Komentáře uživatelů k filmu (1 245)

Můj první historický velkofilm, který mě naprosto dostal, čili nemohu jinak jak plný céres.(7.7.2013)

Skvělý historický film. Dobře zahrané hlavní role, výborně natočený a ani mu nechybí špetka historické věrnosti...(16.4.2005)

Člověk by to do něj asi neřekl, ale Mel Gibson prostě umí. Vymyslí námět, sežene peníze, zrežíruje a ještě si střihne hlavní roli. A na světě je jedno z nejzábavnějších historických dramat, navíc se správně hrdinským nádechem, prostě super..Sophie Marceau je navíc překrásná:) Nedivím se, že ve Skotsku najdete tenhle film i v prodejně potravin na malé vesnici..(14.1.2007)

Božínku, to je ale film! Tak silnej příběh, hezky podaný...A já, citlivka, jsem u toho řvala...:)(13.3.2007)

Tak jo dáme plnej počet. Poslední hvězdička je se škrábencem za mírný patos na konci.(30.5.2007)

Historicky film plny propracovanych bitev a dopodrobna vychytanych dramatickych scen (ma oblibena, je naoko se vzdavajici Wallace na koni ). Dojimavy pribeh lasky,ztraty,viteztvi a zrady, s odkazem na skutecne hist.postavy, me po prvnim shlednuti nadchnul. Gibson vyborne zahral i reziroval.(12.6.2007)

Moc hezký americký film s australským hercem o skotském hrdinovi natáčený v Irsku. Dobrá režije, dobří herci a slušný masakr. M.Gibson se zde ukázal jako režisér v tom nejlepším světle. Jako herec už byl slabší, ale pořád prostě jeden z nejlepších filmů ve svém žánru. A naprosto dokonalý konec při kterém nezůstane oko suché. Plných 5*.(2.1.2008)

'The Almighty says this must be a fashionable fight. It's drawn the finest people.'(30.12.2008)

Tento film je moje srdcovní záležitost. Všechna čest, že Mel Gibson dokázal zrežírovat a zároveň zahrát v takto dokonale postaveném filmu. Ve kterém se najde spousta naturalistických scén, které tomu dodávají své kouzlo. Kdo tento film viděl, tak musel mít hned chuť bojovat za lásku a SVOBODU !! Jednoznačně 100% záležitost a moje síň slávy. Komentáře které nechápu: Numas, leonidas, gerry007, holomrd(30.12.2008)

Řekl bych, že na svoji dobu to byl poměrně průlom. Gibson ukázal, že to umí i za kamerou a William Wallace mu sedne na míru. Realistické historické drama, ve kterém je akce, emoce i vtip. Jen ochránci zvířat asi nemohli rozdýchat trochu brutálnější scény koní vs. kopí...(1.1.2009)

Mel Gibson dokázal v tomto filme ako režisérske tak aj herecké kvality. Skvelý historycký film, ktorý podľa mňa verne vyobrazuje vtedajšie pomery.(11.3.2009)

Perfektní historický film, který se stal pro Mela Gibsona životním výkonem. Jak po stránce režisérské, tak herecké. A dokázal to v takovém stylu, že Braveheart je dodnes nejlepším a nepřekonaným žánrovým skvostem s tou nejlepší konstalací všech ingrediencí. Kam se hrabe Gladiátor.(25.7.2009)

Můj stále nejoblíbenější film. Silný příběh, kvalitní zpracování i herci, prostě skvělý hlavní hrdina. Historicky pravda pár much(Skoti si natočili vlastní verzi),ale tenhle film prostě oslovuje to nejlepší z nás.Slova na chválu nestačí.(14.8.2009)

Bojovali ste za Wallacea, ted bojujte za mne !!!....Historicky velkofilm ktory ma uplne vsetko. Hudbu - co to delaji, hraji zapomenute pisne na zapomenute dudy - genialny james horner bez ktoreho by toto veldielo nebolo uplne, herecke vykony - nezapomenutelny Mel Gibson ktoremu sa neda vytknut ani jedina malickost, Catherine McCormack je neuveritelna a scena ked jej podrezu hrdlo...slza von, ci blaznivy ír z ktorym by som rad zasiel na pivo :o). Nakoniec samotna Gibsona rezia ktora jednoducho skvela. KLOBUK DOLE PAN GIBSON nadtym co ste dokazali.(4.9.2009)

"What would you do without freedom?!" Nejlepší inspirativní film o muži, co v něco věří a bojuje za to! "They may take our lives, but they'll never take our freedom!"(4.8.2010)

Originál je jen jeden. Ty další jsou napodobeniny. Mel Gibson změnil styl žánru a po Statečném srdci se s podobnými a podobně "dělanými" filmy roztrhl pytel. Zatímco Gibson syrovým, bezservítkovým stylem a výbornými, na komparsu nešetřícími bitvami šokoval, následující filmaři nikoliv. Stejně jako film mám rád i Hornerův soundtrack, obojí u mne za 5*!(8.8.2010)

Milujem Škótsko a milujem tento dojímavý príbeh o čistej odvahe a láske. Prekrásny soundtrack milujem tiež, lebo milujem zvuk gájd. Milujem - to je asi to pravé slovíčko pre tento film ♥(17.11.2010)

Nejlepší historický film.Skvělé bitvy-momenty těch střetů pěchoty mne v nich dostaly snad nejvíce, je to naprostá mela a říkám si, jestli tam někdo nepřišel k úrazu.Mimojiné mne uchvátil James Horner, jehož hudba je v tomto filmu silně emotivní a aniž bych znal noty,přehrál jsem si její nejpomalejší a nejkrásnější část(viz závěrečné titulky) na klavír(hold já muzikant :-) Pro mne osobně je to snad nejkrásnější filmová hudba,kterou kdy kdo napsal,zasloužila by Oscara.Schválně si o něm najděte informace a překvapí vás,v jakých filmech(a velkofilmech) jeho hudba zní! Film znám téměř nazpaměť a určitě jsem jej neviděl naposledy! TOP 20 na 100%!(15.1.2011)

Tento film bez danej hudby by bol to isté ako ryba bez vody. Veľkolepá hudba tu spravila viac ako v ktoromkoľvek inom filme. Vybudovala úžsnú atmosféru stredovekého škótskeho vidieka. Krásne prepracované charaktery všetkých hlavných i vedľajších postáv, úžasné prostredie, skvelá atmosféra, dokonalá hudba, reálne bitky. K tomu výborné výkony väčšiny osadenstva... Kiežby to len bolo aspoň spolovice podľa skutočnosti. 87%(28.1.2011)

Mel Gibson v nejlepší formě.Jak režisér tak herec.(5.2.2011)

Vždy, keď si spomeniem na Statočné srdce, až ma mrazí. Stále mám v živej pamäti majstrovské spracovanie, herecké výkony a myšlienky - stále aktuálne a nadčasové. Akýmsi bonusom, alebo "masterpice-om" samým o sebe, je soundtrack k tomuto filmu. Ale toto všetko už je dávno známe a teraz už kultové - pre mňa nepochybne.(22.2.2011)