Reklama

Reklama

The Jungle

Obsahy(1)

Ochránce přírody Larry Black a jeho bratr Ben cestují do indonéské džungle, aby našli a natočili vzácného levharta jávského, který se dostal nezvykle daleko od svých lovišť a napadá místní vesničany. Jenže jak postupují hlouběji do neprostupné džungle, zjišťují, že jsou pozorováni a loveni nelítostným predátorem. (topr harley)

Recenze (14)

lillien 

všechny recenze uživatele

Dobrý potenciál utopen v jakémsi myšmaši toho nejnudnějšího z Blair witch a dokumentu National geographic. Nízký rozpočet je cítit na sto honů a tudíž se po celou stopáž motáte po džungli, ve který je úplný, ale úplný hovno, s kamerou, kuřetem a prudícím indonésanem tak dlouho, dokud na vás tři sekundy před závěrečnýma titulkama nevybafne helouvínský kostým gorily. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Režisér Traucki mě nikdy nějak zvláště neuchvátil, ale oba jeho filmy které jsem měl možnost vidět (The Reef a Black Water) jsou celkem slušnou průměrnou podívanou. Takže jsem byl samozřejmě zvědavý na jeho další kousek a konečně na něj přišla řada. Trošku mě sice zaráželo to, že se jedná o found footage (protože tento subžánr mi není zrovna dvakrát po chuti), ale doufal jsem, že si s tím dokáže poradit. Ukázalo se však, že tentokrát nejenom nezvládl samotný scénář, ale ještě navíc neměl ani na slušný rozpočet. Dokonce musel udělat sbírku, na kterou mu jeho věrní fandové nakonec poslali alespoň takovou částku, aby mohl film vůbec dotočit. Raději si ani nechci moc představit, kolik jich měl nakonec k dispozici, protože jsem na celém filmu nezaznamenal nic, co by snad mělo stát příliš peněz. Že by byly nejdražší letenky a povolení natáčet? Celé mi to totiž přišlo dost amatérské, nudné a hlavně se to kvalitou přibližovalo Záhadě Blair Witch. Je mi jasné, že zde se mnou nebude spousta lidí souhlasit, protože jde o jejich jeden z nejoblíbenějších filmů, ale já mám The Blair Witch Project umístěný v TOP 10 nejhorších hororových filmů, co jsem kdy viděl a z celé duše jej nesnáším! Tudíž nám nezbylo nic jiného, než sledovat nezáživné běhání po džungli, kde naše postavy postupně našli stopy drápů, levhartí trus, jednu mršinu a během toho si párkrát vyzkoušeli i režim nočního vidění. Protože „něco“ obcházelo okolo jejich stanu. V tu chvíli jsem již pln zoufalství neustále pokukoval po časomíře, ale naštěstí přišla závěrečná zhruba dvacetiminutovka, která si alespoň trochu zaslouží, býti označována jako hororová. Atmosféra lehce zhoustla, postavy stále zmateně běhaly po džungli, ale tentokrát již v patách měly onoho toužebně očekávaného predátora. Křik a trocha krve měli dopomoci k vytvoření potřebné dávky napětí, ale přiznejme si, moc to nefungovalo.30% ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Smútok a rozčarovanie, čo iné mám povedať. Od tvorcu prírodných peciek ako The Reef či Black Water už divák (teda aspoň ja ako hororový nadšenec) predsa čaká nejakú kvalitku, navyše pekný plagát, pre mňa bol dokonca lákavý už aj samotný názov, ale napokon som nedostal nič, len obyčajný nezaujímavý found footage, v ktorom sa polovicu filmu zase nič nedeje, druhú polovicu tam zase všetci pobehujú ako idioti v tme, áno, nabehne aj nočná zelenkavá, občas niečo v diaľke zaručí, občas sa pohne trávička a vetvičky, no tak či onak je hovno vidieť, až kým nie sme úplne na konci. Aj tie zmierlivé dve dávam len tak z úcty k režisérovi... lebo sú asi aj horšie, ale toto ma naozaj nebavilo, lebo koho už baví pozerať dookola to isté? Aj by som pochválil aspoň peknú prírodu (a čerstvý vzduch), ale nejako sa mi nechce. ()

Pan.Antonin 

všechny recenze uživatele

Ono to možná nakonec půjde. Po několika zklamáních (včetně slavné Blair Witch) mi nezbylo nic jiného dát v rámci Found Footage důvěru v režiséra, jehož velmi uznávám a jehož předchozí dva filmy se mi velmi líbily. Trochu mě vyděsilo zdejší velmi nízké hodnocení, nicméně zdá se, že v rámci žánru s ruční kamerou to mám obráceně než většina (červené Blair Witch špatné, Jurský masakr a The Jungle lepší; třeba zkusím nějaký film v černých čísel a bude to pecka xD), protože Džungli shledávám jako nejlepší found footage, co jsem kdy viděl. Nebyla to sice úplně TOP podívaná, ve srovnání s režisérovým krokodýlem i žralokem hororová džungle dost zaostává, ale i tak příjemné překvapení. To, co mi vyloženě vadilo na Blair Witch, je zde lepší, v noci něco vidíme, scénář není pouhou špatnou improvizací, hororové momenty tam jsou a závěr se vydařil. Sice tu stejně jako ve všech FF ve vypjatých situacích rozklepe kamera (zde dokonce spadne tak, že se poškodí :-) ), ale to už je bohužel součást žánru. Plakát a obsah slibují lepší podívanou než nakonec dostaneme, ale i tak to nejenže nakonec byl mnohem lepší film, než jsem od toho čekal, ale dokonce mohu tvrdit, že můj "náladometr" ukazuje spokojenost, což se mi po Found Footage ještě nestalo. ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Smutný konec jedné australské hororové naděje. Spielberg natočil Čelisti jistým způsobem, protože titulní monstrum (pořízené za jistě nemalý peníz), resp. jeho animatronický představitel Bruce byl značně nespolehlivý. Traucki natočil The Jungle jistým způsobem, protože na víc zkrátka nesehnal peníze, jejichž absence měla na výsledek bez přehánění drtivý dopad a film je velmi, ale opravdu velmi špatnou připomínkou snímku Záhada Blair Witch. S ohledem na režisérovy předchozí snímky je na The Jungle bolestně znát, že strach z neviděného není motivován autorským záměrem a autor si s těmito postupy vůbec neví rady. Bezcílné bloumání divočinou tak zůstává bezcílným i v momentě, kdy začíná jít do tuhého. Své oblíbené téma střetu civilizovaného člověka s ryzí divokou přírodou Traucki dosud zpracovával v žánru animal hororu poctivě, znepokojivě a pokud možno realisticky, zde jej však doslova znásilnil ve všech aspektech pro žánr podstatný. Sympatické charaktery nahradil namachrovaný idiot a tři vystrašené ovce, rozvážnou střihovou skladbu slepenec rozklepaných záběrových šmouh (pokud se o jiných found footage říká, že jejich noční záběry jsou nekoukatelné, The Jungle právě posunulo laťku) a autentické nebezpečí zde vystřídalo…TO! To snad ani nešlo myslet vážně! ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama