Komentáře uživatelů k filmu (1 245)

 • zdeci
  *****

  Můj první historický velkofilm, který mě naprosto dostal, čili nemohu jinak jak plný céres.(7.7.2013)

 • Aditu
  *****

  Skvělý historický film. Dobře zahrané hlavní role, výborně natočený a ani mu nechybí špetka historické věrnosti...(16.4.2005)

 • Agarwaen
  *****

  Člověk by to do něj asi neřekl, ale Mel Gibson prostě umí. Vymyslí námět, sežene peníze, zrežíruje a ještě si střihne hlavní roli. A na světě je jedno z nejzábavnějších historických dramat, navíc se správně hrdinským nádechem, prostě super..Sophie Marceau je navíc překrásná:) Nedivím se, že ve Skotsku najdete tenhle film i v prodejně potravin na malé vesnici..(14.1.2007)

 • haWranka
  ****

  Božínku, to je ale film! Tak silnej příběh, hezky podaný...A já, citlivka, jsem u toho řvala...:)(13.3.2007)

 • jojo-Jozin
  *****

  Tak jo dáme plnej počet. Poslední hvězdička je se škrábencem za mírný patos na konci.(30.5.2007)

 • crjules
  *****

  Historicky film plny propracovanych bitev a dopodrobna vychytanych dramatickych scen (ma oblibena, je naoko se vzdavajici Wallace na koni ). Dojimavy pribeh lasky,ztraty,viteztvi a zrady, s odkazem na skutecne hist.postavy, me po prvnim shlednuti nadchnul. Gibson vyborne zahral i reziroval.(12.6.2007)

 • Wencek
  *****

  Moc hezký americký film s australským hercem o skotském hrdinovi natáčený v Irsku. Dobrá režije, dobří herci a slušný masakr. M.Gibson se zde ukázal jako režisér v tom nejlepším světle. Jako herec už byl slabší, ale pořád prostě jeden z nejlepších filmů ve svém žánru. A naprosto dokonalý konec při kterém nezůstane oko suché. Plných 5*.(2.1.2008)

 • MadCaddy
  *****

  'The Almighty says this must be a fashionable fight. It's drawn the finest people.'(30.12.2008)

 • Abbadon.
  *****

  Tento film je moje srdcovní záležitost. Všechna čest, že Mel Gibson dokázal zrežírovat a zároveň zahrát v takto dokonale postaveném filmu. Ve kterém se najde spousta naturalistických scén, které tomu dodávají své kouzlo. Kdo tento film viděl, tak musel mít hned chuť bojovat za lásku a SVOBODU !! Jednoznačně 100% záležitost a moje síň slávy. Komentáře které nechápu: Numas, leonidas, gerry007, holomrd(30.12.2008)

 • fandalehy
  ****

  Řekl bych, že na svoji dobu to byl poměrně průlom. Gibson ukázal, že to umí i za kamerou a William Wallace mu sedne na míru. Realistické historické drama, ve kterém je akce, emoce i vtip. Jen ochránci zvířat asi nemohli rozdýchat trochu brutálnější scény koní vs. kopí...(1.1.2009)

 • tikend
  *****

  Mel Gibson dokázal v tomto filme ako režisérske tak aj herecké kvality. Skvelý historycký film, ktorý podľa mňa verne vyobrazuje vtedajšie pomery.(11.3.2009)

 • HarlanWade
  *****

  Perfektní historický film, který se stal pro Mela Gibsona životním výkonem. Jak po stránce režisérské, tak herecké. A dokázal to v takovém stylu, že Braveheart je dodnes nejlepším a nepřekonaným žánrovým skvostem s tou nejlepší konstalací všech ingrediencí. Kam se hrabe Gladiátor.(25.7.2009)

 • Rado H.
  *****

  Můj stále nejoblíbenější film. Silný příběh, kvalitní zpracování i herci, prostě skvělý hlavní hrdina. Historicky pravda pár much(Skoti si natočili vlastní verzi),ale tenhle film prostě oslovuje to nejlepší z nás.Slova na chválu nestačí.(14.8.2009)

 • zberatel
  *****

  Bojovali ste za Wallacea, ted bojujte za mne !!!....Historicky velkofilm ktory ma uplne vsetko. Hudbu - co to delaji, hraji zapomenute pisne na zapomenute dudy - genialny james horner bez ktoreho by toto veldielo nebolo uplne, herecke vykony - nezapomenutelny Mel Gibson ktoremu sa neda vytknut ani jedina malickost, Catherine McCormack je neuveritelna a scena ked jej podrezu hrdlo...slza von, ci blaznivy ír z ktorym by som rad zasiel na pivo :o). Nakoniec samotna Gibsona rezia ktora jednoducho skvela. KLOBUK DOLE PAN GIBSON nadtym co ste dokazali.(4.9.2009)

 • matt85
  *****

  "What would you do without freedom?!" Nejlepší inspirativní film o muži, co v něco věří a bojuje za to! "They may take our lives, but they'll never take our freedom!"(4.8.2010)

 • LukH
  *****

  Originál je jen jeden. Ty další jsou napodobeniny. Mel Gibson změnil styl žánru a po Statečném srdci se s podobnými a podobně "dělanými" filmy roztrhl pytel. Zatímco Gibson syrovým, bezservítkovým stylem a výbornými, na komparsu nešetřícími bitvami šokoval, následující filmaři nikoliv. Stejně jako film mám rád i Hornerův soundtrack, obojí u mne za 5*!(8.8.2010)

 • psychoza
  *****

  Milujem Škótsko a milujem tento dojímavý príbeh o čistej odvahe a láske. Prekrásny soundtrack milujem tiež, lebo milujem zvuk gájd. Milujem - to je asi to pravé slovíčko pre tento film ♥(17.11.2010)

 • Melandrix
  *****

  Nejlepší historický film.Skvělé bitvy-momenty těch střetů pěchoty mne v nich dostaly snad nejvíce, je to naprostá mela a říkám si, jestli tam někdo nepřišel k úrazu.Mimojiné mne uchvátil James Horner, jehož hudba je v tomto filmu silně emotivní a aniž bych znal noty,přehrál jsem si její nejpomalejší a nejkrásnější část(viz závěrečné titulky) na klavír(hold já muzikant :-) Pro mne osobně je to snad nejkrásnější filmová hudba,kterou kdy kdo napsal,zasloužila by Oscara.Schválně si o něm najděte informace a překvapí vás,v jakých filmech(a velkofilmech) jeho hudba zní! Film znám téměř nazpaměť a určitě jsem jej neviděl naposledy! TOP 20 na 100%!(15.1.2011)

 • Colour
  ****

  Tento film bez danej hudby by bol to isté ako ryba bez vody. Veľkolepá hudba tu spravila viac ako v ktoromkoľvek inom filme. Vybudovala úžsnú atmosféru stredovekého škótskeho vidieka. Krásne prepracované charaktery všetkých hlavných i vedľajších postáv, úžasné prostredie, skvelá atmosféra, dokonalá hudba, reálne bitky. K tomu výborné výkony väčšiny osadenstva... Kiežby to len bolo aspoň spolovice podľa skutočnosti. 87%(28.1.2011)

 • Kroup4
  *****

  Mel Gibson v nejlepší formě.Jak režisér tak herec.(5.2.2011)

 • Eilean Donan
  *****

  Vždy, keď si spomeniem na Statočné srdce, až ma mrazí. Stále mám v živej pamäti majstrovské spracovanie, herecké výkony a myšlienky - stále aktuálne a nadčasové. Akýmsi bonusom, alebo "masterpice-om" samým o sebe, je soundtrack k tomuto filmu. Ale toto všetko už je dávno známe a teraz už kultové - pre mňa nepochybne.(22.2.2011)