poster

Odysea rockových mimozemšťanů (festivalový název)

 • USA

  Voyage of the Rock Aliens

Muzikál / Komedie / Sci-Fi

USA, 1984, 97 min

Režie:

James Fargo

Kamera:

Gilbert Taylor

Hudba:

Jack White

Scénografie:

Ninkey Dalton

Kostýmy:

Jac McAnelly
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  *****

  "Odysea rockových mimozemšťanů" je famózní camp úlet, který přináší zahuštěný koncentrát osmdesátkové pokultury, a to včetně jejích kořenů v braku předchozích desetiletí. Překvapivě ale film nepředstavuje nezamýšlený výsledek bláznovství, ale naopak vznikla jako zcela uvědomělý projekt. Podle slov scenáristy (ano, opravdu tento film měl scénář), bylo jeho záměrem vytvořit film, který bude replikovat efekt, který zažívá divák, jenž pozdě v noci surfuje napříč různými televizními kanály. Pak už zdejší míšení videoklipů, teen romancí, brakových monster filmů, sci-fi béček a horoů o vraždících maniacích najednou dává smysl.(10.5.2015)

 • Karala
  ****

  -FOD2015-Pomádová romance mixlá roztomilou pařící mimozemskou návštěvou plná superchytlavých songů, psychopatů s motorovou pilou a hýřící zákony divočiny (hlavně u jezírka). Díky povedenému dabingu zážitek nad očekávání bujarý! Soundtrack doma sjíždíme už 3 dny a na youtube možné i repeté: https://www.youtube.com/watch?v=T9P6fXXjwIU. Jinak dle průzkumu je to v Evropě tak kultovní, že úvodní song prý umí nazpaměť každej německej důchodce :-D(8.3.2015)

 • Xeelee
  ****

  [FOD 2015] Dáda, Felix a menší krize jejich vztahu, způsobená mimozemšťany v chytlavém osmdesátkovém popovém muzikálu. Obsahuje 2 zdrhající psychopaty z Bohnic, ulítlou postarší šerifku a zajímavý atomový jezírko s ještě zajímavější faunou. BTW Felix je větší drsňák než sem si myslel, ale jeho závěrečná písnička byla srdcervoucí.(8.3.2015)

 • Bluesun
  ****

  [FOD 2015] Prostě muzikál z 80. let. Trochu trhlý námět a scénář, ale žánr muzikálu prostě snese všechno. Muzikálová čísla a hudba OK, a to je to důležité. Osobně nevím, co tento film dělal na FOD. Třeba nás dramaturgové připravují na to, že příští rok budou pouštět Everyone Says I Love You nebo High School Musical. Každopádně live dabing včetně přezpívaných songu byl parádní a smekám zajeména před Samantou Bifidus.(8.3.2015)

 • r_t_fish

  Peklo! Vse obludne, co prinesla 80. leta, v jednom baleni. Hudebni cisla, co vas budou pronasledovat ve snech. Pia Zadora, zhmotnena predstava doboveho taxikare o zenske pritazlivosti. Scenar, snazici se o humor s urputnosti strycka Jedlicky. Na druhou stranu uvodni muzikalove cislo "motorkarskych" "gangu" pusobi az psychedelicky a hudebni clash novovlnnych emzaku vs. psychobilly pozemstanu si mozna budete jeste par dni pobrukovat bez vyrazky. Nehodnotim, index zabavnosti zalezi na vhodnem momentu.(14.3.2008)