Komentáře uživatelů k filmu (1 242)

Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal(10.6.2005)

Příběh vyprávěný s obrovským potenciálem pro emocionální vyždímání diváka. Já však zůstal výraznějších emocionálních dopadů po zhlédnutí prost. Mel Gibson působí v roli ze všech stran podráženého vlastence neobyčejně dobře a stejně dobrou práci odvádí v režisérském křesle. Jedním z velkých kladů jdou perfektně zvládnuté bojové scény, při kterých jednomu stydne krev v žilách. Na škodu je stopáž delší, než krátká. Proti dlouze vyprávěným příběhům vcelku nic nemám. Tento konkrétní případ na mě však nezapůsobil zas tak dobře. Vzhledem k tomu, že celý děj, je od začátku až do konce snadno předvídatelný není takřka tříhodinová délka zrovna nejlepším rádcem. Pokud však přihlédnu ke skutečnosti, že se jedná o skutečný příběh, získává v mých očích body navíc. Já si však nemůžu pomoct, ale má velká náklonnost k novověkému válečnictví vítězí nad středověkými příběhy a Patriot mi ladí mnohem více, nežli Statečné srdce, možná mnohem lépe hodnocené. Budu-li na dlouhý zimní večer chtít nějaký ten hrdinský příběh, zkouknu radši Gladiátora.(23.10.2017)

9/10(9.11.2017)

Trojhodinová púť o škótskej legende. Mel Gibson znova ukázal že nieje len dobrým hercom ale aj režisérom. Lebo takto zrežírovať film v ktorom sám hra hlavnú postavu,klobúk dole. Musim tiež spomenúť jeho veľku historickú drámu umučenie Krista. Ale spät k filmu. Ikonická postava Williama Wallaca vyšla na jednotku . Tiez musim pochváliť pútavý dej pri ktorom som aj zabudol že film je tak dlhý. Boje su fantastické. Aj film je fantastický 5*(22.11.2017)

85%(7.12.2017)

Historické drama jak má být. Hrdinstvím, odvahou a nenávistí se tu opravdu nešetří... Film, který je pro mě po všech stránkách dokonalý a mohu si ho pustit kdykoliv. ,,Vězeň si vám přeje něco sdělit... SVOOBOODDAAA!!! Tato pasáž mi zůstane v mysli napořád.(4.5.2018)

Nejlepší historický/středověký film, co jsem zatím viděl. Statečné srdce má snad všechno, co od takového historického snímku čekáte. Úchvatnou výpravu, skvěle zahrané postavy, nádherný soundtrack a kameru a nakonec i silný konec, který musí emočně zasáhnout snad každého. Plně se tedy ztotožňuji s místním hodnocením a pokud chcete vidět opravdu skvělý film, tak tento jednoznačně doporučuji. 95%(11.8.2018)

Jeden z najlepších veľkofilmov histórie, ktorý ukázal (čo sa neskôr opakovane potvrdilo), že Šialený Maxík to vie aj zo stoličky režiséra poňať bravúrne. Tomuto filmu sa nedá vytknúť absolútne nič. Je tu dokonalý príbeh, láska, násilie, veľa násilia, výprava, hudba, emócie, atmosféra, postavy ku ktorým si divák vytvorí puto a to všetko na nadštandardnej úrovni. Videl som ho mnohokrát a viem, že ho ešte uvidím a vždy rád. Toto by malo okupovať prvú dvadsiatku najlepších filmov a nie pičoviny ako Klint Torino, Nedotknuteľní alebo Zelených 1,609344 kilometrov. Sa spamätajte.(17.8.2018)

Já tenhle film miluju. Od osmi let, kdy jsem ho pořád sjížděl na ošoupané videokazetě. Velkolepé, úchvatné, osudové a drsné historické drama. Drama, které sice šetří s historickou věrností, ale jinak je prostě dokonalé...(14.5.2019)

Výborný historický velkofilm. Velmi pěkné pojetí Mela Gibsona. Skvělé bojové scény, napínavost boje. Zbytečně dlouhá stopáž.Velmi dobré dílko, tedy za čtyři!(20.11.2002)

Velmi dobře zvládnutý režijní debut, který si jistě zasloužil oskara. Velice působivá výprava a tradičně konstantní výkony Mela Gibsna.(3.4.2003)

Tento snímek vás dostane svými výborně natočenými emocionálními scénami. Když je Gibson naštvaný, jste také naštvaní a nejraději byste vzali meč do ruky a šli po jeho boku do bitevní vřavy a utli hlavy několika hnusným anglánům. Když se odehrává romantická scéna, chytli byste přítelkyni a trochu jí zašťebetali do ucha. Vetšinu takovýchto filmů rozbijí právě romantické scény, ale tady se to nestalo. Parádní výkon Mela Gibsona a všech ostatních.(5.7.2003)

"searin' Irish...smart enough to get a dagger passed through your guards...old man...." "they may take out your lives...but they will never take..your freedom!!!" :o) Tak toto je moja absolútna srdcovka. Veľkolepý, epický, monumentálny príbeh o láske, zrade a boji za slobodu Škótska spod anglickej nadvlády. Na podklade historických reálií rozohráva Mel Gibson svoj opus, ktory patrí medzi to najlepšie čo na poli historických veľkofilmov vzniklo. A odkiaľ pochádza moja prezývka? :o) Skúste trikrát hádať...(11.10.2004)

Snad jediný film, kde 3 hodinovou délku ani nezaregistruji.Nádherný příběh o vlastenectví a odvaze obětovat pro svou zemi to nejcennější....Mel naznačil svoje režisérské schopnosti už v Muži bez tváře, ale tohle je prostě dokonalost sama. "Tak už to řekni....,řekni to.....SVOBODA!!!"(14.7.2005)

Je to omnoho lepsi film ako UMUCENIE KRISTA Mel! Ma silu. Podla tohto filmu by som za Wiliama zomrel. No podla Umucenia Krista za Jezisa nie!(14.11.2005)

Viděl jsem mnohokrát a některé pasáže ve mě pořád vyvolávají pořádné emoce... Romantika, bitvy, hrdinství, zrada, potom zase romantika, bitvy, zrada, hrdinství - takovýhle typ filmů prostě miluju a tendle je nejlepší. Navíc tu máme Mela Gibsona, který v roli Wallace perfektně sedí, a krásnou Sophii Marceau (to je opravdu princezna, každý záběr s ní jsem si zamiloval), nakonec i Catherine McCormack je velmi milá a pěkná... Plus výborná hudba.(17.11.2005)

Nejlepší film Mela Gibsona. Absolutní špička v oblasti válečných a historických filmů.(20.12.2005)

Je viac filmov s prepracovanejším príbehom...aj viac filmov s lepšími hercami, ale najdôležitejšie pre diváka je celková sila filmu a Braveheart vas rozhodne priklincuje do sedadiel na celé tri hodiny a nedá vám ani na sekundu vydýchnuť! Krstný otec je super! Zuriaci byk je perfect! Schindlerov zoznam je magnific! ale Braveheart je numero uno! Najlepši film všetkych čias! Skvelá kamera! Skvelá hudba! Skvelý dramatický výkon Mela Gibsna! GONGRATULATION!!! JE TO PECKA! odporúčam každému! FREEDOOOOOOOM!!!!!!!!!(30.12.2005)

Mel Gibson v roli bojovníka za svobodu jako vždy výborně a jako režisér taky za 1.scény stojí opravdu za to se na to podívat a skouknout to celé i přes to že to trvá dost dlouho.zařadil bych to k jednomu nejlepších historyckých filmů.nenudil jsem se ani chvíli protože je celej film super.prostě nemá chybu.(6.3.2006)

Pro některé méně otrlé diváky dost krutý, avšak autenticky krutý film. Kdo u tohoto snímku nepustí slzu, není snad ani člověk. Scéna, kdy umírající William Wallace uvidí Murron a usměje se... k tomu hudba od J. Hornera... Tenhle film se opravdu povedl.(7.4.2006)

• leonidas

ty historické kiksy nestojí za větší ohodnocení.a dát hrdinovi ze středověku do úst slova o národním uvědomnění je nehoráznost sama.(2.7.2006)