Komentáře uživatelů k filmu (1 242)

Pečlivě vygradovaný historický velkofilm, lišící se od desítek podobných amerických spektáklů „špinavostí“ a surovostí nejen bitevních scén. Navíc má výborný soundtrack a nadprůměrné herecké obsazení. Vážnější výtku bych měl k délce a s tím souvisejícímu varovnému zkreslování historie. Jako staromódní, od reality odtržený hrdinský epos postavený na výpravných bojových scénách by Statečné srdce mohlo klidně trvat polovinu své délky. 80% Zajímavé komentáře: numi, PALINO, Vronsky, Kanibal(10.6.2005)

SVOBODA! To si zařvu každý fajront v práci. Nemám, co víc dodat. Divák sedí zařezaný v křesle a hltá každou vteřinu. Je to dokonalé, krvavé, plné emocí, neskutečně výborná hudba a Mel Gibson. SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST!!!(29.10.2018)

”And dying in your beds, many years from now, would you be willin' to trade all the days, from this day to that, for one chance, just one chance, to come back here and tell our enemies that they may take our lives, but they'll never take our freedom!”(26.1.2019)

Vůbec jsem se i přes tři hodinky nenudil, a ani sem nechtěl aby tak skvělý film končil. S klubem rváčů můj nejoblíbenější film.A ta supr hudba...(28.4.2004)

Zdaleka nejlepší počin Mela Gibsona. V dějovém spádu se skvěle projínají emocionální scény s akčními a i přes svou délku nenechá snímek diváka ani na chvilku "vychladnout".(9.2.2005)

Jeden z povinnych historickych filmu. Gibson tu hraje i reziruje sveho hrdinu temer jako z rise fantasy. Nejlepsi postava je ale stejne Campbell Jamese Cosma a jeho stary pohansky valecnik.(30.3.2006)

Od Mela Gibsona pro mě vynikající jak herecký tak režisérský výkon. Pokaždé když se znova podívám na tento bravůrně natočený snímek docházejí u nás čisté kapesníky. Pro mě je to jasných *****(2.12.2006)

Spolu s Amadeem můj nejoblíbenější film. Skotsko, nádherná hudba, překrásná příroda, odvážný čestný chlapi, silnej příběh,...co víc si přát?:)(29.12.2006)

Až budete stát v půjčovně nad tímto titulem - myslete na jedno : "Jeden z nejlepších filmů dějin kinematografie " - inspirovaný hrdinstvím a životem Williama Wallace - skotského "vůdce lidu". Režisér a zároveň hlavní hrdina Mel Gibson propůjčil Wallacovi až mrazivě skutečnou podobu v mimice, gestech a opravdovosti činů - s ním pak máte pocit jakoby jste byli součástí skotské historie 13 století. I další herci dali postavám co bylo potřeba - Sophie Marceau (princezna Isabella) upřímnost a francouzskou přívětivost, Patrick McGoohan (král Edward I) anglickou podlost a úskočnost a Catherine McCormack (Murron) skotskou živočišnou krásu. Snímek je celkově vyvážený - precizně zpracované bojové scény, milostný Wallacův život, kde není zbytečné místo pro patos ani přemíru romantiky (pouze skutečná láska k ženě a následně vzpomínky na ni po její smrti) a konečně můžeme sledovat i politické tahy a myšlení angličanů a skotů v okamžicích, které se zapsaly do historie. Mel Gibson dal do snímku srdce a při jeho shlédnutí mu uvěříte, že je statečné..!!(17.3.2007)

Jednoznačne najlepší historický film, pri ktorom by som vydržal kľudnie ďalšie a ďalšie minúty.(2.6.2007)

Můj nejoblíbenější velkofilm. Výborné výpravné bitvy, krásná příroda a atmosféra. A že to není úplně historicky správně mi vůbec nevadí. Mnohem radší tato forma než nějaká čtyřhodinová nudná historicky přesná rekonstrukce. Výborný Gibson jako režisér, ale i jako herec. Výborný James Cosmo, ale asi nejvíce se mi líbil Patrick McGoohan jako král Longshanks, král Edward I. Ten byl absolutně dokonalý. "Svého syna tam poslat nemohu. Už samotný pohled na něj by je povzbudil, aby dobili celou Anglii". No a samozřejmě Sophie Marceau, která by klidně celý film mohla mlčet a stejně by se bylo na co koukat.(3.10.2007)

Mel Gibson ala William Wallace, skotský klučina který ztratí rodinu a mstí se, aneb vynikající historické vele drama o pomstě, lásce, a hlavně...v podání těžkých začátků pana Gibsona co by na režisérském křesle. Ukrutně bravurní bojové scény, které vás zvednou ze židle, někdy člověk má pocit, že je vtažen do boje, jen nemůže s tím nic udělat. Skvělá kamera která musela při určitých záběrech být hodně akčnííí, skvělý zvuk a hlavně propracovaný příběh dělá z tohoto snímku jeden z nejlepších historických filmů jaké znám. Když už vás nic z tohohle nedostane tak jak mě, tak to budete muset osolit pořádně zvuk, neboť je na hodně vysoké úrovni, jako ostatně celý film. Neříká se nadarmo jaké si to uděláš, takové to más, v podání pana Gibsona to platí dvojnásob, kdo si chce trošku pobrečet na konci filmu, at si zakřičí v duši jako já i William to kouzelné slůvko, bez kterého by nebylo tak dobře SVOBODÁÁÁÁÁáááá...(26.11.2007)

Gibson si tímto filmem nasadil laťku hodně vysoko. Ale myslím si, že i jeho další filmy nejsou o moc horší. Dle mého se jedná o jednoho z nejlepších režisérů. Tady opravdu není třeba film moc rozebírat - prostě FFRREEEEDDOOOMM!!!!!(8.1.2008)

Tomuhle filmu nechybí NIC, stal se legendou mezi historickými filmy a poprávu.(17.2.2008)

Keďže mám vrelý vzťah k historickým filmom plným hrdinstva a epických bitiek, čo tento fim samozrejme obsahuje, musím ho vyzdvihnúť na aboslútne najvyššiu priečku v mojom osobnom rebríčku. Ešte k tomu mám rád aj Gibsona. Tak ak by som mohol nejakému filmu dať 6*, bol by to práve Braveheart.(21.3.2008)

Příběh o muži, který šel za svým cílem a neuhnul ani o krok až do své smrti. Braveheart je jeden z mála filmů, u kterého jsem nějakou tu slzu:) Bitvy jsou přehledné. Film sice trvá necelé 3 hodiny, nedá se však o něm říct, že by byl zdlouhavý nebo že by nudil. Není sice zpracován přesně podle historie, přesto však to Mel Gibson natočil nádherně (proč to točit přesně podle historie, když pak bude film nudný??). Musím přiznat, že jsem si Mela oblíbil nejen jako herce, ale i jako režiséra. Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl.(3.5.2008)

no film to neni spatnej jen teda neni moc historicky z ohledem na to ze mel gibson mel v tom filmu vyhrat jen jednu bitvu a vsechny ostatni prohrat se strasnym fiaskem a bez armady jen s par otrhanci zit v horach a zkouset nejake drobne zoufale pokusy ktere zase koncili fiaskem :-)) ... jinak jako film neni spatny(13.10.2008)

Bohužel nemám rád filmy, které si hrají na historické. Aneb všude musí být romantika a historické nepřesnosti. Myslím že pravý Wallace na své popravě nekřičel : SVOBODU!!!!.....(9.2.2009)

Pro takový film těžko hledám slova, velice silný zážitek.(24.2.2009)

Spolu s Gladiátorem jedny z najepickejších filmov všetkých čias. Mel Gibson už bol tuším všade, minulosť, súčasnosť i budúcnosť - a všade mu to ide skvele. Nemám čo dodať, proste krásny veľkofilm ;-)(12.3.2009)

Paráda...srdceryvný film plný emocí a krásných okamžiků(13.3.2009)