Bílá.(20.11.2015)

 • Shit
  *****

  Pro mě to je nejlepší historickej film.(8.12.2003)

 • Pethushka
  *****

  Není co bych tomuhle veledílu vytkla. Mel Gibson zvládl roli režiséra i hlavního hrdiny perfektně. K dokonalému historickému drama stačí několik hrdinských scén a pár statečných slov podtržených fantastickou hudbou od Jamese Hornera. Svoboduuuuuu!(4.7.2011)

 • Dragoni
  *****

  "Budu vám vyprávět o Williamu Wallacovi. Historici z Anglie budou tvrdit, že jsem lhář. Ale historii píší ti, co oběsili hrdiny." Nejpůsobivější historický film. " Premenubma ivn dacium... ale divoch jsem! " Překrásná příroda, příběh, vynikající herecké ztvárnění a hudba. Atmosféra velkolepá nepopsatelná. Mel Gibson ve svém druhém nejlepším filmu. " Bůh říká, že mě z tý kaše vytáhne, ale ví, že ty jsi v hajzlu. " Hudbu napsal James Horner . Mel Gibson projednou překonal sám sebe. Bojoval za lásku, spravedlnost a svobodu. To bylo to čemu neochvějně věřil. 100%(22.6.2010)

 • flanker.27
  *

  Jojo, jako malej jsem si taky s klackem hrál na rytíře. Božský Mel měl navíc k dispozici celkem ucházející ocelovej. Teda klacek. Teda meč. Prostě zbraň. Já nikdy nepřičichl k tomuhle typu heroických filmů, které si vyšťourají z historie holou událost a zabalí ji do holywoodského pláště ušitého z příběhu o hrdinovi bez bázně a vany, přitom čistém jak horský potůček. A aby nebyl sám, hodí se mu k přízni princezna z růže květ, radost pohledět. I když ve skutečnosti se Isabela do Anglie dostala asi dva roky po Wallaceově smrti, rozhodně nebyla žádné pupátko, svého muže Eduarda II. nechala zlikvidovat vražením rozžhavené trubky skrze konečník a dokonce se pokusila odstranit i svého syna (Eduard III., který je zde prezentován jako Wallaceův syn s bezostyšnou samozřejmostí, jako by šlo o nepopiratelný fakt). Filmařsky slušné, ale ani to ho v mých očích nezachraňuje od shovívavého "přišel, viděl, zvítězil." A já se tážu: jak dlouho si sakra my Evropani necháme vykládat evropskou historii podle představ Hollywoodských producentů (a amerikanizovaných Australanů)? Hanba nám, volám rozhořčeně. Je čas na změnu. Nechť se evropská kinematografie začne opět zaobírat vážnými tématy, žádám. To mi to zas nějak ujelo. Dodatek: dne 3.12.2006. Po shlédnutí pěti minut - je to ještě větší sračka, než si pamatuju. Nechutnej kýč. Hodnocení jde o jednu dolu. P. S. Kilt se začal nosit až v 16. století. Druhý dodatek 11.12.2013 speciálně pro uživatele E=mc2: Ty se nebavíš, ty kážeš, proto nemám nejmenší potřebu ti něco vysvětlovat. Jen když někoho začneš ty sám otravovat, nebuď pak dětinský :)(6.3.2006)

1 2 3 4 5 16 32 47 62
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace