Komentáře uživatelů k filmu (1 240)

Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal(10.6.2005)

Ze začátku to vypadalo, že by se mohl vyskytnout takřka nevídaný jev ve filmové branži. Fiktivní děj filmu odehrávající se ve středověku, zaměřený na obyčejné lidi a jejich drsné osudy bez přítomnosti králů nebo vojevůdců. Bohužel, i když v tomto případě by se dalo použít slovo naštěstí, zanedlouho se všechny tyto "postrádané" postavy objeví a strhává se řada silných, možná i nezapomenutelných scén, co se týče přítomnosti krve a násilí ( i když možná ještě ne 100%) reálných bitev a také konec. U mučeníčka jsem, i přes ne úplně ideální detaily, chrochtal blahem :-)(7.3.2006)

„I am WiIIiam WaIIace! And I see a whoIe army of my countrymen here in defiance of tyranny. You`ve come to fight as free men and free men you are! What wiII you do without freedom? WiII you fight? – „Against that? No. We wiII run, and we wiII Iive.“ – „Aye. Fight and you may die. Run, and you`II Iive. At Ieast a whiIe. And dying in your beds, many years from now, wouId you be wiIIing to trade aII the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here and teII our enemies that they may take our Iives but they`II never take our FREEDOM!“ - - - Sebevědomá režie, excelentní kamera, bezchybná choreografie, absolutně fungující emoce, skvělí herci, kouzelný James Horner a úchvatná gradace. I po letech to spolehlivě funguje – a to je možná tím nejdůležitějším!!(18.4.2008)

Největší filmová bitva všech dob. Jedna z perel moderní kinematografie, která na poli historických filmů (i díky krásnému příběhu, chytré režii či poutavé hudbě) - nemá šanci zestárnout. Díky, Mele.(18.11.2009)

V roku 1995 natočil Mel Gibson svoj druhý film, kde okrem toho, že strávnil hlavnú úlohu, sedel i na režisérskej stoličke. Jedná sa o historický snímok "Statočné srdce". Je to príbeh legendárneho škótskeho hrdinu Williama Wallace, ktorý žil v trinástom storočí a viedol povstanie voči anglickému kráľovi Eduardovi. Mel Gibson to natočil tak bravúrne, že bol tento jeho snímok ocenený piatimi soškami Oscara. "Statočné srdce" sa stalo najlepším filmom. Mel Gibson prevzal cenu ako najlepší režisér. Tretiu sošku si odniesol kameraman John Toll. Ďalšie dve boli udelené v kategóriach: Make up a Strih zvuku. *****(25.5.2016)

Dokonalost sama o sobě. Historické filmy můžu, ale nevyhledávám je. Braveheart jsem však měl v hledáčku již dlouho. Tento tříhodinový válečný opus jsem až trestuhodně dlouho opomíjel, ale nyní už chápu, za co je Mel Gbson tak opěvovaný. Film natočil dokonale, ale co víc, snad ještě lépe to zahrál a já jako divák jsem neměl problém v žádné scéně mu jeho roli nevěřit...právoplatný úspěch...90%(5.12.2014)

Vynikajuci historicko-romanticky velkofilm s charizmatickym Mel Gibsonom. Na tento film sa mozem divat donekonecna a stale ma dostanu niektore sceny (prichod Wallecea do dediny na koni, alebo zaverecna martyria). Gibson potvrdzuje aj tu fakt, ze sa mu veeelmi pacia brutalne sceny s hektolitrami krvi vsade okolo..............SLOBODÚÚ(30.10.2004)

Starší bráška Gladiátora. Se vším všudy.(20.9.2008)

Mel Gibson a skotské sukně uvádí: Statečné srdce, které má po celou dobu filmu neskutečnou šelest. Bohužel i přes režisérův talent se potvrdil můj "handicap" a to, že mě historický film neudrží v pozornosti. Když se navíc jedná o film 177 minutový, je mé sledování doslova životním výkonem. Některé scény jsou zapamatováníhodné a krajina je neskutečně krásná, to nic ale nemění na faktu, že se mi ke konci "srdce" málem roztrhla pusa od zívání. 60% Apocalypto rulezz!(9.8.2008)

Opravdu úžasná podívaná. Melovi se režisérský debut povedl - jednoznačně jeden z nejlepších historických filmů. Nemám, co dodat. Klasika...(15.6.2003)

Nadherne epicke drama, ktere nema slabinu. Dozajista nejlepsi Gibsonuv snimek.(7.9.2003)

"I am William Wallace!" Časté odsudky pro přikrášlování dějin, nepřesnosti a poameričtělost jsou absolutně mimo mísu, jelikož si nemyslim, že by Statečné srdce vzniklo z dokumentárních důvodů. Mel Gibson natočil strhující báji o odvaze, pomstě a nezdolnosti (a taky o lásce, přátelství, zradě a nenávisti), ve které mají historická fakta pouze funkci opěrného bodu. Výpravný epos zahlcuje diváka jedním úchvatným obrazem za druhým, čemuž notně pomáhají nádherné exteriéry, naturalistické bitevní scény, dobře obsazení herci a řádka dusně atmosférických momentů (Wallaceův návrat pro zajatou Murron nebo vybíjení zradivších pánů - !!!). Soundtrack se stihl stát klasikou sám o sobě. Hlavním hybatelem všeho je tu patos - můžete ho nenávidět, můžete ho milovat, Statečné srdce ovšem povyšuje přímočaré emocionální útoky všeho druhu na něco neskutečného. Patří to sem, hodí se to sem. A Mel Gibson v titulní roli je... prostě William Wallace.(2.1.2007)

Purification through freedom.(9.1.2008)

Všechno už bylo řečeno, takže to krátce zopakuji. Velkolepá podívaná, skvělá atmosféra. Mám pocit, že Mel Gibson zahrál WIlliama lépe, než by to udělal on sám!(31.10.2008)

ač z Williama Wallace dělají chudinečku malou na kterou jsou všichni moc zlí, pravdou je ve skutečnosti to byl válečník (to že byl z vysoké šlechty asi Gibsonovy nešlo do krámu) který chodíval oděn v šatu z lidských kůží, je film vážně dobrej [0´= ps: kdyby vážně měl něco s princeznou, byl by to zvrhlý pedofil, ve skutečnosti jí v době děje filmu byli asi dva roky, ale takových historických nepřesností je tam asi bžilíon(30.6.2012)

Film, který se musí líbit naprosto všem, tedy až na milovníky koní, kteří se samozřejmě po natočení tohoto filmu ozvali. Nezapomenutelné hlášky, nezapomenutelné dialogy, nezapomenutelné scény, a konec konců nezapomenutelný Gibson, který u mě na rozdíl od skotských lidiček udělal fantastický dojem a věřil jsem, že právě on je William Wallace. A k tomu sladká Sophie, jako dobrosrdečná a srdcem čisťoučká francouzská princezna. Prostě nezapomenutelný film.(15.2.2007)

Co se mě týká, nemám tomuhle historickému velkofilmu co vytknout (tedy v původním znění s titulky). Možná mě ne úplně bavila romantická linie v druhé polovině, ale to je jen nepatrný flíček na dokonalosti snímku Mela Gibsona. Klady: scénář, režie, herecké obsazení a výkony, velkolepé bitevní scény, hudba, výprava, kostýmy, zvuk... no i ta svačinářka byla určitě špičková:-). Zápory: imho žádné, akorát český dabing opět nedosahuje kvality původního znění. 99%, TOP10... a komu se to nelíbí, ať si prcku políbí.(12.11.2008)

Statečné srdce býval můj nejoblíbenější film v době, kdy mi bylo 16. A líbil se mi i po 14-ti letech, i když už v něm vidím i nějaké ty chybky. Mel Gibson točí místy velice kýčovitě. Záběr na líbající se pár pod košatým stromem, a opodál stojící kůň, jakoby vypadl z pera Danielle Steel. Obdobně ploše jsou i napsány i postavy. Každý je zde buď hrdiny, nebo (slizký) záporák. A i když zjednodušené vidění světa historickým hrdinským eposům sluší, zde je to společně s manipulací s historickými fakty občas trošku moc. Nekomplikovanost vystihuje i hercectví Mela Gibsona. Ten zde herecky vytvořil Martina Rigse v kyltu a scény natočil tak, aby zde bylo dost prostoru pro jeho fanatický, upřímný modrooký pohled. Ale, abych jen nekritizoval, dejte Gibsonovi pár hektolitrů krve a natočí vám parádní bitevné scény. Navíc esteticky vytvořil takový obraz středověku, jak si jej představuju já, plný špíny, mastných vlasů, shnilých zubů a krve. Plochost postav vám umožní pocítit vztek Williama Wallacem, užít si pomstu společně s ním a věřit jeho touze po nezávislosti. To co např. v Patriotovi vypadalo naprosto směšně, zde funguje.(25.7.2011)

Kdyby tam nehrál Gibson, asi by ten film nezískal takovou slávu, ale mě by určitě bavil víc!(17.5.2010)

Pro mě to na 5* není, přestože ten film patří k mým oblíbeným. Je to tím, že ve filmu jsou podle mě hluchá místa, která by tam nemusela být a bylo by to zajímavější. Mel Gibson je opravdu nevyhraněný herec a dokáže skvěle zahrát středověkého barbara stejně dobře jako moderního muže, který ví "Po čem ženy touží". 85%(29.12.2007)

Hudba: James Horner ; Hrozně mě mrzí, že jsem tento krásný velkofilm o svobodě, hrdosti, statečnosti, přátelství a lásce neviděl v kině. Triumf Mela Gibsona a Jamese Hornera.(28.8.2006)

1 2 3 4 5 6 7 16 32 47 62