Komentáře uživatelů k filmu (1 242)

Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal(10.6.2005)

Skvělá podívaná. Nezapomenutelný film. Doporučuji shlédnout. Jeden kapesník mi na to nestačí.(30.12.2009)

Mám pocit,že na konci jsem brečel.Tady to vypadalo,že genius Mel bude mít úspěch i na režisérské židli.....bohužel za pár let mu hráblo.(16.1.2010)

Nejlepší film s Melem Gibsnem co sem viděl,mel sem chut bojovat snima.(27.3.2010)

V mládí jsem měl tento film opravdu hrozně rád a místo v mé topce mu dávám spíše z úcty. Což ovšem nic nemění na tom, že to je vyšperkovaný historický velkofilm, který má své nepopíratelné kvality a kde mi ten hollywoodský patos vůbec nevadí. 90 %(31.5.2010)

Nejlepší fill Mela Gibsona s nádhernou hudbou a scéneriemi nehostinného severu Británie. Skvostné(2.6.2010)

Ach, ten Mel. Jako herce ho naprosto zbožňuju a obdivuju, ale ty kousky, co předvádí jako režisér - uřezané končetiny, kýbly krve, rozmlácené lebky, hlavy létající vzduchem...Nemůžu si pomoct, mě to pobavilo. A to asi není dobře, to zřejmě není jeho záměr, ale já už jsem tak navyklá od Tarantina. Kromě této Melovy krvelačné mánie však ostatní hodnotím jako výbornou podívanou, která v sobě má i tu slibovanou romantiku.(7.8.2010)

Historický film jak má být. Mel Gibson se zhostil výborně jak role Wlliema tka i role režiséra na výbornou. Samotný příběh nenechá jedno oko suché a vše umocňuje grandiozní hudba.(8.8.2010)

Jeden z nejlepších historických filmů vůbec. Gibson jako režisér velmi překvapil. Film má srdce, nápad, je vidět jak bohatí permanentně kradou, podvádí a zneužívají běžných lidí. Díky za tento film i když je smutný od začátku až do konce.(9.10.2010)

Najlepší film aký kedy Gibson vytvoril, ktorý proste človek musí vidieť a aj tak nemôže opísať čo bolo na ňom najlepšie. Just Epic!(4.12.2010)

Velice emotivní snímek, ve kterém Mel Gibson ukazuje, že je nejen vynikajícím hercem, ale také výtečným režisérem. Na Statečné srdce nikdy nezapomenu a vždy jej rád znovu zhlédnu. Konečný výkřik "Freeeedom" Vás jistě (stejně jako mne) rozpláče. Hornerův soundtrack mě provází celým životem.(9.1.2011)

Film, který mě provází životem. Jako malý kluk sem vzhlížel k Williemu Wallisovi a jeho příběhu. A řekl bych, že Mel Gibson si to skvěle narežítoval a i tak skvěle to zahrál. Točeno v krásné krajině, která mě hned vtáhla do děje a hned sem prožíval příběh Williema Wallise spolu sním a vžil se do jeho situace. Tento film vždy s potěšením shlédnu.(22.1.2011)

Bezkonkurenčně nejlepší film všech dob :) Nezáleží po kolikáté ho vidíte, stejně na konci slzu uroníte. A nemůžu říct, že bych se během 3 hodin nudil, skvěle vystihnutá atmosféra, skvělí herci, výtečná muzika, výborný scénář, dech beroucí bitvy a srdce rvoucí konec. Chtěl by někdo něco víc od filmu?(2.5.2011)

Tu niet co pisat, absolutne dokonale.(19.6.2011)

Gibson ve vrcholný formě před i za kamerou a je z toho jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Anglická zrůdnost na začátku, spontánní akt pomsty, který přeroste v boj za svobodu proti vyzbrojenější přesile a nakonec všechno zhatí ne jedna zrada. Do toho skotská příroda a Hornerova muzika v pozadí plus, budu cíťa, smutná romantická linie, táhnoucí sem tím vším až k úplnýmu, ještě smutnějšímu konci.(20.6.2011)

Velkolepý historický film ve kterém nic nechybí ani nepřebývá, je to prostě má srdeční záležitost, na kterou se vždy rád dívám. Vřele doporučuji pokud chcete strávit příjemný večer v obklopení Anglické historie! :)(23.6.2011)

Mela Gibsona obdivuju snad ve všech filmech a teprve v historických velkofilmech jako je Statečné srdce či Patriot. Pro mě je těžké přesně určit, který z těchto dvou filmů je lepší, protože každý se mi líbí z různých stránek víc. Např. Patriot je pro mě ze zajímavějšího období (Válka o nezávislost USA je prostě to TOP v dějinách) a zase Statečné srdce má v sobě plno zajímavějších chvílí (třeba na konci kdy princezna prozradila bezradnému Eduardovi I. své tajemství - přitom jsem se radoval jako dítě, které dostalo svůj vysněný dárek). A když to ještě zvážím, tak je to koneckonců šumák a oba filmy rozhodně za 5*.(30.6.2011)

Film Statočné srdce som videl už hádam šiestykrát a stále ma to baví. Toto je jeden z filmov, ktorému nechýba myšlienka, silný príbeh podškrtnutý skvelými výkonmi hlavných predstaviteľov. Mel Gibson ako režisér zvládol svoju úlohu naozaj na vysokej úrovni nehovoriac o výkone v hlavnej úlohe. Opäť veľkofilm, ktorému právom patrí 5 Oscarov a ktorý verne a dojímavo vykresľuje ducha onej doby. Boj o slobodu, boj o lásku, boj o česť, boj o slušný život. Nikomu netreba zvlášť predstavovať silný, naozaj silný záver, kedy William Wallace popri ťažkom umieraní zareve slovo, za ktoré celý život bojoval a ktoré bolo aj napokon vybojované.......FREEDOM!!! ... za zvukov legendárnej hudby od Jamesa Hornera, ktorý svojou hudbou doslova spasil také filmové hity ako Titanic či Čistá myseľ, a ktorá tomuto filmu dodala mrazivú atmosféru. Jednoznačná filmová lahôdka.(4.7.2011)

Řekla bych, že tomuto filmu se dá vytknout jenom jeho délka. Je to příšerně dlouhé, ale přesto se nenajde žádná prázdná chvilka, která by se měla vymazat. Naprosto úžasně natočené bitvy, ale i celý příběh Willa, který je národním hrdinou Skotů, je velice dobře zpracovaný. Není co dodat, skvělé obsazení, příběh a hlavně soundtrack, tvoří dohromady 5 hvězd.(4.7.2011)

Film o muži který bojoval za svobodu. Mel Gibson jak po režisérské tak herecké stránce exceluje. Velkolepé bojové scény, skvěle zachycená atmosféra tehdejší doby. Podmanivá hudba. Boj, lásku, zradu tohle všechno naservíruje na zlatém podnose ve skoro třech hodinách. Při kterých jsem se nenudila ani minutu. Velkofilm se vším všudy, na koci jsem neměla slov. Silný příběh který, si srdce diváka najde vždycky(4.7.2011)

William Wallace, postava která se člověku vryje do paměti tak, jako snad žádná filmová postava. Člověk, který pro svobodu položil život. Když jsem film viděl poprvé ani jsem si nemyslel, že to Mel Gibson hraje, tak dokonale stvárnil svou hlavní postavu. Vynikající film, který by měl vidět každý a každému by měl také zanechat určité poselství i do dnešní doby a to že pro zradu a podlost tu není místo. Skvělý zážitek, ve kterém se v člověku prostřídají snad veškeré emoce.(14.8.2011)