Komentáře uživatelů k filmu (1 242)

Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal(10.6.2005)

Prostě super film...na Williema jsem se byla dívat i ve Skotsku...a opravdu jsme ho potkali, živého!!! :o)(20.2.2007)

Wilda Wollis - intelektuál divoch v kiltu, ukázkově zlí anglání, francouzská princezna s impotentním manželem. Celkem zdařilá jízda o rytířích, které pointa není v tom že král Skotský zvítězí, ale kulaté břicho anglické královny. Holt Skoti mají pod sukněmi pořádný koule !!! Každopádně nejlepší Gibsonův film.(10.8.2007)

film ma stavu, exteriery skotske prirody na vybornou, bojove sceny nezapomenutelne, laska opravdova, rezie neprekonatelna, kamera na jednicku i ten skotsky prizvuk jsem Melu Gibsonovi zral, ale co proboha ta historie!!(12.9.2007)

Asi všichni znáte ten pocit, když vás filmový šíp trefí přímo do nejslabšího místa vašeho srdce. Tohle se mi přesně u Statečného srdce stalo- to moje mi chvílema přestalo bít. Film, který pro mě znamená hrozně moc, ani to neumím vyjádřit slovy; snad za vše mluví že bych nevystřihnul žádnou scénu a všechny jsou pro mě takřka posvátné. Společně se Zelenou mílí můj nejoblíbenější film(16.10.2007)

Historicky velko-film ktery se opravdu poved.Mel Gibson nejvetsi herecky vykon,alespon pro me.(29.11.2007)

Nezapomenutelný příběh, nezapomenutelná hudba, nezapomenutlný Gibson, nezapomenutelná Catherine McCormack... Nezapomenutelný zážitek. Film sem viděl asi 15x, ale pokaždé mi běhá mráz po zádech při burcování horalů před bitvou a při závěrečném "freeedom" Můj nej film.(8.6.2008)

S Patriotem téměř neporovnatelné. Gibson se ve svých filmech snaží podávat jednotlivé a zejména bojové scény co možná nejrealističtěji a tady se mu to daří, protože se tak nejedná na úkor plynulosti děje. Skvostná výprava, kamera i hudba jsou pověstnými třešničkami na dortu. Historickou věrohodnost nemá cenu zkoumat, stejně se jí nikdo nedopátrá :-)(21.6.2008)

Velkolepé. Po fantasticky vygradovaném burcování vojáků před bitvou bych s křikem Alba qu bra klidně bojoval taky. Výkřik umirajícího Wallace byl pak jeden z top momentů filmu. Neuvěřitelně dobře podaná podívaná. Vynikající kamera, výborná režie a famózní hudební doprovod. I tento velkofim si upravoval historická data, ale na rozdíl od jiných filmů to není tak do očí bijící a je to snad i ku prospěchu věci. Ben Hur a Kleopatra teď mají třetího do party(23.6.2008)

supr jatka a taky dost emotivní. Mám rád Mela Gibsona.(10.8.2008)

• E.T.Martin

No nechápu, co na tom všichni vidí. Mel Gibson byl jako šílený Max sympaťák, ale tohle?(12.8.2008)

Parádní film se skvělými bitkami, úžasným příběhem dojemným koncem.(9.10.2008)

Dle mého skromného názoru je Statečné srdce jedno z top ten historických dramat jaké kdy byly natočeny. O to zajímavější je, že ho režíroval v té době a na tomto postu dozajista nezkušený Mel Gibson. Téma národního Skotského hrdiny, které je jal osvobodit svůj lid od útlaku Angličanů a zároveň tak pomstil svou zavražděnou lásku zavání do jisté míry solidním patosem, ale film je pojat do takové podoby, že je to spíše ku prospěšchu věci. Vynikající jsou akční scény "hromadných bitev" a také potěší i povedený soundrack těžící z tradičních hudebních motivů. Konec filmu je dozajista řádně slzopudný, zároveň je však promítnut v takové formě, která není naškodu a víceméně jen umocňuje celkový dobrý dojem. Musim přiznat, že jsem Statečné srdce viděl už nemálokrát a ještě mě neomrzelo. Je to jistě za 5*(13.1.2009)

Vrchol Gibsonovy tvorby.. a zaslouženě oceňovaný. Jeden z mých nejoblibenějších filmů, jehož konec mi vždycky vžene slzy do očí...+ ta nádherná hudba(2.3.2009)

Vynikající, vynikající a ještě jednou vynikající film. Atmosféra že by se dala krájet, Mel Gibson v hlavní roli, velkolepé bitvy a mučednický konec. Podle mých měřitek je to nejlepší středověký film (už jsme ho viděl nejmíň 10x) ...(14.3.2009)

Jeste ted mi beha mraz po zadech kdyz se na to koukam.Podle me Gibsonova zivotni role.(2.4.2009)

Nehorázne skvelý historický veľkofilm! Mel Gibson prekonal sám seba, skvelé bitky, skvelý príbeh a skvelá atmosféra. Určite najlepší film Mela Gibsona.(12.7.2009)

Pan Gibson je nejenom dobrý herec, ale i talentovaný režisér. Jeden z mála historických a dlouhých filmů, u kterého mi stopáž nevadí.(6.8.2009)

Mel Gibson je šulín a vždycky šulín byl!(12.12.2009)

Skvělá podívaná. Nezapomenutelný film. Doporučuji shlédnout. Jeden kapesník mi na to nestačí.(30.12.2009)

Mám pocit,že na konci jsem brečel.Tady to vypadalo,že genius Mel bude mít úspěch i na režisérské židli.....bohužel za pár let mu hráblo.(16.1.2010)