Komentáře uživatelů k filmu (1 240)

Mel Gibson natočil vlastní Tanec s vlky. Přes pocity velkoleposti, nekompromisnosti a úcty k legendě je tenhle velkofilm trochu hra na jistotu. Příliš to vysvětlit neumím (resp. ani nechci, protože mi to trochu kazí ty skvělé pocity), ale ještě nikdy jsem někomu Statečné srdce nedoporučil... zvláštní, ale je to tak.(1.7.2004)

Film jako takový je dobrý a nevadí mi, ale bojové scény byly naprosto nerealistické.(26.5.2017)

Skvělý film, není co dodat! Skvělý příběh, hraní na city, pravdivá událost. Gibson je borec. High five!(8.12.2017)

Statečné srdce je film, který ztvárňuje příběh o legendární postavě jménem William Wallace. Historie je sice oproti filmu trochu jiná, přesto však Mel Gibson natočil historické dílo, které má skvělou atmosféru a které je pro mě víc než jen film. Statečné srdce a jeho soundtrack je pro mě srdcová záležitost!(21.1.2018)

Poprvé jsem ho viděl v r.1995 a hned jsem věděl, že nemůže být jen tak překonán. Úžasná hudba, skvělé obsazení, scénář. Patrick McGoohan jako Longshanks - král Edward I byl excelentní, takhle si představuji nemilosrdného vládce země té doby. Za mě nejlepší historický film vůbec. Výsledek asi překvapil i samotného Gibsona.(13.3.2018)

Kvalitný veľkofilm s presvedčivými hereckými výkonmi, zaujímavým príbehom/dejom a kvalitnými scénami od romantických častí v začiatku filmu až po bojové pole s bojovými scénami.(3.4.2018)

Nemám rád Velkou Británii,Anglii ani skotsko .Tento snímek hodnotím styprocenty,protože ve mě zanechává jakéhosi bojovníka.Samozřejmě bez řežisera blázna (který má ovšem všech 5 velice pohromadě) by to nebylo,co to je ! I když je to psychopat,miluju tento film a jsem ochoten pro něj i zemřít ! + hudba na úrovni nebe,kam já se nedostanu,kdybych měl psát dále,rozpadnu se ..(4.4.2018)

95%(26.5.2018)

Jeden z nejlepších filmů jak Gibsona tak všeobecně. Palec nahoru tohle se Melovi povedlo.(18.6.2018)

Veľkolepý film.(8.8.2018)

Braveheart je přesně ten typ filmu, kde musím hodnotit metodou cukru a biče. Nejprve začnu cukrem. Úžasně jsem se bavil a byl naprosto pohlcen tou úchvatnou atmosférou, kamerou, střihy, kostýmy, hudbou a parádními hereckými kousky. Všechna čest Melu Gibsonovi, který sám zrežíroval i zahrál svoje životní dílo. A teď k biči. Jsem člověk, co si u historických reprodukcí potrpí na dodržování faktů, a bohužel musím říct, že tu bylo strašně mnoho chyb a nepřesností. Bylo patrné, že scénáristé nekladli meze své fantazii. Stačí např. jmenovat jen to, že princezna Isabela nemohla mít vztah s Wallisem, protože se narodila cca 10 let před jeho smrtí či sám Wallis nebyl zajat když jel na panství Roberta Bruce, ale po návratu z cesty z Francie, kde byl žádat o pomoc. Eduard I. zemřel až 2 roky po Wallisově popravě, a to po pádu z koně při výpravě do Skotska, nikoliv jak je ve filmu na smrtelné posteli v den popravy a zbývají mu poslední dny. Navíc měl asi 4 syny, tudíž Eduard II. nebyl jediný klíč k přežití rodu. Mrzí mě, že se takhle deformuje minulost, ale zase mám pochopení pro to, že realita není tak poutavá, aby divákům dala to, co jim dal tento film. Proto mi nic nezabrání dát tomuto filmu všechny hvězdičky :))(11.8.2018)

Snímek Statečné srdce patří se svými 170 minutami mezi nejdelší, které jsem se odhodlal si pustit, jelikož se vždy obávám nudných pasáží. Zatímco u jiných filmů se víceméně mé obavy naplnily, tento inspirovaný skutečnou historickou postavou Williama Wallace, který se v 13.století postavil do čela odporu proti anglickému králi Eduardovi I., mezi ně skoro nepatří. Jen občas, ale opravdu pouze sem tam, milostné a romantické scénky na několik minut zdržely statečného skotského hrdinu v boji proti angličanům. Bitvy tvořily podstatnou část z děje a za to, jak je tvůrci dokázaly přenést na filmové plátno, mají můj obdiv. Byla to paráda dívat se na dvě vojska jak stojí na louce naproti sobě a čekají na povel k útoku. Všichni měli dokonalé kostýmy, takže i část štábu starající se o brnění, skotské kilty a další oděvy, by si zasloužila metál. Samotný příběh skotské legendy byl poněkud upraven, ale kdybych si nepřečetl jak to ve 13. století opravdu bylo, filmařům bych bezmezně věřil. Musela to být krutá doba, kdy lidský život těch nejchudších neměl valnou hodnotu - tedy ne pro angličany, kteří Skotsko tehdy okupovali. Nedivím se tedy obyvatelům severní země, že povstali proti jejich nadvládě, i když to původně vlastně v úmyslu neměli, jelikož prvotně jeden z nich - William Wallace v podání skvělého Mela Gibsona - chtěl jen pomstít krutou smrt své novomanželky. I v již zmíněných bitvách režisér nám divákům ukázal bez zástěrky hrůzy tehdejších válek, takže nebyla nouze o stříkající krev z podřezaných hrdel a bodných či sečných ran, useknuté končetiny či probodnuté vojáky meči, kopími a v jednom případě i parožím. Z dalších rolí bych zmínil francouzskou princeznu Isabelle, kterou si zahrála nádherná Sophie Marceau. Ta si sice vzala za muže anglického prince a následníka trůnu Eduarda II., tajně však obdivovala Williama Wallace a dokonce jej informovala o chystaných akcích krutého krále Eduarda I. Jeho nesmiřitelná povaha a řada vlastních rozhodnutí vedla právě ke slavnému skotskému povstání a tím pádem i vzniku tohoto výborného filmu o 700 let později. Myslím, že se toto veledílo musí líbit každému - ženám kvůli sympatickému hrdinovi a romantické lásce, mužům pro naprosto perfektní ztvárnění bitev a snad pouze malé děti bych k filmu nepouštěl. Na takové krutosti mají určitě ještě času dosti ! Statečné srdce tak jednoznačně hodnotím za jeden z nejlepších válečných, životopisných a historických snímků, jaké jsem dosud viděl a tak ode mne získává pět statečných hvězd *****.(25.8.2018)

Na jednu stranu jde o naprosto znásilněnou historii (a tady jí někdo ublížil více než když se do nepovoleného coitu pustili tvůrci Gladiátora) na stranu druhou je lepší natočit koukatelný příběh než 'historie se držící' sračku nejvyššího kalibru jako Free state of Jones. Takže tomu odpustím i tu naivitu, latinu sekajícího Gibsona, který by se takto víc hodil do adaptace Far Cry: Primal a občasnou nudnost a zbytečnost snímku, protože to vynahrazují scény které za to stojí a o mnoho lepší postavy, než je William Dušín.(3.12.2018)

Skvele urobený film, je v ňom i slušne veľká časť histórie, bojové scény, škótska krajina je naozajstná, i masky a predovšetkým výkony hercov sú vari všetky do jedného majstrovské. Len v tej histórii je trošku primiešaných pár nie skutočných vecí. Škóti sa v tých časoch už na modro nemaľovali (to je viac menej aj tak čisto keltská záležitosť). A predovšetkým postava - a najmä jej činy v tomto filme - Izabela, manželka Edwarda II. (tu ešte korunného princa), dcéra Filipa IV. Pekného a pravnučka Ľudovíta IX. Svätého, v Anglicku prezývaná Francúzska vlčica. S Edwardom bola zasnúbená síce už ako dieťa, ale svadba sa začala pripravovať až po smrti Edwarda I. roku 1307. Ona sama sa narodila v roku 1295, teda v čase popravy Williama Wallace (1305) mala desať rokov, nemohla s ním teda počať budúceho významného anglického kráľa Edwarda III. To, čo v týchto častiach hovorí film teda je iba - síce majstrovsky romanticky zhotovená - ale v skutočnosti naozaj iba fantázia. Aj keď ja osobne by som proti tomu nič nemal - Edwarda II. nemám rád, ani z pohľadu histórie, ani ako osobu. No ale dosť o histórii. Ako som napísal na začiatku - skvelý film; už som ho videl viackrát a pri každej príležitosti si ho pozerám znovu.(18.12.2018)

Vzhledem k hodnocení a popularity filmu musím říct, že mě to celkem zklamalo.. Začátek s malým Williamem je příšerně nudnej.. Potom se to trochu obrátí, chvíli mě to i bavilo, bitvy krvavý a zábavný, ale po většinu filmu jsem jenom čekal, kdy už bude konečně konec.. Za úžasnýho Hornera, jehož hudba je na tomto filmu to nejlepší, dám 3* .. S odřenýma ušima !(14.1.2019)

Srdcovka. Gibson zvládl herectví i režii.(20.1.2019)

Co dodat k téhle nesmrtelné klasice? Snad jediné: Přesně takhle má vypadat velký hollywoodský biják!(10.6.2019)

Statečné srdce jsem poprve viděl v roce 96 a pak ještě třikrát běhěm pěti let. V tomto období bych hodnotil 4 až 5 hvězd. Jenže jak čas ubíhá, už se mi Statečné Srdce jeví jako průměrný film, se spoustou nudných a zbytečných dialogů. Dvou zamilovaných příběhů. Také hraje v hodnocení fakt, že jsem viděl dokumenty o Williamu W. a musím dodat, že tohle nemá téměř nic společného s historií. I když jsou tam kostýmy fakt skvělé, tak vypadají úplně jinak, než v dokumentech. Dokonce ani Skotové tolik nenosili kilty, jak se ukazuje ve filmu. Ani ty válečné scény se takhle neudály a navíc Wallace neměl takové vzdělání, ale co mi zněho uděláme vzdělaného borce, ať to do filmu zapadá. Mel Gibson zahrál roli výborně, ale jeho postava byla zcela nezajímavá a fandil jsem Anglánům.(3.8.2019)

Zakomponovat do soundtracku dudy byla nejlepší volba jakou mohli udělat. Mel byl skvělý jak po herecké, tak režijní stránce. Na to jak je ten film starý, tak působí velmi autenticky a nějaké gumové meče, či sekyry vůbec neřeším.(14.8.2019)

Mám teď takové malé retrospektivní období a Statečné srdce je dalším z filmů, který jsem viděl naposledy před asi patnácti lety (mám za to, že na televizi v autobuse) a chtěl jsem si o něm udělat čerstvý dojem. Oceňuji na něm, jak rychle dokáže vtáhnout diváka do děje. Téma křivdy a odplaty je pro tento účel jak dělané, ale zdaleka ne každému filmu se podaří s tímto tématem pracovat tak precizně jako Statečnému srdci. Tak dlouhý film a člověk nemá pocit, že by tam přebývala jediná minuta - i ty pomalejší romanticko-milostné scény mají správné tempo. Bitvy jsou také vypiplané k dokonalosti. Nejsou zmatečné ani natahované, ani nehrají přespříliš na efekt - prostě čirá vřava, co má spád. Nechybí ani humor, který má tu správnou středověkou úroveň. Skotsko mě nikdy nelákalo a ani tento film to nezměnil, ale když jsem viděl ty záběry na krajinu, mám alespoň pochopení pro ty, co Skotsko milují. Jediná drobná vada na kráse je pro mě konec. Oproti zbytku filmu se snaží mačkat emoce až moc prvoplánově. Ale stejně, úžasná podívaná - film, který nestárne.(25.8.2019)

1 16 32 47 59 60 61 62 následující >>